Důležité upozornění pro majitele fotoaparátů Canon EOS-1D X a EOS-1D C Krátce

Důležité upozornění pro majitele fotoaparátů Canon EOS-1D X a EOS-1D C

Luděk BouškaAktualizováno: 19. 6. 2013 v 9:09 • Rubrika: Krátce

Jak je vidět, problémy se nevyhýbají ani těm nejvyšším modelům renomovaných výrobců. Před několika měsíci měly některé modely Nikonu problémy se znečišťováním snímače údajně kvůli mazivu ze závěrky. Dnešní oznámení má také na svědomí mazivo, ale tentokrát ho je pro změnu málo. To způsobuje nadměrné opotřebení některých součástek.

V důsledku nerovnoměrnosti množství maziva naneseného na pohonný mechanismus Canon zjistil jev, při kterém se u malého počtu níže uvedených postižených produktů mohou po čase projevit následující symptomy:

  • Funkce automatického zaostřování vyhledává objekt, ale zaostření se na daném objektu nezablokuje.  
    (To je způsobeno drobnými částicemi, které vznikají při opotřebení způsobeném výše zmíněnou nerovnoměrností mazání.)

  • Snímek zobrazený v hledáčku je „rozmazaný“ nebo „nestabilní“.  
    (K tomu dochází při pokročilém opotřebení.)


Postup identifikace:

  1. Canon EOS-1D X: Pokud je šestou číslicí sériového čísla číslice „1“, „2“, „3“, „4“, „5“, „6“ nebo „7“, u tohoto produktu může dojít k výše popsanému jevu.

  2. Canon EOS-1D C: Pokud je šestou číslicí sériového čísla číslice „1“, u tohoto produktu může dojít k výše popsanému jevu.

POZNÁMKA: Pokud se v prostoru pro baterii fotoaparátu nachází jedna z níže znázorněných značek, fotoaparátu se výše popsaný jev NETÝKÁ ani v případě, že je šestou číslicí sériového čísla jedna z číslic uvedených výše.  

Značky fotoaparátů, kterých se jev netýká

Značka A 
Značka „A“ 

nebo                                

 Černá značka 
Černá značka na stříbrném držáku                                                                              


Řešení:

Pokud jste vlastníkem fotoaparátu, který by tímto jevem mohl být postižen, po 24. červnu 2013 budou prováděny bezplatné opravy těchto fotoaparátů.

Pokud se nacházíte v jedné z níže uvedených zemí, klepněte na vaši zemi a zaregistrujte váš fotoaparát na opravu. Po této úvodní registraci vás bude do 7 dní kontaktovat zástupce servisního střediska společnosti Canon, se kterým se domluvíte na konkrétním termínu opravy.


Austria Belgium (FR) Belgium (NL) Czech Republic Denmark Finland France Germany
Hungary Ireland Italy Luxembourg Netherlands Norway Poland Portugal
Slovakia Spain Sweden Switzerland (DE) Switzerland (FR) UK    

 

Pokud se nacházíte v zemi, která v seznamu není uvedena, za účelem sjednání opravy se laskavě obraťte na jedno z autorizovaných servisních míst Canonu. Pokud se konkrétně vaše země nenachází v našem vyhledávači autorizovaných servisních míst, obraťte se na vašeho obvyklého místního zástupce společnosti Canon.

Výrobce se zákazníkům velice omlouvá za potíže vzniklé tímto problémem. Společnost Canon se snaží poskytovat svým zákazníkům výrobky nejvyšší kvality. Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím