Dvě novinky Olympus: odolný TG-3 a elegantní SH-1 Produktové aktuality

Dvě novinky Olympus: odolný TG-3 a elegantní SH-1

Luděk BouškaAktualizováno: 31. 3. 2014 v 15:44 • Rubrika: Produktové aktuality

Olympus dnes přichází se dvěma novými digitálními fotoaparáty. Jeden je ryzí elegán, druhý drsňák do nepohody. První se pyšní unikátní, v digitálním kompaktu vůbec poprvé použitou, 5osou elektromagnetickou stabilizací, druhý je vybaven mikroskopickým režimem s funkcí skládání fotek (Image Stacking) pro větší hloubku ostrosti. Oba lze ovládat z chytrého telefonu nebo tabletu, díky vestavěnému WiFi. Jak elegantní Olympus SH-1, připomínající svým designem proslulou řadu fotoaparátů Olympus PEN, tak super odolný Olympus TG-3 jsou vrcholnými modely dané řady kompaktních fotoaparátů.

Olympus Stylus TOUGH TG-3 zachytí prvotřídní snímky i tam, kam se běžné kompakty bojí vstoupit.


Efektní makrosnímky a dokonalé široké záběry, v drsných podmínkách a za nedostatku světla, na dlouhých cestách bez možnosti uvolnit místo v interní paměti … kde se běžné kompakty a chytré telefony dostávají na meze svých možností, tam přichází Olympus Stylus TOUGH TG-3 do svého živlu.

Nová vlajková loď v řadě odolných fotoaparátů Olympus TOUGH je ideálním fotoaparátem pro každého milovníka outdoorových sportů, dobrodružství a vysoce kvalitních fotografií. Objektiv s mimořádně velkou světelností umožňuje pořízení prvotřídních záběrů i za špatného světla. Rychlý objektiv se čtyřnásobným optickým širokoúhlým zoomem 25-100mm a světelností 1:2.0 – 4.9 spolupracuje se stejným obrazovým procesorem TruePic VII, jaký nalezneme i v modelu Olympus OM-D E-M1 - fotoaparátu nejvyšší třídy s výměnnými objektivy. A první Super Macro systém na světě se čtyřmi režimy umožní obdivovatelům přírody zachytit neobvyklé makrosnímky s kvalitou a detaily přímo vybízejícími ke sdílení. Okamžité nahrání snímků do sociálních síti je s pomocí WiFi a chytrého telefonu vskutku otázkou
okamžiku. Fotografům se skutečně kreativními ambicemi nabízí TOUGH TG-3 speciální konverzní objektivy a příslušenství pro makrofotografii. Opravdoví dobrodruzi pak jistě ocení prakticky nezničitelné tělo se značkou TOUGH. Fotoaparát TOUGH TG-3 bude počínaje červnem 2014 k dispozici v černé nebo červené barvě.

Ještě odolnější TOUGH

V roce 2013 vzal legendární japonský horolezec Yuichiro Miura předchůdce modelu TG-3 na vrchol Mount Everestu a jediný rychlý pohled na nýtovaný plášť nového fotoaparátu potvrdí pověstnou kvalitu konstrukce modelů TOUGH. Fotoaparát odolá pádům z výšky až 2,1 metru nebo tlaku až 100 kg, odolá mrazu až -10 °C, je prachotěsný a vodotěsný až do hloubky 15 metrů bez speciálního podvodního pouzdra.

Ještě blíže 

Bezpečné tělo TOUGH TG-3 chrání řadu prvotřídních obrazových technologií. Například vůbec první makro režim nabízející čtyři nastavení v jednom. Vyspělý Super Macro režim nabízí režimy Microscope, Microscope control, Focus Stacking a Focus Bracketing. Režim Microscope vám umožní ze vzdálenosti pouhého 1 cm zvětšit objekt více než 40x. Takže pokud objekt ve skutečnosti měří pouhý 1 mm, může se na LCD displej objevit zvětšený do působivého rozměru až 44,4 mm. Režim Focus Stacking odstraňuje nežádoucí bokeh způsobený malou hloubkou ostrosti. Tento režim automaticky pořídí několik záběrů, pokaždé se zaostřením na jinou část objektu. Poté tyto snímky spojí do jiskrně ostrého snímku mimořádné kvality. Výsledkem je maximální kreativita bez použití počítače – což je přesně to, co potřebujete, když jste na míle daleko od svého domova.

Ještě univerzálnější

Jednou z klíčových nevýhod fotoaparátů v chytrých telefonech a příručních videokamer jsou omezené možnosti ukládání snímků s vysokým rozlišením. Nemluvě o neexistenci kreativního příslušenství, které v důsledku vede k fádním snímkům nevalné kvality. Jednou ze skvělých výhod TOUGH TG-3 je dokonalá obrazová kvalita, kterou nabízí i ve špatných světelných podmínkách, a kompatibilita s konvertory a příslušenstvím pro makrofotografii, které vám umožní pořídit působivé záběry s osobitým stylem a jedinečnými efekty. Například nové kruhové světlo LG-1 Macro Light Guide, které lze našroubovat přímo na vysoce světelný objektiv a které
osvětlí fotografované objekty rovnoměrně ze všech stran. Nebo adaptér předsádek a různé předsádkové objektivy (rybí oko, telefoto), které lze připevnit v drsných podmínkách – dokonce i pod vodou – bez rizika poškození fotoaparátu. K fotografování ve větších hloubkách je určeno pouzdro PT-056, které chrání fotoaparát až do hloubky 45 metrů.

Více sdílení 

Nutný důsledek této neobyčejné kreativní všestrannosti? Schopnost zachytit rozmanité a originální kolekce vysoce kvalitních fotografií s rozlišením 16 Megapixelů a videí v HD rozlišení, které můžete díky WiFi snadno sdílet ve svých sociálních sítích, aniž byste se museli obávat, že se vaše snímky umístí v „hitparádě propadáků“ - tam jsou místa vyhrazena pro podprůměrné záběry pořízené průměrným vybavením. WiFi vám také umožní ovládat TOUGH TG-3 na dálku z chytrého telefonu, takže můžete snáze pořídit detailní záběry plachých objektů, ať se jedná o hmyz nebo divoká zvířata. Můžete ovládat spoušť fotoaparátu přímo z dotykového displeje svého telefonu a kontrolovat kompozici autoportrétů i na odlehlých místech, kde není poblíž nikdo, kdo by vám pomohl.

Hlavní přednosti:

 • Objektiv s velkou světelností 1:2.0 a 4x optickým zoomem 25-100mm
 • GPS a E-kompas pro rychlé a přesné určení polohy
 • Zdokonalené funkce pro makrofotografii 
 • WiFi pro vzdálené ovládání a sdílení prostřednictvím chytrého telefonu 
 • Vodotěsný, odolný proti nárazu, tlakuvzdorný a mrazuvzdorný
 • Skvělé možnosti rozšíření systému

Příslušenství

 • LG-1 Macro Light Guide: Toto kruhové světlo pro makrofotografii umožňuje rovnoměrné osvětlení objektů, bez stínů vržených fotoaparátem. Výsledkem jsou skutečně působivé záběry 
 • PT-056: Podvodní pouzdro umožňuje bezstarostné fotografování a natáčení videa až do hloubky 45 metrů 
 • CSCH-122: Silikonové pouzdro ochrání fotoaparát před škrábanci 
 • FCON-T01: Předsádka typu rybí oko pro netradiční, širokoúhlé záběry v drsných podmínkách, dokonce i pod vodou 
 • TCON-T01: Tele předsádka pro zachycení vzdálených motivů. Umožňuje beze změny světelnosti prodloužit ohniskovou vzdálenost ze 100 mm na 170 mm


 

Senzační vzhled a jedinečné technologie? Olympus Stylus SH-1 ukazuje, jak na to.


Nádherný Olympus SH-1 znamená návrat elegance do designu kompaktních fotoaparátů. Jeho převratné technologie přinášejí unikátní kvalitu v podobě vysokorychlostních HD videí a fotografií ostrých jako břitva. Je jediným kompaktním digitálním fotoaparátem na světě*, který je vybaven 5-osým optickým 
stabilizátorem obrazu pro statické fotografie i HD videa v rozlišení 1080p. Když jste v pohybu a máte jen zlomek vteřiny na zachycení ostrého detailu nebo videa při 24x přiblížení, může stabilizace obrazu takového kalibru rozhodnout o osudu neopakovatelného záběru. SH-1 bude od poloviny dubna 2014 nabízen ve stříbrné, černé nebo bílé barvě.

Vybroušený vzhled

Když produktoví designéři plánují nový fotoaparát, obvykle upřednostní dobrý vzhled nebo skvělé technologie. Designéři SH-1 nepochybně upřednostnili obojí. Pro milovníky krásného designu a uživatelsky přívětivých vychytávek bude SH-1 skutečnou lahůdkou. Klasické obrysy a kombinace syntetické kůže a kovu vyzařují styl a kvalitu. Umístění ovladačů a tlačítek slibuje rychlou a snadnou manipulaci, zatímco řada na míru přizpůsobeného koženého příslušenství je zárukou, že ani na cestách neztratí tento fotoaparát nic ze své elegance. Příkladem budiž pouzdro, které zakrývá jen tolik, kolik je třeba k ochraně pláště fotoaparátu, a zbylé části odhaluje v jejich plné kráse.

Ostré hrany 

Prvotřídní stabilizace obrazu dělá z modelu SH-1 jedničku v kategorii kompaktů. Při snímání v pohybu tak můžete zapomenout na starosti s rozmazanými záběry, ať jde o fotografie nebo videa s vysokým rozlišením. Lehké fotoaparáty bývá obtížné udržet v klidu, a když snímáte s plným přiblížením úctyhodného 24x optického zoomu, mohou být otřesy fotoaparátu znásobeny na úroveň, která zcela znehodnotí váš záběr. SH-1 odstraňuje tento problém s pomocí 5-osého stabilizátoru obrazu pro fotografie i HD videa, jediného svého druhu mezi digitálními kompakty. Běžné systémy stabilizace korigují pouze pohyb ve vertikálním a horizontálním směru – a mají svá omezení. Avšak systém Olympus prakticky eliminuje rozmazání ve všech pěti osách možného pohybu. 

Například působí proti otáčení kolem osy objektivu, k čemuž mají sklon lehké fotoaparáty při fotografování z ruky. Stejně tak eliminuje otáčení ze strany na stranu, které často ovlivňuje makro záběry. Rozmazání je ještě nepříjemnější, ovlivní-li nahrané video, protože v takovém případě obvykle nemíváte druhou šanci. 5-osá stabilizace v SH-1 ale pracuje tak dobře, že můžete natáčet dlouhá Full HD videa třeba i ze zadního sedadla skútru a rychlostí až 240 snímků za vteřinu.

Rychlá kompozice záběru 

Stabilizátor obrazu není jedinou chytrou technologií ukrytou v atraktivním těle. SH-1 přichází s praktickou vodováhou či umělým horizontem, který vám usnadní rovné držení fotoaparátu, takže se můžete plně soustředit na kompozici záběru – což lze provést jediným dotykem na LCD obrazovce. Na rozdíl od většiny fotoaparátů s 24x optickým zoomem poskytuje objektiv SH-1 vynikající 16Megapixelovou kvalitu obrazu v celém rozsahu zoomu, od širokých záběrů s ohniskem 25mm až po telefoto záběry s ohniskem 600mm. Systém stabilizace obrazu a špičkový obrazový procesor TruePic VII jsou přednosti převzaté z nejnovějších oceněných fotoaparátů Olympus OM-D. Společně vám tyto exkluzivní technologie umožní efektivní a rychlé zaostření a zachycení vynikajících snímků i při slabém osvětlení. 

Chytré sdílení 

SH-1 se svým designem vyrovná nejelegantnějším tabletům a chytrým telefonům a spárování s těmito zařízeními je otázka jednoho stisku tlačítka WiFi. S aplikací Olympus OI.Share je toto nastavení skutečně hračkou. OI.Share vám také umožní přenášet fotografie a videa do chytrého telefonu a chytrý telefon můžete také použít jako dálkové ovládání vaše fotoaparátu. Nastavit zoom, zaostřit na požadované místo a pořídit snímek – to vše můžete přímo z displeje svého telefonu – ideální pro autoportréty nebo třeba fotografování plachých zvířat.

Hlavní přednosti: 

 • Design ve stylu PEN, s tělem z hliníkové slitiny, kovovou povrchovou úpravou a gripem ze syntetické kůže 
 • Široký rozsah 24x optického zoomu (25-600mm) 
 • Výkonný 5-osý stabilizátor obrazu 
 • Pokročilý záznam HD videí, včetně vysokorychlostního a časosběrného videa a funkce fotografování během nahrávání videa 
 • WiFi pro vzdálené ovládání a sdílení prostřednictvím chytrého telefonu 
 • 3.0” LCD displej s 460k body a ochranným panelem 
 • Exkluzivní příslušenství z pravé kůže 

Příslušenství

 • CSCH-120: Ochranné pouzdro z pravé kůže s luxusním módním vzhledem, usnadňuje držení fotoaparátu. Exkluzivně pro SH-1. 
 • CSS-S109LL II: Řemínek přes rameno z pravé kůže pro stylové a pohodlné nošení SH-1. 
 • CSS-S110LS: Řemínek na ruku z pravé kůže pro elegantní a sladěný vzhled.

 

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím