Recenze EHANG Ghostdrone 2.0 VR Android

Zpět na detail

David Šnajdr

Recenzoval:
David Šnajdr Další recenze

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • kompletní příslušenství
  • perfektní zpracování
  • kvalitní materiály
  • stabilní ve větru
  • update firmwaru bezdrátově
  • intuitivní aplikace

Co se nám nelíbí

  • pro každý systém Android a iOS jiný model
  • návykové ovládání AVATAR :)

Nahoru

Představení EHANG Ghostdrone 2.0 VR Android

Nový dron z naší nabídky EHANG Ghostdrone 2.0 VR pro iOS a Android, jsem si vzal na otestování velmi rád, protože mě na první pohled zaujalo kompletní vybavení a příslušenství, které spolu s dronem dostanete v balení.

Příslušenství:

Oproti konkurenčním dronům má Ghostdron přibaleny kryty vrtulí a to je podstatné i brýle, kterými můžete sledovat přímo obraz z kamery dronu a proto můžete létat velice přesně a online vidíte kam letíte. Dále jsou k dispozici dvě sady vrtulí a to v červené a černé barvě. Nehledejme v nich jiné než barevné rozdíly, můžete létat stejně s červenou, tak i černou :) Pokud si chcete přidělat kryty na vrtule, máte k dispozici krásné nářadí i se šroubky v praktické zavinovačce ve které máme nářadí i kabely k dobíjení krásně přehledně zabalené a nesmíme zapomenout na adaptér na dobíjení akumulátoru a akumulátor samotný.

Předletová příprava:

Z důvodu respektu ovládání dronu přes chytrý telefon, jsem se rozhodl, že si přečtu návod (jinak patřím do skupiny, která nečte návody) a udělal jsem dobře.

Nejdůležitější je před začátkem brýle i akumulátor do dronu nabít na plnou kapacitu. Druhým krokem je instalace aplikace do chytrého telefonu. Pro Android a pro iOS jsou dostupné zdarma.

Po instalaci se zapne jak dron, brýle tak i aplikace v telefonu a vše se k sobě připojí. Jakmile máte zastaralý firmware, ať už v dronu nebo v brýlích aplikace nás upozorní, sama stáhne a bezdrátově nainstaluje do všech zařízeních. Skutečnost, že vše proběhne bezdrátově bez nutnosti připojovat dron nebo brýle kabelem k PC mě velice překvapila. Prostě super funkce.

Kamera a gimbal:

Záznam z kamery a jeho stabilizace gimbalem je dobrá a použitelná pro natáčení. Nicméně tuto funkčnost v případě tohoto dronu oceníte hlavně při samotném letu, záznam se bude zdát až druhořadý.

Let s dronem:

Po veškerém připojení zařízení je dron připraven letět.

Než se dostanete k samotnému ovládání telefonem pomocí gyroskopu AVATAR je odemčena pouze funkce DOTKNI SE A JDI. V tomto režimu je nutné udělat tři kompletní lety a poté máte plnou kontrolu nad ovládáním dronu.

Tak že, první start ok, let ok, kam kliknu do mapy tam se dron přesouvá paráda. Povel k návratu a schválně jak přesně přistane. Ale v tom slyším hlubší zvuk vrtulového motoru, to není můj stroj. Sakra rychle návrat a uhnut z cesty dvouplošníku.

V životě tu nic neletělo, ale zaplať bůh jsem to stihnul. Dron minul startovací místo při automatickém návratu o 1,4m to je slušný výkon. Třetí start se také vyvedl, pár povelů k přeletu kolem, parádní je sledovat v brýlích jak dron letí. Tedy, až do té doby kdy se začne blížit překážka.

V tu chvíli jsem si připadal jako kamera na hlavici rakety, která se blíží zničit svůj cíl na území Afganistánu.

Zmatek, chaos v tomto režimu nejde nic. Sundavám brýle a pokouším se narychlo přeplánovat cestu a bum.

Cíl zničen :) Přeplánování proběhlo pozdě. Doufám, že se dronu nic nestalo. Koukám do brýlí a snažím se zjistit kde je. Ještě že má člověk z pionýrského věku základy v botanice, dron je na višni, vrtule zaseklé ve větvích a pořád se snaží bojovat s nastalou situací. Po chvíli jej vypínám a s žebříkem šup na strom.

Pořád jsem nevyzkoušel řízení AVATAR, tak se modlím, aby s dronem nic nebylo a hlavně co řeknu dodavatelům, kteří dron na recenzi půjčily.

Sláva dron je dole a je v pořádku. Nic se mu nestalo. Zpracován je z bytelných pružných plastů, které opravdu snesou i hrubší zacházení. To samé platí i o kameře a gimbalu. Vše je v naprostém pořádku. Ani vrtule se nezlomily, ba ani neodštípli, jen je na nich trocha nesekané zelené z listů plané višně. S čistým srdcem mohu říct, kvalita zpracování za jedna.

Pro další (čtvrtý) start již mohu přejít do ovládání AVATAR. Asi jsem již zkušený pilot :)

AVATAR znamená, že se převtělíte do létajícího identifikovatelného dronu, koukáte přes brýle kamerou nahoru a dolu a s položeným telefonem na dlani se vydáváte vstříc zajímavým zážitkům z letu.

Je to dokonalé, ale pozor! Ti kdo nemají rádi výšky, nebo cestování v letadle je důležité aby si nakoupily zásoby Kinedrilu. Po 5ti minutách letu se totiž budete opravdu cítit jako v oblacích a bude na vás na zemi opravdu dost komický pohled. Postava, která tancuje aboridžinský tanec dešťů kuga bada, zmítající se v nepravidelných záškubech s úsměvem a občas i úžasem vrytým do tváře. James Cameron (režisér filmu Avatar) z vás bude mít radost :)

Zkrátka parádní dokonalý zážitek a v porovnáním s ovládáním konkurenčních dronů o dost více adrenalinu.

Závěrem:

Co dodat, Dron EHANG Ghostdrone 2.0 VR pro iOS a Android, je ve své amatérské třídě perfektní a to čeho jsem se bál začátku (ovládání telefonem) se ukázalo jako velmi zajímavé. Od ,,ducha,, nelze očekávat žádné profesionální výsledky a možnosti, které nám dává ovládání rádiem, ale i kvalita záznamu bude pro běžné využití člověka hračičky dostačující a na vysoké úrovni. Ale to posuďte sami na videu.

Já jej rozhodně doporučím a těším se na dobité akumulátory, abych se dostal do jiného prostoru. Rád bych tam zůstal.

Nahoru

Megapixel videorecenze EHANG Ghostdrone 2.0 VR Android

Nahoru

Parametry

Obrazový snímač
Rozlišení: 12 Mpx
 
Záznam
Typ paměťového media: Micro SD
Rozlišení videa: 4K (3840x2160)
Integrovaný GPS: Ano
Video formát: H.264
 
Rozhraní a napájení
Nabíječka a akumulátor v ceně: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 350 x 195
Hmotnost: 1395 g
 
Kvadrokoptéry
Počet motorů: 4
Stabilizace kamery: Ano
Výdrž baterie: 25 minut
Dosah dálkového ovládání: 1000 m
 
Další parametry
Značka: EHANG

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím