EIZO CG2730 a CS2730 - pro kvalitní obraz to nejlepší Produktové aktuality

EIZO CG2730 a CS2730 - pro kvalitní obraz to nejlepší

Martin HájekVydáno: 4. 10. 2016 v 9:32 • Rubrika: Produktové aktuality

Nově jsme zařadili do nabídky dvojici špičkových monitorů CG2730 a CS2730 vhodných nejen pro úpravu fotografií. Oba modely vynikají vysokým rozlišením, širokým gamutem a množstvím nejnovějších technologií i praktických funkcí.

Monitory EIZO - vždy něco navíc

V porovnání s běžnými 24palcovými monitory s rozlišením 1920 x 1200 bodů nabídnou nové EIZO panely rozlišení 2K = WQHD 2560 x 1440 bodů, což je o 60% více obrazových bodů. EIZO ColorEdge CS2730 disponuje integrovanou hardwarovou kalibrací, díky čemuž nabízí ideální výchozí podmínky nutné k profesionálnímu zpracování a následného tisku obrazového materiálu. EIZO ColorEdge CG2730 má vestavěný kalibrační senzor, panel TrueBlack a přiložené stínítko, což jej přímo předurčuje coby špičkový pracovní nástroj pro ty nejnáročnější uživatele.

Vybavení a specifikace

Oba modely EIZO CS2730 i CG2730 jsou osazeny IPS panelem s rozšířeným barevným rozsahem (wide gamut) s poměrem stran 16:9 a pokrytím cca 99 % barevného prostoru Adobe RGB. Díky 16-bit Look-Up-Table (LUT) se oba monitory vyznačují tím nejpřesnějším podáním barev a barevnou hloubkou bez artefaktů v podobě falešných pruhů nebo obrysů na rozhraní barevných tónů. Zvláštní důraz je kladen na přesnou barevnost, kdy je každý jednotlivý EIZO monitor ColorEdge přímo v továrně přesně proměřen a ručně je u každého panelu zkalibrována křivka gama.

 

Nový design, tenčí rámeček

Oba modely mají tenčí rámeček, který je nyní po celém obvodu stejně široký a je ve srovnání s předchozími produkty téměř o polovinu užší. Také celková hloubka monitoru je o celých 30 % tenčí. Inovace doznala též elektrostatická dotyková ovládací tlačítka integrovaná ve spodní části rámečku. Nechybí zde praktická světelná nápověda, což umožňuje pohodlné ovládání i v temném prostředí. Oba monitory disponují vstupy DVI-D, HDMI a DisplayPort. K dispozici je rozbočovač USB 3.0 se dvěma konektory pro upstream (připojení dvou PC) a třemi konektory pro downstream, z nichž jeden je dimenzován pro nabíjení externích USB zařízení. V balení naleznete také kalibrační software EIZO ColorNavigator. Stínítko je standardně přibalené k monitoru CG2730 (u CS2730 nutno dokoupit samostatně).

 

Prvotřídní správa barev

Pro obzvláště přesné řízení barev disponuje model CG2730 vestavěným kalibračním senzorem, který je přesně sladěný s konkrétní obrazovkou a slouží k dokonalé kalibraci a nastavení profilů. Vestavěný senzor umožňuje automatickou rekalibraci. EIZO CG2730 je kompatibilní se softwarem ColorNavigator NX a Network umožňujícím pohodlnou integraci do větších systémů správy barev. Samozřejmě je možné též použít kalibrační software ColorNavigator 6.x pro přesnou simulaci tiskových dat. Odstupňování nejjemnějších barevných odstínů plní vysoké požadavky profesionálních uživatelů v oblasti zpracování obrazu a obrazovkových korektur. S 98% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 naplní model CG2730 navíc i náročná očekávání při procesu Color-Grading.

Další vlastnosti:

 • Panel LCD se širokým barevným rozsahem a podsvícením IPS LED dosahuje kontrastu 1500:1 (CG2730), resp. 1000:1 (CS2730) a jasu 350 cd/m2

 • Korekce kolísání barev a jasu v závislosti na teplotě (CG2730)

 • Vstupy Display Port, HDMI a DVI-D

 • Dva konektory USB pro upstream a tři konektory pro downstream (vč. jednoho nabíjecího)

 • Madlo pro snadné přenášení

 • Světelná clona s jednoduchým magnetickým upevněním (CG2730 v balení, CS2730 volitelně)

 • Pětiletá záruka

Unikátní software Quick Color Match

Ani nejlepší počítačový hardware nedokáže reprodukovat správné barvy, není-li sladěné nastavení hardware a software. Celý řetězec začíná nastavením monitoru, pokračuje přes nastavení editačního foto softwaru a končí nastavením samotné tiskárny. Každá dílčí chyba naruší celý řetězec odchylkou výtisku od zobrazení na monitoru. Quick Color Match je program, který vyvinula společnost EIZO ve spolupráci s firmami Adobe, Canon a Epson. Cílem bylo vytvořit rychlý a jednoduchý software pro kvalitní domácí inkoustový tisk. Stačí pár kliknutí - Quick Color Match vše velice zjednodušuje. Stačí defakto jen zvolit použitý papír a software provede automaticky všechna potřebná nastavení správy barev.

Princip fungování Quick Color Match

 • Nastavení monitoru - přetáhnutím fotografii do okna programu QCM, software automaticky upraví úroveň bílého bodu, jas, gama hodnotu i barevný prostor a uloží profil s těmito hodnotami do OS.

 • Nastavení SW pro zpracování fotografií - QCM poté otevře fotografii v programu pro zpracování fotografií (např. Photoshop CC)  pro danou tiskárnu a použitý papír a aktivuje náhled. Hned uvidíte, jak bude motiv vypadat na zvoleném papíru.

 • Nastavení tiskárny - Po dokončení úprav jdou data přes QCM do tiskového zásuvného modulu Epson Print Layout nebo Canon Print Studio Pro. Dojde k nastavení barev dle doporučení společnosti EIZO.

 • Posouzení obrazu - Při porovnávání výtisku s obrazem na monitoru má velký význam správné osvětlení. Doporučuje se používat světelný zdroj s definovanou barevnou teplotou (normovaným světlem) o hodnotě 5 000 nebo 6 500 kelvinů. Stejní teplota musí být zvolena v nastavení Quick Color Match jako úroveň bílého bodu monitoru. Tím bude zajištěno nezkreslené vnímání výtisku.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím