Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

PN: CG3145, ID: 044734

Monitor Eizo ColorEdge CG3145

  • Značka: Eizo
  • Použití: Video, Virtuální realita (4K)
  • Úhlopříčka displeje: 31,1 "
  • Maximální rozlišení: 4096 × 2160 px (4K)
  • Typ displeje: IPS
  • Barevná hloubka: 10bit (1,07 mld. barev)

Eizo ColorEdge CG3145 60 měsíců
záruka

Eizo ColorEdge CG3145 Eizo ColorEdge CG3145 Eizo ColorEdge CG3145

Referenční monitor HDR ColorEdge PROMINENCE CG3145 19:10 je díky maximálnímu jasu 1000 cd/m2, typickému kontrastnímu poměru 1 000 000:1 a rozlišení DCI 4K čítajícím 4096 × 2160 bodů ideální obrazovkou LCD pro proces Color-Grading při zpracování materiálu HDR. Široká kompatibilita s nejrůznějšími formáty, mimo jiné s desetibitovým 4:2:2 při videosignálu 4096x2160 at 50/60p přes HDMI nebo až s desetibitovým 4:4:4 při 50/60p přes DisplayPort a s křivkami gama HLG a PQ. Produktová sekce: Monitory pro úpravu videa Eizo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Eizo ColorEdge CG3145

Parametry a popis

HDR monitor

Skutečné HDR

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145 s jasem 1000 cd/m2 dosahuje parametrů potřebných pro reprodukci obrazových dat HDR. Panel True Black s kontrastním poměrem 1 000 000:1 na bázi dvou na sobě umístěných LCD-panelů (Double Layer) zaručuje podání tmavých odstínů s náležitou hloubkou. Monitor nabízí dvojici HDR křivek – hybridní logaritmickou křivku (HLG = Hybrid log-gamma) a logaritmická křivka blízká dynamice vnímání lidským okem (PQ = Perceptual Quantizer). Přitom se obejde bez automatického omezování jasu (ABL). Tímto způsobem je obraz reprodukován se správným jasem a barevností – tak, jak je pro věrný zážitek z HDR nezbytné. 

Rozlišení DCI 4K

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145 se vyznačuje rozlišením DCI 4K (4096 × 2160) odpovídajícím čtyřnásobku hustoty pixelů panelu Full HD (1920 × 1080). Proto je tento referenční monitor HDR dokonalým nástrojem pro postprodukci.

aufloesungen-cg3145-a8

Wide Gamut

Široký barevný rozsah pokrývá oba nejrozšířenější barevné prostory používané v postprodukci: DCI P3 z 98 % a Rec.2020 z 80 %. Barvy se zobrazují spolehlivě podle požadavků tohoto odvětví.

cg3145-wide-gamut-b8

Desetibitová barevná hloubka

Díky desetibitové barevné hloubce a 24bitovým tabulkám LUT vám monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145 může nabídnout více než miliardu barev najednou. Odstupňování barev je jemnější a rozdíly mezi sousedními barvami (delta-E) jsou menší. 

Přesné podání barev díky trojrozměrné tabulce LUT s vysokým rozlišením

Trojrozměrná tabulka LUT zajišťuje vůbec nejpřesnější přiřazování odstínů a maximálně přesnou reprodukci barev, která je zřetelně patrná i na šedém klínu. U jednotlivých LCD panelů se vzájemně odlišují poměry mezi jasem a mísením (sčítáním) červené, zelené a modré barvy pro daný obrazový signál. To je možné určit a upravovat pouze s pomocí speciálních měřicích přístrojů. Při výrobě proto EIZO nastavuje tónové křivky a barvy u každého monitoru řady CG zvlášť. Tím je v celém rozsahu šedi dosažena stálá barevná teplota. Účinek: Barevné podání je tak u každého monitoru CG3145 naprosto shodné, přesné a spolehlivé.

fotografie-trojrozmerna-tabulka-lut-43

Trojrozměrná tabulka LUT má své přednosti i při práci s filmem (standard DCI): Pomocí softwarového nástroje ColorNavigator, který je standardní součástí monitoru, můžete emulovat barvy filmového materiálu. Monitor také umožňuje pracovat přímo v souřadném prostoru XYZ (tak jako digitální projektory). Uvidíte tak předem, jak bude obraz vypadat při promítání na filmovém plátně. Trojrozměrná tabulka LUT dále vylepšuje aditivní skládání barev monitoru (skládání červené, zelené a modré). To je klíčový činitel správného zobrazování neutrálních odstínů šedé.

 

Správa barev

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145 je kompatibilní se softwarem EIZO ColorNavigator NX pro správu zobrazení. Software ColorNavigator NX poskytuje funkce pro správu zobrazení a pro asset-management monitorů ColorEdge na straně klienta. Tímto programem můžete přiřadit jednotlivým projektům vlastní hodnoty jasu, bílého bodu, gamy či dalších parametrů nezávisle na přednastaveném barevném režimu. Tyto kalibrační údaje se ukládají přímo do monitoru.

Software ColorNavigator NX poskytuje funkce pro správu zobrazení a pro asset-management monitorů ColorEdge.

monitor s DUE / bez DUE

Konstantní homogenita obrazu na celé obrazovce

Obvod DUE (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje minimální odchylky jasu a barevnosti jednotlivých obrazových bodů na celé ploše obrazové plochy monitoru. Účinek: Barevné odstíny každého bodu obrazovky jsou identické bez odchylek jasu, k nimž dochází u běžných LCD monitorů. Funkce DUE dále kompenzuje projevy kolísání okolní teploty na teplotu barev a jas. Užíváte si tak trvale homogenní rozložení jasu a dokonalou jednotnost barev. To oceníte zejména při zpracování snímků.

Stabilní jas bez barevných odchylek

Vše podstatné pro přesné zpracování obrazových informací: konstantní jas a teplota barev. Patentovaná elektronika kompenzuje kolísání jasu vznikající v důsledku delšího provozu nebo zvýšených okolních a provozních teplot. Pomocí integrovaného teploměru se provádí kompenzace a automatická minimalizace barevných odchylek, k nimž dochází v důsledku kolísání okolní teploty. Podání barev zůstává v průběhu dlouhé pracovní doby naprosto konstantní. A to již od začátku: Zahřívací fáze, po jejímž uplynutí je dosaženo úplné stabilizace jasu, barev a tonální hodnoty, trvá pouze sedm minut. To je čtvrtina běžné doby.

Rozhraní a kompatibilní videoformáty

Přenosové HDR-křivky HLG a PQ monitoru ColorEdge PROMINENCE CG3145 vyhovují standardům platným pro profesionální postprodukci HDR. Přístroj si poradí s nejrůznějšími formáty, mimo jiné s desetibitovým 4:2:2 při 50/60p přes HDMI nebo až s desetibitovým 4:4:4 při 50/60p přes DisplayPort při rozlišení 4K DCI (4096x2160).   

Pro filmovou produkci Profil 3D LUT

ColorNavigator NX dokáže zpracovat i údaje pro 3D LUT z filmového color gradingu a poskytnout tak data pro emulaci na monitoru. Tato emulace filmu je k dispozici až u pěti barevných režimů monitoru a hodí se k napodobení barevného podání filmů.

Rychlá obsluha

"Obsluha je snadná a přehledná. Funkce Button Guide, která zvyšuje přehlednost obslužných prvků zobrazujících se na obrazovce, vám v ovládacím poli okamžitě ukáže příslušnou funkci tlačítka. Díky osvětleným tlačítkům lze monitor obsluhovat i potmě. To vám pomůže zejména na tmavších postprodukčních pracovištích.

 Dvěma funkčním tlačítkům můžete přiřadit často používané příkazy nebo volby nastavení. Pokud například přiřadíte tlačítku určitý barevný prostor, můžete pouhým stisknutím rychle a jednoduše přepínat mezi dvěma barevnými prostory. Celkem si můžete vybrat z deseti takových rychlých voleb."

foto-factory-adjustment-2f

Přesná reprodukce barev – již z výroby

U jednotlivých LCD panelů se vzájemně odlišují vztahy mezi jasem, skládáním červené, zelené a modré barvy a obrazovým signálem. To je možné určit a upravovat pouze s pomocí speciálních měřicích přístrojů. Proto společnost EIZO nastavuje monitor CG3145 a jeho barvy a tónovou křivku již během výroby s použitím jemné mřížky opěrných bodů pro každou ze základních barev. Tím je v celém rozsahu šedi dosažena stálá barevná teplota.

foto-safe-area-marker-73

Bezpečně v zorném poli díky obdélníku Safe Area Marker

Ideální pro titulky a kritické snímky: Díky obdélníku Safe Area Marker víte, která oblast obrazovky se bude zobrazovat na jiném výstupním zařízení. Okamžitě tak vidíte, zda jsou titulky, texty či jiné důležité prvky obrazu v zobrazované oblasti. Barvu obdélníku můžete změnit tak, aby byl zřetelný v každém obrazu.

4K-Zoom

Prostřednictvím nabídky přímo na monitoru si lze jednoduše a rychle zvětšit různé oblasti obrazu a posoudit tak jejich detaily a ostrost.

 

Luminance Warning

Funkce Luminance Warning umožňuje vyznačit oblasti, jejichž jas v režimu PQ překročí určitou mez (300, 500, 1000 nebo 4000 cd/m²). Tyto oblasti se vyznačí volitelně žlutou nebo purpurovou barvou.

Gamut Warning

Výstraha barevného rozsahu funguje ve dvou režimech: Obrazový obsah Rec. 2020, který nelze zobrazit v barevném prostoru Rec. 709, se zobrazí v odstínech šedi. Alternativně se v režimu Rec. 709 Clipping Modus může simulovat, jak by se materiál Rec. 2020 zobrazil na přístrojích HDTV.

foto-lichtschutzhaube-40

Stínítko ochraňující před oslněním

Stínítko snižuje výskyt optických odrazů a jas obrazovky, a šetří tak váš zrak. Lze je snadno nasazovat a zmenšuje přístup světla shora a ze stran.

Obecné
České menu: Ne
Nadstandardní záruka: 5 let
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 778 × 613 × 454
Hmotnost: 30100 g
 
Ostatní
Číslo produktu:CG3145
Značka: Eizo
 
Monitor
Použití: Video, Virtuální realita (4K)
Úhlopříčka displeje: 31,1 "
Maximální rozlišení: 4096 × 2160 px (4K)
Typ displeje: IPS
Barevná hloubka: 10bit (1,07 mld. barev)
Podporované barevné rozsahy: sRGB, AdobeRGB, DCI P3, Rec. 709, Rec. 2020, SMPTE-C
Barevné rozsahy: 100% sRGB / Rec. 709, >98% Adobe RGB, >99% DCI-P3, 99% ISO Coated V2, 100% EBU, 100% SMPTE-C
3D LUT: 24bit
Jas: 1000 cd/m²
Kontrast: 1000000:1
Povrch displeje: matný
Video vstupy: 2 × HDMI, 2 × DisplayPort
Kalibrace: hardwarová, kalibrační software
USB hub: USB 3.0 (3.1 Gen1)
Poměr stran: 19:10
Odezva: 10 ms
Obnovovací frekvence: 60 Hz
Výbava monitoru: Nastavitelná výška, Uchycení na zeď (VESA), Stínítko (v balení), Flicker Free
Příkon (obvyklý): 267 W

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Nejčastěji zvažované varianty

Ke zboží Eizo ColorEdge CG3145 naši zákazníci nejčastěji zvažují následující alternativy:

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím