Recenze Eizo ColorEdge CS2740

Boris Stojanov

Boris Stojanov • 03. 03. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Perfektní obraz 4K za dostupnou cenu
  • Rozsáhlé možnosti konektivity, integrovaný HUB, možnost napájení notebooku přes USB-C
  • Možnost připojit „jedním kabelem“ včetně periferií
  • Uniformita a homogenita obrazu na nejvyšší úrovni
  • 4K rozlišení pro foto, video a další tvůrce
  • 99 % pokrytí Adobe RGB
  • Přednastavená kalibrace bez nutnosti zásahu, stačí vybalit a zapojit
  • Možnost nastavení a uložení vlastních profilů pomocí sw Color Navigator 7
  • V případě potřeby – například rekalibrace po několika letech používáních, vám pomůže český servis v sídle společnosti v Praze!

Co se nám nelíbí

  • Kalibrační sondu budete časem možná potřebovat, bude jí nutno dokoupit

Představení Eizo ColorEdge CS2740

Představení Eizo ColorEdge CS2740

Společnost EIZO nebyla a není zrovna typem výrobce „novinka za každou cenu“, o čemž do dnešního dne svědčil fakt, že ve 4K segmentu existovaly pouze ultra drahé, dokonalé, nebo naopak kancelářské, levné 4K monitory s menším důrazem na přesnost barev. Trh má ale vždy velký vliv a zákazníci volali po standardním grafickém monitoru za rozumné peníze. Ten okamžik právě nastal.

Musel jsem si hodně uklidit na stole. Ne, že bych čekal nějakou komisi s hodnocením domácího pořádku, ale dostal jsem z českého zastoupení EIZO nabídku, která se neodmítá. Moji pracovní plochu, které kraluje již rok fantastický model CG2730, jsem rozšířil na pár dní o novinkový model CS2740, který bude ohlášen až 12. března! Jelikož jsem v té době zakoupil v Megapixelu i nový „kapesní“ počítač Mac Mini s parádním výkonem, přišlo mi to dvojnásob vhod. Alespoň si natvrdo vyzkouším, jestli ta jedna integrovaná grafická karta na čipu je opravdu takový problém proti dvěma kartám, které má můj MacBook Pro 15“ z roku 2013, jež s velkou radostí podědila moje žena.
 

První kroky

Kdybych byl skromný a dal si na stůl prostě jeden monitor, mohlo mi být lépe… Ale ruku na srdce, vy byste to udělali? Tak vidíte! Takže proto ten úklid a samozřejmě problém první – kabeláž. Zatímco můj starý MacBook Pro měl konektory 2x USB 3, HDMI a 2x Thunderbolt 2/Mini Display port, novoučký Mini má 4x USB-C/Thunderbolt 3, 2x USB 3 a HDMI. Sluchátka mají oba, ale ty k obrazu nepotřebujeme.

Moje domácnost tedy oplývá Thunderbolt 2 kabely, které jaksi není kam strčit. Ale USB-C je u nás nováčkem. Jelikož jsem chtěl mít alespoň pár dní pocit velkého luxusu a zapojit si oba monitory zároveň, musel jsem sehnat „něco“. Ale to „něco“, může být cokoliv. Takže USB-C kabel může mít asi 4 rozdílné parametry, které nevyhovují všemu. Od nejnuznějšího, se kterým lze nabít telefon, přes jednoduchý datový kabel, rychlý datový kabel, co umí i video, až po nevím-jak drahý, který umí všechno.

Začíná bojovka, jelikož byl tento monitor předprodukční, neměl originální sadu kabelů. Hrál jsem ji asi tři hodiny a pak si raději koupil redukci USB-C na Mini Display port za pár stovek. Protože kabel Mini Display port na Display port mám doma. Ale v zápětí dorazil i druhý monitor do testu – novinkový CS2731 a ten měl samozřejmě ve výbavě i USB-C kabel se správnými parametry.

Jak je to s konektivitou?

Nové EIZO CS2740 nabízí následující konektivitu: HDMI, Display Port, USB-C, USB 3 Typ B, 2x USB 2 a konečně 2x USB 3.1 na levé straně displeje. K čemu všemu to lze využít?

HDMI – pro plné 4K rozlišení s 10bit barevnou hloubkou a 1.07 miliardy barev.
Display Port – pro plné 4K rozlišení s 10bit barevnou hloubkou a 1.07 miliardy barev.
USB-C – pro plné 4K rozlišení s 10bit barevnou hloubkou a 1.07 miliardy barev (pokud připojíte do konektoru USB-C/Thunderbolt 3) + napájení například MacBooku Pro (do 60W).
USB 3 Typ B – připojení pomocí dodávaného kabelu s USB 3 Typ-A konektorem pro komunikaci sw Color Navigator a rozšíření portů, kabel je ve standardu USB 3.1 a je samozřejmě součástí balení.
2x USB 2 – pro připojení nenáročných periferií, jako je klávesnice, myš, nebo starší flash disk.
2x USB 3.1 – pro připojení moderních a náročnějších zařízení, jako je například externí pevný disk, fotoaparát, nebo využití například pro nabíjení telefonu, tabletu.

Na výpisu konektivity si naopak všimněte, že zde ono „jeden kabel na všechno“ může fungovat. Pokud máte doma připojený monitor k elektrické síti, do něj připojenou klávesnici, myš, externí disk a propojíte s ním MacBook bez nabíječky přes USB-C správný kabel, dostanete obraz z počítače na displej, a notebook s ještě bude nabíjet z monitoru. Takže ano, toto je krok správným směrem!

Mini po připojení a spuštění dvou displejů ani nepípl. Prostě je rozsvítil, do toho puštěný Capture One Pro, Spotify, pošta, Safari s osmi záložkami, Google Chrome se třemi záložkami, Photoshop a nyní i Word… Když na něj sáhnu, ani moc nehřeje. Hustý. Ale co ty monitory, vždyť to celé vypadá, jako by snad ten nový 4K měl rozlišení tak Full HD… A jo, já zapomněl! Takže propojení Mac Mini s displejem 4K pro začátečníky – čtěte níže.

 


Nastavení zobrazení na 4K monitoru

Scaling

Toto je některým – poučeným/zkušeným jasné, jednoslovné označení pro tento stav bych jednoduše do češtiny přeložil: Nastavení velikosti oken, ikon a textu. Není to tak jednoduché, jako v té angličtině, ale je to snad více pochopitelné pro většinu lidí mimo IT. Takže, co se děje. Mac Mini umožňuje nastavení obrazovek buď „Výchozí pro monitor“, nebo „Přizpůsobené“. Výchozí pro monitor není při dvou monitorech tak přesné, protože v našem případě jsem se nemýlil, nastavil Full HD. Tedy 1920 x 1080 ob, což se dobře čte, ale vypadá to příšerně. Pokud zapomenete na fakt, že se jedná o nastavení zobrazení rozhraní – teda „zobrazení systému a písma na obrazovce“, automaticky šoupnete rozlišení na 4K a zešílíte.

Vše je naprosto prťavé a nečitelné. Ve Windows to je podobné, akorát si nastavujete % zobrazení, například 150 %. Ale proč si nastavovat jiné rozlišení, než 4K? To proto, abyste viděli na text a ikonky! A teď co se děje. Ten displej je fyzicky 4K, ale ten systém, si nastavíte třeba na zobrazení 2K, tedy 2560 x 1440 ob. A co se stane? Mrkněte na obrázky. Jelikož moje EIZO CG2730 je 2K monitor, nastavil jsem stejné rozlišení i na nový testovaný CS2740. A pak jsem otevřel okno programu na zpracování fotografií Capture One Pro a v něm si zvětšil fotku na 100 %. A začalo kouzlo. Zatímco vlastní rozhraní aplikace je na obou displejích stejné, obraz – fotka je vidět ve dvojnásobné ploše! Tak tady máte 4K rozlišení. Z přiložených příkladů to bude patrnější. Stejně se bude chovat 4K obraz ve video editoru nebo třeba ve Photoshopu.

Dlouhý, ale snad přínosný úvod máme za sebou, pojďme na představení novinky.
Jedná se o první dostupný model monitoru EIZO, určeného pro fotografy, videografy a ostatní tvůrce. Slovo dostupný zde supluje spojení „střední třída“, v praxi to však spíše znamená špičkový monitor za dobrou cenu.


100% na 4K monitoru C1


Monitor je osazen panelem IPS (Wide Gamut) s úhlopříčkou 27“ (68,5 cm) a vychází ze sesterského modelu CS2731, který má rozlišení 2K. Model CS2740 nabízí čisté rozlišení 4K UHD, které má 3860 x 2140 ob. Což je čtyřnásobek rozlišení Full HD, které je 1920 x 1080 ob a znáte ho z televizí, nebo levných displejů.

Hustota obrazových bodů je 164 ppi, což je zhruba 1,7x více, než má běžný Full HD monitor s 96 ppi. Tím získává obraz vysokou jemnost detailu a například kontrola ostrosti je tak možná bez potřeby zvětšení.
Široký gamut je schopen reprodukovat škálu 99 % Adobe RGB barev.100% na 4K monitoru C1 
 

Všechny gradace pro každou z RGB barev ve škále 0–255 jsou v továrně přesně změřeny a nastaveny. 16bitová LUT tabulka se pak postará o přesné zobrazení pro každý panel s ideální křivkou Gama. Patentovaný korekční obvod se ve spolupráci s IC čipem řídícím popsanou gradaci postará o dokonalou uniformitu obrazu. Zákazník, jehož jsem suploval v této chvíli já, si tak užívá jas a chromatičnost rovnoměrně rozprostřenou po celé ploše displeje, lidově řečeno od rohu k rohu. V praxi to znamená, že se nesetkáte s různobarevnými nádechy nebo poklesem jasu v rozích displeje, jak je tomu u levných či špatných panelů. Zde bych se na sekundu zastavil.

Je to věc, kterou je třeba zažít a užít si jí. Pokud jste doposud váhali nad tím, zda koupit nebo nekoupit opravdu špičkový monitor, někdy si to vyzkoušejte. Posaďte se před dobře zkalibrovaný špičkový displej, ideálně v úhlopříčce 27“ a nechte si jej pustit. Skoro bych se vsadil, že řeknete jen: WOW! Ano, je to jak rána kladivem, člověk ušilhaný z mžourání na bůhvíco najednou vidí, jak může být na světě krásně. A přitom se neděje nic složitého, ten obraz je jen ostrý, barevný, čistý a věrný. Nic víc v tom není.

Ale pojďme dál. Stejně jako ostatní grafické monitory EIZO, i nový CS2740 vděčí za svoje výsadní vlastnosti takové drobné, až nenápadné aplikaci. A tou je Color Navigator ve verzi 7. Člověk má skoro pocit, že je to jen taková nějaká utilitka, ale opak je pravdou. Jelikož se nejedná o model řady CG, nemá tento model řady CS integrovanou kalibrační sondu, která by se společně se softwarem postarala o vše sama. Ale není třeba zoufat. Každý monitor řady ColorEdge, do které patří oba zmiňované monitory, přichází z továrny přesně nakalibrovaný. Obrovskou výhodou nové verze sw Color Navigator 7 je fakt, že software je schopen si tyto změřené profily z monitoru načíst. Takže stačí nainstalovat a zvolit si profil, který odpovídá mému záměru.

Pokud si nevyberu ze tří nainstalovaných – Nativní RGB, Adobe RGB a sRGB, mohu si pomocí kalibrační sondy vytvořit 7 dalších vlastních profilů pro tento monitor. Mně tedy stačilo spustit na obou monitorech nativní RGB a dosáhl jsem téměř shodného zobrazení u obou, bez jakékoliv kalibrace. Pokud bych měl pocit, že ta mnou viditelná odchylka má nějaký zásadní dopad, mohl jsem „okometricky“ tedy ručním laděním dotáhnout monitor CS2740 na shodnou barevnost s mým každý týden proměřeným CG2730. Ale odchylka byla velmi malá a pro potřeby představení bezpředmětná. Shrnuto podtrženo – přinesete domů monitor, nainstalujete Color Navigator 7, případně doinstalujete české prostředí, připojíte monitor, pár kliknutí, volba profilu a můžete pracovat!

A až si časem dokoupíte kalibrační sondu, nastavíte si cyklus, po jehož uplynutí stačí připojit sondu a řídit se instrukcemi. Celá kalibrace pak zabere kolem dvou minut vašeho času a při jednom procesu se změří všechna uložená nastavení! Takže pokud budete mít 7 profilací, nemusíte kalibrovat 7x, ale pouze jednou. Tomu já osobně říkám EIZO.

 

Hodnocení

Nebudu vás napínat. Ten monitor nemá stínítko v ceně. Nemá ani integrovanou kalibrační sondu, jako CG modely. Monitor jsem dostal z fabriky perfektně zkalibrovaný, stačilo jen připojit a synchronizovat profily s nainstalovaným Color Navigator 7. Nemusel jsem se starat, abych ho dobře nastavil ve spojení se systémem. Je to vlastně předprodukční vzorek, takže možná není ani úplně finalizovaný. Ale sakra! Už teď je to zase jeden z nejlepších displejů, co jsem kdy měl možnost vidět!!! Copak tohle nikdy neskončí?

Takže vy, kteří jste dočetli až sem a jste nadšeni, monitor bude s kompletními informacemi 12. března odhalen.
A já jdu tiše přemýšlet, jestli náhodou nepotřebuju ještě jednu pracovnu, nebo ještě jeden monitor. Ten stůl se mi totiž teď zdá nějaký prázdný…

Pozvánka: pokud není 4K rozlišení pro vás vhodné a líbí se vám specifikace tohoto monitoru, na našem webu najdete představení sesterského modelu s rozlišením 2K – model CS2731.

Popis a parametry

Popis a parametry

Eizo ColorEdge CS2740 – Profesionální monitor o uhlopříčce 27" a s rozlišením 4K UHD (3840 × 2160 px) nabízející podporu 10bit barev (1,07 miliardy) v kombinaci s 16bit LUT. CS2740 pokrývá >99 % prostoru Adobe RGB, 100 % prostoru sRGB / Rec. 709 a 95 % prostoru DCI-P3. Široký barevný rozsah, 16bitová tabulka LUT a přesná tovární kalibrace monitoru CS2740 zaručují nezkreslenou reprodukci obrazových dat při tvůrčí práci vyžadující barevnou věrnost. Přenos video signálu, datové přenosy i napájení (až 60 W) připojené techniky obstará rozhraní USB-C. Z dalších video vstupů je k dispozici například DisplayPort, nebo HDMI. Samozřejmostí je podpora hardwarové kalibrace a přesné kalibrace již ve výrobě.

Eizo ColorEdge CS2740

Díky  rozlišení 3840 × 2160 (4K UHD) nabízí CS2740 pixelovou hustotu 164 ppi. A tak viditelné pixely pro vás budou absolutní minulostí a již obraz na monitoru velmi dobře zprostředkuje následné rozlišení při tisku. Budete moci provádět posouzení, střih a barevné korekce filmů v plném rozlišení UHD 4K.

Široký gamut - barevný prostor pro nasycené barvy

Pokud chcete využívat celého barevného spektra moderních kamer a fotoaparátů, určitě potřebujete monitor s co největším barevným prostorem. Abyste mohli správně vizuálně posuzovat a upravovat sytost barevných tónů zapsaných v souboru. Proto například panel IPS monitoru ColorEdge CS2740 pokrývá až 99 % barevného prostoru pro fotografie AdobeRGB či tiskový barevný prostor CMYK ISO-Coated V2. To zajišťuje nezkreslené a úplné podání barevného spektra moderních aparátů. Zaručena je též přesná simulace tiskového výstupu při softproofingu.

Ostré snímky díky maximální kvalitě obrazu

Nelze odolat nejvyššímu rozlišení CS2740 (3840 x 2160 (4K UHD)) s velmi dobrým kontrastním poměrem 1000:1 a jasem 350 cd/m2. Obraz budete moci zpracovávat přímo na úrovni jednotlivých obrazových bodů. A navíc: obrysy textu jsou velmi čisté a přesné. Modul LCD s panelem IPS (Wide Gamut) nabízí pozorovací úhel 178 ° a tak se barevné tóny i kontrast v celém vašem zorném poli nemění.

Plynulost přechodů a gradientů díky 16bitové tabulce LUT a 10bitovému režimu

Převodní tabulka LUT (Look-Up-Table) modelu CS2740 pracuje s extrémně vysokou barevnou hloubkou dosahující 16 bitů a panel pak reprodukuje signály s rozlišením až 10 bitů. A tak jsou pro výpočet přesného zobrazení na monitoru k dispozici miliardy barevných tónů. Tím se účinně zamezí vadám zobrazení, jako je pruhování (banding) nebo přepaly (clipping), které se projeví jako mezery mezi hodnotami tónů v gradientech nebo jako barevný nádech v odstínech šedé. I jemné nuance a struktury v temných nebo sytě zbarvených oblastech jsou reprodukovány diferencovaně a věrně až do detailů.

Připraveno k okamžitému použití

Každý z monitorů ColorEdge CS2740 je již v továrně individuálně proměřen a optimálně nastaven. Přitom se proměří velké množství bodů na křivkách gama v červeném, zeleném i modrém kanálu a podle potřeby je provedena korekce. Touto jedinečnou kalibrací vám EIZO umožňuje začít používat monitor s přednastavenými barevnými prostory ihned po jeho vybalení. Podrobná tovární kalibrace stojí také za mimořádně rychlým průběhem opakovaných kalibrací prováděných uživatelem v programu ColorNavigator.

Digital Uniformity Equalizer - Dokonalé podání v celé ploše

Každý jednotlivý monitor EIZO je po celé své ploše již v továrně přesně proměřen. Díky tomu je odhalena jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou předem odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) vám zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budete moci využívat stálého barevného podání bez ohledu na místo zobrazení. Tak vznikají profesionální podmínky pro přesné zpracování obrazu a retuše.

Nekompromisně rychlá, jednoduchá a bezeztrátová hardwarová kalibrace

Pro stálost produkce obrazových dat monitoru po celou dobu jeho životnosti, je pravidelná kalibrace nezbytná. Proto jsou u všech monitorů ColorEdge k dispozici bezeztrátové hardwarové kalibrace. Na rozdíl od těch softwarových, při kterých stále hrozí nežádoucí dopady na kvalitu zobrazení, se při hardwarové kalibraci nesestavuje jen korekční profil pro grafickou kartu, ale upravuje se přímo převodní tabulka (Look-Up-Table) monitoru.

Software EIZO pro rychlou kalibraci a tisk

Vlastnosti obrazu každého monitoru se stárnutím mění. A tak je nutné grafické monitory, u nichž je vyžadován absolutně konstantní obraz po celou dobu životnosti, pravidelně kalibrovat a korigovat. Pomocí bezplatného kalibračního softwaru ColorNavigator 7 od společnosti EIZO lze korekci modelu ColorEdge CS2740 provést jednoduše a bezeztrátově do 90 sekund (měřeno pomocí počítače MacBook Pro a sondy EX4). Stejný obraz tak na monitoru bude vypadat totožně i po pěti letech.

Bezplatný software Quick Color Match vám pomůže i bez hlubších znalostí správy barev zkontrolovat již na monitoru, jak budou jejich obrázky vypadat při tisku na inkoustové tiskárně Canon nebo Epson. Obrázky je tak možno ještě před tiskem optimalizovat dle specifických vlastností zvoleného fotopapíru a ušetřit vaše náklady spojené s chybnými tisky.

Optimální reprodukce barev s mikročipem EIZO 

Mozkem každého monitoru ColorEdge je pokročilý mikročip (ASIC, Application-Specific Integrated Circuit), který společnost EIZO vyvinula speciálně pro účely přesného podání barev. Máte tak 100% záruku přesného, jednotného a trvalého zobrazení, kterým je značka EIZO tak vyhlášena.

Pestrá nabídka rozhraní

Nejen na cestách stále více a více tvůrčích pracovníků využívá svůj přenosný počítač. A tento výkonný notebook je často jediným počítačem, který využívají. Odtud vyvstává požadavek na co nejjednodušší připojení tohoto přenosného přístroje k periferiím na domácím nebo firemním pracovišti. EIZO vychází se svými grafickými monitory ColorEdge těmto požadavkům vstříc.

Nejmodernější rozhraní USB-C

Rychlý přenos obrazového signálu, dat a napájení výkonem až 60 W – to vše a ještě mnohem více zvládne jediný kabel USB-C. Tím se z monitoru ColorEdge CS2740 stane ústřední bod vašeho grafického pracoviště. Ke dvěma bočním a dvěma spodním portům USB typu A lze přímo připojit periferní zařízení, jako je myš a klávesnice, pevný disk, čtečka paměťových karet nebo tiskárna. Přenosné přístroje jako notebooky nebo tablety se mohou přes kabel USB-C dokonce nabíjet proudem až 60 W. Zasunutím jediného konektoru se z notebooku a monitoru CS2740 se tak stane plnohodnotné stolní pracoviště.

Vstupy monitoru

Model CS2740 je kompatibilní s nejrůznějšími videoformáty přiváděnými přes vstupy USB-C, HDMI a DisplayPort. Takto lze monitor začlenit nejen do počítačového zpracování videa, ale je možné jej používat i ve spojení se záznamovou a přehrávací technikou s rozhraním HDMI.

Ergonomie

Monitory ColorEdge přichází na pracoviště s lepší ergonomií. Nejsou jen obzvláště šetrné vůči zádům a zraku, ale vyhoví i vašim individuálním potřebám. Nepřizpůsobujte se pracovišti, ale přizpůsobte sobě své pracoviště.

Dokonalé potlačení odlesků

Nic není více rušivé než oslňující odlesky na monitoru. Všechny monitory EIZO jsou proto opatřeny velmi účinnou antireflexní úpravou. Ta chrání vaše oči před nadměrnou únavou, ale také brání tomu, abyste před monitorem nezaujali nepohodlnou polohu.

Obraz bez chvění, pro dobro vašeho zraku

Spousta monitorů nepatrně bliká. Člověk toto blikání téměř nevnímá, ale výsledkem je rychlá únava očí. Společnost EIZO si proto u svých monitorů velmi zakládá na absenci tohoto blikání.

Stojan - ergonomický a stabilní

EIZO monitory umožňují plynulé nastavení výšky a některé z modelů dovolují i spuštění až k desce stolu. Tím je zajištěna optimální ergonomie nezávisle na tom, zda u práce sedíte nebo stojíte. Kromě toho můžete monitor natočit, pootočit a naklopit tak, jak to pro vás bude při práci nejpohodlnější.

Model CS2740 lze nastavit do vertikální polohy. Toto je například velkou výhodou při fotografování portrétů v ateliéru přímo do počítače.

Udržitelnost

Dlouhá životnost, sociálně zodpovědná výroba a přívětivost k životnímu prostředí. To patří mezi úplné základy kvality výrobků značky EIZO. Proto jsou monitory EIZO vyráběny podle mezinárodních směrnic týkajících se životního prostředí a svojí dlouhou životností šetří přírodní zdroje. Model CS2740 EIZO dokládá, že obrazová kvalita a úroveň výrobku mohou jít ruku v ruce se zodpovědným plánováním, získáváním materiálu a výrobou. Tyto hodnoty vám umožňují bezpečnou investici do moderního a spolehlivého monitoru.

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu CS2740 probíhá s maximální sociální zodpovědností. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Společnost EIZO každoročně dobrovolně sepisuje podrobnou zprávu o sociální zodpovědnosti.

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory CS2740 jsou vyráběny ve vlastních továrnách EIZO. Je uplatněn environmentální management dle ISO 14001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy o sociální zodpovědnosti společnosti EIZO.

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor CS2740 je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu CS2740 bylo dbáno na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Záruka

Společnost EIZO nabízí inovativní koncept servisních služeb, z nějž je odvozen nový standard na trhu a který přináší jistotu do vašeho plánování. Přesvědčivá bezpečnost, na kterou se můžete spolehnout. Společnost EIZO může díky neustálému výzkumu, vývoji a pedantské kontrole kvality poskytovat na všechny modely ColorEdge pětiletou záruku. Pro vás to znamená maximálně jistou investici a nízké celkové náklady vlastnictví (TCO, Total Cost of Ownership).

Pětiletá záruka a dlouhá životnost

Prvotřídní materiály, pečlivé zpracování a svědomitá výstupní kontrola společně zaručují mimořádnou trvanlivost výrobků EIZO, což umožňuje poskytovat na ně pětiletou záruku.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 638 × 404–559 × 265
Hmotnost 6700 g

Ostatní

Číslo produktu CS2740
Značka Eizo

Monitor

Použití Grafika a design, Virtuální realita (4K), USB-C, Fotografie (nadšenci)
Úhlopříčka displeje 27 "
Maximální rozlišení 3840 × 2160 px (4K UHD)
Typ displeje IPS
Barevná hloubka 10bit (1,07 mld. barev)
Podporované barevné rozsahy sRGB, AdobeRGB, DCI P3, Rec. 709
Barevné rozsahy 100% sRGB, 99% Adobe RGB, 95% DCI-P3
3D LUT 16bit
Jas 350 cd/m²
Kontrast 1000:1
Povrch displeje matný
Video vstupy HDMI, DisplayPort, USB-C
Kalibrace hardwarová, kalibrační software
USB hub USB 3.0 (3.1 Gen1)
Poměr stran 16:9
Odezva 10 ms
Obnovovací frekvence 60 Hz
Výbava monitoru Nastavitelná výška, Pivot, Uchycení na zeď (VESA), Stínítko (volitelné), Flicker Free, Low Blue Light, Nabíjení notebooku přes USB-C
Příkon (obvyklý) 36 W

Ke stažení

Energetický list Eizo CS2740.pdf

Zobrazit popis a parametry