EIZO uvádí nové LCD panely a řešení QCM Blog

EIZO uvádí nové LCD panely a řešení QCM

Martin HájekAktualizováno: 11. 11. 2016 v 11:56 • Rubrika: Blog

Přední výrobce v oblasti zobrazovacích technologií, japonská společnost EIZO, oficiálně představil monitory nejvyšší řady ColorGraphic CG2730, CS2730 a FlexScan EV2780. Největší pozornost však na sebe oprávněně strhává nový revoluční systém v oblasti správy barev - Quick Color Match, vytvořený v úzké spolupráci firem EIZO, Adobe, Canon a Epson. Nač se můžeme těšit?

Společnost EIZO uspořádala dne 10. 11. 2016 tiskovou konferenci, v rámci níž byly představeny jak nové LCD panely tak i svým způsobem revoluční a rozhodně velice zajímavé řešení QCM (Quick Color Match). Novinku, kterou ocení všichni, kdo pracují s fotografií, videem i grafikou - ať už se jedná o pokročilé uživatele nebo začátečníky. Systém QCM totiž výrazně zjednodušuje a zefektivňuje - do teď stále relativně složitou a pro mnohé neuchopitelnou - problematiku správy barev (Color Management / CMS). 

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

Quick Color Match

Nový program nemá za cíl nic menšího, než všem fotografickým nadšencům i profesionálům výrazně zjednodušit správu barev. Systém QCM vyvinuly společně největší světoví dodavatelé tiskových a zobrazovacích technologií: EIZO, Adobe, Canon a Epson. EIZO využilo zkušenosti a odborné znalosti těchto předních značek tvůrčího odvětví a vyvinulo ideální softwarový nástroj usnadňující sladění barev během celého tiskového procesu. Ke vzniku a realizaci celému konceptu vedl EIZO prostý fakt, že i se správným vybavením je color management stále relativně dosti složitým procesem, s kterým se mnohdy “perou” i pokročilí fotografové a tiskaři. Sladění barev zahrnuje jak nastavení monitoru, dále programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tedy vede zdlouhavá cesta, kde stačí jedna malá chybička v celém řetězci a výsledek je špatný. Program Quick Color Match tento proces značně zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci snímků a pak je rychle a bez komplikací vytisknout.

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

QCM: vše v pár krocích

Software Quick Color Match na kompatibilním monitoru ColorEdge automaticky nastaví bílý bod - odpovídající charakteru okolního osvětlení, jas, gradaci obrazu (gama) a barevný prostor (Adobe RGB). Na základě těchto nastavení pak vytvoří barevný ICC profil monitoru a dle typu tiskárny a použitého papíru automaticky nastaví Správu barev (color management) pro tisk. Na uživateli pak v podstatě zbývá jen přetáhnout fotografii do okna Quick Color Match („Drag & Drop“). Snímek se automaticky otevře v programu Adobe Photoshop a v příslušném tiskovém modulu (Plug-in) Epson nebo Canon – dle vybrané tiskárny, a to s korektně nastavenými parametry pro správu barev tisku pro danou tiskárnu a vybraný papír dle doporučení společnosti EIZO. Vše je tedy založeno na plug-in (zásuvných modulech / Canon Print Studio Pro nebo Epson Print Layout) kde dojde automaticky k výběru tiskového profilu společně s nastavením barev a parametrů obrazovkových korektur doporučených společností EIZO. Software QCM je kompatibilní s většinou monitorů EIZO ColorEdge včetně nejnovějších typů a již je k dispozici bezplatně ke stažení na stránkách výrobce (EIZO).

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

EIZO CG2730

Další z novinek je plně vybavený monitor ColorEdge CG2730, který splní díky panelu True Black, 16bitové tabulce LUT a přiložené cloně požadavky těch nejnáročnějších fotografů a designérů. Panel IPS s technologií True Black pokrývá barevný prostor AdobeRGB z 99 % a DCI P3 z 98 %. Jedinečná kombinace vestavěného kalibračního senzoru, mikroprocesoru vyvinutého společností EIZO a individuální tovární kalibrace zaručuje dokonale věrné podání barev na nejvyšší úrovni. Uživatel se přitom nemusí starat o pravidelné kalibrace – stačí jednoduše naplánovat provádění plně automatické kalibrace v nočních hodinách nebo o víkendu.
 
 

Parametry CG2730:

 
 • Panel LCD o úhlopříčce 27-palců se širokým barevným rozsahem.

 • Rozlišení 2560×1440 bodů (WQHD) pro ty nejjemnější detaily.

 • Mikročip EIZO pro přesné, jednotné a stálé zobrazení barev.

 • Široký barevný rozsah pokrývá 99 % prostoru AdobeRGB a 98 % prostoru DCI P3.

 • Integrovaný kalibrační senzor pro plně automatickou kalibraci.

 • Přesná hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a průběhu gama křivky.

 • Digital Uniformity Equalizer pro dokonalé rozložení jasu a barevnou jednotnost.

 • Přesné zobrazení barev díky 16bitové tabulce LUT (Look-Up-Table) a až 10bitové. barevné hloubce.

 • Korekce kolísání barev a jasu v závislosti na teplotě.

 • Vstupy Display Port, DVI-D a HDMI.

 • Kalibrační software ColorNavigator a clona součástí dodávky.

Další informací o monitorech například ZDE 

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

EIZO CS2730

Další nový panel EIZO je vybaven hardwarovou kalibrací, širokým barevným rozsahem a stabilní barevností i při změně pozorovacího úhlu. Tím se CS2730 odlišuje od běžných kancelářských monitorů. Zásadní význam pro nejvyšší obrazovou kvalitu má zpracování signálu a elektronika. V této oblasti vyniká monitor CS2730 svým mikroprocesorem, který EIZO vyvinulo speciálně pro dokonalou reprodukci barev a přesnou kalibraci. I ty nejjemnější barevné nuance a přechody vykouzlí díky 16-bitové tabulce Look-Up-Table s působivou přesností. Model CS2730 zvládá zobrazování znaků a textur na světlém i tmavém pozadí stejně bravurně jako syté barevné odstíny. Společnost EIZO vyrábí tuto obrazovku stejně jako další své výrobky z kvalitních součástí ve vlastních japonských továrnách. Trvalou spolehlivost podtrhuje EIZO pětiletou zárukou.

 

Parametry CS2730:

 
 • Panel LCD o úhlopříčce 27-palců se širokým barevným rozsahem.

 • Rozlišení 2560×1440 bodů (WQHD) pro ty nejjemnější detaily.

 • Mikročip EIZO pro přesné, jednotné a stálé zobrazení barev.

 • Široký barevný rozsah pokrývá 99 % prostoru AdobeRGB.

 • Přesná hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a gamy.

 • Digital Uniformity Equalizer pro excelentní rozložení jasu a barevnou jednotnost.

 • Přesné zobrazení barev díky 16-bitové tabulce LUT (Look-Up-Table) a až 10-bitové barevné hloubce.

 • Vstupy Display Port, DVI-D a HDMI.

 • Kalibrační software ColorNavigator zdarma.

 • Doporučené volitelné příslušenství: měřicí přístroj pro hardwarovou kalibraci a světelná clona (stínítko)

Další informací o monitorech například ZDE 

 EIZO EV2780

Do třetice EIZO představilo 27-palcový monitor FlexScan EV2780 – první monitor EIZO vybavený rozhraním USB typu C. Po jediném kabelu USB-C lze přenášet obrazové a zvukové signály navíc současně s řídícími USB daty dle standardu USB 3.0. Superrychlý datový tok videodat mezi monitorem FlexScan EV2780 a připojeným PC může dosahovat až 10Gb/s! Model FlexScan EV2780 poskytuje kromě toho výkon až 30W pro napájení připojeného notebooku, čímž odpadá nutnost používat samostatné napájecí kabely pro monitor a PC, nýbrž postačí jediný napájecí kabel pro monitor. Všestranné možnosti rozhraní USB typu C činí z monitoru FlexScan EV2780 výbornou volbu jak pro klasické kanceláře, tak pro stále oblíbenější sdílená pracoviště, na nichž se zaměstnanci (zpravidla i se svými notebooky) střídají podle toho, jak to vyžaduje spolupráce s jejich kolegy.

Kryt monitoru je prakticky bez rámečku, jehož šířka byla zmenšena na pouhý milimetr. Minimalistický vzhled je umocněn hladkou čelní stranou pro nerušený obraz. Přístroj je nabízen v černém nebo bílem provedení s barevně sladěnými kabely. Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazení picture-by-picture a množství funkcí pro lepší ergonomii a energetické úspory. To z něj činí ideální monitor pro burzovní či řídicí sály, kanceláře a další firemní prostory.

 

Parametry

 
 • Obrazovka o úhlopříčce 27-palců

 • Rozlišení 2560×1440 bodů využívající podsvícení LED

 • Technologie IPS (in-plane switching).

 • Zorné úhly 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m², kontrastní poměr 1000:1.

 • Vestavěný senzor Auto EcoView

 • Příjemnější čtení s přednastaveným režimem „Papír“ s nižším zastoupením modré složky světla.

 • Software EIZO Screen InStyle.

 • Serverová aplikace Screen InStyle - ovládání nastavení všech monitorů EV2780 centrálně.

  
 
Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím