EIZO uvádí nové LCD panely a řešení QCM Blog

EIZO uvádí nové LCD panely a řešení QCM

Martin HájekAktualizováno: 11. 11. 2016 v 11:56 • Rubrika: Blog

Přední výrobce v oblasti zobrazovacích technologií, japonská společnost EIZO, oficiálně představil monitory nejvyšší řady ColorGraphic CG2730, CS2730 a FlexScan EV2780. Největší pozornost však na sebe oprávněně strhává nový revoluční systém v oblasti správy barev - Quick Color Match, vytvořený v úzké spolupráci firem EIZO, Adobe, Canon a Epson. Nač se můžeme těšit?

Společnost EIZO uspořádala dne 10. 11. 2016 tiskovou konferenci, v rámci níž byly představeny jak nové LCD panely tak i svým způsobem revoluční a rozhodně velice zajímavé řešení QCM (Quick Color Match). Novinku, kterou ocení všichni, kdo pracují s fotografií, videem i grafikou - ať už se jedná o pokročilé uživatele nebo začátečníky. Systém QCM totiž výrazně zjednodušuje a zefektivňuje - do teď stále relativně složitou a pro mnohé neuchopitelnou - problematiku správy barev (Color Management / CMS). 

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

Quick Color Match

Nový program nemá za cíl nic menšího, než všem fotografickým nadšencům i profesionálům výrazně zjednodušit správu barev. Systém QCM vyvinuly společně největší světoví dodavatelé tiskových a zobrazovacích technologií: EIZO, Adobe, Canon a Epson. EIZO využilo zkušenosti a odborné znalosti těchto předních značek tvůrčího odvětví a vyvinulo ideální softwarový nástroj usnadňující sladění barev během celého tiskového procesu. Ke vzniku a realizaci celému konceptu vedl EIZO prostý fakt, že i se správným vybavením je color management stále relativně dosti složitým procesem, s kterým se mnohdy “perou” i pokročilí fotografové a tiskaři. Sladění barev zahrnuje jak nastavení monitoru, dále programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tedy vede zdlouhavá cesta, kde stačí jedna malá chybička v celém řetězci a výsledek je špatný. Program Quick Color Match tento proces značně zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci snímků a pak je rychle a bez komplikací vytisknout.

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

QCM: vše v pár krocích

Software Quick Color Match na kompatibilním monitoru ColorEdge automaticky nastaví bílý bod - odpovídající charakteru okolního osvětlení, jas, gradaci obrazu (gama) a barevný prostor (Adobe RGB). Na základě těchto nastavení pak vytvoří barevný ICC profil monitoru a dle typu tiskárny a použitého papíru automaticky nastaví Správu barev (color management) pro tisk. Na uživateli pak v podstatě zbývá jen přetáhnout fotografii do okna Quick Color Match („Drag & Drop“). Snímek se automaticky otevře v programu Adobe Photoshop a v příslušném tiskovém modulu (Plug-in) Epson nebo Canon – dle vybrané tiskárny, a to s korektně nastavenými parametry pro správu barev tisku pro danou tiskárnu a vybraný papír dle doporučení společnosti EIZO. Vše je tedy založeno na plug-in (zásuvných modulech / Canon Print Studio Pro nebo Epson Print Layout) kde dojde automaticky k výběru tiskového profilu společně s nastavením barev a parametrů obrazovkových korektur doporučených společností EIZO. Software QCM je kompatibilní s většinou monitorů EIZO ColorEdge včetně nejnovějších typů a již je k dispozici bezplatně ke stažení na stránkách výrobce (EIZO).

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

EIZO CG2730

Další z novinek je plně vybavený monitor ColorEdge CG2730, který splní díky panelu True Black, 16bitové tabulce LUT a přiložené cloně požadavky těch nejnáročnějších fotografů a designérů. Panel IPS s technologií True Black pokrývá barevný prostor AdobeRGB z 99 % a DCI P3 z 98 %. Jedinečná kombinace vestavěného kalibračního senzoru, mikroprocesoru vyvinutého společností EIZO a individuální tovární kalibrace zaručuje dokonale věrné podání barev na nejvyšší úrovni. Uživatel se přitom nemusí starat o pravidelné kalibrace – stačí jednoduše naplánovat provádění plně automatické kalibrace v nočních hodinách nebo o víkendu.
 
 

Parametry CG2730:

 
 • Panel LCD o úhlopříčce 27-palců se širokým barevným rozsahem.

 • Rozlišení 2560×1440 bodů (WQHD) pro ty nejjemnější detaily.

 • Mikročip EIZO pro přesné, jednotné a stálé zobrazení barev.

 • Široký barevný rozsah pokrývá 99 % prostoru AdobeRGB a 98 % prostoru DCI P3.

 • Integrovaný kalibrační senzor pro plně automatickou kalibraci.

 • Přesná hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a průběhu gama křivky.

 • Digital Uniformity Equalizer pro dokonalé rozložení jasu a barevnou jednotnost.

 • Přesné zobrazení barev díky 16bitové tabulce LUT (Look-Up-Table) a až 10bitové. barevné hloubce.

 • Korekce kolísání barev a jasu v závislosti na teplotě.

 • Vstupy Display Port, DVI-D a HDMI.

 • Kalibrační software ColorNavigator a clona součástí dodávky.

Další informací o monitorech například ZDE 

Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)

EIZO CS2730

Další nový panel EIZO je vybaven hardwarovou kalibrací, širokým barevným rozsahem a stabilní barevností i při změně pozorovacího úhlu. Tím se CS2730 odlišuje od běžných kancelářských monitorů. Zásadní význam pro nejvyšší obrazovou kvalitu má zpracování signálu a elektronika. V této oblasti vyniká monitor CS2730 svým mikroprocesorem, který EIZO vyvinulo speciálně pro dokonalou reprodukci barev a přesnou kalibraci. I ty nejjemnější barevné nuance a přechody vykouzlí díky 16-bitové tabulce Look-Up-Table s působivou přesností. Model CS2730 zvládá zobrazování znaků a textur na světlém i tmavém pozadí stejně bravurně jako syté barevné odstíny. Společnost EIZO vyrábí tuto obrazovku stejně jako další své výrobky z kvalitních součástí ve vlastních japonských továrnách. Trvalou spolehlivost podtrhuje EIZO pětiletou zárukou.

 

Parametry CS2730:

 
 • Panel LCD o úhlopříčce 27-palců se širokým barevným rozsahem.

 • Rozlišení 2560×1440 bodů (WQHD) pro ty nejjemnější detaily.

 • Mikročip EIZO pro přesné, jednotné a stálé zobrazení barev.

 • Široký barevný rozsah pokrývá 99 % prostoru AdobeRGB.

 • Přesná hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a gamy.

 • Digital Uniformity Equalizer pro excelentní rozložení jasu a barevnou jednotnost.

 • Přesné zobrazení barev díky 16-bitové tabulce LUT (Look-Up-Table) a až 10-bitové barevné hloubce.

 • Vstupy Display Port, DVI-D a HDMI.

 • Kalibrační software ColorNavigator zdarma.

 • Doporučené volitelné příslušenství: měřicí přístroj pro hardwarovou kalibraci a světelná clona (stínítko)

Další informací o monitorech například ZDE 

 EIZO EV2780

Do třetice EIZO představilo 27-palcový monitor FlexScan EV2780 – první monitor EIZO vybavený rozhraním USB typu C. Po jediném kabelu USB-C lze přenášet obrazové a zvukové signály navíc současně s řídícími USB daty dle standardu USB 3.0. Superrychlý datový tok videodat mezi monitorem FlexScan EV2780 a připojeným PC může dosahovat až 10Gb/s! Model FlexScan EV2780 poskytuje kromě toho výkon až 30W pro napájení připojeného notebooku, čímž odpadá nutnost používat samostatné napájecí kabely pro monitor a PC, nýbrž postačí jediný napájecí kabel pro monitor. Všestranné možnosti rozhraní USB typu C činí z monitoru FlexScan EV2780 výbornou volbu jak pro klasické kanceláře, tak pro stále oblíbenější sdílená pracoviště, na nichž se zaměstnanci (zpravidla i se svými notebooky) střídají podle toho, jak to vyžaduje spolupráce s jejich kolegy.

Kryt monitoru je prakticky bez rámečku, jehož šířka byla zmenšena na pouhý milimetr. Minimalistický vzhled je umocněn hladkou čelní stranou pro nerušený obraz. Přístroj je nabízen v černém nebo bílem provedení s barevně sladěnými kabely. Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazení picture-by-picture a množství funkcí pro lepší ergonomii a energetické úspory. To z něj činí ideální monitor pro burzovní či řídicí sály, kanceláře a další firemní prostory.

 

Parametry

 
 • Obrazovka o úhlopříčce 27-palců

 • Rozlišení 2560×1440 bodů využívající podsvícení LED

 • Technologie IPS (in-plane switching).

 • Zorné úhly 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m², kontrastní poměr 1000:1.

 • Vestavěný senzor Auto EcoView

 • Příjemnější čtení s přednastaveným režimem „Papír“ s nižším zastoupením modré složky světla.

 • Software EIZO Screen InStyle.

 • Serverová aplikace Screen InStyle - ovládání nastavení všech monitorů EV2780 centrálně.

  
 
Tisková konference EIZO (10-11-2016), předvádění nových LCD panelů ColorGraphic, FlexScan a řešení Quick Color Match (foto: Martin Hájek)


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím