Magazín

Produktové aktuality

Energie kdekoliv s nabíjecími stanicemi EcoFlow

Miroslav JursaAktualizováno: 7. 4. 2022 v 16:55 • Rubrika: Produktové aktuality

Energie kdekoliv s nabíjecími stanicemi EcoFlow

Už nějakou dobu máme na trhu malé powerbanky, které nám umožňují napájet naše chytré telefony, fotoaparáty nebo některé notebooky, ale co kdybychom chtěli napájet něco většího? Třeba filmová/foto světla, když si potřebujete nasvítit scénu a nemáme možnost napojení na elektřinu nebo chcete odjet do kempu a mít jistotu, že si ohřejete jídlo. V nejhorším případě vám doma vypadne elektřina a potřebujete pohánět spotřebiče. První možnost, která se nám nabízela, byla vzít velký benzínový generátor, který není vždy možné lehce přenášet, je hlučný a také úplně nevoní. Teď je tu druhá a rozhodně příjemnější možnost, a to využít jeden z mnoha výrobku EcoFlow.

Obsah

Co vlastně EcoFlow je a co nabízí?

EcoFlow je firma založená v roce 2017. Za těch pár let udělala opravdu velký pokrok a patří mezi nejpřednější výrobce přenosných elektráren. Už od začátku se zaměřovala na vývoj a výrobu prvních přenosných ekologických bateriových stanic. Aktuálně už má ve své nabídce od té nejmenší RIVER MINI, až po tu největší DELTA PRO.

Celkově se jedná o 9 různých přenosných baterií, které se liší kapacitou a výkonem. Tyto baterie se rozdělují do dvou kategorií. Řada RIVER je převážně zaměřená na lidi, kteří potřebují elektřinu na cestách. Hmotnost a velikost je hlavním kritériem této řady. Aktuálně jsou všechny její produkty osazené AC výstupem, USB-C, USB-A porty, takže napájet můžete notebooky, světla, mobily nebo menší spotřebiče.

EcoFlow powerbanka | Megapixel

Kategorie DELTA je připravená pro náročnější a větší spotřebiče. Větší výkon a kapacita je to co můžeme u DELTY očekávat. Ideální řada pro pracoviště, kde nejsou žádné zásuvky a možnost napájení ze sítě. DELTA také nabízí funkcí X-STREAM, jedná se technologii rychlého nabíjení a naopak pro maximální výkon slouží technologie X-BOOST.

EcoFlow má také v nabídce příslušenství pro samotné baterie nebo snadné přenosné solární panely. Veškeré stanice jsou také pěkně zpracované a design je u EcoFlow důležitý.  U baterií máme také náhledové displeje, které nám ukazují dostatek informaci o samotném stavu baterie, nebo aktivní výpočet spotřeby.

Nabíjení techniky na cestách | Megapixel

Řada RIVER vhodná na cesty

RIVER MINI

To nejmenší, co aktuálně můžu mít je RIVER MINI, která se provádí ve dvou variantách. Klasická RIVER MINI a RIVER MINI WIRELESS, jediný rozdíl se nachází na horním panelu, který u verze WIRELESS nabízí možnost bezdrátového nabíjení pro telefony. Jedná se o větší powerbanku, kterou pořád ze zkušenosti můžete vzít do batohu a podlé mého se ani nezapotíte, protože zařízení má pouhých 2,85 kg. Nabízí větší kapacitu než klasické powerbanky. RIVER MINI má 210 Wh, což je přibližně 58400 mAh. Stanice má výkon 300 W, takže zvládnete napájet vaše běžné zařízení, ale určitě doporučuji se vždycky podívat na výkon samotného zařízení, které chcete připojit. A to nejlepší nakonec, stačí 1,5 hodiny a máte RIVER MINI nabitou na 100 %.

River mini powerbanka | Megapixel
 

Ideální střed na cesty RIVER

Větším bratříčkem RIVER MINI je RIVER. Ten se velikostně o moc nezvětšil, přibral na, pořád krásných, 5 kg a díky robustní rukojetí stačí stanici vzít a vyrazit. Rapidně se zlepšil výkon, kde vyrostl na 600W a kvůli patentované technologií X-BOOST máte možnost zapojení spotřebiče s výkonem do 1800 W, ale pořád se nejedná o nejsilnějšího z rodiny, takže některé spotřebiče s jasnými požadavky na napětí nemusí fungovat.

RIVER má samozřejmě také větší kapacitu 288 Wh. Kdyby vám náhodou taková kapacita nestačila, je možné dokoupení externího modulu Max, který přidá dalších 288 Wh a samozřejmě také hmotnost 2,7 kg navíc. Tato externí přídavná baterie se nachází přímo v balení u modelu RIVER MAX, ale nebojte! V případě, že by bylo nutné mít opět kompaktnější zařízení, tak je možné přídavný modul vždy sundat. Oba modely RIVER a RIVER MAX se už pak neliší. Na stanicích najedeme 2x AC výstup, 3x USB-A, 2x USB-C nebo také klasickou autozásuvku. Co mě překvapilo, tak je malé, ale dostačující světlo, které je umístěno přímo na stanici.

River Max napájecí stanice | Megapixel
 

Napájení na cestách vyřeší RIVER PRO

RIVER PRO je určený pro ty, kteří potřebuji odjet na delší cestu a chtějí být plně energeticky soběstační. Bavíme se převážně o kapacitě, která byla navýšená na 720 Wh. Taková kapacita už vám nějakou dobu určitě vydrží. Můžeme například nabít 10x váš notebook, nebo pro fotografy 40x váš fotoaparát, v domácnosti můžete napájet 4,5 hodiny ledničku. PRO model nemá navýšený výkon, 600 W je podlé mého u řady RIVER plně dostačující. Jestli náhodou spěcháte, tak se nemusíte bát, protože model PRO má možnost rychlého nabíjení a dokáže se nabít ze síťové zásuvky z 0 % na 80 % za hodinu.

Nabíjecí stanice River Pro | Megapixel

Řada DELTA

Výkonná, ale malá DELTA MINI

Řada DELTA je zaměřená na lidi, kteří chtějí brát energii vážně. DELTA MINI byla vyrobená z jednoho důvodu, jako váš pomocník na pracovišti, dílně, domácnosti, nebo také na cestách. Tahle pořád malá stanice má neuvěřitelný výkon při AC výstupu 1400 W a přes technologii X-BOOST až 1800W. Změnil se také design, který je víc robustní a připravený do drsnějšího terénu. Stanice má také dvě madla na lepší manipulaci. Hmotnost vyrostla na 10,7, což pořád není žádný problém. Proto také má větší celkovou kapacitu 882 Wh. Konektory jsou převážně směřované na 2x AC vstup, 1x autozástrčka, 3x USB-A a jednou USB-C.

EcoFlow nabíječka na cesty | Megapixel


Pro profesionály DELTA a DELTA MAX

DELTA kombinuje kapacitu, výkon a dodává jistotou, že nebudete nikdy bez energie. Ohromný výkon vám zajistí možnost zapojení všech domácích spotřebičů a kvůli kapacitě máte zajištěnou delší dobu energie při výpadku proudu. Kapacita se vyšplhala na 1260 Wh, pro představu máte možnost 19x nabít váš notebook, 104x váš mobil a nebo 7,5 hodin pohánět 150 W ledničku. S AC výkonem 1800 W zvládne stanice pohánět náročnější nástroje, jako jsou velká filmařská led světla (například nová Forza 720), případně pneumatické kladivo 1260 W, nebo na kempování eklektický gril 1150 W. Celkově můžeme do stanice připojit až 13 zařízení. Baterie je nově osazená celkově 4x AC vstupy 4x USB-A a 2x USB-C.

Nabíjení vaší techniky kdekoliv | Megapixel
 
A nezastavujeme se, EcoFlow přichází s modelem DELTA MAX jedná se většího brachu DELTY. Dostáváme se na celkovou ohromnou kapacitu 2 kWh. S takovou kapacitou se nemusíme obávat žádného výpadku proudu. Opět vyrostl také výkon na 2400 W a s X-BOOST technologii na 3400 W.

Nabíjecí stanice | Megapixel

Pro nejnáročnější DELTA PRO

První světová přenosná bateriová stanice, která umožňuje pracovat jako záložní zdroj vašeho domova. Aktuálně největší stanice, která byla vyrobená firmou EcoFlow. Taková přenosná bateriová stanice na steroidech. DELTA PRO už není úplně powerbankou, kterou vezmete na jakoukoliv cestu. Samotná stanice má hmotnost přibližně 45 Kg, ale výrobce myslel také na lidi, kteří potřebuji s DELTA PRO cestovat, ať je to pracovně nebo za zábavou. Na konstrukci najdete dvě kolečka a výtažnou rukojeť pro lepší manipulaci. Jako jediná stanice umožňuje výkon 3600 W s X-BOOST až neuvěřitelných 4500 W, pro DELTA PRO zvládne až 99,99 % všech elektrických zařízení doma, v práci nebo terénu. Celou stanici potom nabije za necelé dvě hodiny, a to ze sítě.

Záložní zdroj pro dům | Megapixel

Příslušenství

EcoFlow má ve své nabídce také mnoho příslušenství, které můžete zakout k samotným bateriovým stanicím, ať se jedná o rozšiřitelné moduly, solární panely a nebo chytré zařízení pro vaší domácnost.

Rozšiřitelné moduly


RIVER PRO EXTRA BATTERY
Jak název napovídá, tak se jedná o externí baterii pro stanici RIVER PRO. S extra baterii se dostaneme na kapacitu 1440 Wh. Oba produkty jsou velmi kompaktní, externí modul má hmotnost 7,3 KG. Vždycky počítejte, že externí modul je nutné používat s hlavní stanici, protože modul nefunguje zvlášť.  

River Mini | Megapixel
           
DELTA MAX EXTRA BATTERY

Další extra modul, který je tentokrát určený pro DELTA MAX. Celkově můžete zapojit dva tyto rozšiřující moduly a můžeme se dostat až na celkovou kapacitu 6 kWh, takže jeden modul vám přidá dvojnásobek kapacity. Opět je nutné mít pro funkčnost externího modulu hlavní stanici.
 
DELTA PRO SMART EXTRA BATTERY
Největší modul, který lze zakoupit je DELTA PRO SMART EXTRA BATTERY, ten je určen pro DELTA PRO. Externí modul nám přidá 3600 Wh, čistě s dvěma externími bateriemi se dostaneme na neuvěřitelnou kapacitu 10,8kWh, ale to pořád nekončí, protože máme možnost udělat ultimátní chytré energetické řešení pro vaši domácnost. V propojení dvou DELTA PRO, dvou externích modulů a dvou chytrých generátorů se dostáváme na celkovou kapacitu 25 kWh.
 

SOLÁRNÍ PANEL 110 W A 160 W
EcoFlow má také v nabídce solární panely, které jsou převážně na cesty, protože mají velmi snadné a přenosné možnosti. Jako je například přenosná brašna, která také slouží jako stojan na solární panel. Prémiové články z monokrystalického krystalu nesmí chybět s účinnosti 22 %. Také se nabízí možnost zvýšení účinnosti skrze propojení více panelů. Také se nemusíme bát vody, protože panely jsou vodotěsné a odolné.  
 
 
RIVER – Možnost až dvou 110W solárních panelu
RIVER MAX – Možnost až dvou 110W solárních panelu
RIVER PRO - Možnost až dvou 110W solárních panelu
DELTA MINI – Možnost napájení až 300W solárním panelem, možnost až dvou 160W solárních panelu
DELTA – Možnost až tři 160W solárních panelu nebo čtyř 110 solárních panelu
DELTA MAX – Možnost zapojení max. 800W solárního panelu, konektor MC4 (11 až 100 V, 10 A)
DELTA PRO - Možnost zapojení max. 1600W solárního panelu, konektor MC4 (11 až 150 V, 15 A)

nabíjecí stanice EcoFlow | Megapixel

Pro koho jsou produkty EcoFlow určené?

EcoFlow má v nabídce velkou škálu produktu od těch nejmenších, které jsou určené pro menší zařízení až po ty největší stanice, které využijete v práci, domácnosti nebo na cestách. Velkou výhodou těchto bateriových stanic je, že jsou tiché a kompaktní. Takže ideální například pro filmaře, kteří potřebují ticho na scéně, ale nemají možnost se zapojit do sítě. Pro dobrodruhy, kteří chtějí vyjet na delší cestu a mít jistotu si nabít například mobilní zařízení, nebo si udělat jídlo. V případě stavby se nám nechce tahat těžký benzínový generátor a potřebujeme pohánět vrtačku. Nebo náhodou dojde k výpadku proudu a potřebujeme napájet důležité spotřebiče, jako je lednička. Ideálním řešením je EcoFlow a jejích bateriové stanice.


           

Sdílet na


Komentáře k článku

DT

Reaguje na (1) | Nevím jak daleko máš nejbližší obchod k dennímu nakupování čerstvých potravin, ale myslím, že po prvotní investici a napájení ze "Slunce", to levnější nebude.

2

Dalibot T., 8. 5. 2022 |Reagovat

RL

Stejně si říkám, jestli není lepší a levnější, jídlo z vypnuté ledničky sníst a pak si koupit čerstvé :-) Ale na napájení světel na focení asi super.

1

Roman Löwinger, 7. 4. 2022 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.