Externí blesk

Příslušenství fotoaparátu.

Externí blesk je přídavné zařízení, které generuje světlo krátkým zábleskem a pomáhá tak nasvítit tmavou scénu. S fotoaparátem je propojen buď sáňkami blesku, nebo synchronizačním kabelem. K bleskům se dá také připojit jednotka, díky které lze blesk odpálit na dálku. Výkon blesku udává tzv. směrné číslo (GN, guide number). Novější blesky jsou plně synchronizovány s fotoaparátem pomocí systémový konektorů a podporují tzv. TTL režim. U starších blesků je třeba nastavovat výkon ručně. Pokročilejší blesky nabízí celou řadu doplňkových funkcí, jako je například vysokorychlostní synchronizace (HSS), stroboskopický režim nebo výklopnou a polohovatelnou hlavu.

Pokračujte na Blesky


Komentáře

JS

Reaguje na (4) | Dobrý den, tento blesk již není v prodeji, lze použít jiný typ, třeba od jiného výrobce?

6

Jaromír Studený, 11. 2. 2017 |Reagovat

JS

Dobrý den, jaký přídavný externí blesk by jste doporučil k fotoaparátu Canon G7X Mark ll. Děkuji za odpověď.

5

Jaromír Studený, 11. 2. 2017 |Reagovat

Luděk Bouška

Dobrý den, pro Váš přístroj se dá použít blesk Canon HF-DC2.

4

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 2. 12. 2016 |Reagovat

VH

Dobrý den. Prosím Vás o radu, zda lze ještě zakoupit přídavný blesk k fotoaparátu Canon Power Shot S3 IS, 6Mpix. Přídavné kolejničky zde nejsou. Také nevím, jestli by blesk pracoval s fotoaparátem automaticky. Děkuji za odpoveď. Hlinovský Václav

3

Václav Hlinovský, 1. 12. 2016 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na (1) | Dobrý den, jde o to, k jakému modelu. Například modely Canon Powershot G16, Canon Powershot G1 X Mark II, nebo Canon Powershot SX60 HS použití externího blesku umožňují.

2

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 1. 6. 2015 |Reagovat

JC

Dobrý den
Chtěl bych se Vás jen optat, jestli můžu k fotoaparátu canon powershot zakoupit externí blesk a jak funguje.

1

Josef Chlapec, 29. 5. 2015 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.