Postproces

Externí úložiště

Externí úložiště jsou vhodná jak na přenášení dat, jejich uchovávání, či zkrátka jako rozšíření kapacity vašeho notebooku, počítače či mobilního zařízení. Mějte data v bezpečí nebo sdílejte vaši tvorbu s přáteli pomocí externích disků či datových úložišť NAS.


USB Flashdisk 

Jednoduše umožní přenést soubory z jednoho zařízení do druhého. Můžete tak mít kdykoliv u sebe oblíbené filmy, hudbu, fotografie nebo potřebné dokumenty. Například značka Lexar nabízí i "flešku" s čtečkou prstů, abyste byly vaše data v bezpečí. 

V nabídce jsou různé kapacity. Například:

  • 32 GB: na flashdisk se vám vejde cca 6 filmů a až 8 000 fotografií ve formátu .jpg
  • 128 GB: na flashdisk se vám vejde 27 filmů a 32 000 fotografií ve formátu .jpg

Externí disky

Potřebujete zálohovat fotografie a videa? Nenechte si zničit práci tím, že si data smažete a využijte externích disků, kde budou vaše data v bezpečí. 

Jak vybrat externí úložiště?

  •  2,5" zvolte, pokud budete externí disk často brát s sebou na akce a cesty. Úložiště vám totiž v batohu či kufru nezabere moc místa, kapacita až 5TB bude dostačující, nepotřebujete externí napájení a jsou cenově dostupnější. 
  • 3,5" už nabízí větší rozměry a také váhu. Proto je lepší nechávat ho na pracovním stole, potřebuje také vlastní napájení. Za to vás odmění výrazně větší kapacitou. 

Pokračovat