Recenze Feiyu Tech MG V2

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • možnosti dalšího upevnění na monopod, stativ atp
 • perfektní pro paralelní sledování akce za pohybu
 • skvělý pomocník pro záběry u země a z výšky
 • několik typů stabilizace v jednom kompaktním přístroji
 • super šrouby pro upevnění destičky

Co se nám nelíbí

 • několikrát se mi stalo, že jsem ho musel kalibrovat, protože nedržel vodorovně

Představení Feiyu Tech MG V2

Představení Feiyu Tech MG V2

Pokud máte pocit, že vám něco chybí do výbavy na natáčení, vsadil bych si na tento gimbal nebo jeho okleštěného “Lite” bratříčka. Oba jsou vyrobení z hliníku a jsou vhodné pro systémové kompakty nebo zrcadlovky s menším objektivem - o celkové váze 1600g. Jsou to lehké a odolné potvůrky, které, když se naučíte ovládat, vystřelí vaši tvorbu k výšinám.

Člověk si myslí, že ho nepotřebuje, ale jak si na něj zvykne, tak už ho nedá z ruky. Protože záběry s gimbalem jsou prostě senza. Nemyslete si, že když si koupíte gimbal, všechny záběry budou luxusně jemné stabilní. Protože stejně je potřeba nad záběrem trochu přemýšlet, soustředit se na to, aby byl stabilní, jako kdyby jste ho neměli. Pak funguje perfektně.

S kamarádem jsem si šel zaběhat - udělat pár testovacích záběrů.

U posledního záběru si můžete všimnout, že jsem si nedával pozro jak se mi hýbou ruce, takže záběr trochu švenkuje ze strany na stranu. To můžete vyřešit jedním kliknutím na funkční tlačítko. Aktivuje se tak mód s uzamčeným úhlem. Natočení se pak dá ovládat pouze joystickem.

Příprava na natáčení

V návodu je dobře osvětlené, že když motory vibrují, je nutné pořádně vyvážit kameru. Nikdo nechce, aby mu stabilizátor vrčel u natáčení. Proto první kroky jsou vyvážení kamery, aby byla práce gimbalu co nejsnazší.

Rozjímal jsem nad tím, jak časově dlouho trvá vyvážit fotoaparát na hlavě gimbalu a jak dlouho na steadycamu. Došel jsem k závěru, že to bude dost podobné. Protože destička na MGčku je sice šikovná, ale ne pro větší foťák, kdy šroub, který drží fotoaparát, je zalezlý pod držákem destičky. Takže na rychlejší úpravy potřebujete malý šroubovák. Pak nakonec ještě povolujete a utahujete velké matky na gimbalu, aby se vyvážil i v polohách motorů.

Foto zalezlého šroubu pod destičkouIMG_20170407_142641 | Megapixel

Je opravdu důležité, aby jste si přečetli návod, aby vás něco nepřekvapilo jako mě.

Například najednou mi gimbal nedržel vodorovnou hladinu správně - byl nakřivo a tvářil se, že je to správně! Napřed jsem si myslel, že se mi nevědomky podařilo ho uspat, a pak spustit kalibraci os.

On je totiž rozdíl, kdy mačkáte funkční tlačítko a kolikrát. 3x stisknutí normálně otočí kameru o 180°, ale při režimu stand by kalibruje osy.

Ale pak jsem zjistil, že se kalibruje na vodorovné ploše. (vodorovně alespoň v té nejdůležitější ose z pohledu foťáku) Problém je krapet v tom, že venku sebou většinou nenosím vodováhu, nebo dokonce stoleček s nastavitelnýma nožičkama. Takže jsem využil odpadkového koše. Zapnul jsem na zrcadlovce digitální vodováhu a upravil odpadkový koš, aby byl rovně a nehýbal se. (byl ze dřeva a v polorozpadu) Pak jsem spustil kalibraci a 

Nevím jak ke "křivosti" došlo, asi protože jsem na něm měl dost velkou zátěž. Popravdě nevím. Pro spuštění a kalibraci Ronina je potřeba jeho vlastní malý stativ.

Poznatky při používání

Rukojeť je nutné držet pokud možno ve svislé poloze, jinak při přechodu z nakloněné (horizontální) polohy přechází záběr kolmo k ovládacím tlačítkům. Takže když z nízkého záběru přecházíte výš a rukojeť se dostane pod foťák, může se stát, že se natočí jinam než před chvílí směřovala. Proto MG V2 má oproti Lite verzi rukojeti do tvaru E - když gimbal budete používat s rukojeťmi, nebude se vám úhel základního držáku dostávat do horizontální polohy. Protože gimbal bude vždy viset na držáku.

Prozíravě se dá předejít natočení hbytým stisknutím funkčního tlačítka a přejít tím do zamčeného modu. Záleží ale na tom, jaký záběr potřebujete natočit.

Všimněte si, že na obrázku s variantami použití je vždy držák s ovládáním ve svislé poloze.

Bez názvu | Megapixel

 

S výslednými záběry jsem spokojený. Když si osvojíte chování gimbalu, budete si užívat libové plynulé obrazy.

Občas neuvidíte na displej kvůli úhlu záběru, občas kvůli zaclánějícím motoru. Ale podařilo se mi i vyzrát nad tím a připojil jsem monopod do bateriového držáku, který je v pravém úhlu k ovládání a dostal jsem motory gimbalu do jiné polohy a displej šel vyklopit ven. Musíte si ovšem záběr naplánovat. Při větší změně výšky vyklopený displej do boku zavazí motorům.

Cena vs. výkon

O proti DJI Ronin poloviční je cenová kategorie - můžeme si myslet, že bude poloviční kvality, ale pokud se s V2 opravdu seznámíte, všechno vyzkoušíte, dokážete s tím natočit fakt super záběry. Dost možná nerozeznatelné se záběry natočené s dražším Roninem. Baterie vydrží dlouho, v balení s MG V2 jsou i náhradní a nabbíječka, takže spořivý chytrý člověk může natáčet celý den.

K přenášení má gimbal plastový kufřík. Neladí s běžnou představou o kráse, ale hodí se na přenos a skladování. Pokud sebou nechcete tahat další kufr - na půl rozložený gimbal můžete přenášet i ve fotografickém batohu v kapse na notebook - vyzkoušeno.

Co je nutné zmínit a týká se to všech Feiyu Tech gimbalů:

Našel jsem více aplikací, použil jsem pouze Feyiu settings a Feiyu ON (pouze pro SPG, SPG live a SPG plus)

Co jsem opravdu nepochopil je, že obě aplikace při instalaci vyžadují přístup k hromadě věcí:

 historie zařízení a aplikací - nechápu, prohlížet fotky můžu v jiných aplikacích a jde to pouze u feiyu ON

 1. Poloha - nechápu, já osobně neukládám polohu k žádným mediím
 2. fotky/media/soubory - Feiyu ON ukládá fotky a videa, ale pro Feiyu settings je to nesmysl update aplikace stejně nefungoval
 3. mikrofon - Feyiu on - chápu k videu, Feyiu settings - nechápu
 4. informace připojení wifi - pro ovládání používá bluetooth - možná přenos videa? nicméně asi zbytečné
 5. informace o připojení bluetooth - jediné opravdu nezbytné pro spuštění nahrávání nebo upravení nastavení
 6. ID o zařízení a hovorech - nesmysl, nechápu (ukládá nastavení aplikace ke každému připojenému zařízení)

Možná je vše takto rozsáhlé, protože plánují vlastní nahrávací appku spárovanou i se zrcadlovkou atp. Ale nemají podle mě doladěnou ani tuto základní setings. Házela chybu při pokusu nastavení citlivosti joysticku.

Další možnosti nastavení:

Síla motoru - je těžko poznat, je tam rozsah -100 až 100, ale na to by to chtělo zkušenější hlavičku. Ten samý rozsah je u rychlosti sledování. U G5 jsem rozdíl skoro nepoznal, přišel mi pořád líný, ale u V2 mi přišlo, že se to změnilo mezi 0 a 90 docela znatelně.

Deadzone v nastavení udává toleranci pohybu, který chcete stabilizovat, takže pokud chci jemný švenk a nechci, aby se mi ze začátku utrhl, nastavím si deadzone na hodnotu menší než 5. Bude se ale o to více hýbat. Standardně je Deadzone nastavený na 10, ale hodnota 5 se zdá být optimální.

Rychlost sledování pohybu je standardně nastavena na 20, což je moc pomalé, doporučuji ji dát mezi 50-70 kdy 70 je už dost rychlá a nemusí být vždy přínosná (hlavně u G5 a SPG).

Za cenu jednoho gimbalu dostanete:

 1. náhražka fluidní videohlavy - nastavitelná a elektronicky ovládaná! také Apkou v telefonu
 2. steadycam - to, co se snažíme nahradit lehčími gimbaly
 3. v kombinaci s monopodem - jeřábový systém
 4. kamerový rig (MG lite + rig = MG V2)

Popis a parametry

Popis a parametry

Feiyu Tech gimbal MG V2 je vybaven tří osou stabilizací obrazu, která zajistí dokonale plynulá videa pořízené fotoaparátem. Na rozdíl od verze Lite je možné jej ovládat pomocí smartphonu s operačním systémem Android. Gimbal MG V2 je schopen se otáčet o 360° ve všech třech směrech. Gimbal je vyroben s maximální přesností z těch nejlepších materiálů. Funkční design podtrhuje velmi jednoduché a pevné upínání fotoaparátu. Gimbal MG se velmi snadno používá, a tak práce s ním bude radostí. Je vybaven jedním tlačítkem, které umožňuje přepínání zapínání a přepínání mezi jednotlivými režimy naklápění. Dále disponuje joystickem, kterým je možné ovládat naklápění a plynulost pohybů. Ke gimbalu je možné ze spodní strany našroubovat stativ, a tak natáčet videa ještě jednodušeji. Oproti předchozí verzi je maximální nosnost sestavy fotoaparátu s objektivem 1630 g.

 • Klip pro snadné nasazení fotoaparátu
 • Kompatibilita: Pro fotoaparáty SONY A7RII, ILCE-7R / ILCE-5100, SONY NEX-5N / NEX-7 a kamery N series, Panasonic LUMIX GH4, Canon EOS M3, OLYMPUS E-M5
 • Ovládání jedním tlačítek a joystickem
 • Jednoduché ovládání
 • Ukazatel stavu nabití
 • Dobíjecí baterie
 • 4 možnosti úchopu
 • nosnost: 1630g
 • výdrž: 8h

Feiyu Tech MG V2

Neomezená inspirace i pro profesionály

Feiyu Tech MG V2 je tříosá ruční stabilizátor určený pro kompaktní fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy (bezzrcadlovky). Vedle velmi odlehčeného designu a lehkosti nabízí neuvěřitelnou kapacitu a širokou škálu režimů a možností inspirující tvůrce videa. Navržen být víceůčelovým společníkem, přímo jako stvořeným pro profesionální tvorbu.

image00 | Megapixel

 

image01 (2) | Megapixel

image02 (2) | Megapixel

Tři neomezené osy

Neomezené motory o záběru 360° v každé ose a posuvná ramena pro vyvážení fotoaparátu umožňují ničím neomezené natočení snímků. Výjimečný konstrukce tak dává prostor pro realizaci vašich nápadů a vizí.

image03 (2) | Megapixel

Vrozená jednoduchost

Stabilizátor MGV2 je z hlediska designu typický svou jednoduchostí, která patří k poznávacím znakům výrobků Feiyu Tech. Disponuje propracovanými prvky a strukturou. Je ergonomický a zajišťuje rovnováhu mezi funkčností a uživatelským komfortem. Je nejen pohledný, ale i maximálně pohodlný.

image04 (1) | Megapixel

Různé uplatnění pro dosažení neomezené představivosti

Inovativní podoba spojování držáků umožňuje uživateli stabilizátoru MG V2 pohodlné přecházení mezi jednoručným, obouručným nebo převráceným držením. Nezáleží na prostoru ani rychlosti, stabilizátor MG V2 vám za všech okolností umožní realizovat plány podle vašich představ.

image05 (1) | Megapixel

různé varianty pracovních poloh.

Pokrokové ovládání

Jednoduché rozhraní s joystickem a Přepínačem režimů na precizní rukojeti je vším, co vás dělí od toho stát se mistrem. Joystick umožňuje ruční úpravu náklonu kamery a jedním tlačítkem Přepínače režimů můžete měnit režimy stabilizátoru podle potřeby nebo jej vypínat/zapínat. Intuitivní rozhraní zcela eliminuje nutnost neustálého hledání toho správného tlačítka. Stačí se jen soustředit na zachycení jedinečnosti okamžiku.

image06 (3) | Megapixel


Rychlé sestavení

Patentovaná rychloupínací deska umožňuje rychlé uchycení, nastavení a vyvážení kamery pomocí nastavitelného držáku a zajišťovacího šroubu. Okamžitě po zapnutí stabilizátoru dojde k automatickému vyrovnání, čímž odpadá namáhavé nastavování.

image07 | Megapixel

Kvalitní materiály a výroba

Pro dlouhotrvající výdrž stabilizátoru byla pro tento model vybrána kvalitní slitina hliníku, umožňující přesné CNC opracování při zachování odolnosti a pevnosti materiálu.

image08 (2) | Megapixel

Široká kompatibilita se stává širší s každým dnem

Stabilizátor Feiyu Tech MG V2 poskytuje podporu celé řady kamer do celkové váhy 1,63kg s objektivem. Je vhodný zejména pro přístroje SONY NEX-5N / NEX-7 a podobné modely z řady N, SONY 7RII / ILCE-7R / ILCE-5100, Panasonic LUMIX GH4, Canon 5D Mark III (se standardním objektivem), a další přístroje obdobných rozměrů a váhy.

image09 (2) | Megapixel

Obsah balení

 • Stabilizátor Feiyu Tech MG V2
 • Držadlo
 • Posuvná deska
 • Propojka
 • Dvě propojovací tyče
 • Dvě držadla se svorkami
 • Mini imbusový klíč
 • Tři palcové šrouby
 • Čtyři baterie typu 18650
 • Nabíječka baterií
 • Mini-USB kabel
 • Micro-USB kabel
 • USB Propojovač
 • Šroub pro připojení objektivů

Rozhraní a napájení

Typ stabilizátoru aktivní
Rozhraní USB
Typ akumulátoru baterie typu 18650
výdrž baterie (hod) 8 hodin

Stativy

Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 1,63 kg

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hliník
Hmotnost 887 g
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne
Uchycení na stativ Ano
Určení pro kompaktní fotoaparát, DSLR digitální zrcadlovka, CSC systémový kompakt

Ostatní

Číslo produktu pfy-030
Příslušenství v balení Držadlo, Posuvná deska, Propojka, Dvě propojovací tyče, Dvě držadla se svorkami, Mini imbusový klíč, Tři palcové šrouby, Čtyři baterie typu 18650, Nabíječka baterií, Mini-USB kabel, Micro-USB kabel USB, Propojovač, Šroub pro připojení objektivů
Značka FeiyuTech

Ke stažení

Návod - Feiyu Tech stabilizátor MG V2 (PDF)

Zobrazit popis a parametry