Operativní leasing

Megapixel vám ve spolupráci se společností Grenke nabízí financování pro firmy. Produkt lze sjednat na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě, anebo online pomocí kalkulačky.

Mnoho firem dnes při pořízení nového vybavení spoléhá na leasing. Od telekomunikačního zařízení přes fotoaparát až po notebook je operativní leasing digitální techniky stále oblíbenější. Jaké výhody leasing nabízí?

Na rozdíl od nákupu, kdy je životní cyklus zboží zpravidla omezen na pět let, mohou být prostřednictvím operativního leasingu zkráceny inovační cykly. Firma tak může včas a rychleji zavádět nové technologie a reagovat lépe na měnící se požadavky trhu. Tím vzniká vyšší technologická a především finanční flexibilita.

Další výhodou leasingu je, že téměř nedochází k vázání kapitálu. Z toho profitují hlavně firmy, které potřebují mít volně k dispozici určitou část svých peněžních prostředků. Klesá nebezpečí, že technika bude muset být využívána déle, než je nutné, aby bylo možné vyčerpat lhůtu pro odpis.

Classic leasing

Je forma dlouhodobého pronájmu, kdy zařízení vlastní leasingová společnost a po skončení sjednané doby je možné zařízení odkoupit do vlastního, vrátit leasingové společnosti, případně prodloužit nájem. Doba trvání leasingové smlouvy je od 12 do 60 měsíců.

Hlavní výhody

 • standardní akontace od 0 %
 • nenavyšuje angažovanost v bankovních registrech
 • splátky jako daňově uznatelný náklad v účetnictví
 • DPH je hrazeno postupně s každou splátkou
 • náklady na zařízení se rozloží na dobu jeho užívání a splácíte ho z provozních výnosů
 • využití cashflow do provozních nebo jiných potřeb
 • otevřená možnost volby na konci základní doby trvání leasingu
 • možnost financovat více zařízení naráz
 • financování na 12-60 měsíců dle potřeb zákazníka a odpisové skupiny zařízení

Jak na nákup vybavení na leasing

 1. Přijďte na naši prodejnu v Praze, Brně nebo Ostravě
 2. Naši prodejci s vámi do kalkulačky zadají částku, za kterou chtějí IT vybavení nakoupit a vy si z navržených variant vyberete tu, která vám nejvíce vyhovuje
 3. Prodejce zašle vaši žádost o leasing do Grenke spolu s následujícími údaji a dokumenty: IČO, telefonní a emailový kontakt na osobu, která za společnost jedná, výkaz zisků a ztrát a rozvaha v plném rozsahu za dva uplynulé roky
 4. Jakmile Grenke žádost schválí (přibližně do 20 minut), zašle na prodejnu leasingové dokumenty (žádost, smlouva a potvrzení o převzetí), které s vámi náš prodejce podepíše
 5. Po podpisu vám předáme zboží

Online

 1. Zašlete vaši žádost o leasing do Grenke, pomocí Kalkulačky, spolu s následujícími údaji a dokumenty: IČO, telefonní a emailový kontakt na osobu, která za společnost jedná, výkaz zisků a ztrát a rozvaha v plném rozsahu za dva uplynulé roky.
 2. Jakmile Grenke vaši žádost schválí (cca do 20 minut), zašle na prodejnu leasingové dokumenty (žádost, smlouva a potvrzení o převzetí), které s vámi náš prodejce při vaší návštěvě podepíše (při vyplňování kalkulačky prosím uveďte adresu té pobočky, kde budete chtít smlouvu o leasingu podepsat).
 3. Náš prodejce se s vámi spojí a domluvíte se, kdy se budete moci na naši pobočku zastavit.
 4. Po podpisu vám předáme zboží.

Co doporučujeme?

Spojit se s našimi kolegy na preferované pobočce, kde byste si chtěli vámi vybrané produkty zakoupit.

 • Praha, Komunardů 1584/42, tel.: 270 006 169
 • Brno, Čechyňská 547/5, tel.: 541 210 131
 • Ostrava, 28. října 960/178, Ostrava, tel.: 596 111 241

Dohodnout si termín návštěvy. V rámci vašeho spolehlivého výběru bychom požadované produkty na pobočce rezervovali a pokud se pro ně rozhodnete, budete si je moci rovnou odnést s sebou.

Provést si několik verzí kalkulací a vybrat si tu správnou.

Zvážit možnosti prodloužení záruky a jiných služeb, které vám může naše společnost poskytnout.

Prodejní proces je jiný v případě, že si v kalkulačce zažádáte o leasing sami a pro zboží si následně přijdete na prodejnu.

Podrobnosti

Financování prostřednictvím classic leasingu poskytujeme ve spolupráci se společnostmi GRENKELEASING s.r.o.

Grenke leasing

Classic leasing mohou využít firmy při nákupu nad 20 000 Kč bez DPH. Do 100 tis. Kč bez DPH standardně nejsou vyžadovány finanční výkazy, ale kdykoliv mohou být individuálně vyžádány. U objednávek nad 100 tis. Kč bez DPH je v případě OSVČ potřeba Daňové přiznání za dvě poslední účetní období. U právnických osob Účetní závěrka, rozvaha a Výkaz zisku a ztráty za 2 poslední účetní období (jsou-li uvedeny na Justici, není potřeba dokládat). V individuálních případech mohou být vyžadovány dodatečné podklady. Délka splácení je vázána na dobu odepisování předmětu. Při financování nad 80 000 Kč bez DPH je min. 36 měsíců.

Více informací: www.grenke.cz/produkty/leasing/classic-leasing/

Rámcová dohoda

Plánujete dlouhodobou investici do zařízení nebo postupnou obměnu a nechcete pokaždé řešit podmínky financování? Pro takové případy máme rámcovou dohodu. V období 12 měsíců můžete průběžně čerpat z dohodnutého rámce za předem daných podmínek na zařízení, která potřebujete aktuálně obměnit či dokoupit.

Více informací: www.grenke.cz/produkty/leasing/ramcova- dohoda/