Finanční a operativní leasing

Megapixel vám ve spolupráci se společností Grenke nabízí financování pro firmy. Máme pro vás dva základní produkty, a to operativní a finanční leasing. Produkty lze sjednat na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě, anebo online pomocí kalkulačky.

Mnoho firem dnes při pořízení nového IT vybavení spoléhá na operativní leasing. Od telekomunikačního zařízení přes fotoaparát až po notebook je operativní leasing digitální techniky stále oblíbenější. Jaké výhody operativní leasing IT nabízí?

Na rozdíl od nákupu, kdy je životní cyklus zboží zpravidla omezen na pět let, mohou být prostřednictvím operativního leasingu zkráceny inovační cykly. Firma tak může včas a rychleji zavádět nové technologie a reagovat lépe na měnící se požadavky trhu. Tím vzniká vyšší technologická a především finanční flexibilita.

Další výhodou leasingu je, že téměř nedochází k vázání kapitálu. Z toho profitují hlavně firmy, které potřebují mít volně k dispozici určitou část svých peněžních prostředků. Klesá nebezpečí, že technika bude muset být využívána déle, než je nutné, aby bylo možné vyčerpat lhůtu pro odpis.

Operativní-leasing | Megapixel

Operativní leasing je pronájem věci, kdy po ukončení sjednané doby se předmět leasingové smlouvy zpravidla vrací pronajímateli. Doba trvání leasingové smlouvy je od 15 do 60 měsíců.

Hlavní výhody:

 • 0% akontace

 • již od 20 000 Kč bez DPH

 • individuální přístup při posuzování každé žádosti o financování

Finanční-služby | Megapixel

Finanční leasing je pronájem věci, kdy po ukončení sjednané doby přechází vlastnické právo k předmětu leasingu na nájemce za kupní cenu 1 000 Kč plus DPH. Doba trvání leasingové smlouvy je od 36 do 60 měsíců.

Finanční leasing nabízíme standardně s 0% akontací. Poskytujeme možnost financování audiovizuální a IT techniky s nízkou pořizovací cenou – již od 20 000 Kč bez DPH. Proto neváhejte a využijte našich služeb, leasing IT se pro vás stane jednoduchým a pohodlným řešením vašich investic do nejmodernější techniky. Veškeré možnosti si můžete spočítat přímo v kalkulačce

Jak na nákup IT vybavení na leasing:

 1. Přijďte na naši prodejnu v Praze, Brně nebo Ostravě
 2. Naši prodejci s vámi do kalkulačky zadají částku, za kterou chtějí IT vybavení nakoupit a vy si z navržených variant vyberete tu, která vám nejvíce vyhovuje
 3. Prodejce zašle vaši žádost o leasing do Grenke spolu s následujícími údaji a dokumenty: IČO, telefonní a emailový kontakt na osobu, která za společnost jedná, výkaz zisků a ztrát a rozvaha v plném rozsahu za dva uplynulé roky
 4. Jakmile Grenke žádost schválí (cca do 20 minut), zašle na prodejnu leasingové dokumenty (žádost, smlouva a potvrzení o převzetí), které s vámi náš prodejce podepíše
 5. Po podpisu vám předáme zboží 

Online

 1. Zašlete vaši žádost o leasing do Grenke, pomocí Kalkulačky, spolu s následujícími údaji a dokumenty: IČO, telefonní a emailový kontakt na osobu, která za společnost jedná, výkaz zisků a ztrát a rozvaha v plném rozsahu za dva uplynulé roky.
 2. Jakmile Grenke vaši žádost schválí (cca do 20 minut), zašle na prodejnu leasingové dokumenty (žádost, smlouva a potvrzení o převzetí), které s vámi náš prodejce při vaší návštěvě podepíše (při vyplňování kalkulačky prosím uveďte adresu té pobočky, kde budete chtít smlouvu o leasingu podepsat. Tedy: Praha 7, Brno nebo Ostrava).
 3. Náš prodejce se s vámi spojí a domluvíte se, kdy se budete moci na naši pobočku zastavit.
 4. Po podpisu vám předáme zboží.

Co doporučujeme?

Spojit se s našimi kolegy na preferované pobočce, kde byste si chtěli vámi vybrané produkty zakoupit.

 • Praha, Komunardů 42, tel.: 775 229 973
 • Brno, Dominikánské náměstí 2, tel.: 725 596 696
 • Ostrava, 28. října 960/178, Ostrava, tel.: 724 784 252

Dohodnout si termín návštěvy. V rámci vašeho spolehlivého výběru bychom požadované produkty na pobočce rezervovali a pokud se pro ně rozhodnete, budete si je moci rovnou odnést s sebou.

Provést si několik verzí kalkulací a vybrat si tu správnou.

Zvážit možnosti prodloužení záruky a jiných služeb, které vám může naše společnost poskytnout.

Prodejní proces je jiný v případě, že si v kalkulačce zažádáte o leasing sami a pro zboží si následně přijdete na prodejnu.