ID: 001585

Digitální kompakt Fuji FinePix F80EXR černý

Fuji FinePix F80EXR černý Hodnocení zákazníků: 4.0 z 5 1×

 • Značka: Fujifilm
 • Rozlišení: 12 Mpx
 • Optický zoom: 10 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Fuji FinePix F80EXR černý?

„Fuji FinePix F80EXR černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Fuji FinePix F80EXR černý?

Začít s výkupem

Velmi výkonný digitální fotoaparát Fuji FinePix F80EXR je vybaven novým snímačem Super CCD EXR s rozlišením 12 megapixelů, záznamem videa ve vysokém rozlišení 720p, zajímavými novými funkcemi a větším LCD displejem s vyšším kontrastem. FinePix F80EXR vychází ze stejné oceňované technologie přepínatelného snímače Super CCD EXR jako jeho předchůdce a nabízí nejlepší obrazovou kvalitu ve své třídě ve velkém rozsahu podmínek při fotografování. Produktová sekce: Digitální kompakty Fujifilm

Nahoru

Recenze a hodnocení

Názor Megapixelu

F80 představuje v kategorii malých kompaktů technologicky vyspělý model, pro který je charakteristický jeho firemní super CCD snímač a vynikající optika taktéž z vlastní dílny Fuji. Základ
Celá recenze

Hodnocení zákazníků

S foťákem samotným jsem pro své účely focení zcela spokojen, pro účely dokumentace dovolené a jiných rodinných akcí (i neprofesionálně svatby) jsou jeho funkce i výsledné obrázky velmi dobré. Když je…

Ověřený zákazník
Jiří Bažant, 19.08.2011
4 z 5

Další zákaznická hodnocení

Kompletní recenze
Fuji FinePix F80EXR černý

Parametry a popis

FinePix F80EXR: ultra kompakt s 10x zoomem obohacen o video v HD a vyspělé nové funkce

Nová verze cenami ověnčeného super tenkého fotoaparátu s dlouhým zoomem nahrává video ve vysokém rozlišení a přichází s funkcí rozlišení psa/kočky.

Po loňském úspěšném uvedení prvního ultra tenkého fotoaparátu s velkým rozsahem zoomu FinePix F70EXR na trh společnost Fujifilm s potěšením oznamuje FinePix F80EXR, aktualizovaný model s novým snímačem Super CCD EXR s rozlišením 12 megapixelů, záznamem videa ve vysokém rozlišení 720p, zajímavými novými funkcemi a větším LCD displejem s vyšším kontrastem. FinePix F80EXR vychází ze stejné oceňované technologie přepínatelného snímače Super CCD EXR jako jeho předchůdce a nabízí nejlepší obrazovou kvalitu ve své třídě ve velkém rozsahu podmínek při fotografování.

Přehled klíčových vlastností

 • Přepínatelný snímač Super CCD EXR 1/2" s rozlišením 12 megapixelů
 • Priority režimů EXR a režimy EXR Auto
 • Objektiv Fujinon s 10x optickým zoomem (27mm - 270mm)
 • LCD displej s úhlopříčkou 3,0", rozlišením 230 000 bodů a vysokým kontrastem
 • režim záznamu videa v HD (720p) a Micro HDMI Port
 • Rozpoznání obličeje a vyhledávání snímků
 • Rozpoznání psa/kočky
 • 4 barevná provedení (černá, stříbrná, růžová, červená)
 • Automatické otočení snímku?
 • Podvodní režim (k dispozici vodotěsné pouzdro pro F80EXR)
 • Ultra vysoká citlivost (až ISO 12800 při rozlišení 3 MP)
 • Zvýšení dynamického rozsahu až na 800%
 • Pro Focus Mode / Pro Low light Mode
 • Tracking AF
 • Dvojitá stabilizace obrazu (ISO a posun CCD snímače)
 • 5 režimů simulace filmu
 • Rozpoznání obličeje s automatickým potlačením jevu červených očí
 • Super inteligentní blesk
 • Vysokorychlostní souvislé snímání o rychlosti až 4,2 snímků/s, až 23 snímků v řadě (při rozlišení 3 MP)
 • Výdrž baterie 230 snímků (s přiloženou baterií NP-50 Li)

Malý, avšak výkonný

Fotoaparát FinePix F80EXR je jen o málo větší než většina kompaktních fotoaparátů s 4x či 5x zoomy, je však nabit impozantními vlastnostmi - mimo jiné má 10x optický zoom s rozsahem od širokoúhlého ohniska po teleobjektiv a LCD displej s úhlopříčkou 3,0" - a to v ultra kompaktním, ultra stylovém těle, které se vejde do kapsy.
Kovové tělo o tloušťce 22,9mm vyzařuje kvalitu, zatímco povrchová úprava dvojitým lakováním nejen chrání fotoaparát před náhodnými údery, ale dodává mu také vzhled šperku.

Super CCD EXR-kvalitativní špička

Tento radikální nový přístup k technologii snímačů byl poprvé představen vloni v modelu FinePix F200EXR; byl oceněn řadou nadšených recenzí a početnými cenami mezinárodních oborových organizací, jako jsou EISA a TIPA. FinePix F80EXR disponuje 12-megapixelovou verzí snímače EXR a nabízí ještě vyšší rozlišení než jeho předchůdce, zatímco stále nabízí nejlepší dynamický rozsah a možnosti redukce šumu/zvýšení citlivosti ve své třídě.

Jedinečná konstrukce snímače EXR si vzala za vzor lidské oko, což znamená, že uživatel může poprvé měnit chování snímače dle fotografované scény. Při dostatečně silném a vyrovnaném světle lze přístroj přepnout do režimu HR (vysokého rozlišení), který zajišťuje zachycení i těch nejmenších detailů. Pokud je světlo dostatečné, ale kontrastní, lze přepnout snímač do režimu DR (širokého dynamického rozsahu), který zajistí optimální rovnováhu mezi světly a stíny. A konečně při slabém osvětlení se snímač přepne do režimu SN (vysoké citlivosti a nízkého šumu), který se postará o čisté snímky bez šumu i v těch nejhorších světelných podmínkách.
Společnost Fujifilm vyvinula technologii EXR za účelem dosažení maximální kvality konstrukce fotoaparátů, v nichž nelze použít snímače větších rozměrů; je tedy ideální pro kompakty s dlouhým zoomem, kde poskytuje mimořádné výsledky i v nejnáročnějších podmínkách.

Režimy EXR - rozhodujte sami

Fotoaparát FinePix F80EXR nabízí stejné tři režimy EXR Priority jako jeho předchůdce a další vyšší modely EXR v hierarchii FinePix. Uživatelé mají na výběr režim HR „Priority Rozlišení", SN „Priority vysoké citlivosti a nízkého šumu" a DR „Priority dynamického rozsahu", které nejlépe vyhovují světelným podmínkám, jejich vlastnímu fotografickému stylu a osobním preferencím.

Maximální jednoduchost v segmentu kompaktních fotoaparátů bez ohledu na to co, jak a kde fotíte, přináší režim EXR Auto, který odstraňuje veškeré experimentování tím, že přístroj vše nastaví za vás. Díky šesti přednastaveným režimům scény, které zahrnují všechny nejčastější subjekty: Krajina, Portrét, Makro, Noční foto, Noční portrét a Portrét v protisvětle režim EXR Auto automaticky rozpozná scénu a nejen optimalizuje zaostření, expozici a vyvážení bílé, ale zvolí také optimální režim EXR. Skvělé fotky se už nedají pořizovat snadněji.

Objektiv Fujinon s 10x zoomem

Přes svou kapesní velikost nabízí objektiv přístroje FinePix F80EXR s 10x zoomem velmi univerzální rozsah 27-270 mm (ekvivalent kinofilmu) od širokoúhlého ohniska po teleobjektiv. Ať už se jedná o široké krajiny, interiéry a fotografie velkých skupin nebo sportovní akce či divoká zvířata focená na velkou vzdálenost, otevírá FinePix F80EXR svět fotografických možností, který si můžete vzít všude s sebou. Režim dvojité stabilizace obrazu fotoaparátu FinePix F80EXR kombinuje mechanicky stabilizovaný CCD snímač s vysokou citlivostí ISO, která omezuje rozostření snímků. Kombinace těchto technologií snižuje rozostření snímků ještě více a jejím výsledkem jsou ostré, čisté a jasné snímky i při nejdelších ohniskových vzdálenostech a nejhorších světelných podmínkách.

Všechno záleží na objektivu

Kompaktní fotoaparáty s dlouhými zoomy vyžadují kvalitní optiku, takže zde jsme rozhodně nešetřili a vybavili model FinePix F80EXR nejostřejším, nejsvětelnějším objektivem Fujinon s 10x zoomem. Optické členy objektivu jsou potaženy metodou Super Electronic Beam Coating (EBC), původním systémem povrchové úpravy Fujinon, který snižuje na minimum tvorbu duchů a odlesků a zajišťuje tak optimální kvalitu obrazového výstupu. Název Fujinon zajišťuje optickou kvalitu v celém rozsahu, o čemž se budete přesvědčovat od prvního snímku, který pořídíte. Objektivy Fujinon oceňují fotografové, televizní společnosti (Fujinon je přední světový výrobce objektivů do televizních kamer) a průmysloví výrobci z celého světa - a dokonce i z jiných světů: objektivy Fujinon byly použity v orbitální družici, která pořizovala fotografie povrchu Měsíce ve vysokém rozlišení.

Nové: Záznam vide/pořizování fotografií v HD

Přístroj FinePix F80EXR disponuje režimem záznamu videa ve vysokém rozlišení HD (720p) se zvukem; výstup micro HDMI zabudovaný ve fotoaparátu vám umožní snadno zobrazit maximálně zřetelné fotografie a videoklipy na televizních přijímačích s vysokým rozlišením.

3,0" LCD displej a vysokým kontrastem

Vysoký kontrast LCD displeje přináší velké výhody při intenzivním světle. Díky Wide View Filtru LCD displeje lze fotoaparát naklonit do jakýchkoli úhlů a zaměřit kompozici i ve velmi náročných situacích. Svislé i vodorovné pozorovací úhly činí 160 stupňů a LCD je světlý a jasný, takže krásně zobrazuje přehrávané snímky; a s novým, velkým 3" displejem budou vaše fotografie vypadat o něco lépe při snímání i přehrávání.

NOVÉ: Technologie rozpoznání obličeje

Poprvé můžete ve fotoaparátu Fujifilm série F označit osoby n fotografii jménem! Technologie rozpoznání obličeje vám umožňuje naprogramovat do přístroje až 8 osob. Stačí vyfotografovat osobu, kterou chcete naprogramovat a poté sdělit fotoaparátu, že toto je „maminka". Rovněž máte možnost zadat kategorii, do níž osoba náleží (např. přátelé/rodina) a den narození. Až budete příště „maminku" fotografovat, přístroj ji inteligentně rozpozná a přizpůsobí nastavení tak, aby expozice a zaostření nejlépe vyhovovalo jí, nikoli ostatním osobám na obrázku. Tato zábavná technologie rozpozná a zobrazí až 5 předem naprogramovaných osob v záběru najednou.

NOVÉ: Technologie rozpoznání psa/kočky

Něco pro všechny milovníky zvířat ... proč by se měli bavit jenom lidé? Společnost Fujifilm vyvinula novou funkci rozpoznávání domácích mazlíčků, díky níž můžete pořizovat skvělé fotografie. Jak vám řekne každý majitel psa nebo kočky, donutit je chvíli posedět a pořídit dobrý snímek je skoro nemožné. Režimy Kočka a Pes jsou k dispozici v nastavení režimu scény a zajišťují, že pořídíte dobré fotografie i v případě těchto členů vaší rodiny! Režim fungují obdobně jako rozpoznávání obličeje, však pouze en face, nikoli z profilu.

Tracking AF

Nová funkce Tracking AF znamená, že uživatel fotoaparátu FinePix F80EXR může sledovat pohybující se objekt a mít přitom jistotu, že objekt bude stále zaostřen i při použití plného 10x zoomu. Tato funkce je ideální pro focení dětí, které jsou stále v pohybu, psů pobíhajících po poli, či pro tatínky, kteří chtějí dokonale zachytit sportovní okamžik. Stačí zaostřit a namáčknout spoušť; fotoaparát se „uzamkne" na sledovaném objektu a vy můžete pořídit dokonalý snímek.

Podvodní režim

S vodotěsným pouzdrem, které lze volitelně dokoupit, a podvodním režimem, který snadno nastavuje teplotu barev tak, aby modrá byla ještě krásnější, jste připraveni ponořit se do nového světa fotografie. K dispozici je i vyvážení bílé (pod vodou), takže uživatel může manuálně změnit nastavení tak, aby pod vodou pořídil ty nejúžasnější snímky.

Automatické otočení snímku

Užitečná nová funkce zajišťující, aby při přehrávání byly fotografie vždy natočeny správným směrem. Ať jste fotili krajinu či portrét, můžete si snímky vždy prohlédnout bez ohledu na to, jak držíte fotoaparát, neboť snímek se na displeji či PC vždy otočí do správné polohy.

Super inteligentní blesk

Fotoaparát je vybaven nejlepším systémem řízení blesku ve své třídě, který účinně řídí intenzitu blesku tak, aby rovnoměrně osvětloval popředí a pozadí snímku, a to dokonce i v režimu makro. Pryč jsou nepěkné přepálené záběry, kde je fotografovaný subjekt přesvícen, zatímco pozadí je temné a podexponované.

Filmové režimy

Podobně jako v případě jiných vyšších modelů řady FinePix nabízí i přístroj FinePix F80EXR 5 různých filmových „režimů" dovolujících fotografovi využít naplno využít svou kreativitu a různé přednastavené režimy barev a kontrastů navržených dle nejznámějších filmů společnosti Fujifilm. Mezi tyto režimy náleží: Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou saturací barev), PROVIA/Standard (pro klasické „neutrální" fotografické podání), ASTIA/Soft (pro jemné portrétní fotografie s nízkým kontrastem a měkkou, jemnou tonalitu), Sepia (pro „staré" fotografie s teplými tóny) a Black & White (pro dramatické černobílé fotografie).

Efekty digitální zrcadlovky s režimem Pro-Focus

Jednou z možností, jak rozlišit fotografie z digitální zrcadlovky (DSLR) a kompaktního fotoaparátu je použití malé hodnoty clony a tedy malé hloubky ostrosti, díky níž hlavní fotografovaný objekt vstupuje z pozadí. Nyní je možné dosáhnout stejného efektu i prostřednictvím přístroje FinePix F80EXR, a to díky inovativnímu režimu Pro Focus. S využitím komplexní technologie digitálního zpracování obrazu se kombinuje několik druhů expozice, které vytvářejí ostrý záběr hlavního objektu na rozostřeném pozadí a popředí. Je ideální pro portrétní fotografii, fotografování přírody či jakéhokoli objektu, který je třeba „vytáhnout" z pozadí. Fotoaparát FinePix F80EXR s režimem Pro Focus zajišťuje uspokojivé profesionální výsledky jedním stisknutím tlačítka.

Režim Pro Low-light spojuje 4 souvisle snímané záběry s velkou citlivostí s použitím režimu SN *1 v rychlém sledu za sebou. Pomocí sofistikované technologie Multi Frame se všechny čtyři snímky spojí v jeden s velmi nízkou úrovní šumu.

*1 Režim SN (vysoká citlivost a nízká hodnota šumu), v němž se spojují dva sousední body a vytvářejí 6 milionů velkých fotocitlivých diod, které jsou dostatečně velké k tomu, aby absorbovaly světlo i v nejhorších podmínkách a vytvořily tak snímky výjimečné kvality s minimální úrovní šumu a zrnitosti.

Ostatní
Značka: Fujifilm
 
Obrazový snímač
Rozlišení: 12 Mpx
Typ snímače: Super CCD
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2816x1584, 2816x2112, 4000x2248, 4000x2664, 4000x3000
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 10 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-270
Minimální ohnisková vzdálenost: 27 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 270 mm
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 40 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 99 x 59 x 28

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Fuji FinePix F80EXR černý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Fuji FinePix F80EXR černý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Fuji FinePix F80EXR černý

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (51 - 42)

 • 51

  Avatar
  Reaguje na 50 | Dobrý den Františku, zůstal bych i v tomto případě u F80, pokud by byla rychlost ostření a reakce nejvyšší prioritou pak http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-hx5

  Bohouš Brož - Megapixel, 28.12.2010 | Reagovat

 • 50

  Avatar
  Prosím o porovnání tohoto fotoaparátu(F80), s Lumixem TZ 7 a Sony Cyber-shotem HX5V ve stejném režimu jako u Petry K. (44) = pro příp. zvětšniny, jen místo makra spíše s důrazem na rychlé ostřenía pohyb (děti, zvířata...). Který přístroj by jste mi doporučil, event. mnou neuvedenou značku do 7000Kč. Děkuji za odpověď.

  František U., 27.12.2010 | Reagovat

 • 49

  Avatar
  Reaguje na 48 | Dobrý den Lemure, těžko říct, na takové porovnání má vliv i individuální "oko". Já osobně se domnívám, že ano. Ale nejlepší bude - vzít A820 na některou z našich prodejen a porovnat stejné fotografie, s takovým testem Vám kolegové rádi pomohou.

  Bohouš Brož - Megapixel, 27.12.2010 | Reagovat

 • 48

  Avatar
  Dobrý den! Hledám náhradu za Finepix A820, který mi pomalu začíná dosluhovat. Vím, že A820 byl z nižší třídy a optika byla použitelná jen na nejširší ohnisko, při použití zoomu byly fotky vždy neostré, v tom na tom bude F80 určitě lépe. Ale díky velkému (1/1,6") super CCD snímači byl A820 výborný foťáček na fotky z interierů bez použití blesku (muzea, galerie) a obecně na focení při horších světelných podmínkách. Myslíte si, že se v tomto F80 vyrovná A820? Děkuji!

  Lemur, 24.12.2010 | Reagovat

 • 47

  Avatar
  Reaguje na 46 | Dobrý den Josefe, výdrž aku se různí podle spousty aspektů (teplota, staří, používaný mód atd.)
  Jediná sjednocená norma (CIPA standard) je v případě F80 uváděná ve snímcích (230 snímků), bohužel ne v min. videa.

  Bohouš Brož - Megapixel, 29.11.2010 | Reagovat

 • 46

  Avatar
  Dobrý den. Zajímalo by mě kolik minut nataceni videa vydrží baterie. Za odpoved predem děkuji

  Josef R., 26.11.2010 | Reagovat

 • 45

  Avatar
  Reaguje na 44 | Dobrý den Petro, pro Vámi popsané účely bych volil variantu F80 - sice nedisponuje širokou škálou clony, ale je to kompromis Vámi požadovaných funkcí - hladina šumu v horších svět. podmínkách, kresba atd.

  Bohouš Brož - Megapixel, 18.10.2010 | Reagovat

 • 44

  Avatar
  Dobry den! Rozoduji se mezi kompakty FujiFilm F80EX, Canon SX 200IS a Samsung WB600, jakoz to kompaktu predevsim na cestovani(krajina, makro, momentky, portrety i v horsich svetelnych podminkach, atd.). Podstatna je pro mne vysledna kvalita snimku po strance sumu i realnosti barev, moznost pouziti pro pripadne vyrezy a format 30x20. Ke kteremu z uvedenych aparatu byste se priklanel/a? Nebo mate pripadne jeste jiny typ? Dekuji. Petra K.

  Petra K., 17.10.2010 | Reagovat

 • 43

  Avatar
  Reaguje na 42 | Dobrý den, asi bych se přikláněl k TZ8 - právě kvůli prioritě clony a času, nižší hladině šumu atd.

  Bohouš Brož - Megapixel, 28.08.2010 | Reagovat

 • 42

  Avatar
  Reaguje na 41 | Vím že je ještě zas o něco dražší ale jaký je H55 v porovnání k TZ8? Děkuji za váš názor.

  , 26.08.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím