Firmware 2.0.3 pro Canon EOS 1D X Krátce

Firmware 2.0.3 pro Canon EOS 1D X

Luděk BouškaAktualizováno: 18. 4. 2014 v 14:23 • Rubrika: Krátce

Před pár dny vydala společnost Canon novou verzi firmwaru pro svou nejvýkonnější profesionální zrcadlovku Canon EOS 1D X. Nový firmware přináší celkem 12 vylepšení, která se týkají především nastavení systému automatického zaostřování. Autofokus tak bude pracovat ještě spolehlivěji, než doposud. Pro nové zájemce o EOS 1D X mám také skvělou zprávu: až do konce června můžete tento model koupit se slevou 10 000 Kč.

Akce na okamžitou slevu 10 000 Kč při nákupu EOS 1D X byla prodloužena až do 30. června 2014!

Firmware fotoaparátu Canon EOS-1D X, verze 2.0.3

Verze firmwaru 2.0.3 zahrnuje následující vylepšené a opravené funkce: 

 1. Byl vylepšen výkon automatického zaostřování za slabého osvětlení při provádění zaostřování před snímáním v režimu inteligentního průběžného automatického zaostřování (AI Servo AF). Toto vylepšení vychází ze zdokonalení funkce sledování pro první snímek pořizovaný za slabého osvětlení. 
 2. V této verzi byl zvýšen počet nastavení parametrů pro funkci automatického zaostřování „AI Servo AF 2nd image priority“ (Priorita 2. snímku AI Servo), aby bylo umožněno vylepšené sledování automatického zaostřování za slabého osvětlení nebo zachování stálé vysoké snímkové frekvence při kontinuálním snímání. 
 3. Zvýšil se také počet parametrů pro funkci Acceleration/deceleration tracking (Zrychlení/zpomalení sledování) ve funkci AF Configuration Tool (Nástroj pro konfiguraci AF). 
 4. Kompenzaci expozice lze provést při použití ruční expozice a automatickém nastavení citlivosti ISO.
 5. Minimální rychlost závěrky pro automatické nastavení citlivosti ISO se zvýšila u rychlostí závěrky až do 1/8 000. 
 6. Byla přidána nová funkce, která zajistí stálou expozici pomocí úpravy citlivosti ISO nebo rychlosti závěrky při ruční expozici, pokud dojde ke změně hodnoty clony při přibližování nebo výměně objektivů. 
 7. K bodu AF na základě orientace byla přidána nová možnost umožňující přepnout při změně orientace pouze bod AF namísto přepnutí bodu AF i oblasti AF. 
 8. Byla přidána nová možnost, která umožní nadále používat dříve ručně vybraný bod AF jako počáteční bod AF při přepnutí na automatický výběr z 61 bodů. 
 9. Za účelem vyšší flexibility byly přidány ovládací prvky automatického zaostřování a uživatelské nastavení pro funkci Exposure metering (Měření expozice). 
 10. Došlo ke zvýšení počtu možností pro přepnutí ovládacích prvků mezi jednosnímkovým automatickým zaostřováním (One-Shot AF) a inteligentním průběžným automatickým zaostřováním (AI Servo AF). 
 11. Byla přidána funkce umožňující přehrávání a prohlížení pouze chráněných snímků. 
 12. Byl opraven jev, kdy může při nastavení položky Drive mode (Režim řízení) na možnost Single shooting (Jednotlivé snímky) a použití blesku (E-TTL) docházet k rušení vyvážení bílé způsobenému časováním uvolnění závěrky.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Jak fotit sport

  Fotografování sportu a nebo obecně pohybu patří k velmi oblíbeným fotografickým disciplínám. Protože se jedná v podstatě o odvětví reportážní…

 • Mrazivé okamžiky

  Tepová frekvence stoupá, dech se zrychluje a ledový vítr bičuje promrzlou tvář. Pokoření další výzvy je na dosah. Zima otevřela svou náruč všem,…

 • Když nemůžeš, přidej!

  Název tohoto měsíčního kola, byla osobním mottem jednoho nejúspěšnějších českých sportovců, Emila Zátopka. "Modří" již tedy zřejmě vědí, že dubnová…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím