Recenze Fomei LED BAR RGB 25 W

Václav Filip

Václav Filip • 07. 06. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Vyměnitelné baterie
  • Dálkové ovládání
  • Možnost napájet světlo a zároveň nabíjet baterii
  • Velké množství funkcí a efektů
  • Magnety

Co se nám nelíbí

  • Váha

Představení Fomei LED BAR RGB 25 W

Představení Fomei LED BAR RGB 25 W

Fomei LED BAR RGB 25 W

Je to tyčový bateriový zdroj světla, který poskytuje vícebarevné a bílé osvětlení při různých teplotách barev. Má vyměnitelnou baterii 14,8V / 3200mAh a poskytuje plnou kontrolu RGB nad osvětlením i nepřetržité bílé osvětlení s korigovaným rozsahem barevných teplot od 2 500 K do 9999 K. Samotné zařízení má 642 × Φ60 mm.

Baterie je dimenzována na 2 h na plný výkon při 5600 K a světlo lze napájet i bez baterie přímo ze sítě. Má řadu „efektů“, které jsou vhodnější pro použití s videem (blikající světla různých druhů a barev) a zahrnuje plně barevné režimy, které napodobují různé barevné gely.

Jedním zajímavým trikem je, že pokud používáte aplikaci pro dálkové ovládání telefonu, je schopnost používat fotoaparát telefonu k výběru barvy a nastavení zařízení na výstup této barvy.

Příslušenství

Světlo je dodáváno v krabici s měkkou polstrovanou taškou na veškeré příslušenství. Balení obsahuje vše pro provoz světla už v základu. V polstrované tašce najdete: světlo samotné, napájecí adaptér kombinovaný s D-Tap nabíječkou, díky které můžete nabíjet baterii (a zároveň napájet světlo ze sítě), síťový kabel, 2x redukci miniXLR na DMX (F+M) a 3200 mAh baterii.

Ovládání

Zařízení lze nastavit pomocí jednoduchých ovládacích prvků a obrazovky nebo prostřednictvím aplikace.

Telefonní aplikace

Aplikace se jmenuje Desal Lite a jednoduše se k ní připojíte pomocí bluetooth. Testoval jsem ji na Androidu (je také k dispozici pro Iphone), kde bylo párování jednoduchá operace. Přes aplikaci můžete ovládat více jak jedno světlo a vytvářet si skupiny i s jinými světly od značky Fomei, které ovládání přes aplikaci umožňují. Celkově je mi tato aplikace velice sympatická. Má skvělé a jednoduché ovládání, pěkný design, téměř okamžitou reakci se světlem a vše je skvěle přehledné v rámci přepínání různých nastavení.

Režimy

Světlo nám nabízí velkou škálu režimů, které využijeme jak u fotografie, tak hlavně i u videa.

Režim CCT - Rychlý výběr 2800K / 3200K / 4000K / 5500K / 6000K / 7000K a plynulé nastavení od 2500K do 9000K.

Režim RGB - Nastavení červené / zelené / modré barvy od 0-255

Režim HSI - Úprava odstínu / sytosti / intenzity od 0-360

Režim barevného gelu - Výběr různých barev z barevných gelů LEE a ROSCO

Režim efektových scén - Policejní auto / Sanitka / Hasičský vůz / Blesk 1 / Blesk 2 / HSI (Pomalý) / HSI (Rychlý) / TV / Svíčka / Paparazzi / Stroboskop / Vysoký / Nízký paprsek / Dvojitý blesk (Nebezpečí) / Shromáždění 1 / Shromáždění 2 / Dýchání / Červený blesk / Zelený blesk / Modrý blesk / RGB blesk. Navíc nově u všech efektů můžeme nastavit 10 různých rychlostí každého efektu zvlášť.

Barevný režim obrazu- Umožňuje vám pořídit snímek nebo nahrát obrázek pro aplikaci DESAL Lite, aby rozeznal jeho barvu a nastavit Led Mini na tuto barvu.

Použití 

Toto světlo se hodí naprosto všude. Ať už se bavíme o nasvícení různých scén v interiéru, tak bude skvělým pomocníkem i v exteriéru. A to hlavně na místech, kde nemáme možnost napájet světla ze sítě. Navíc vidím jako velkou výhodu oproti konkurenci ve vyměnitelné baterii, kterou nabijete za 1,5h. Samozřejmě musím zmínit silné dva magnety, díky kterým umístíte světlo na cokoliv kovového. Což je prakticky všude.

Celkově toto světlo bude skvělé na vytváření zajímavých scén jak ve fotografii, tak hlavně ve videu, kde bude mít použití tohoto světla větší potenciál. Ve fotografii bude za mne světlo určitě dobré na portréty. Díky snadnému nastavení různých intenzit a barev světla můžete dosáhnout skvělých výsledků. Světlo je také dobré pro autoportrét, který jsem vyzkoušel na sobě. Dobře se drží a díky difuzní části, kterou má před ledkami, je světlo krásně měkké. K největším nadšencům budou určitě patřit také tvůrci luminografie.

 Závěr

Fomei LED BAR RGB 25 W zaplní studio i exteriér světlem. Je to výborný pomocník snad ve všech směrech videa a fotografie. Ať už toužíte po jemné pleti, futuristickém vzhledu místnosti nebo filmových efektech od simulace blesků až po blikání televize, je toto světlo právě pro vás.

Díky všem funkcím, které toto světlo poskytuje, se stává univerzálním nástrojem snad téměř pro všechny situace. Životnost baterie závisí na druhu světla a intenzitě, takže více než hodinu vydržíte s bílou a pravděpodobně několik hodin s RGB (to jsem úplně netestoval, protože po několika hodinách experimentování to stále šlo). Jedinou výtku co asi mám je, že světlo je ve srovnání s konkurencí přeci jenom o trochu těžší, ale zase na druhou stranu, jestli je to daň za vyměnitelnou náhradní baterii, jsem ochoten ji přijmout.

 

 

Popis a parametry

Popis a parametry

Plnobarevná a přenosná 64 cm LED RGB světelná trubice s nastavitelnou teplotou barev, výměnnou baterií, CRI 96 a maximálním výkonem 25 W. Kompatibilní s aplikací Desal Lite.

Pro každou situaci

Světelná trubice FOMEI LED BAR RGB 25 je všestranné světlo s variabilní barevnou teplotou 2500 - 9999 K a s nastavením výkonu v rozmezí 0-100%. Světelná tyč také umožňuje svítit v rámci celého RGB spektra, tedy libovolnou z více než 32 000 barev. Barvy je možné volit jak přes HSI, tedy volbu odstínu, saturace a intenzity tak i skrze RGB režim, kdy každá barva nabývá hodnoty 0-255. Zároveň je možné si v menu/aplikaci vybrat jednu ze 40 simulací nejpoužívanějších gelových filtrů značek ROSCO a LEE.

Kdekoliv, díky akumulátoru

Světlo je možné provozovat jak ze sítě, tak i z baterie, která se vkládá dovnitř světla. Baterie je tak výměnná a je možné ji v případě opotřebení nahradit baterií novou. Výdrž baterie na plný výkon v bi-color režimu je zhruba 2 hodiny a její nabití (skrze přibalenou D-Tap nabíječku) trvá hodinu a půl.

Efektivní scénické režimy

Skrze 20 předpřipravených efektů můžete stiskem tlačítka do svého videa dostat efekt třeba hořící svíčky, hasičského auta nebo blýskání bouřky. Těchto efektů světlo umí celkem dvacet a je u nich možné ovládat rychlost i intenzitu. Všechna tato nastavení je možné upravit jak skrze LCD displej, tak mobilní aplikaci pro iOS i Android.

Spolehlivé (bez) drátové ovládání

Tuto RGB tyč je možné mimo ovládacího panelu na zadní straně obsluhovat dalšími dvěma způsoby. Prvním z nich je standardní protokol DMX512 (mini XLR konektory). Druhým je mobilní aplikace Desal Lite, dostupná pro iOS i Android, která funguje na principu Bluetooth Smartmesh sítě. Všechny funkce světla je možné ovládat na dálku, spojit libovolné množství světel dohromady a rozdělovat je do skupin.

Ideální parťák

LED trubice FOMEI se skvěle hodí na práci v exteriéru. Nejen díky baterii, ale i kvůli utěsnění IPX4, tedy odolnosti proti ostřiku. Zároveň jsou na těle světla dva silné magnety, které umožňují přichycení na libovolný kovový povrch, jako třeba zárubně dveří. Pro upevnění na stativ je na jedné straně světla malý závit 1/4" a na druhé straně velký závit 3/8”.

V balení vše potřebné

Balení obsahuje vše pro provoz světla už v základu. V polstrované tašce najdete: světlo samotné, napájecí adaptér kombinovaný s D-Tap nabíječkou, síťový kabel, 2x redukci miniXLR na DMX (F+M) a 3200 mAh baterii.

 

Rozhraní a napájení

Wi-Fi Ano
Typ akumulátoru 3200 mAh akumulátor
Výkon 25 W

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 642
Hmotnost 1400 g

Ostatní

Číslo produktu FY3640
Značka Fomei

Světlo

Nastavitelná teplota světla Ano
Typ světla LED
Možnosti napájení síťovým kabelem, baterie/akumulátor
Barevné filtry součástí balení Ne
Barevné podání denní světlo, žluté světlo (tungsten), RGB, volitelná teplota bílé
Barevná teplota 5600
Index podání barev CRI 96

Zobrazit popis a parametry