Recenze Fomei LED Light 600-5432 (5500K/3200K)

Zpět na detail

Ondřej Vojčiniak

Recenzoval:
Ondřej Vojčiniak Další recenze

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • vhodný na video i na focení
  • kvalitní zpracování
  • nastavitelná barevná teplota do 3200K a 5400K
  • nasazovací filtry na vyvážení bílé
  • možnost dokoupení baterie pro práci v exteriéru
  • možnost napájení ze sítě 220V
  • nevyzařuje žádné teplo
  • malé a přenosné pomocí úchopu na zadní straně

Co se nám nelíbí

  • externí baterie není součástí balení

Nahoru

Představení Fomei LED Light 600-5432 (5500K/3200K)

Vzpomínám si, jako by to bylo včera, když 5. května 1885 jistý E. Himly patentoval elektrické osvětlovací zařízení pro ateliéry.  A při příležitosti tohoto prvočíslového výročí jsem se rozhodl, že vám představím jednu z nepostradatelných věcí do ateliéru. Ale nejen tam.

Fomei LED Light 600-5432

Od vynálezu pana Himlyho jsme se museli ještě hodněkrát vyspat než vznikla česká firma Fomei a ti se museli taky párkrát vyspat aby dali světu trvalé LED světlo 600-5432. A já již nemohl dospat, abych o něm napsal recenzi.

Celý název je Fomei LED Light 600-5432. Fomei je název firmy, která jej vyrábí. LED znamená, že  o zdroj světla se starají vysoko svítivé diody. Light (a to vás možná překvapí) je anglicky světlo. 600 je přesný počet diod na panelu. 5432 znamená rozsah barevných teplot, které toto světlo umí tedy až 3200K a až 5400K. Takže název, který je užitečný bez zbytečných slov jako Super, magic či jiných relativních superlativ.

Světlo drží šrouby na vidlici, pomocí které můžete světlo přimontovat na klasický světelný stativ a natáčet ve dvou osách, takže můžete směrovat takřka v jakémkoliv úhlu. Vepředu jsou navíc 4 kovové lamely na pantech (jako okvětní lístky) a těmi můžete ovlivňovat, jak velkou plochu chcete osvítit a kam světlo přesně směrovat. Univerzálnost je na úrovni vietnamských večerek. Tedy velice vysoko.

Barevnou teplotu můžete regulovat pomocí dvou koleček na zadní straně. První je do teploty 3200K a druhé do teploty 5400K. Každým kolečkem nastavujete každou soustavu diod zvlášť. Diody se pak vodorovně střídají řádek po řádku na panelu. Obě  se pak mohou libovolně kombinovat, tudíž  teplotu světla si nastavíte vhledem rozmezí opravdu jak potřebujete. Ať svítíte ve studiu na vybledlou polonahou modelku, nebo na pestrobarevnou halucinogenní žábu v pralese. Navíc máte v balení tři barevné filtry na vyvážení bílé, pokud vaše světlo není jediným zdrojem (zářivky v hale, žárovky ve sklepě, slunce na nebi). Filtry se zasouvají přímo před diody a světlo je na to uzpůsobené. Bílý na rozptýlení světla, modrý a fialový na lepší vyvážení bílé. Nebo třeba jen na barevný efekt, aby jste například sladili barvy modelky s žábou.

Teď narážíme na zdroj energie. V ateliéru si můžete světlo napájet pomocí přibaleného zdroje na klasických 220V, ale co když vyrazíte natočit tu žábu ven. Prodlužovací kabel, benzínový generátor, nebo šlapací kolo vyrábějící elektřinu není řešení. Firma Fomei na to myslela a zadní stranu již nachystala slot na externí baterii BP-L60 s obrovskou kapacitou 9200 mAh (cca 3 hodiny svícení). Akumulátor dobijete nabíječkou Fomei Profi. Obě dvě věci (akumulátor a nabíječka) nejsou součástí balení světla a tak je potřeba je zvlášť dokoupit.

Poté se flexibilita společně se světelným stativem posouvá z vysoké úrovně na skoro maximální, až profesionální úroveň v případě, že si od nás koupíte světel více.

Dovolte abych se rozloučil slavným citátem otce studiového záblesku:

Je v našich silách zachytit obraz pohybujícího se objektu, pokud budeme schopni osvítit jej náhlým elektrickým výbojem nebo video světlem od firmy Fomei.“ :)

William Fox Talbot červenec 1850

 

 

 

Nahoru

Parametry

Ostatní
Značka: Fomei

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím