Recenze Fomei LED MINI RGB 5

Václav Filip

Václav Filip • 04. 06. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Dálkové ovládání
 • Kompaktní
 • Velké množství funkcí a efektů
 • Magnety
 • Velká výdrž baterie
 • Bohaté příslušenství

Co se nám nelíbí

 • Neshledal jsem

Představení Fomei LED MINI RGB 5

Představení Fomei LED MINI RGB 5

Fomei LED MINI RGB 5

Je to lehký bateriový zdroj světla, který poskytuje vícebarevné a bílé osvětlení při různých teplotách barev. Má interní baterii 3,7 V 2600 mAH a poskytuje plnou kontrolu RGB nad osvětlením i nepřetržité bílé osvětlení s korigovaným rozsahem barevných teplot od 2 500 K do 9000 K. Samotné zařízení má velikost dlaně a váží pouze ~ 130 g.

Je napájen z interní baterie (nabitá USB-C) a při testování ji umožňuje používat několik hodin. Je dimenzován na 90 minut na plný výkon a lze jej napájet z powerbanky USB, což poskytuje užitečné osvětlení příslušenství pro fotografování menších produktů.

Má řadu „efektů“, které jsou vhodnější pro použití s videem (blikající světla různých druhů a barev) a zahrnuje plně barevné režimy, které napodobují různé barevné gely. Jedním zajímavým trikem je, že pokud používáte aplikaci pro dálkové ovládání telefonu, je schopnost používat fotoaparát telefonu k výběru barvy a nastavení zařízení na výstup této barvy.

Příslušenství

Jednotka je zabalena ve velmi pěkné krabici a má měkkou tašku na veškeré příslušenství. Je také dodávána se dvěma gumovými sponami na modifikátory světla, difuzorem a voštinovým směrovým modifikátorem. Bílý difuzor je několik milimetrů od přední části, což činí difúzi efektivnější. Zadní část jednotky má dva magnety, které se velmi dobře připevňují. Jen si nenechávejte led mini v kapse, pokud máte peněženku s kreditními kartami …

Ovládání

Zařízení lze nastavit pomocí ovládacích prvků a obrazovky nebo prostřednictvím aplikace.

Telefonní aplikace

Aplikace se jmenuje Desal Lite a jednoduše se k ní připojíte pomocí bluetooth. Testoval jsem ji na Androidu (je také k dispozici pro Iphone), kde bylo párování jednoduchá operace. Přes aplikaci můžete ovládat více jak jedno světlo a vytvářet si skupiny i s jinými světly od značky Fomei, které ovládání přes aplikaci umožňují. Celkově je mi tato aplikace velice sympatická. Má skvělé a jednoduché ovládání, pěkný design, téměř okamžitou reakci se světlem a vše je skvěle přehledné v rámci přepínání různých nastavení.

 

Režimy

 • Světlo nám nabízí velkou škálu režimů, které využijeme jak u fotografie, tak hlavně i u videa.
 • Režim CCT - Rychlý výběr 2800K / 3200K / 4000K / 5500K / 6000K / 7000K a plynulé nastavení od 2500K do 9000K.
 • Režim RGB - Nastavení červené / zelené / modré barvy od 0-255.
 • Režim HSI - Úprava odstínu / sytosti / intenzity od 0-360.
 • Režim barevného gelu - Výběr různých barev z barevných gelů LEE a ROSCO.
 • Režim efektových scén - Policejní auto / Sanitka / Hasičský vůz / Blesk 1 / Blesk 2 / HSI (Pomalý) / HSI (Rychlý) / TV / Svíčka / Paparazzi / Stroboskop / Vysoký / Nízký paprsek / Dvojitý blesk (Nebezpečí) / Shromáždění 1 / Shromáždění 2 / Dýchání / Červený blesk / Zelený blesk /Modrý blesk / RGB blesk.
 • Navíc nově u všech efektů můžeme nastavit 10 různých rychlostí každého efektu zvlášť.
 • Barevný režim obrazu - Umožňuje vám pořídit snímek nebo nahrát obrázek pro aplikaci DESAL Lite, aby rozeznal jeho barvu a nastavit Led Mini na tuto barvu.

Závěr

Aplikace v telefonu se snadno používá, ale nezapomeňte, že nejjasnější světlo přichází pouze s „bílým“ nastavením kolem 5 000 K, kde jsou aktivní obě bílé / žluté LED. U výrazných základních barev se spoléháte na 1/3 RGB LED. Tento model světla má obecně trochu nižší výkon, což může být do jisté míry omezující.

Navíc je třeba si uvědomit, že intenzita světla klesá se vzdáleností od jeho zdroje, na což je třeba myslet při nějaké kreativnější tvrobě. Životnost baterie závisí na druhu světla a intenzitě. Takže více než hodinu vydržíte s bílou a pravděpodobně několik hodin s RGB (to jsem úplně netestoval, protože po několika hodinách experimentování to stále šlo).

Led Mini RGB 5 nezaplní studio světlem, ale může být výborný společník na cestách, pokud s sebou nechcete tahat těžké věci. Určitě je to užitečné pro lidi, kteří fotografují malé výrobky, potřebují barevné akcentní světelné efekty nebo jednoduše stínovou výplň pro doplnění denního světla či větší lampy. Dvě jednotky nebo jedna v kombinaci s větším a výkonnějším fotoaparátem by umožnily užitečné nastavení stolních fotografií pro malé předměty, zejména se schopností ovládat barvu a jas světla z telefonu, zatímco stojí u fotoaparátu nebo se dívá na upoutaný pohled kamery na obrazovku.

 

 

Megapixel videorecenze Fomei LED MINI RGB 5

Megapixel videorecenze Fomei LED MINI RGB 5

Popis a parametry

Popis a parametry

Fomei LED MINI RGB 5 - je lehké, kapesní RGB světlo s maximálním výkonem 5 W. Světlo má vestavěnou 2600 mAh baterii, což odpovídá až 100 minutám provozu. Díky své velikosti se dá LED MINI RGB 5 přenášet v každé kapse, ať už jste prakticky kdekoliv. Světlo navíc váží jen pouhých 132g. Samozřejmostí jsou veškeré funkce řady LED MINI. Zaručená je i kompatibilita s aplikací Desal Lite, pomocí které je možné světlo ovládat chytrým zařízením.

MALÉ TĚLEM, VELKÉ FUNKCEMI

RGB 5 můžete mít vždy s sebou ve vaší kapse, ať už jste prakticky kdekoli. Díky váze 0,2 kg se ani nepronese. Přitom nebudete ochuzeni o žádnou z funkcí, na které jste zvyklí z dalších RGB světel řady LED MINI.

NEČEKANĚ SCHOPNÉ

Ať už jej využijete jako hlavní světlo přímo v sáňkách fotoaparátu, nebo doplňkové světlo pro podpoření atmosféry, nejmenší světlo z řady LED MINI vás nikdy nenechá na holičkách. 1/4 závit na spodní straně umožní světlo přichytit úplně kamkoli - přímo na fotoaparát, klec nebo na stativ. A pokud v okolí není kam stojan postavit, díky vestavěným silným magnetům na zadní straně postačí libovolný kovový povrch.

OSLNÍ VÁS SVOU VŠESTRANNOSTÍ

RGB 5 disponuje všemi režimy, na které jsou profesionálové zvyklí:

 • Bi-color režim s rozsahem 2500 K - 9000 K.
 • HSI s nastavením odstínu, saturace a intenzity.
 • Efektový režim - 20 efektů jako policejní auto, svíčka a televize.

Skrze aplikaci je pak třeba možné ovládat každou barvu RGB zvlášť, používat 40 přednastavených filtrů LEE a ROSCO a další speciální funkce.

CHYTRÉ NAPÁJENÍ

Vestavěná baterie v těle světla obsahuje vestavěnou baterii o kapacitě 2800 mAh a vydrží na ni svítit více než hodinu a půl při barevné teplotě 5600 K. Baterie se dobíjí přiloženým USB-C kabelem z libovolného zdroje, třeba z powerbanky nebo počítače.

SPOLEHLIVÉ BEZDRÁTOVÉ OVLÁDÁNÍ

Aplikace Desal Lite, dostupná pro iOS i Android, funguje na principu Bluetooth Smartmesh sítě. Všechny funkce světla je možné ovládat na dálku, spojit libovolné množství světel dohromady a rozdělovat je do skupin. Každou skupinu či každé světlo zvlášť lze samostatně ovládat.

OBSAHUJE VŠE POTŘEBNÉ

Balení obsahuje všechno potřebné příslušenství už v základním balení.

V krabičce najdete: světlo samotné, textilní obal, silikonovou voštinu, silikonový difuzér, nabíjecí USB-C kabel, redukci do sáněk a kloubovou redukci pro připevnění světla na klec/rig.

Rozhraní a napájení

Wi-Fi Ne
Typ akumulátoru vestavěný
Výkon 5 W

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 100 x 71 x 18
Hmotnost 132 g

Ostatní

Číslo produktu FY3634
Příslušenství v balení textilní obal, silikonová voština, silikonový difuzér, nabíjecí USB-C kabel, redukce do sáněk a kloubová redukce pro připevnění světla na klec/rig
Značka Fomei

Světlo

Nastavitelná teplota světla Ano
Typ světla LED
Barevná teplota 2500 - 9000
Index podání barev CRI 96

Zobrazit popis a parametry