Foto soutěž: Když nemůžeš, přidej! - inspirace z Galerie Megapixelu Fotoporadna

Foto soutěž: Když nemůžeš, přidej! - inspirace z Galerie Megapixelu

Martin LukešAktualizováno: 13. 4. 2017 v 9:01 • Rubrika: Fotoporadna

Ve fotografii je to mnohdy podobné jako ve sportu. Je celá řada lidí, kteří to dělají čistě pro radost, pak jsou ti, kteří najdou odhodlání postavit se na pomyslnou startovní čáru a poměřit své síly se soupeři. A pak je pár vyvolených, kteří dají do fotografie, tedy svého výkonu, všechno. A právě jejich fotografie slaví úspěchy a vybočují z davu všednosti. Pár takových snímků vám nyní představím a doufám, že pro vás budou inspirací do právě probíhající soutěže.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/8/186808.jpg
Martin KozákSkeleton
Skvělá kompozice, krásný barevný kontrast a nádherně zvládnutá dynamika záměrné pohybové neostrosti. To je rukopis jedno z našich nejkreativnějších sportovních fotografů Martina Kozáka, které klade důraz nejen na vystižení sportu jako takového, ale i na výtvarnou stránku záběru.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/1/157461.jpg
Milan Marko - čierne na bielom: ...v poslednej sekunde
Minimalistické ztvárnění sportu je celkem neobvyklé, ale zároveň velmi originální. O to víc je tento snímek zapamatovatelný a tak vybočuje z řady fádních sportovních fotografií.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/1/171591.jpg
Tomáš Pánek
- Krumlovský vodácký Maraton
Pohybová neostrost tlačená až na samou hranici abstrakce je ve sportovní fotografii stále častějším a populárnějším prvkem. Navíc při spojení tak netradičního sportu, jakým je vodácký maraton, zasazený do malebného prostředí jihočeského městečka prostě nemohlo dopadnout špatně.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/0/90990.jpg
Jiří Faix
- Trojský most trošku jinak
Street stylové sporty jakými jsou skateboarding, nebo právě BMX velmi vyniknou na pozadí moderní architektury. Trojský most je doslova magnetem na podobné experimenty a když se ještě povede snímek naladit do barevného kontrastu, vypadá to opravdu úchvatně.


https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/8/155918.jpg
Jiří Faix - Adam Rošťák - Nosegrind revert
I další snímek našeho výběru je postaven na kontrastu barev, městském pozadí a samozřejmě vystižení klíčového okamžiku.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/0/147740.jpg
Ivan Šály - Sloboda
Další minimalistický snímek založený na hře světla a stínů zaujme především svou jednoduchostí jemnými přechody odstínů šedi, které dávají fotografii plastičnost. Zajímavé je i měřítko, ze kterého má divák pocit jak je lyžař maličký v zajetí rozlehlých hor.

 

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/6/56496.jpg
Josef Petrica
- Trochu bláta nevadí...
Trochu nostalgicky působí fotografie ze sportovního svátku socialismu, kterým spartakiáda bezesporu byla. Ač jde více méně o statický záběr, z bláta i výrazů cvičenky lze vyčíst, kolik nasazení a úsilí choreografie cvičené sestavy vyžadovala.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/0/295260.jpg Dušan Ignác - Kick box 
Bojové disciplíny a zápasy nejsou většinou fotograficky tak atraktivní, jako  jiné druhy sportu. Na druhou stranu i zde se dá velmi dobře pracovat s pohybovou neostrostí, která zvyšuje napětí snímku a dává mu velmi dynamickou atmosféru.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/7/240307.jpg
Robert Adamec
- Dračí lodě
Také předposlední snímek naší inspirace z Galerie je postaven na dynamice pohybové neostrosti. Převedení fotografie do černobíla ještě více umocnilo dojem abstrakce.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/_orig/0/312210.jpg
Marian Chytka
- Osamělý jezdec
Ne nadarmo se říká to nejlepší na konce.  Proto jsme si nechali na závěr fotografii garanta soutěže "Když nemůžeš, přidej!", kterým je světově uznávaný fotograf Marian Chytka. Jeho fotografie motoristických rallye jsou známé po celém světě a myslím, že nepotřebují žádné další komentáře.


Fotografická soutěž na téma sportovní fotografie s názvem Když nemůžeš, přidej!  končí poslední dubnouvou půlnocí a vzápětí startuje další kolo celoroční fotosoutěže ROK S MEGAPXELEM 2017 ve kterém se budeme tentokrát věnovat České krajině.

úvodní foto: Martin Kozák - RagbyVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

  • Jak fotit sport

    Fotografování sportu a nebo obecně pohybu patří k velmi oblíbeným fotografickým disciplínám. Protože se jedná v podstatě o odvětví reportážní…

  • Když nemůžeš, přidej!

    Název tohoto měsíčního kola, byla osobním mottem jednoho nejúspěšnějších českých sportovců, Emila Zátopka. "Modří" již tedy zřejmě vědí, že dubnová…

  • Sportovní lifestyle

    Rok s Megapixelem 2018 se pomalu chýlí ke konci a o vítězi stále není zdaleka rozhodnuto. Na předposlední kolo jsme si proto pro vás připravili…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím