Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se / Registrovat

Milouš Kritik

Reaguje na (75) | Ale snad nemusite hned tak drsne pane ŠImek. Do domácího alba fotka dobrá.

76

Milouš Kritik 02. 04. 2016 10:01 |Reagovat

Pavel Šimek

Reaguje na (74) | Další rypák co nemá co dělat a blbě kecá nad fotkama ostatních.

75

Pavel Šimek 02. 04. 2016 09:36 |Reagovat

Milouš Kritik

fotka pro ubekane duchodce

74

Milouš Kritik 31. 03. 2016 22:08 |Reagovat

Vojtěch Peša

Reaguje na (56) | A souhlasím plně i s komentářem pana Trebatického, já tomu říkám lajkovačí partičky... Pane Šimek omlouvám se že se můj komentář netýká obsahu vaší fotky, musel jsem se vyjádřit k tomuto fenoménu na MPX

73

Vojtěch Peša 29. 07. 2015 09:20 |Reagovat

Vojtěch Peša

Reaguje na (32) | :D souhlas

72

Vojtěch Peša 29. 07. 2015 09:12 |Reagovat

jana Val

mi se líbí, protože sama mám děti, teď už i vnoučata a zde vidím zdravého kluka a v pozadí dívku, kteří vypadají zdravě, jsou venku na hřišti pravděpodobně je tam i maminka .... co víc, není to krása ? Má to příběh, děj, tyto děti jsou venku baví se a hlavně nesedí u počítače a nehrají PC hry. Takže mi to říká hodně a líbí .

71

jana Val 23. 07. 2015 11:29 |Reagovat

Radim Grímsvötn

Reaguje na (68) | Jsem předběhnut :) Vážně nechápu tu odvahu dožadovat se řešení správné fotografie. Ona to není tajenka a pak Martin není povinen dávat rady jen tak do placu. Napsal publikace, na blogu je celkem dost aktivní a těch rad co poskytl je až až. Stačí mít jen oči otevřené a nenechat zlost cloumat majestátem. Z osobní zkušenosti vím, že rady zadara nemají hodnotu, prostě pokud si lidi za učení nezaplatí, tak dost čast je to ztráta času pro toho co se snaží něco předat. To není o chamtivosti, to je prostě jen o tom, že každý kdo něco předává je rád, když to druhá strana pobere a snaha nevyfičí do nenávratna. Dám příklad, upirátěný soft má kde kdo v PC, nejlíp PS nejnovější, ale jen málo lidí umí byť jen prosté základy. Ti co si pořídí soft za prachy se ho obvykle naučí. To není nic osobního na nikoho zde, jen krátké odbočení od mé původní myšlenky. Takže ještě jednou, Martin vážně nikoho nemusí nic učit ani vysvětlovat. To není v pravidlech galerie stanoveno.

70

Radim Grímsvötn 23. 07. 2015 10:30 |Reagovat

Lukáš Skalický

(PS se mnou to taky nic nedela, dite s micem no... nuda, dal)

69

Lukáš Skalický 21. 07. 2015 22:34 |Reagovat

Lukáš Skalický

ja jsem v tyhle diskuzi (a obecne kdekoliv kde jde o fotky) fascinovan tim, ze vsichni cekaji, ze k negativni rade bude zcela automaticky pripojena rada proc, jak to vylepsit idealne zcela konkretne a obsahle... ale proboha proc? To vazne potrebujete vodit za rucicku? Nekomu se fotka nelibi, nic s nim nedela. U fotky co ma vyvolat emoce to je celkem dulezite - mit prave tenhle feedback ne? To ze se tu vsichni sesypou jak vosy povazuju jen za obycejnou potrebu vylejt si zlost z vlastni absence sebereflexe.

68

Lukáš Skalický 21. 07. 2015 22:32 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (66) | Skvělý příklad s Belmondem a Janžurovou. Věřím ale tomu, že ani jeden z nich nezačal osočovat daného profesora se zaujatosti a neobjektivity a to co ve své profesi dokázali je dost možná zásluhou právě takto tvrdé kritiky, která je nastartovala k tomu jít si za svým s maximálním odhodláním.
67

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 21. 07. 2015 18:44 |Reagovat

Ladislav Kucharský

Přátelé, pravda je asi na obou stranách. Je nesporné, že díky kritice se posouváme dál. Jen chci (a opravdu bez jakéhokoli podtónu) připomenout, že zde nejsme na půdě DAMU, FAMU ani jiných uměleckých škol, kde se takhle profesoři chovají ke svým žákům.
A co se těch profesorů týče, jen připomínám, že třeba Ivu Janžurovou, nedávno oceněnou za celoživotní dílo, poslali profesoři pryč ze zkoušek s poznámkou "absolutní nedostatek talentu"... O Belmondovi vyhlásili profesoři stejně spupně, že "nikdy nezvládne víc, než roli poslíčka"...
Chce to jen trochu pokory v přijímání kritiky. Naší i vaší. ToT vše. Přeji všem hodně dobrého světla!

66

Ladislav Kucharský 21. 07. 2015 12:49 |Reagovat

Otakar Metlička

Reaguje na (56) | Reaguje na (61) | Milý kolegové a přátelé fotografie,čím delší bývá podobná debata, tím více se odchyluje od své původní podstaty a tou je zde na galerii fotografií skutečně jen a pouze prezentovaná fotografie předložená autorem ke kritice svých parametrů a její celkové vizáže. A když si přečtu to množství povzdechů za vzděláním, jak se tady vyčítá do éteru, že je v reakci na fotografii očekávaný rozbor a nápověda co a jak má kritizovaný autor pro dobrou fotografii udělat…no a když se tak stane a je kritika vyřčená nastane tento historický nešvar sociálních sítí,“Need For Speed“nesouhlasného brumlání a hledání neobjektivity kritiky? Paradoxně to neplatí velice často pro ty laiky, co jsou napsané bez rozboru kvality fotografie, ale protože jsou tyto reakce nekritické i když viditelně fotografie větší či menší kritiku snese a komentáře znějí slovy: super, bezvadná, WOW…(rozebírat, že se může jednat o vzájemné odměny fakt nehodlám), tak k žádnému pohoršení a diskuzi na téma nedojde…nezlehčuji tuto situaci, kdyby to bylo tak jednoduché, tak se tak ani neděje, ale přenášet zodpovědnost na galerii a pana Lukeše je mylné. Podstatou není to, že Martin Kozák napsal to co napsal a jak to napsal, důležité je zda chceme pracovat na sobě samém a že právě fotograf formátu jako je Kozák upozornil že nemusí být na fotografii vše v pořádku. Nelíbí li se mi volba slov v komentáři, převedu si pro svou pohodu komentáře do kontextu seznámení se s prezentací práce takového kritika…(v případě fotografa Kozáka obsáhlé portfolio a odborná literatura napsaná na téma fotografie), vždyť jako se u fotografie jedná o autorovo expresivní vyjádření, stejně tak je tomu i u komentářů samotných. Výborně popsal situaci Dalibor Trebatický a stejně dobře Martin Lukeš popsal podstatu osobního vzdělání v reakci ohledně praxe výuky fotografie na odborných studiích

65

Otakar Metlička - Specialista na žánry Krajina , Portréty , Reportáže , Panoramatická fotografie a Dokument 21. 07. 2015 10:44 |Reagovat

Aleš Neulinger

Souhlasím s Daliborem. Reaguje na (56) |

64

Aleš Neulinger 21. 07. 2015 06:40 |Reagovat

Petr Soldán

Reaguje na (61) | Ano škola nejlepší, ale zároveň psychicky a časově nejnáročnější! Pochvala či kritika je názor druhého a já si z toho něco vezmu nebo ne... dle svého uvážení. Bohužel pan Kozák (obdivuji jeho fotky) volil nevhodná slova, zbytečně nicneříkající jako u všech svých komentářů. To by bylo lepší, kdyby nepsal nic. O to víc to dráždí, když podbarvením komentu je spojován s redakcí a oficiálním názorem odborníka... Tohle je ten problém proč se tady rozpoutala tato vášnivá a dle mého názoru užitečná a zábavná diskuse.

63

Petr Soldán 21. 07. 2015 06:33 |Reagovat

Petr Soldán

Reaguje na (56) | Dalibore, lépe jsi to napsat nemohl... výborně vyjádřený názor. SOUHLASÍM!

62

Petr Soldán 21. 07. 2015 06:20 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (59) | Není pravda že bych nereagoval na komentáře Piontra. Pokud jsem nic nepřehlédl tak jsem se snažil vše vysvětlit.

Znovu opakuji, že zde Martin Kozák nevystupoval jako člen redakce, nebo specialista a jak sám uvedl, komentoval sám za sebe. Na drhou stranu nakonec i kdyby ne, obhajoval bych jeho kritiku stejně. Sám sem zažil výuku pana profesora Ptáčka a stejně jako ten kdo zažil ze starší generace pamatuje pana profesora Šmoka tak by potvrdil jak Ti nejlepší učitelé byly vždy Ti nejméně vybíraví. Když bez jediného slova vysvětlení trhali fotky a odrazovali studenty od pokračování v oboru. A kdo chtěl vysvětlení co je špatně dostalo se mu odpovedi ve stylu...JÁ TI ALE NEBUDU DĚVENKO VYSVĚTLOVAT JAK TO MÁŠ UDĚLAT. NA TO MUSÍŠ PŘIJÍT SAMA. NEMŮŽU TĚ PŘECE CELÝ ŽIVOT VODIT ZA RUČIČKU. ZE VŠEHO NEJDŘÍV SE MUSÍŠ NAUČIT POZNAT CO JE ŠPATNĚ A PAK TO JAK TO UDĚLAT PŘÍJDE SAMO. MÁŠ KNIHOVNY, GALERIE (dnes navíc internet) TAK JDI A DÍVEJ SE JAK SE TO DĚLÁ. PAK SE MĚ NEBUDEŠ PTÁT CO JE ŠPATNĚ. Mnozí tenhle styl výuky vzdali. Ti co ne mi potvrdí, že to byla ta nejlepší škola jaké se jim mohlo dostat.
61

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 21:47 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (56) | Děkuji Dalibore za milý a lidský komentář. V podstatě i mě občas přijde, že je Galerie odrazem doby. Někdo v tom vidí paraelu s tou dnešní, někdo s tou minulou. Chyba bohužel většinou není v systému, ale ve společnosti která ho přiživuje ať už svou činností, nebo naopak neččiností. Kdybych mohl spoustu věcí zde změním a věřte , že jsme nad systémem Galerii vedli interně v součtu desítky hodin diskuzí. Většina ale skončila na bodě, že pokud má být Galerie opravdu lepší, už to nemáme v rukou my, ale každý člen této komunity.
60

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 21:26 |Reagovat

Ladislav Kucharský

Milí přátelé,
vy co zuřivě obhajujete kritika a jeho kritiku. Přečetl jsem si pozorně debatu níže a místy mi připadá trošku mimo mísu. Například mě hodně mrzí, že Martin Lukeš obhajuje právo na kritku vyjádřenou panem Kozákem a téměř úplně neguje kritiku Piontrovu... A to se Piontr vyjádřil na rozdíl od pana Kozáka zcela konkrétně. A co mě mrzí ještě víc, je to, že Martin Lukeš nějak záhadně přehlídnul fakt, že do osobní roviny velmi nechutně zaťal pan Kozák v komentáři číslo 6.
Dle mého názoru je kometář typu "líbí" nebo "nic to se mnou nedělá" kvalitativně úplně stejné -nic neříkající!!! Jestli se moje fotky někomu líbí, je to sice pěkné, ale neporadí mi to, jak dál. A jestli moje fotky s někým nic nedělají, je to stejně nic neříkající blábol. Na komentáře tohoto typu jsme si tady mohli nechat pana Koubu...
A jestli má v něčem Piontr 100% pravdu, tak je to určitě etika v rozdílu ve vyjadřování laického člena galerie a odborníka. Zlobte se nebo ne, ale odborník nemá právo na laické bláboly a osobní invektivy a už vůbec ne na výpady proti jiným žánrům!

59

Ladislav Kucharský 20. 07. 2015 21:08 |Reagovat

Robert Pecha

Dobrý večer, jsem překvapený, kam se da při rozjímání nad fotkou dostat. Musím souhlasit s p. Lukešem, že osobní invektivy by sem patřit neměly. A taktéže, každý může vyjádřit svůj názor v rámci slušnosti. Na druhou stranu, pokud je někdo expert ( což pan Kozák je ) a okomentuje fotku amatéra, sám bych jako onen amatér s radostí uvítal návrh na zlepšení. Soudě podle sebe a vzhledem k mé profesi a času stráveném v práci ( mé fotky mají ke zdejšímu průměru daleko ) se učím jen z komentářů a zamyšlení se nad nimi a danou fotkou. K focení se dostanu 1-2 x do měsíce a snažím se vzpomenout co jsem zde viděl a načetl a uvést to v praxi ( kéž by byla fotografie se vším všudy tak jednoduchá jako medicína :)))).


58

Robert Pecha 20. 07. 2015 20:04 |Reagovat

Pavel Šimek

Reaguje na (56) | Ale to je přeci přesně to co říkám. Kdyby mě komentář pana Kozáka posunul dál, budu rád. Ale způsobem jakým okomentoval fotku mi skutečně nepomohl. A opravdu jsem nestál o to, aby to u mě vřelo :-)

57

Pavel Šimek 20. 07. 2015 19:35 |Reagovat

Dalibor Trebatický

Doporučil bych zařídit další tlačítko (třeba červené) "NELÍBÍ SE MI" .
Za normálních okolností bych tento snímek prošel bez povšimnutí ... ale když si přečtu "u Šimků to vře" nedalo mi to, abych nekoukl a překvapivě se nezačet do 49 nějakých textů ...
Přitom mi připadá, že M.Kozák poze porušil český "líbítkový" axiom a dovolil si, dle svého názoru naprosto správně, napsat, že se mu snímek nelíbí ... a najednou přišla téměř čtyřicetibodová pohoršená reakce...
To opravdu nemůžeme (nebo se snad bojíme (?)) používat negativní hodnocení?
Asi ne ... a výsledkem je, že mnozí tady máme pořád fotky na stejné úrovni (třeba i já) a myslíme si jak jsme dobří a že máme tolik a tolik procent (což ja ale mnohdy odrazem automatického klikání na "Líbí se mi" nebo výsledkem recipročního vrácení "líbítka" - tzn. kouknu, kdo mne laiknul a vrátím mu to...) ....ve skutečnosti jsme mnozí zaostalí a strnulí na 3 schodu (z 10) ... Proč? Protože nám nikdo tady neříká, co je na snímku špatného, co by se dalo zlepšit, ... jak se dostat na 4.schod.
Mnohdy se říká, že za minulého režimu, byly pouze pozitivní zprávy, aby byl národ navenek spokojen ... a mě se to jeví, že zdejší Galerie, je vlastně zrcadlem tehdejší doby (přeneseno do fotografického vidění)...

56

Dalibor Trebatický 20. 07. 2015 19:19 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (53) | Za žluté označení nemůže Martin Kozák, ale redakce. Před časem dělal garanta jednoho kola měsíční soutěže a z poza jeho jména vypadl tento přívlastek. I kdyby tam byl nic to nemění na tom, že má právo na podobný komentář. Již jsme to řešil s technikem a pracujeme na nápravě.
55

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 19:11 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (48) | To že si někdo neumí přebrat kritiku, není většinou chyba kritika. Nic to se mnou nedělá = fotografie bez šťávy, bez emocí, bez přidané hodnoty. Pokud tedy mohu dělat panu Kozákovi překladatele.
54

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 19:08 |Reagovat

Piontr House Selski

Reaguje na (52) | Než mý sprostý vyjadřování, který je spíše pro zábavu, tak žlutě vybarvenej autor příspěvku řekl něco daleko horšího a navíc naprosto nepřínosného pro vývoj autora. Když to napíšu já, jen se tomu zasmějete, nebo mi to vrátíte. To tady mám vysvětlovat etiku? Konec, mám moc práce Kozák to posral a je vůl i když velmi nevšedně dovede nafotit sport. Do týhle doby jsem ho obdivoval, už nebudu.

53

Piontr House Selski 20. 07. 2015 19:07 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (48) | Myslím, že je tady mnoho autorů, kteří komentují mnohem nevybíravějším způsobem, na tomto komentu tedy neshledávám vůbec nic závadného.
52

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 18:58 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (47) | Jak jsem řekl, nikdo nepožaduje vysvětlení u pozitivní kritiky, ale pokud se objeví nějaká negativní tak by ji každý rád slyšel. Já bych to bral jako nakopnutí. Zrovna pan Kozák nepatří mezi fotografy, kteří by tajily své know-how. Napsal knihu, publikoval spoustu odborných článku jak fotit sport a navíc kreativně. Myslím, že už jen to, že okomentoval něčí fotku na této Galerii je pro dotyčného "pocta", bez ohledu na to jak bolestivá kritika může být..
51

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 18:55 |Reagovat

Piontr House Selski

Reaguje na (49) | Otakare, uzavřel bych to asi tak. Pokud je Kozák žlutě probarven, nesmí tu tlachat jako já. Musí mít zodpovědnost profesionála nad věcí, až tu bude v roli nešťastného Jílka, tak si může žvanit co chce. To jsem se naučil u novin a tady to platí dvojnásob. Venceremos!

50

Piontr House Selski 20. 07. 2015 18:51 |Reagovat

Otakar Metlička

Reaguje na (47) | Reaguje na (45) | Reaguje na (46) | Tady u této fotografie je opět ukázka opakujícího se nekonečného a poměrně častého příběhu na veřejných fotografických galeriích jako je i třeba tato galerie MPX, že se veřejné fórum nechá strhnout k osobním atakům proti jednomu„opovážlivci“co se vyjádřil k fotografii jinak, než že se mu líbí, a že jako v tomto případě pan Kozák napsal, že se mu z těch a těch důvodů nelíbí. Já ale souhlasím s Radimem Grímsvötnem že nic jiného nelze posuzovat na základě prezentované fotografie v komentářích k fotografií jiného autora, než že hodnotíme subjektivně pouze fotografii co vidíme na svém monitoru…Jistě je normální, že pokud pochybujeme o správnosti reakce jiného autora na sociálních sítích, že si konfrontujeme jeho tvorbu, a zvlášť v tomto případě se proto i zastanu pana Kozáka, vzhledem k vysoké profesionální úrovni jeho fotografií sportu kterou znám, že jsem proto osobně přesvědčený, že neútočil na autora, ale vyjádřil se svou osobní kritikou jak na něho fotografie tzv.sportu působí a co by jí za sebe vytknul. Z mého pohledu je možná nejdůležitějším bodem, pokud soudnost funguje, se nejprve vždy zhluboka nadechnout, získat odstup a podívat se na problém skutečně očima druhé strany a vyhnout se zbytečné podrážděné reakci, která se již netýká fotografie, ale napadá autora komentáře…
Fotografie mi nepřipadne špatná, výraz chlapce, hloubka ostrosti, převod do BW, prostředí s atmosférou rekreačního sportu…osobně občas používám také efektu vinětce u černobílých převodů, i když opačného ztmavení…z uvedených důvodů fotografie podle mne patří do lepšího průměru spíše než sportovního, tak reportážního záběru, chápu ale i to, že parametry sportovního snímku pro vyhraněného a kvalitního fotografa, nesplňuje a že svými slovy“že to s ním nic nedělá“se prostě jenom vyjádřil tak jak to cítí on…

49

Otakar Metlička - Specialista na žánry Krajina , Portréty , Reportáže , Panoramatická fotografie a Dokument 20. 07. 2015 18:37 |Reagovat

Piontr House Selski

Reaguje na (46) | Jenže fór je v tom, že to napsal pěkně na hovno. Že to s ním nic nedělá to evokuje, že by teda šimek měl fotit kobyly nebo porno aby to s Kozákem něco dělalo. Šimek měl smůlu, že to dal do blbý kategorie, vono jich tady moc není. Taky jsem měl v 1994 noviny a taky jsem psal a taky jsem byl v průseru a u soudu. Tak vyřiď Kozákovi ať dvakrát měří a jednou řeže. Moh by napsat "Snímek mi připadá málo zajímavý a bohužel je ještě pokažen obrácenou vinětací a nevhodným rámečkem". Pak OK, nejen, že by se z toho poučil Šimek, ale i my ostatní, takle nás akorát zbytečně nasral!

48

Piontr House Selski 20. 07. 2015 18:35 |Reagovat

Pavel Šimek

Reaguje na názor Megapixelu | Pane Lukeši, já kritiku beru, kdyby bylo napsáno co udělat líp. Ale způsobem, jakým to napsal pan Kozák, to si myslím že opravdu nepatří k reakcím, které by někomu pomohli. Pak se nelze divit reakcím ostatních na jeho osobu.

47

Pavel Šimek 20. 07. 2015 18:27 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (45) | Ano ale je potřeba si uvědomit, že já jako editor mám nějaký koncept jakým kritizuji a navíc je to náplň mé práce, Martin není placený za to aby někomu něco vysvětloval a prostě to napsal tak jak to cítí,. Na to má právo :) Osobně když budu fotit reportáže a něco mi okomentuje Honza Šibík, budu se snažit vzít z jeho kritiky maximum, bez ohledu jak příjemná, nebo nepříjemná kritika to bude.
46

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 18:17 |Reagovat

Piontr House Selski

Reaguje na (39) | nic to se mnou nedělá
plus hrozný "rámeček" z obrácené vinětace

Tolik citace, to mě poslat ty na fotku, pošlu tě do prdele. Naštěstí jsi mi vždy vytýkal konkrétní věci nad kterými jsem se musel zamyslet. Na fotce je především dítě připomínající mě vlastního syna 8's a se mnou grimasa toho chlapce něco dělá. Že s Kozákem ne, je jeho chyba, asi zblnul čuměním na koně a málo kouká na lidi!

45

Piontr House Selski 20. 07. 2015 17:58 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (24) | Možná škoda, že ho neznáte, kdybyste znal, věděl byste, že podobnou "taktiku" opravdu nemá zapotřebí :)
44

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 17:54 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (21) | Reaguje na (33) | Líp než Lucie bych to neřekl. Forma podání kritiky může být různá. Navíc přenášet to do osobní roviny nikdy nikam nevede. V podstatě bez ohledu co napsal Martin Kozák, souhlasím i s názorem Lucie, jak ona vnímá tuto fotografii.
43

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 17:51 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (18) | V tomto případě se musím zastat pana Kozáka, tak jako zde má každý právo vystavit svou tvorbu, tak má každý právo se k ní také vyjádřit. Pohled "pokud se vám něco nelíbí tak to nekomentujte, nebo obejděte" není správný. Fotografie je vždy konfrontace mezi autorem a divákem. Filmy na které lidi nechodí, knihy které nikdo nečte, hudbu které si lidí vyhýbají je ze své podstaty špatná. Žádný autor by tedy neměl podobně přemýšlet. Naopak si myslím, že kritika od jediného odborníka je cennější, než od stovky amatérů. A to bez ohledu na to jestli je negativní nebo pozitivní.
42

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 17:46 |Reagovat

Hana Pinková

Reaguje na (40) | Ok, děkuji za odpověď ;-)))

41

Hana Pinková 20. 07. 2015 17:40 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (12) | Tohle není dotaz na Martina Kozáka, ale spíše na vedení Galerie. Martin byl v minulosti, garantem měsíčního kola soutěže, ale bohužel se z poza jeho jména vytratil tento přívlastek. Již sem to řešil s technikem a brzy to bude opraveno.
40

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 17:37 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (3) | Je to řečnický obrat. Myslím, že pokud fotka (film, kniha, hudba) s divákem nic nedělá, pak je něco v nepořádku, tak asi proto ;)
39

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 20. 07. 2015 17:32 |Reagovat

Radim Grímsvötn

Fotka se mi líbí. Co se mi ale v komentářích nelíbí je ten naštvaný ton na Martina Kozáka. Kdo chce tak se od něj naučí. Martin se nenaváží do autora, ale kritizuje fotku, osobní útoky jsou něco co tu nepatří. Sám moderuju jednu galerii a vím, že tohle ukočírovat je někdy vážně šichta, chtělo by to modera.

38

Radim Grímsvötn 20. 07. 2015 09:23 |Reagovat

Petr Kozelek

Mě se fotka líbí.

37

Petr Kozelek 20. 07. 2015 06:00 |Reagovat

Stanislav Kolařík

Reaguje na (35) | sorry, ale s Váma to je rozhovor jak s Maďarem po mrtvičce!

36

Stanislav Kolařík 15. 07. 2015 20:31 |Reagovat

ROBERT ĎURIŠ

Reaguje na (32) | Reaguje na (32) | Neviem si z tvojej reakcie nič vybrať. Je to iba o tebe. Vnímam ťa akoby si trpel nejakou traumou ktorú potrebuješ vyventilovať. Prečo by si mi inak kládol otázky o rohlíkoch , upozorňoval čo si či nie si a zverejňoval koho máš či nemáš rád a kde si mohol ísť. Tak choď a neotravuj. Alebo ma to má zaujímať ? Prečo.
Vnímam ťa ako neschopného empatie (ak vieš čo to je ) čo potrebuje vykričať že jediný recept na úspech je ten jeho.
Fotiek čo ich autori prezentujú ako dodokonalé je plná riť. Preto je dokonalé málo. Myslíš posunul si sa z tej plnej riti do vyššieho levelu ?
Čím sa líšia tie tvoje tri fotečky od štandardu, ty macher čo neznášaš strejdov s kompaktami ? Si si istý že nie sú rohlíkové ? Vedel by si zadefinovať kritéria pre rozmazaný nepodarok ? A pre kvalitnú snímku so športovou tématikou ?

Ešte ma napadlo. Angličan nepovie THE PIVO. Našinec ale kludne THE BURAN namiesto BURAN.
To ma napadlo v súvislosti s tvojou profilovou fotkou. Angličtina ako zúfali pokus odlíšiť sa .

35

ROBERT ĎURIŠ 15. 07. 2015 19:34 |Reagovat

Jaroslav Pešák

Reaguje na (33) | Určitě i z takových komentářů si člověk může něco vzít, ale já ne. Vadí mě to a proto jsem to napsal.

34

Jaroslav Pešák 15. 07. 2015 13:39 |Reagovat

Lucie Hulejova-Pesakova

Reaguje na (31) | Budes se divit, ale ja si ty jeho komentare cetla a zdaji se mi naprosto pochopitelne a nikterak me nepoburuji a vlastne si dokazi velmi dobre predstavit, ze i z takovych komentaru si clovek neco muze vzit, kdyz chce.

33

Lucie Hulejova-Pesakova 15. 07. 2015 09:49 |Reagovat

Stanislav Kolařík

Reaguje na (30) | A rozdíl mezi rohlíkem a svíčkovou vidíte? Ono to totiž fakt není o kvantitě (ano narážím na vaši galerii), ani o špatném používání efektů na špatné cvaky (ano opět narážím na vaši galerii). Nejsem amatér ani nejsem profesionál. Ale fakt nemám rád ublížené strejdy s kompaktem co špatně nesou když o jejich rozmazaném nepodarku někdo řekne že je to rozmazaný nepodarek. Já jsem se na MGP přidal kvůli vzájemnému obohacení a kritice. Kdybych chtěl "pochval nebo drž hubu", tak jsem mohl jít na rajče.

32

Stanislav Kolařík 15. 07. 2015 01:54 |Reagovat

Jaroslav Pešák

Reaguje na (19) | Lucko, tady nejde vůbec o tenhle snímek a o kritiku, ale o to, jak specialista ( odborník MGP ) hodnotí fotky!!! Prosím, než něco takového napíšeš a začneš obhajovat, tak si zpětně přečti hodnocení snímků panem Kozákem. Stačí si přečíst jeho příspěvek k téhle fotografii, protože takhle hodnotí všechny snímky. Opravdu si myslíš, že to je odborné hodnocení a že tě to jako amatéra posune dál. Mě určitě ne!!! Já bych na pana Kozáka vůbec nereagoval pokud by se nejednalo o specialisty MGP !!!

31

Jaroslav Pešák 14. 07. 2015 21:55 |Reagovat

ROBERT ĎURIŠ

Reaguje na (25) | Reaguje na (27) | milý kolega amatér, po troch fotečkách by som sa tu rozhodne nenatláčal názormi, poučovaním, samochválou a už vôbec nie receptami ako na to. Už sa ozaj neviem dočkať ako tie ďalšie budú v niečom INÉ a PRÍNOSNEJŠIE ako milión ďalších v tomto rade..

30

ROBERT ĎURIŠ 14. 07. 2015 20:53 |Reagovat

ROBERT ĎURIŠ

Reaguje na (1) | Reaguje na (6) | Reaguje na (1) | Reaguje na (6) | Neviem kto je Martin Kozák, vnímam ale že chce natlačiť svoj názor, horšie že aj s receptom ako to majú druhý robiť. Je ozaj až taký fenomenálny že si prisvojil mandát odsudzovať prácu iných ?
Tá fotka je výborná už tým, že vyvolala polemiku. Väčšina "diel" sa tu iba mihne cestou na smetisko dejín.
Tá fotka má výraz, má dej
Čo koho do toho či má taký alebo onaký rámeček a ako je spracovaná.
Tak to vidí a vníma autor.
Vyčítal by som tejto fotke jedine nezrovnané línie. Ale iba v prípade, keby tieto neboli akceptované u OFICIÁLNE ohviezdičkovaných fotiek v tejto galérii.
Takže čo tej fotke chýba ? Ak je zlá takých je tu denne milión, takisto ako dobrých.
V týchto kategóriach nájdem fotky u všetkých dotknutých.
Či je to šport/nešport je primitívna zámienka ako tú fotku znevážiť.
Pavel Šimek, držím palce.

29

ROBERT ĎURIŠ 14. 07. 2015 20:43 |Reagovat

Martina Herštusová

Parádní momentka.)!

28

Martina Herštusová 14. 07. 2015 17:02 |Reagovat

Stanislav Kolařík

Reaguje na (26) | zkuste to aplikovat na oběd: "uvařený je, na chuti přece nezáleží, máme z něho radost"

27

Stanislav Kolařík 14. 07. 2015 16:20 |Reagovat

Josef Petrica

Sportovní fotka není jenom o akci a šplíchání vody, je také o soustředění , výrazu a radosti z dosaženého výsledku.

26

Josef Petrica 14. 07. 2015 14:59 |Reagovat

Stanislav Kolařík

Reaguje na (18) | já jsem si omezení fotka/24h nevymyslel - mám nachystanou složku abych mohl nahrát každý den jednu, takže vydržte :-) _ Reaguje na (13) | zkuste si vygooglit slovo dynamika a pak se můžem bavit :-)

25

Stanislav Kolařík 14. 07. 2015 14:42 |Reagovat

Tak mě napadlo, že od pana Kozáka to může být promyšlená taktika. Já Vás tady všechny pourážím, naštvu a tím Vás vyprovokuji abyste si prohlédli moje fotky. A atraktivita fotek stoupá. Možná se mýlím, pana Kozáka totiž vůbec neznám.

24

Žumpa . 14. 07. 2015 12:13 |Reagovat

Mně se ta fotka líbí. Není to žádné veledílo, ale za to ho ani autor nevydává. Souhlasím s komentářem Pavla Šimka, dělám to stejně.

23

Žumpa . 14. 07. 2015 12:00 |Reagovat

Lucie Hulejova-Pesakova

Reaguje na (21) | Kazdy se holt vyjadrujeme jinak. Nekdo jde treba rovnou k veci. Kritika pana Kozaka dle meho poukazovala na to, ze fotka neni zajimava a vinetace k zajimavosti taky nepomohla. Mozna se budete zlobit, ale takovych fotek za hodinu nacvakate hromadu a misto prevodu do BW a dodani vinetace bych spis premyslela jestli to neslo vyfotit jinak aby se to obzvlastnilo.

22

Lucie Hulejova-Pesakova 14. 07. 2015 11:06 |Reagovat

Pavel Šimek

Reaguje na (19) | Myslím, že o závidění tady nikde nebylo ani slovo. A negativní kritika proč ne. Ale vyblít se typu " nic to se mnou nedělá
plus hrozný "rámeček" z obrácené vinětace " to teda podle mě opravdu ničemu nepomůže. Raději mohl pán fotograf poradit co a jak dělat líp, když je to takový bezchybný machr.

21

Pavel Šimek 14. 07. 2015 10:43 |Reagovat

Pavel Šimek

Myslím, že o závidění tady nikde nebylo ani slovo. A negativní kritika proč ne. Ale vyblít se typu " nic to se mnou nedělá
plus hrozný "rámeček" z obrácené vinětace " to teda podle mě opravdu ničemu nepomůže. Raději mohl pán fotograf poradit co a jak dělat líp, když je to takový bezchybný machr.

20

Pavel Šimek 14. 07. 2015 10:43 |Reagovat

Lucie Hulejova-Pesakova

Priklanim se k nazoru, ze tento snimek opravdu dobry neni a rikam to bez jakekoli zavistne motivace, protoze uprimne receno tady zavidet neni ani co vcetne konecneho zpracovani. Mam pocit, ze kdyz tady nekdo vyjadri nazor, ktery neni uplne pozitvni tak je za to kamenovan namisto toho, aby se fotograf zamyslel jestli treba na tom nemuze neco byt

19

Lucie Hulejova-Pesakova 14. 07. 2015 09:58 |Reagovat

Pavel Šimek

Reaguje na (17) | Reaguje na (16) | Reaguje na (14) | Reaguje na (13) | Reaguje na (12) | Reaguje na (11) | Reaguje na (9) | Reaguje na (8) | Reaguje na (5) | Reaguje na (4) | Díky za podporu. Já se k fotkám ostatních nepotřebuju vyjadřovat. Prostě se mi líbí a ohodnotím, anebo nelíbí a přejdu ji. Každý vidí svět ( naštěstí ) jinak a já ho prostě vidím takto. Reaguje na (10) | Klučina na fotce rodina není, takže do rodinného alba ji těžko zařadím. A pokud jsem fotku špatně zařadil, hluboce se omlouvám. V té chvíli mi ta kategorie přišla správná, obzvlášt když je to focené na beachovém létě ve městě. A opravdu žeru kritiku od lidí, kteří tady mají tři fotky :-). Reaguje na (1) | Pane Kozáku, mě taky některé vaše fotky nic neříkají a neoslovují mě. Vaše krasobruslení bych naříklad nazval spíš abstrakce než sport. Ale je to vaše věc a vaše vidění. Takže mě prosím příště obejděte a své komentáře si nechte od cesty anebo je použíjte tam,kde jsou na ně zvědaví.

18

Pavel Šimek 14. 07. 2015 04:44 |Reagovat

Lee. EM

Pro me je to paradni zaber i zpracovani ale je me smutno ze zapsklich komentaru takzvanych profesionalu kteri asi touto cestou chteji upozornit na svoji nic nerikajici tvorbu.

17

Lee. EM 14. 07. 2015 02:35 |Reagovat

Jaroslav Pešák

Pavle fotka je super, má atmosféru i tu holčičku v pozadí něco naštvalo ( možná sporný míč, neuznaný bod ) :-), prostě ze snímku jde vidět, že o něco jde. Pro mě to je opravdu bezvadný záběr i snímek:-)

16

Jaroslav Pešák 13. 07. 2015 21:50 |Reagovat

Jaroslav Pešák

Reaguje na (6) | Tak tomu opravdu nerozumím jak to myslíte Martine? Ti co ve Vašich očí fotí naivně se nemůžou vyjádřit ke sportovnímu obrázku? My naivky možná tomu tak nerozumíme, ale snažíme se tvorbu toho druhého neurážet. Prosím, vyhledejte si zpětně Vaše komentáře a hodnocení a možná pochopíte proč na Vás ostatní tak reagují. Víte, měl jsem to štěstí v životě, že mám kolem sebe spoustu moudrých, vzdělaných, úspěšných lidí a jestli chcete i bohatých, ale to co je společně zdobí je velká pokora k životu a neurážet ty, kteří takové štěstí v životě neměli. Pokora, to je to, co dělá člověka člověkem!!! Jestli něco umíte, tak se o to podělte. Pokud se nechcete dělit, tak se ničemu nevyjadřujte a uvidíte, že i k Vám se nikdo vyjadřovat nebude. Hezký večer.

15

Jaroslav Pešák 13. 07. 2015 21:45 |Reagovat

Karel Krivak

Pavle, z Kozáka si nic nedělej, Reaguje na (1) | odborník, ani nevím na co, čas od času něco kloudného sesmolí, ale pak jen suše závidí... podobně zapšklé odborníky MGP bych kopal doprdele... horkem už to ale být nemůže...
Reaguje na (3) | Reaguje na (4) | Reaguje na (9) | Reaguje na (11) | alespoň někdo je soudný...když už toho není schopen specialista... dík...

14

Karel Krivak 13. 07. 2015 21:43 |Reagovat

Martin Feiniger

Reaguje na (10) | o mnoho lepší než tuctový výtvor od "sportovního fotografa", který si nechá rozmazat puk a ohání se spolupráci s ČTK ---- zvláštní, že jen tam nikdo nezná...

13

Martin Feiniger 13. 07. 2015 21:36 |Reagovat

Hana Pinková

Reaguje na (6) | Pane Kozák možná by to chtělo trošičku pokory!! Nevidím žádný důvod aby se člověk co fotí krajinky, akty, zvířata nemohl vyjádřit i ke sportu?? Vy jste taky někde začínal a právě proto by jste měl mít alespoň trochu pokory! A mimochodem psal jste mi, že jste na galerii sám za sebe tak mi potom prosím vysvětlete proč jsou Vaše komentáře jiné barvy jak ostatních tady??

12

Hana Pinková 13. 07. 2015 21:13 |Reagovat

Jolana Poloprutská

Rámeček ani vinětaci neřeším, anžto ji nevnímám. Žánr je mi celkem fuk. Pro mě je ta fotka úžasná, kluk je ostrej i vostrej, výraz perfektní. Chtěla bych to takhle umět. Stejně jako bych chtěla umět nafotit kačenky a vážky tak jako někteří zde.Reaguje na (7) |

11

Jolana Poloprutská 13. 07. 2015 21:07 |Reagovat

Stanislav Kolařík

do rodinného alba dobré, ale to je tak všechno (to že je to zařazené do špatného žánru nebudu uvádět protože je to beztak zbytečné)

10

Stanislav Kolařík 13. 07. 2015 21:05 |Reagovat

Hana Pinková

Výraz klučiny je super!!

9

Hana Pinková 13. 07. 2015 20:59 |Reagovat

Jiří Cetkovský

Je to napul detska a napul sportovni fotka, vyraz fajn, pro me prijemna fotka.

8

Jiří Cetkovský 13. 07. 2015 20:51 |Reagovat

Piontr House Selski

Reaguje na (2) | Reaguje na (3) | Reaguje na (4) | Reaguje na (5) | Reaguje na (6) | Já se tady dost ztrácím, fotek svejch dětí s míčem mám asi 500, ani jednu nepovažuji za sportovní. Nevěděl jsem o zákazu redakce MPX fotit tramvaj, kačenku a vážku. Jestli je vážka brána jako péčko, já ji kliďo smáznu, ale musím to mít umožněno....

7

Piontr House Selski 13. 07. 2015 20:34 |Reagovat

Martin Kozák

Fascinuje mě, jak jsou pod sportovní fotkou nejchytřejší ti, co mají v galerii tramvaj, kačenky, vážku apod.
6

Martin Kozák 13. 07. 2015 19:45 |Reagovat
Garant soutěže: Sport - rychleji, výš, dál

Petr Soldán

Pro ten výraz sportovce zelené tlačítko. S tím převodem by to chtělo ještě pohnout

5

Petr Soldán 13. 07. 2015 19:36 |Reagovat

Martin Feiniger

ten rámeček bych nedal, ale jinak hezká fotka. O opaku mne nepřesvědčí mne ani samozvaný "nejlepší sportovní ´fotograf´", který si honí ego prostřednictvím falešných účtů :-)

4

Martin Feiniger 13. 07. 2015 19:26 |Reagovat

Piontr House Selski

Reaguje na (1) | Proboha Kozáku! Proč by to s tebou mělo něco dělat? Pawlasovi modelky dělaj s kdekým kdeco, třeba se mnou...vinětace a rámeček vážně stojí za hovno

3

Piontr House Selski 13. 07. 2015 19:25 |Reagovat

Pavel Šimek

Reaguje na (1) | nikdo nechce aby jsi se z toho stavěl na hlavu :-)

2

Pavel Šimek 13. 07. 2015 19:23 |Reagovat

Martin Kozák

nic to se mnou nedělá
plus hrozný "rámeček" z obrácené vinětace
1

Martin Kozák 13. 07. 2015 19:20 |Reagovat
Garant soutěže: Sport - rychleji, výš, dál

Atraktivita:

56.5 % Atraktivita je odvozena z počtu zhlédnutí, líbí se a oblíbených. Atraktivita může postupně klesat.

Top atraktivita:
91.2 %
14. 07. 2015

1456zhlédnutí
30×líbí se
oblíbená

Parametry fotky :

Vloženo: 13. 07. 2015 20:17
Žánr: Sport
Kategorie: černobílé
Fotoaparát: NIKON D5200
Objektiv: Sigma 70-200mm f/2,8 APO EX DG OS HSM pro Nikon
Ohnisko: 130 mm
Závěrka: 1/400 s
Clona: 3.2
ISO: 100
Korekce Exp.:
Blesk: -

Místo pořízení fotografie:

Zobrazit mapu

Sdílet na: