"Galerie" zmaru...

Jde o soukromý majetek autora ©

"Galerie" zmaru...  

Další opuštěný zámek - jeden z největších, které jsem viděl... (...v exekutorských rukách ...a všichni, kteří usilují o záchranu této dominanty, nemají možnost tento stav změnit).
Něco málo z Wikipedie (https://cs.wikipedia.org/wiki/Plan%C3%A1):
"Bývalý plánský hrad, přestavěný postupem století na zámek, patří k nejméně prozkoumaným panským sídlům na západě Čech. Na tomto stavu má svůj podíl především fakt, že veřejnosti nepřístupný objekt byl po celou druhou polovinu 20. stol. využíván jako kasárna pohraniční stráže. V zámku proto nebyl prozatím proveden ani základní stavebně historický průzkum."

Líbí se mi Do oblíbených

Atraktivita:
94.6 % Top atraktivita: 98.1%
23. 11. 2016

offline Martin Namesny

Vloženo: 15. 11. 2016 08:58
Žánr: dokument
Kategorie: barevné
Fotoaparát: NIKON D3200
Objektiv: Nikon 18-200mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II
Ohnisko: 18 mm
Závěrka: 1/1 s
Clona: 9
ISO: 100
Korekce Exp.: 0 EV
Stativ: König Tripod 40
Vyfoceno: 14.11. 2016 16:07

Štítky

 • zámek
 • hrad
 • planá
 • devastace
 • opuštěný
 • okno
 • urbex

Místo pořízení fotografie:

Další fotografie autora:

Všechny fotografie autora

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se.

Zobrazeny komentáře (73 - 1)

 • 73

  držím palce a přeji mnoho síly

  Mirjam Bondová offline 04. 12. 2016 21:16

 • 72

  bezva

  Pavla Čermáková offline 01. 12. 2016 18:54

 • 71

  Reaguje na (70) | Já věděl, že to bude delší rozhovor :-))) Z pohledu logiky máš samozřejmě pravdu - asi nikdo nebude chtít investovat do věcí, které nejsou prioritou. Ale je to přeci jen složitější, než se na první pohled zdá. Mě spíš šlo o to, ukázat nesmyslné věci, které se stali a byli příčinou dnešního stavu. Ten prvopočátek, kdy budovu (památku) v relativně bezvadném stavu mohlo město (nebo nový majitel) bez větších investic skvěle využít. Místo toho je Planá nucena investovat desítky miliónů do rekonstrukce objektu z padesátých let bez jakékoliv architektonické nebo historické hodnoty(Plánský biograf).
  Nediv se, že hodně lidí nadává, když vidí, kam se investuje a jak se hospodaří. Tady v Chomutově, kde bydlím, stojí uprostřed města nový prázdný hotel za evropské peníze - nový zimní stadion, nový bazén, nové kino. To zní skvěle, než vejdeš do "prázdného" centra - chátrající kina, hotely (z největšího uprostřed města opadává obložení - je omotán sítí), lázně (bazén - centrum odpadků a bezdomovců), po stadiónu je prázdná pláň uprostřed zástavby. Daň za věci nové, chce se říct - budiž! Než se dojde k otázce financování. Všechny nové věci totiž zaplatíme společně (půl miliardy ze státního rozpočtu), protože evropská komise rozhodla odejmout dotaci pro jasné podezření z manipulace s veřejnou zakázkou. A teď budeme zase platit za likvidaci nebo opravu těchto opuštěných. To bych zase viděl raději já tyto peníze někde v Horní - Dolní, protože i tam mají právo na život v lepších podmínkách, než měli za bolševika a než jsou ty současné. Ve velkých městech se to ztratí, ale u těch menších je to součást každodenního života. Mohl bych pokračovat a pokračovat....dlouze vyprávět, dělám na těchto projektech už pěkných pár let a když občas vidíš, kam tečou peníze, čílí tě to :-) Teď si vše vynásob tisícema... a je ti jasné, že je to spíš o hospodaření než o rozdílech v ekonomice. Rozhodně díky za rozhovor, jsem rád, když je o čem debatovat.
  PS: s patláním máš pravdu....jsou to jen zbytečně "bouchlé" saze :-)

  Martin Namesny offline 25. 11. 2016 11:44

 • 70

  Reaguje na (68) | Ona investice do čehokoliv je jednak otázkou priority a jednak ekonomické síly (podívej se na kupní sílu průměrného platu u nás a sousedů - Německa, Rakouska). Prostě utrácet se může jen tolik, kolik máme a podle priorit. A různých památek je fakt spousta, nejde udržovat vše. Samozřejmě - ideální svět je ten, že si památku někdo koupí, zrestauruje ji co nejvěrněji a pak tam bude provozovat muzeum nebo dělat prohlídky. Ale v reálném světě je to ekonomická sebevražda. Takže máme možnost vybrat si (předpokládám, že je seznam závažných památek, o které se stát / památkáři postarají a bavíme o těch ohrajových či méně významných) - zboříme velkou část památek, necháme je tak (chátrat) a nebo je prodáme, ale nebudeme do využití absolutně nijak krafat, vše bude na novém majiteli. Kočkopes, kdy je někomu prodáme, byť za korunu, ale pak po něm budeme vyžadovat investice v řádech (desítek) miliónů každoročně na rekonstrukci a údržbu a omezíme užití, vede ke stavu, co je. A na rovinu - radši budu, když budou peníze třeba na zdravotnictví, důchody a jiné zásadní věci, než aby se místo toho daly na opravu památky v Horní Dolní. Přijde mi, že spousta lidí je mimo realitu, chtěla by vše (což je ještě víc vidět i v otázce zeleného náboženství).

  Nevím mě na tom komentáři nic špatného (urážlivého atd.) nepřijde (jen jsem si tipnul, co znamená), takže flamewar spíš rozpoutali bojovníci proti němu. Nebyl tam žádný útok, ten si vysnili. Pokud jsou to reální čísla, tedy ryze objektivní záležitost, tak za prvé platí, že řvaní nepomůže (i když budu hromadně nadávat, že 1+2 není 3, pořád to 3 bude) a za druhé mi přijde, že se uplatní "čím víc se v hovnu patlám, tím víc smrdí."

  Předpokládal jsem, že místo nejspíš nebylo, ale zmínit jsem to musel. :-)

  Petr Hájek offline 25. 11. 2016 09:44

 • 69

  Reaguje na (66) | PS: málem bych zapomněl :-) To okno jsem tam chtěl mít samozřejmě celé, ale stál jsem už opřený o zeď a změna úhlu by znamenala zachytit venku věci, které už jsou dost "mimo mísu" (obloha, střecha) :-)

  Martin Namesny offline 25. 11. 2016 07:36

 • 68

  Reaguje na (66) | Zdravím, Petře! Také názor a to je dobře. :-) Mě to úplně v pohodě nepřijde, jestliže se neumíme postarat o to, aby nám "historie" nepadala na hlavu. U památkářů mi mluvíš z duše - dokud, to chátrá, dělají "mrtvé brouky", sami nehnou prstem. Fascinuje mě, že o dvacet kilometrů dále, za hranicí je úplně jiná situace. Při setkávání s partnery programů Cíle 3 (přeshraniční spolupráce) se člověk musí stydět, když odpovídá na dotazy ohledně záchrany a rozvoje - nechápou, proč u nich to jde a u nás ne. Ať chceme nebo ne, je to naše vizitka, bohužel. Je to takové téma, o kterém se dá dlouze diskutovat - pro široké spektrum názorových skupin :-)
  Co se týká Tvého podivu nad "smrští" a prvním komentářem - je to asi zbytečná reakce na věčnou provokaci typu "to sem nepatří" a mě už nebaví dokola psát o všem kolem toho + samé podstatě fotografie. Lépe by to asi popsal Jirka Cetkovský, zažil toho zde opravdu hodně - já jsem tu jen krátce. Můj názor je viditelná procenta zrušit, stejně nemají žádnou vypovídající hodnotu a jen to provokuje!
  Jinak díky, že jsi našel čas a zastavil se se svým názorem :-)

  Martin Namesny offline 25. 11. 2016 07:29

 • 67

  ...další zmařený kus historie, výborný snímek

  tomi duli offline 24. 11. 2016 21:29

 • 66

  Zajímavé.. Já bych asi (pokud to šlo) zkusil poodstoupit a zabrat okno celé.

  K tématu diskuze: mě to přijde v pohodě, sorry. Fakt je, že starých budov je mraky a restaurovat, udržovat je stojí peníze. Kdo si idealizuje staré doby, tak by si měl uvědomit, že tehdy starou stavbu prostě strhli a nebo přestavěli podle potřeby, nebyli památkáři dbající na historii a "čistotu" - takže v tomto je naopak tato doba mnohem citlivější, než kterákoliv předchozí. Ano, měly by se zchátralé památky prodat za hubičku těm, co by je chtěli využít - ale s volnou rukou, bez karabáče památkářů nad sebou, s tím se to nikomu nevyplatí.

  Reaguje na (37) | Co konkrétně vám vadí na kácení lesů? Mám pocit, že v současnosti je u nás mnohem více lesů, než v celé novodobé historii.

  Reaguje na (1) | Reaguje na (5) | Přiznám se, že prvnímu komentáři nerozumím, ale stejně tak nerozumím té smršti, co se na něj sesypala. O co v něm jde a co je na něm špatně?

  Petr Hájek offline 24. 11. 2016 20:45

 • 65

  Reaguje na (64) | Děkuji, Zdeňku, jsem moc rád, že Vás toto téma zaujalo. Někdy je to vysilující boj, především s aparátem úředníků, potažmo s mizernou legislativou, nezájmem kompetentních osob ...a věci, které tvoří naší minulost, chátrají. A přesně, jak říkáte - není jich málo - v západních nebo severních Čechách obzvlášť a hledat další využití je rovněž velký problém! Turistika pokryje možná jen část provozních nákladů.

  Martin Namesny offline 24. 11. 2016 07:28

 • 64

  mně se tahle ilustrace líbí, splńuje účel a je i kompozičně imho povedená. Starých budov, usedlostí, zámků a zámečků je ale taková spousta, že není možné všechny zrestaurovat. nejde jen o zrestaurování jako takové, ale i o jejich další provozování, to taky něco stojí

  Zdenek Musil offline 24. 11. 2016 07:14

 • 63

  +++

  Břetislav Rozpondek offline 23. 11. 2016 20:32

 • 62

  Martine , myslím že naprosté většině lidí se Tvoje práce líbí, tak se nenechej znechutit. Fotka je moc hezká.

  Jaroslav Zikmund offline 22. 11. 2016 21:07

 • 61

  Hmmmmmmmmmm.

  František Kasík offline 22. 11. 2016 12:13

 • 60

  škoda takových staveb, foto pěkné

  Mirka Winklerová offline 21. 11. 2016 12:31

 • 59

  Bezva snímek, ale smutný pohled

  Daniel Houšek offline 20. 11. 2016 20:40

 • 58

  Trestuhodná záležitost :-(

  Aleš Vintrlík offline 20. 11. 2016 15:45

 • 57

  Martine hezký záběr ,jen smutný dokument !

  Jaromír Drozd offline 19. 11. 2016 21:05

 • 56

  Je to pěkný ač vzhledem ke stavu smutný dokument

  Jaroslava Svobodova offline 19. 11. 2016 20:56

 • 55

  Zajímavý dokument

  Jaroslav Zimmel offline 19. 11. 2016 20:55

 • 54

  Reaguje na (49) | Martine rozhodně má a já ti fandím, lhostejnosti je na světě velmi mnoho a je dobře, že se najdou tací, kterým to není jedno. Je velká škoda krásných staveb.

  Ladis Matejčeková offline 19. 11. 2016 14:29

 • 53

  Velice výstižný název Martine.skvělý snímek .....

  Jaroslav Sameš offline 19. 11. 2016 08:08

 • 52

  taky, Martine, věřím v opravy podobných staveb. a fo´t je dál

  Miloš Charvát online 19. 11. 2016 05:34

 • 51

  Reaguje na (50) | Děkuji, bezvadný popis :-)

  Martin Namesny offline 18. 11. 2016 15:16

 • 50

  O.K......
  Reaguje na (7) |
  Velmi zajímavý okenní parapet a promyšlené, ručně vyrobené, dřevěné okno.....
  Výborná ruční práce.....
  Zasazení výplně skla s utěsnění "kytem" (tmelem).....
  Výborný dokument.....

  Břetislav Rozpondek offline 18. 11. 2016 14:34

 • 49

  Reaguje na (48) | Děkuji, Ladis! Je to taková "špinavá práce", ale nemohu v tom přestat a vůbec mě to netěší. Na druhou stranu jsem nesmírně rád, kolik fajnových lidiček se zde sešlo a neváhalo vyslovit podporu takovým to ukázkám zmaru a lhostejnosti (lajkování nebo chvála autora zde nemá žádný význam). Možná nás to více donutí se zamyslet nad věcmi kolem nás, více si všímat "věcí nehezkých" ....vím, že to má smysl!

  Martin Namesny offline 18. 11. 2016 13:43

 • 48

  Martine děláš skvelou práci, je opravdu mnoho krásných zdevastovaných budov, které se prodali jakoby zájemcům. Takto to dopadlo, někomu bych za tuto devastaci přerazila ruce. Jen dál dokumentuj a na lidi jako je kufříček kašli. Je nás tu mnoho, které to zajímá i když nesedime stále u pc a nekomentujeme právě vložené, jelikož každý nemá čas dřepět u pc a laikovat :-)

  Ladis Matejčeková offline 18. 11. 2016 13:10

 • 47

  Zaujala a - super debata !!!Reaguje na (45) | Súhlasím

  Viliam Pavlovič offline 18. 11. 2016 09:46

 • 46

  Jsem ráda, že zde narazím i na tento typ fotografií! Pěkně zachyceno!

  Jana Kučerová offline 18. 11. 2016 09:34

 • 45

  To je moc dobře, že sem dáváte i toto foto.. bezvadný dokument!

  Olga Voláková offline 17. 11. 2016 23:53

 • 44

  Reaguje na (21) | Kurňa, na růžovku mě nešahej .

  Roman Bjuty offline 17. 11. 2016 23:11

 • 43

  Reaguje na (42) | Zdravím, Jardo :-) Veselo je všude, kde jsou veselí lidé :-))) Jsem také optimista a možná se nám časem s vedením města podaří najít způsob, jak vše zachránit. Zažil jsem horší a povedlo se :-)

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 21:52

 • 42

  Martine a já myslel, že veselo je jen u mých fotek:-)fotka dobrá, ale smutná. Jsem optimista a věřím, že se dočkáme opravy

  Jaroslav Pešák offline 17. 11. 2016 21:20

 • 41

  pěkný dokument

  Božena Košilková offline 17. 11. 2016 21:08

 • 40

  dobrý

  Pavel Vysoglad offline 17. 11. 2016 19:21

 • 39

  Bezva snímek

  Petr Ježdík offline 17. 11. 2016 18:42

 • 38

  je to moc pěkný i když smutný dokument,jsem moc znechucena když vidím tak krásné stavby chátrat

  Eugeniusz Blus offline 17. 11. 2016 18:30

 • 37

  ....velmi smutný snímek...přesně jak se díváš(me) kolem sebe na zničenou architektonickou krásu,děsí mně pohledy na neustále kácené lesy,takže těch hrůz kolem nás je neskutečně mnoho:(
  ...určití lidé na fotoserverech straší mnoho let,jsou tím pověstní..

  Jarmila Rajová offline 17. 11. 2016 17:51

 • 36

  Z cudzieho krv netečie. Taká je doba. Ľahostajnosť, nezáujem, strčiť sa do teplej ulity a čakať až sa to urobí samo.

  Henrich Loskot online 17. 11. 2016 17:50

 • 35

  skličující pohled,hodnotný snímek Martine

  Richard Reich offline 17. 11. 2016 17:06

 • 34

  Martine bezva práce,jak snímek tak i popis, a je to smutné jak nám některé památky chátrají a není síla s tím hnout

  Vladimír Lipina offline 17. 11. 2016 16:30

 • 33

  Snímek je velmi vypovídající a tvůj "tupý popisný a bezkompoziční způsob" se mi moc líbí. Myslím, že Ti nadhled nechybí, je často velmi obtížné nezareagovat, i když rozum velí držet ...Znám to. Ale když člověku to nedá...

  Jolana Poloprutská online 17. 11. 2016 15:18

 • 32

  Martine, za mne ta fotka má ta fotka i dokumentární hodnotu a text to jenom výstižně dokresluje... a že občas vyplavou emoce, a že se necháš strhnout... je možná právě to, co ti pomáhá pak v jiných věcech, třeba při zachraňování památek ... a já ti držím při tom všem palce ;-)

  Jiří Němeček online 17. 11. 2016 15:15

 • 31

  Reaguje na (29) | Děkuji, Pavle, za zastavení a komentář :-) Určitě nerozhodí, po všech nadávkách a urážkách zde (i v soukromé poště) jsem se stal imunní :-) Jen možná občas zbytečně vyplavou emoce ..a pak mě to mrzí, že se nechávám strhnout, že mi chybí nadhled

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 14:01

 • 30

  Reaguje na (26) | Děkuji, já s kritikou u těchto snímků počítám - nejsou to objekty, kde by se dalo tvořit "úžasné" snímky v danou chvíli a návrat v lepší čas nebude možný - objekt bude do týdne zajištěn proti vniknutí. Možná tak získá další čas na možnou záchranu :-)

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 13:43

 • 29

  Martine, záslužnou práci děláš, a to i bez ohledu na pitomce kolem nás. Vím, že tě to nerozhodí, tak jak tě nerozhodí ani pitomci z řad fakanů, které učíš. A že jich je mezi žáky plno!

  Pavel Zach offline 17. 11. 2016 13:24

 • 28

  Reaguje na (12) | A Vy patříte do které? Tipuju, že jakešovské křídlo ve straně Vám bylo nejbližší.

  Pavel Zach offline 17. 11. 2016 13:18

 • 27

  fajn

  Ondřej Chudý offline 17. 11. 2016 13:07

 • 26

  Je důležité všímat si takových "galerií" a vy Martine to umíte (Matonka, Krásný Dvůr), vážím si vašich snímků, nutí nás k zamyšlení, stav našich památek je často tristní,
  pobuřuje mě však přístup některých kolegyň (1)

  Jaroslava Vaněčková offline 17. 11. 2016 12:55

 • 25

  Líbí moc

  Milan Romančák offline 17. 11. 2016 12:34

 • 24

  Reaguje na (21) | Přesně tak, Jiří. Opuštěných a chátrajících míst je bohužel ještě mnoho a pohybovat se v nich je hazard nejen kvůli technickému stavu, ale je to mnohdy i nelegální (bezdomovci a kovožrouti to neřeší - zoufalci ano :-))) Díky tomu je fotografování dost omezené. Co se týče financí, to je největší sranda - něco se dalo převést (armáda - samospráva) za symbolickou korunu, ale to jsou výjimky - větší snaha byla o "výdělek" - za cenu neprodejnou, zástavy u bank apod. Tam to dopadlo takto (snímek). Fota jsou asi jedinou dokumentací zámku ...je zájem :-)

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 12:17

 • 23

  fajn

  Patrik :) offline 17. 11. 2016 12:16

 • 22

  Jo, dobrej dokument.

  Otto Chmelík st. offline 17. 11. 2016 11:56

 • 21

  Reaguje na (16) | Zapšklým českým stádem myslím mlčící a kývající většinu, lidi, kteří vás nepodpoří, když jdete proti něčemu zjevně nepatřičnému. Lidi, kteří se bojí byť jen podepsat pitomou petici. Lidi, kterým jsou jejich chipsy a Růžovka nade vše a věřte, nebo ne, je jich hodně.
  Zrestaurováno bylo, to jo. Ale taky nezrestaurováno, těch mnohem vícc. já bych se o to neotíral, ale chybí finance? No bodejť by nechyběly, když se to každoročně rozkrade schodek státního rozpočtu! A vím o čem mluvím, jsem stavař.

  Jiří Cetkovský offline 17. 11. 2016 11:54

 • 20

  Martine hezky a dobře jsi nám to zdokumentoval

  Josef Matějček online 17. 11. 2016 11:49

 • 19

  Reaguje na (14) | 4 řádek - nebo to chce pořádného chlapa mít doma :-)

  Josef Matějček online 17. 11. 2016 11:46

 • 18

  Reaguje na (17) | Jj, tady je mejdan :-)))

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 11:37

 • 17

  ajajaj :((((((

  Anna Zdeborová offline 17. 11. 2016 11:28

 • 16

  Reaguje na (14) | Nevím, koho míníte tím kývajicim českým stádem, ale já jsem zaregistrovala, že mnoho stavebních památek bylo v poslední době velkolepým způsobem zrestaurováno. Jistěže je jich mnoho, které nadále chatrájí, ale spíš než zapšklé české stádo za to může nedostatek financí.

  Johana Starová offline 17. 11. 2016 11:24

 • 15

  fajn

  Dáša P. offline 17. 11. 2016 11:19

 • 14

  Reaguje na (1) | Být psem, štěkl bych. Ale jsem fotograficky nesvéprávný, takže si to můžu dovolit napsat.
  Dobrý dokument, važme si toho, že se tu najde někdo, komu to není lhostejné, kdo na tyto škody upozorňuje, kdo není z kývajícího zapšklého českého stáda.
  Vaše hodnocení není vůbec podstatné. Měla byste dělat užitečnější věci a ne se nudit a shazovat lidi.
  Reaguje na (12) | A Vy patříte ke kterému z těch tří? Anebo spíš ke Josefu Vysralionovičovi? Ten taky nepřipustil jiný názor.

  Jiří Cetkovský offline 17. 11. 2016 11:14

 • 13

  Myslím, Martine, že si vystihl ten tristní stav této památky a pokud někdo není apriori zaujatý, tak ho na snímku musí vidět. Jistě je mnoho možností jak ho dokumentovat různými záběry, z různého místa, s různým světlem atd., ale pouze jeden bude správný a to ten co ho vyfotí " strážce čistoty".

  Ivan Peleška online 17. 11. 2016 11:02

 • 12

  Reaguje na (11) | KAŽDÝ-VŠICHNI-NIKDO :-D.
  MARX- ENGELS- LENIN ... jsou prostě různé názorové skupiny

  Johana Starová offline 17. 11. 2016 11:02

 • 11

  Reaguje na (10) | Ano, jsem zoufalec :-) - nechť každý si udělá "obrázek" sám!

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 10:58

 • 10

  Reaguje na (9) | Obhajoba útokem je projevem zoufalců.

  Johana Starová offline 17. 11. 2016 10:55

 • 9

  Reaguje na (7) | Nemohou být všichni tak geniální fotografové jako vy, bez tupých komentářů, kompoziční mistři (jen škoda, že si toho zatím nikdo nevšiml) :-) ....a k dotazu už nemá smysl se stále dokola vyjadřovat, psali jsme to s Jirkou Rappem...a zbytečně, jak vidno

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 10:47

 • 8

  ... to rozbité sklo dáva pocit marnosti... veľmi fajn

  Jarka Renu offline 17. 11. 2016 10:20

 • 7

  Reaguje na (5) | Tyto zdevastované stavby jsou naopak na focení velmi atraktivní a milovníky polednich barevných pohlednicových cvaků možná překvapí, že se fotky tam vzniklé líbí nemálo lidem. Jenže musí být foceny jiným než tupým popisným a bezkompozičním způsobem jako je tato ukázka.
  P.S. Co míníte tím VŠÍM, co zde funguje ?

  Johana Starová offline 17. 11. 2016 10:16

 • 6

  pěkný snímek+atmo...zaujalo

  Roman Wojcik offline 17. 11. 2016 09:46

 • 5

  Reaguje na (1) | Že se nelíbí? Samozřejmě - je to o "rakovině" této společnosti v reálném světě - v principu to samé, co vy zde ve virtuálním - zničit vše, co funguje

  Martin Namesny offline 17. 11. 2016 09:37

 • 4

  Hezky zachyceno ;-))

  Hana Pinková offline 17. 11. 2016 09:31

 • 3

  Pěkný dokument. Martine máš čich na podobné objekty.

  Karel Pospíšil offline 17. 11. 2016 09:07

 • 2

  Martin takto nám klenoty našej histórie "hrdzavejú". I u nás sa s tým stretávam. Všetka česť, že aspoň takto bojuješ a na to poukazuješ!

  Andrej Miśech offline 17. 11. 2016 09:07

 • 1

  APN clean e.t. 31/0/0/2.4

  Johana Starová offline 17. 11. 2016 09:00

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím