Luzenské údolí...

Jde o soukromý majetek autora ©

Luzenské údolí...  

Luzenské údolí je jedno z nejatraktivnějších míst centrální Šumavy. Mělké údolí je ze tří stran obklopeno nejvyšší částí šumavského hřebenu: na východě Mokrůvky (1130 a 1370 m.n.m.), na jihu krásný výhled Luzenským údolím k Luznému (1373 m), na západě Blatný vrch (1376 m) zastiňující výhled na Roklany. Údolí je výjimečným přírodním fenoménem. Kromě unikátních rašelinišť s řadou velmi vzácných rostlin (rosnatka anglická, blatnice bahenní… atd.) je jádrovou oblastí výskytu kriticky ohroženého tetřeva hlušce, který zde hnízdí.
Údolí je místem s největšími ročními srážkami na Šumavě a tudíž i nejvyšší a nejdéle trvající sněhovou pokrývkou. Množství sněhu zde běžně dosahuje i více než 2,5 metru a sníh v údolí setrvává do pozdního května až začátku června. Údolím prochází cesta k hraničnímu přechodu Modrý sloup, který není z české strany zpřístupněn. Protéká jím Luzenský potok, který se pod Březníkem stéká s potokem Březnickým a oba již dále pokračují jako Modravský potok..

Toliko slov o tomto nádherném koutu Šumavy jsem našel se strejdou Googlem .Fotka je letitá a vznikla ještě starým kompaktem od canonů :-) Klidný , nedělní večer všem...AHOJ :-)

Líbí se mi Do oblíbených

Atraktivita:
94.2 % Top atraktivita: 96.5%
24. 11. 2016

online Miloš Stanko

Vloženo: 20. 11. 2016 18:11
Žánr: krajina
Kategorie: barevné
Fotoaparát: Canon PowerShot S3 IS
Ohnisko: 6 mm
Závěrka: 1/1600 s
Clona: 5.6
ISO: 1
Korekce Exp.: 0 EV
Vyfoceno: 07.02. 2008 12:05

Štítky

  • Šumava
  • Luzný
  • Březník
  • zima
  • sníh
  • stromy
  • obloha

Místo pořízení fotografie:

Další fotografie autora:

Všechny fotografie autora

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se.

Zobrazeny komentáře (9 - 1)

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím