Z benátského karnevalu 2016

Jde o soukromý majetek autora ©

Z benátského karnevalu 2016  

---------------

Tento komentář nesouvisí s fotkou, ale nevím, kam jinam ho napsat. Přijde mi, že galerie poslední dobou poněkud zmírá. Bylo by laciné, házet to na změny, anonymitu fotek apod. - to jistě určitý vliv má, ale na ten typ "provozu," který mi nijak nechybí (lajkovací kliky). Každopádně věc, kterou pro mě byla galerie velmi cennou a která mi chybí, je zpětná vazba. Nemyslím tím plácání po zádech "Super", "Pěkně se ti to povedlo" apod., ale právě konstruktivní kritiku spolu s návrhem, co by mohlo být jinak. Hodně mi to pomáhalo - nejen u mě, ale díky zpětné vazbě jsem se mohl poučit i z chyb jiných, věděl jsem, na co si dát pozor v oblastech, co pro mě byly nové. Tento typ komentářů ale prakticky vymizel a musím se přiznat, že spolu s tím mizí i moje chuť, pokračovat v galerii.

Vlastně ani nevím, pro koho to píšu, berte to prostě jajko povzdech do vzduchu, Ale pokud by se našlo dost lidí, co by to vnímali stejně a rovinu konstruktivní kritiky sem vrátili, myslím, že by to prospělo nejen galerii, ale všem.

Hodnotit a oblíbit si fotku mohou přihlášení členové Galerie.

Atraktivita:
64.0 % Top atraktivita: 89.8%
27. 11. 2016

offline Petr Hájek

Vloženo: 24. 11. 2016 12:10
Žánr: dokument
Kategorie: barevné
Fotoaparát: Canon EOS 6D tělo
Objektiv: Canon EF 70-200mm f/2,8 L IS II USM
Ohnisko: 75 mm
Závěrka: 1/160 s
Clona: 4
ISO: 250
Korekce Exp.: 0 EV
Blesk: ---
Filtr: ---
Stativ: ---
Vyfoceno: 05.02. 2016 16:23

Místo pořízení fotografie:

Další fotografie autora:

Všechny fotografie autora

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se.

Zobrazeny komentáře (42 - 1)

 • 42

  Reaguje na (41) | Já zas naopak moc zkušeností s galeriemi nemám. Chvíli jsem dával něco na PhotoExtract, ale tam mě to nebavilo - prostě nechci jen dávat fotky ven (a případně si čechrat peří, jak jsem děsně dobrý), ale co chci je ta zpětná vazba - ať už kladná nebo záporná, ale hlavně upřímná. Pokud je tam konstruktivní kritika, je to pěkný bonus. To vše tu bylo a přišlo mi, že vymizelo. Jo, jsem na 500px a tam je to jen o nějaké prezentaci... ale nepotřebuji takových víc. :-)

  Tento příspěvek jsem napsal, protože jsem to chtěl dostat ven. Samozřejmě jsem nevěřil, že tím něco změním. Není to, že hned odcházím, spíš jen, že se ty myšlenky líhnou v hlavě čím dál víc (a jistě, jedna z příčin je i nedostatek času, kdy nemám moc čas procházet fotky ostatních, někdy ani denně sem strčit svou) a uvidím, co nakonec převáží.

  Petr Hájek 25. 03. 2017 12:06 | Reagovat

 • 41

  No, já jsem si prošel jinými galeriemi a mám stejné zkušenosti a to roztřídění naprosto sedí. V Diginefu byli zahrnuty všechny kategorie a pamatuji si, že kdysi dříve mi právě tam nejvíce pomohli ostatní fotografové svými komentáři, později se to zvrhlo. S Fotoaparátem mám špatné zkušenosti, tam to bylo jen o plácání po ramenech jen mezi "elitou".

  Abych řekl pravdu, tak ze začátku jsem se této galerii vůbec nevěnoval, myslel jsem že bude stejná. Zjistil jsem, že jsem se hodně zmýlil. Tak slibuji, že sem čas od času něco vložím.
  Jo a jsem pouze na nových fotografií a občas prokliknu nějaký profil (jako teď tvůj). Kategorizace může být fajn, ale na to nemám dost času - prolítnu jen některé fotky z náhledu a i když jsem po jejím zvětšení zklamaný, tak hodím nějaký ten text.

  Neodcházej - Tarja se mi také líbí a na masky se rád dívám také :-)

  Lukáš Steklý 24. 03. 2017 20:54 | Reagovat

 • 40

  Zajímavá diskuze... :-)

  S rychlostí zobrazování galerie problém nemám... Hýkací komando mi v zásadě nevadí, je to ke škodě uživatelů samotných a já se jen se zájmem občas podívám, co si jsou schopni navzájem pochválit. :-) No a co se týče komentářů a rad... No to máš těžký... Mentorovat nějaké rady nemá asi smysl a jediné co by mělo význam, je vést diskuzi nad konkrétní fotografii...

  Bohdan Šimeček 30. 11. 2016 14:55 | Reagovat

 • 39

  Reaguje na (37) | No, mohlo mě dojít, že brzda je nejspíš databáze - když vezmu v úvahu počet fotek, tak je rozdíl vytáhnout poslední, nebo nějaké se speciálním příznakem (komentované, MPX doporučuje) a nebo pak sortovat dle nej skóre a ještě nějakého časového intervalu, zvláště, když tyto hodnoty se pořád mění, takže nejdou indexovat.
  Pokud db nestíhá, tak myslím, jestli by fakt nebylo nejlepší tuto kategorii naprosto vypustit.
  A taky je mi záhadou, proč mi to jelo pomalu i poté, co jsem z populárních přešel zas jinam. To by pak ukazovalo i na nějaké zádrhely v programu.

  K fotce jasně, to jsem už říkal - dával jsem tu už celou modelku, jen detail a tohle zbylo. Chtěl jsme k tématu něco, kde nejsem tak zjevný (tedy ne koncertovku). :-)

  Víš, že sám jsme hodně kritický a taky víš, jak kritiku píšu. A taky víš, že se snažím soustředit na fotku, abstrahovat od ostatních věcí, protože tohle je fotografická a ne psychologická galerie. Už jsem se o tom párkrát bavili - já jsem rád, když někoho focení naplňuje (kdyby ne, asi nemáme potřebu to prezentovat někde ve veřejné galerii), jsem rád a je krásné, když najde díky tomu další nadšence a kamarády. Ale to ž patří mimo rámec galerie. A hlavně - přátelům přece přejeme to nejlepší, přejeme jim, aby se zlepšovali - proto právě k přátelům by měl být člověk nejkritičtější. Vím, že ty to chápeš, protože vím, jaký přístup jsi ke kritice měl. Bohužel tu začínají (když ne na počet, tak aktivitou) převažovat lidi, pro které znamená přátelství pochlebování (chtěl jsem napsat falešné, ale oni to myslí dobře) a aktivní útok na kritiky. Chápu to, ale myslím, že tohle nepatří sem, ale třeba na sociální sítě. Zde by měly být primární ty fotky.

  Reaguje na (38) | Myslím, že amatéři jsme tu skoro všichni. :-) Já jsem zde 2,5 roku a neprošel jsem extra moc galerií. Co jsem si ale všiml, tak většina ostatních fungovala stylem: 1/ nějaké "umělecká" elita, co "neumělecké" fotky shazovaly slovy "výcvak" apod. 2/ Poplácávací partičky, kde se všichni chválili, jak jsou nejlepší a nejdokonalejší. 3/ Lidi, kteří vkládali své fotky, ale jinak se nikdo o nikoho v galerii nezajímal.
  Z tohoto pohledu byla tato galerie skoro zázrak - byla zde běžná a četná kritika, ale konstruktivní, věcná, neútočná. Myslím, že začátečníkům i mírně pokročilým zde mohly tehdy neskutečně pomoct. Možná proto zde celkem citlivě vnímám ty změny - začíná se to přesunovat do kategorie 2. V komentářích tvrdě převažují nicneříkající "líbí" a "super" a jinak... ticho. Věcnou kritiku, aby člověk pohledal. mě přijde jako věčná škoda, aby galerie takto ztratila svou výjimečnost a to právě v kontextu zmíněného - starost o galerii a snahy o zlepšení ze strany provozovatele. I proto se snažím bojovat alespoň svými prostřdky a metodami, protože mi na galerii záleží a chtěl bych, aby byla pořád výjimečná.

  Petr Hájek 27. 11. 2016 23:30 | Reagovat

 • 38

  Jeden komentář od amatéra, pokud můžu: Na mých cca 40 fotkách, které jsou tažené jedinou technickou vychytávkou nového foťáku (focus bracketing) se za půl roku shromáždily celkem 4 (slovy čtyři) kritické komentáře. Což mne sice těší a zvyšuje to moje ego, ale nezdá se mi to úplně reálné a hlavně mne to nikam neposouvá.

  Galerie má ale spoustu výhod, například velikost zobrazovaných fotek, správce se zajímá o názory uživatelů a kdykoli jsem mu psal nějaký komentář nebo dotaz, přišla odpověď velmi rychle, atd. Nepřijde mi to jako špatná a nezměnitelná situace, i když moje zkušenost se omezuje jen na dnes již neexistují galerii na Digineffu a částečně Fotoaparát.

  Každopádně za sebe hlasuju pro neodchod,

  PS. s rychlostí nemám žádný problém.

  Martin Petrák 27. 11. 2016 20:49 | Reagovat

 • 37

  Napíšu jen tři věci:
  - Zpomalení MPX jsem měl přímo tragické, už se s tím nedalo vůbec dělat. ale pomohla mi "Viktorka čistička" a promazala nepřečtená upozornění. Byl to můj bordel natřádaný za měsíce, . Pomohlo to, navzdory ujištění správec galerie, že problém pomalého vhodu s množstvím upozornění nesouvisí - tedy SOUVISÍ. Je nutné ta upozornění promazat. V tomto směru bych zaapeloval na správce galerie, aby sem dali tlačítko pro hromadné promazání, přestože si na to NIKDO dosud nestěžoval. A prosím ty, kteří to chtějí, aby o tuto věc poprosili.
  - Fotka je fajn po všech stránkách, ale takto uříznuté nohy mi vadí, když tak uříznout o něco víc, byť je ta sukně dost hezká
  - Mám to stejně jako Jarda. Procenta u svých fotek takřka nesleduju, potěší, ale s ohledem na to, jak je algoritmus postaven, spíš vypovídají o aktivitě autora, než o kvalitě. Spíš se zajímám o to, co mi kdo napíše. A u ostatních - snažím se spíš o metody cukru, bič na každého nefunguje, nehledě na to, že mnozí si tu kritiku moc nezaslouží, mají zcela jiné podmínky (věk, technika, zdraví...). Pokud napíšu připomínku, vždy se snažím být konkrétní, vždy se snažím i pomoci, kdo je dostávají, snad mohou potvrdit. A v každém případě se snažím neurazit a nehojit si svoje pupínky. Hodně mě zajímají konkrétní lidé, sleduju jejich osudy a jejich fotky, na kterých JE vidět, jaký mají den, co se jim zrovna děle. Raduju se z jejich pokroků, který bývá někdy pomalý, někdy rychlý (někdy žádný), ale tím, že je znám, vím, co je jejich cílem a hlazení po hlavičce to určitě není. Asi tak.
  Reaguje na (36) | Reaguje na (32) | Reaguje na (27) | Reaguje na (14) | Reaguje na (11) | Reaguje na (8) |

  Jiří Cetkovský 27. 11. 2016 17:31 | Reagovat

 • 36

  Tím pádem už rozumím tomu brečení některých uživatelůReaguje na (32) |

  Aleš Neulinger 27. 11. 2016 12:53 | Reagovat

 • 35

  Reaguje na (34) | Já myslím, že nepotřebujeme :-) A máš pravdu, je to pokaždé nový dotaz do db, který nejde cachovat, musí se provést pokaždé znovu,

  Petr Hájek 27. 11. 2016 12:44 | Reagovat

 • 34

  Sice tomu nerozumím, ale kategorie "populární" bude vždy logicky pomalá, protože se v ní pořadí neustále mění díky stoupajícím a klesajícím procentům a systém musí pokaždé při rozkliknutí této rubriky fotky znovu poskládat nanovo.
  Potřebujeme tuto kategorii???Reaguje na (30) |

  Aleš Neulinger 27. 11. 2016 12:43 | Reagovat

 • 33

  Reaguje na (30) | I když ne, bylo to jen subjektivní, předchozí příspěvek se uložil hned.

  Takže výsledek je, že za to můžou populární, ale i když se opustí, je to zahnojené. Tohle už je asi na nějakou vývojářskou analýzu.

  Petr Hájek 27. 11. 2016 12:39 | Reagovat

 • 31

  FB funguje už teď, je to dobře znát u nových fotek podle výkřiků některých členů určité "skupiny", kteří si jiných fotek hned vedle vůbec nevšimnou. Je to celkem humorné, ale nelze určit, zda autor za tímto účelem fotku na FB vložil. Osobně si myslím, že většinou ne. Další věc je ta, když si někteří procentchtiví kolegové olajkují fotku po vložení ze svých dalších fiktivních účtů. Nic zásadního se neděje, ale na stádo to má takový vliv, že když vidí v nové galerii fotku, která procentuálně vystupuje z davu, tak hlasují taky.Reaguje na (29) |

  Aleš Neulinger 27. 11. 2016 12:38 | Reagovat

 • 30

  Zajímavé - tak po smazání sušenek MPX a restartu prohlížeče se to zrychlilo, ale subjektivně mi to přijde pomalejší, než před tím, než jsem na populární vlezl. Tak nevím, co tam ještě může strašit.

  Petr Hájek 27. 11. 2016 12:38 | Reagovat

 • 29

  Reaguje na (25) | A nebo by se přesunuli jinak nebo, pokud by jim šlo o %, by dávali najevo, co je jejich fotka jiným kanálem (takový nenásilný je třeba zveřejnit fotku v nějaké FB skupině a den nato zde).
  Ta rychlost u populárních je fakt tristní. Navíc - jak jsem se podíval na populární a pak jsem napsal komentáře zde, tak to trvalo i tu. Takže to na mě působí, jako by kategorie populární nějak otrávila celý web (žeby sušenka? Zkusím ji smazat a uvidím).

  Petr Hájek 27. 11. 2016 12:26 | Reagovat

 • 28

  Reaguje na (19) | Jo - a díky. Benátky jsou super, i dkyž je to tak trochu Disneyland (o karnevalu dvojnásob :-) )
  Reaguje na (24) | Díky, tahle kompozice holt zbyla. A jsem taky rád, že zrovna tato maska se pózovala zde. :-)

  Petr Hájek 27. 11. 2016 12:22 | Reagovat

 • 27

  Reaguje na (20) | ahoj Petře, pochopil jsem Tě dobře. Možná já jsem se špatně vyjádřil. Byla to jen moje všeobecná úvaha nad problémem, který Tě tu trápí. Ty jsi nastínil co tě štve a já jsem jen napsal proč si myslím co tomu nahrává.
  Ahoj a hezký den

  Jaroslav Pešák 27. 11. 2016 12:17 | Reagovat

 • 26

  Reaguje na (23) | Díky za názor. Máte pravdu, zapomněl jsem zmínit, že už sama formulace kritiky, pojmenování, co konkrétně mi na fotce vadí je přínosem (nutí nedat jen na pocit, ale najít příčinu) a stejně tak je přínosem pak zamyšlení se na reakci (pro kritika i kritizovaného).

  Bojím se, že povinné komentování by vůbec ničemu nepomohlo. Myslím, že pro kritiku musí mít kritik nějakou motivaci, kritika by měla vycházet zevnitř:
  - v případě lajkovačů je to ta zmíněná snaha o reciprocitu. Proto píší "líbí" i když kliknou na zelenou - co kdyby si autor nerozklikl, kdo mu ten lajk dal? Radši to zdůraznit ještě takto, byť je to normální multiplikace).
  - pro někoho je to snaha ukázat, jak je chytrý, což nehodnotím negativně - pokud má kritik dobré oko a umí trefit podstatu, ať si přijde chytrý, jak chce, výsledek je, že jeho kritika autorovi a některým divákům pomůže si něco uvědomit, naučit.
  - pro někoho je to věc, kdy by mu fotka přišla dobrá, ale je tam něco, co ho ruší / něco nadbývá / chybí a bez té věci by byla fotka mnohem lepší. Tak je to částečně takový povzdech, ale autorovi to opět pomáhá.
  - pak je kategorie lidí, co prostě opravdu chcou pomoct, podělit se o zkušenosti, nastartovat začátečníka a to je taky jen pozitivní.
  - kritika jako pomsta za kritiku mé fotky. To tu až tak rozšířené není, ale taky se děje. Pokud by ta pomsta byla věcná a trefila opravdové nedostatky, je to vlastně pozitivní, ale často si úmyslně hledá a vymýšlí chyby, případně je to jen plivnutí jedovaté sliny, to pak samozřejmě otravuje atmosféru i autora.
  - ... něco, co mě teď nenapadlo.

  Bojím se, že s povinnými komentáři by naopak vzrostl počet nicneříkajících komentů stylu "líbí", protože je to nejjednodušší, pokud člověk nemá nějaký motiv z dalších bodů, jen aby byla splněna povinnost pro vložení fotky. Navíc by se bál, že kdyby dal věcnou, ale negativní kritiku, tak se na něj kritizovaní jejich kamarádi sesypou a budou mu to oplácet.

  Já otevírám jen to, co mě zaujme v náhledu. Je pravda, že otevírám pouze kategorii Nové a sem tam Odborně komentované. Teď jsem zkusil Populární a je fakt, že ta děsně lajdá, to je fakt nepoužitelné (takže pro Reaguje na (5) | Reaguje na (18) | - nemůže tohle být problém?) . Osobně mi přijde tato kategorie nejvíc zavádějící - zobrazení fotky kdekoliv mimo nové jí zvyšuje šance na lepší hodnocení (uvidí to více lidí a pak psychologický faktor "když to lajklo X lidí, tak musí být fakt dobrá a lajknu taky, abych nevybočil ze stáda") - u Doporučuje a Odborně komentované to i smysl má, ale populární by asi být nemusela.

  Já když lajknu, tak nepíšu koment, pokud nemám co dodat - třeba "fotka se mi líbí, ale víc by se líbila, kdyby...."

  Petr Hájek 27. 11. 2016 12:12 | Reagovat

 • 25

  Stoprocentně souhlasímReaguje na (20) | Reaguje na (21) | ...to je naprosto přesné, jen bych se opakoval. Ještě bych doplnil: Pokud někdo označí zelené tlačítko, tak to zas až tolik neznamená. Je na něm totiž napsáno "líbí se mi" - čímž si člověk za svůj názor zodpovídá. Ovšem přidaný komentář, nejlépe se zdravicí a oslovením křestním jménem, to je ono "lajkování", o kterém se tady píše. A ještě jedna věc - jsem PŘESVĚDČENÝ, že kdyby po 48 hodinách už hlasy neměly vliv na procenta, tak by spousta lidí zde ten čas na sledování anonymní galerie měla a skončilo by to brečení o rychlosti webu, které paradoxně začalo se 48-hodinovou anonymitou.

  Aleš Neulinger 27. 11. 2016 11:54 | Reagovat

 • 20

  Reaguje na (17) | Pamatuji se, že když jsem přišel, tak samozřejmě nějaké výměna "lajk za lajk" (což mi je samo o sobě jedno, ale museli na sebe upozorňovat i v komentech) taky fungovala, ale ve znatelně menším měřítku a bylo dost lidí, kteří dávali věcnou zpětnou vazbu. A fakt je, že to mě hodně pomohlo, třeba v žánru, který jsem teprve začal polehoučku otevírat (focení s modelkami) - prostě jsme procházel fotky, díval se a četl komentáře a hodně informací jsem tak dostal. To dnes prakticky nehrozí.

  Reaguje na (18) | Ohledně rychlosti nevím, u mě v pohodě. A protože to vypadá, že u části lidi OK a části lidí to nejede, si neumím ani tipnout, jestli problém je na serverové nebo klientské straně.

  Přijde mi, že jsi zcela nepochopil, o co mi šlo a vkládáš mi do pusy něco, co jsem neřekl.
  - Je možné, že řada lidí hodnotí jen fotky jen od sledovaných autorů kvůli času. Ale dřív hodnotili fotky celkově víc - že by skokem všem ubyl čas se zavedením anonymní lhůty na začátku? Možné, ale nepravděpodobné.
  - Jestli někdo nahraje fotku a víc ho nezajímá - opět jako předchozí argument: je to jistě možné, ale proč tito lidé narostli skokem od zavedení změn?
  - Nikde jsem nepsal ani nenaznačoval, že by neměla být galerie otevřená všem. Ono i hodnocení amatéra a začátečníka je užitečné, je to zas pohled člověka nezatíženého nějakými klišé - ale aby měl cenu, musí být nějak formulován a vyjádřen, prosté "líbí" a "Super" nic neřekne.
  - Kde konkrétně jsem psal, že mě dráždí vysoké hodnocení? Procenta neřeším, jsou mi ukradená, abstraktní (a v mnoha případech lajkovací klikou zmanipulované) číslo. Jediný smysl pro mě má, když porovnávám procenta mezi řadou vlastních fotek, abych zjistil, co se lidem líní a nelíbí. Ale s lajkováním souvisí (a to byla pointa toho, co jsem psal) zaneřádění diskuzí těmi "líbí" a "super", aby členové upozornili "hele, já jsem ti lajknul, dej mi to zpátky." A mnohem větší průšvih je, že když pak někdo dá kritika, sesypou se na něj lajkeři jako stádo vos, což dotyčné odradí od další kritiky. Když neměli argumenty (tj. fotka byla fakt podprůměrná), nastoupily fatální argumenty třeba proto, že byla kritika moc tvrdá, přímočará a nezaobalená a případně oplátka buď u kritika nebo argument "tak ukaž, co máš ty, když si dovoluješ kritizovat."
  - Napsat tomu, co lajkuje: jednak nejsem ničí otec, abych ho vychovával a druhak - není to problém u mých fotek, je to problém galerie obecně. Že už se člověk nemůže poučit z chyb ostatních, aby je neopakoval. A protože mi to přijde jako problém na serveru, píšu to plošně.
  - Počet aktivních fotografů: vracím se k věci - jak to, že to předtím šlo a teď ne? Není třeba možné, že prostě nelajkující autoři znechuceně odešli a na galerii kašlou? Protože viděli, co se děje a bojovat s tím nechtěli nebo se nechali otrávit právě útoky za to, že si dovolili napsat názor bez obalu. Tím pak přirozeně postupně získali právě členové lajkovací kliky přesilu, čímž dále odrazovali lidi, kteří by radši nezajatý a pravdivý názor.
  Ta současná silná lajkovací klika se zformovala až po nějaké době mého působení zde, proto vidím rozdíl. Nevím přesně na základě čeho, ale můj pocit je, že s působením Jirky Cetkovského (a to Jirku mám fakt rád, i když jsem ho v životě nepotkal, působí na mě hodně sympaticky, je srdcař... a ač byl sám minimálně katalyzátorem toho, tak on sám umí i teď věcnou kritiku přijmou a uměl ji i dávat). Každopádně myslím, že se vznikem té lajkovací kliky došlo, že se v podstatě odklonil smysl od fotogalerie k sociální síti. To je to, co mi vadí a mrzí, protože socálních sítích je kolem milión, ale galerie s věcnou zpětnou vazbou i pro amatéry, aby člověk hledal s lupou.
  - "...bude vždy na prvním místě člověk a pak jeho tvorba" - tohle tvrzení je zavádějící, nikde jsem nepsal, že by lidi měli být něco méně. Rozhodně nemám nic proti tomu, že někdo zde nalezl přátele a kamarády - to je pěkný bonus a fakt jim to přeji. Ale co mi vadí, že osobní vazby přenáší i do věci, kam nepatří - do hodnocení fotek. Ať si pořádají akce, pokecají, vyrazí fotil - to vše je fajn a super. Ale přátelské kontakty by měli udržet na platformě k tomu určené (např. FB), tohle by měla být fotografická galerie, ne fotografický klub. Navíc, paradoxně - ono "přátelské" poplácávání po zádech lidem škodí, pak usnou na vavřínech, začnou si myslet, že jsou lepší, než jsou a přestanou se zlepšovat. Pokud by měl být na prvním místě člověk, tak o to víc by mělo platit, že by někdo řekl "hele, Petře, tohle se fakt nepovedlo - je to neostré, chaotická kompozice a vlastně ani nevím, proč jsi tento cvak udělal," aby se z toho poučil. A k čemu je přátelství, které je založeno jen na mazání medu kolem pusy, namísto upřímnosti? Je dobrý přítel člověk, co neumí přijmout dobře míněnou kritiku, ocenit, že člověk se nad jeho fotkou zamyslel a nenapsal jen bezduché "líbí" z "povinnosti"? Prostě to, že vzniklo anonymní období, je snaha oprostit hodnocení od osobních vlivů a taky hodně ukazuje, že hodně lidí (možná většina z těch aktivních, jak píšeš) "dává přednost lidem před fotkama" - že o ty fotky vlastně vůbec nejde.

  Každopádně neboj, pokud bude tento trend pokračovat nebo narůstat, nebudu tu strašit a otravovat sluníčkové prostředí moc dlouho. :-)

  Petr Hájek 27. 11. 2016 10:11 | Reagovat

 • 19

  Fotka se mě libí, hlavně se mě líbí místo, které mám rád :-)

  Jaroslav Pešák 27. 11. 2016 02:08 | Reagovat

 • 18

  Reaguje na (15) | ahoj Petře, srdečně Tě zdravím z Brna. Problém s rychlosti MGX jsem řešil v létě s Martinem Lukášem. Odepsal mě, že si s rychlostí nikdo nestěžoval proto to nebude řešit. Než jsem Martinovi napsal, nechal jsem připojení zkontrolovat mým správcem sítě. Ubezpečil mě, že problém je v MGX.
  Jen pro tvou představu, prohlédnutí jedné stránky fotek a přiložením stručného komentáře zabere min hodinu. Denně přibude 15 stran nových fotek. Trávit zde 15 hodin to nikdo nemůže dát :-)
  Proto většina lidí zde hodnotí fotky, které má ve sledovaných, protože prostě na víc nemá čas.
  Já věnuji anonymním fotkám max hodinu denně. Vybírám si hlavně krajiny. Pak se věnuji těm co mám ve sledovaných.
  Dále zde píšeš o lajkovací partě. Nebude to tím, že těch 50-100 lidí, kterých se tahle nálepka týká jsou jediní co jsou zde aktivní. Proto se Tě ptám kde je těch 11000 zde registrovaných fotografů ? Dobře, buďme realisti, kde je těch 500 činných zde na galerii? Nebude to spíše tak, že většina nahraje fotku a více ho galerie nezajímá ?
  Myslím si pokud mám k druhému výhrady a vadí mě jak se na galerii chová, tak mu to mám napsat a požádat ho, že si nepřejí, aby mé fotky hodnotil. To si myslím, že to je fér. Pořád lepší jak si stěžovat na lajkovací partičku.
  Říká se, že za vším hledej člověka. Jsme na galerii, která je otevřená všem. Profesionálům, amatérům pokročilým a začínajícím fotografům. Proto vždy bude různorodá tvorba v úrovni fotek a jejich hodnocení.
  Nezlob se na mě, ale pokud někoho dráždí vysoké hodnocení fotek, které si to nezaslouží, tak to není normální. Mimochodem, je dobré se někdy podívat jaké soutězní fotky zde vyhrávají. Tam také můžeš nařknout někoho, že hodnocení není objektivní.
  Přeji Ti prima neděli a spoustu pěkných zážitků. J.
  P.S. Petře, nic Ti nevnucuji, je to jen názor člověka, který nepotřebuje díky věku nikomu lézt do zadečku a na MGX poznal spoustu skvělých lidí. Protože u mě bude vždy na prvním místě člověk a pak jeho tvorba.

  Jaroslav Pešák 27. 11. 2016 02:03 | Reagovat

 • 16

  Prohlížečem to není, tady mám chrome, jinde explorer, rychlost stejná...postačujícíReaguje na (15) |

  Aleš Neulinger 26. 11. 2016 17:32 | Reagovat

 • 15

  Reaguje na (13) | Díky :-)
  Reaguje na (14) | To fakt nevím, ale pokud to někomu jede v pohodě, nejspíš nebude problém v galerii (pokud to není, jak píše Aleš, když se třeba sahá do specifických oblastí, kde je nějaký nevyladěný dotaz do databáze).

  A nebo (což by byla otázka i na ostatní Reaguje na (13) | Reaguje na (12) | Reaguje na (11) | Reaguje na (8) | ), jestli to není nějaký problém prohlížeče? Jaký máte? Já chrome (chodím sem z woken i linuxu, obojí OK, zkusil jsem i chrome na mobilu a tam se to trochu lajdá, ale to bych spíše přisuzoval rychlosti mobilu, než galerii).

  Petr Hájek 26. 11. 2016 12:33 | Reagovat

 • 14

  tak já mám ten samý problém jako Janí Andělová :-(

  Dagmar Stříbrná 26. 11. 2016 00:04 | Reagovat

 • 12

  To je zvláštní, mi to jede v pohodě.Reaguje na (11) |

  Aleš Neulinger 24. 11. 2016 23:46 | Reagovat

 • 11

  Reaguje na (10) | Aleši, teď jsem zrovna jednu hodnotila a psala komentář - je to úplně stejné. A otevření téhle fotografie přes Upozornění trvalo minimálně minutu...

  Jana Andělová 24. 11. 2016 23:41 | Reagovat

 • 10

  Naříkání na pomalost galerie slyším ze všech stran. Většinou od lidí, kteří se pohybují pouze v části dva dny staré nebo leští ega v kategorii "populární". Ty se Jani pohybuješ i v anonymní galerii - ta rychlost je opravdu stejná??Reaguje na (5) |

  Aleš Neulinger 24. 11. 2016 23:28 | Reagovat

 • 9

  Reaguje na (8) | Tady zrovna prostor byl. Příště pojedu zas a hodlám se vysloveně zaměřit na fotky, kde půjde udělat vzdušnější kompozice - prostor a bez lidí. Letos se mi jich pár povedlo, tak to zkusím dotáhnout dál.

  S tím zpomalením fakt nevím, ale jestli má pravdu Aleš, že je to tříděním, tak to může být příčina - já prohlížím převážně nové.

  Petr Hájek 24. 11. 2016 22:51 | Reagovat

 • 8

  Snímek se mě líbí i přesto, že chybí spodek, také jsem měl možnost si karneval nafotit, ale na místě si najít dokonalou kompozici je velice těžké a někdy nemožné a když vyjde snímek takto je to ůspěch, alespoň pro mne by byl.
  Co se týče galerie, je pravda, že změny jsou patrné, ale v podstatě vše bylo vyřčeno předemnou a nejvíce se ztotožňuji s Reaguje na (5) | s Janou Andělovou, protože to zpomalené je a dost výrazně a hodně mě to vadí i jinak to vidím dost podobně.

  Zdeněk Wagner 24. 11. 2016 21:32 | Reagovat

 • 7

  U mě je tedy rychlost webu stále stejná. Možná je to tím, že jsem většinou jen v anonymní části, která je "čerstvá". Otevírání fotek seřazených v kategoriích("doporučuje", "populární",...) trvá dost dlouho, ale tohle bylo taky i před anonymitou. K rozdávání hlasů jsem se už zde několikrát vyjádřil jinde, ale napíšu to ještě jednou - pokud bych měl možnost zelené tlačítko vypnout, tak to udělám minimálně u fotek kategorie streetReaguje na (5) |

  Aleš Neulinger 24. 11. 2016 21:17 | Reagovat

 • 6

  Reaguje na (5) | Abys zrovna ty nevěděla. :-)
  Já teda problémy s rychlostí nepociťuji (ani doma ani v práci). Jestli je to plošné a já mám jen štěstí, je to možný důvod určitého zmírání.
  Naopak jsem ocenil, že při vkládání fotky, se mi z objektivů nabídnou jen ty, co jsem vyplnil do výbavy, což mi usnadnilo hledání v seznamu (mezi mými 3 to jde rychle :-) ).

  Já zatím taky ještě neodcházím, ale tyto myšlenky se mi objevují čím dál častěji. Nemám potřebu se měřit vůči ostatním fotkám, pro mě mají lajky smysl jen ve srovnání vlastního portfolia - "tato moje fotka měla X a tahle polovinu - proč?" Pro mě byl nejzásadnější prvek zde právě ta věcná a konstruktivní kritika, ukázání na konkrétní chyby (nebo alespoň u mých fotek - ale nevšiml jsem si ani jinde). Nejde mi jen o vystavování se a čechrání peří, ale právě poučení, odhalení chyb. Pokud to zmizí, padne pro mě jeden z největších důvodů, proč zde jsem. Není jediný, ale je zásadní.

  O problému s mazáním komentářů ani nevím. Resp. zaregistroval jsem, že se někde smazaly vysloveně vulgární a urážlivé, ale že by se mazaly v nějaké větší míře jsem nepozoroval.

  Petr Hájek 24. 11. 2016 20:46 | Reagovat

 • 5

  Tuším, kdo je autorem :-)... Já se v současnosti potýkám hlavně s tím, že se mi fotografie po přihlášení strašně pomalu načítají (někdy až minutu, zpětně návrat do galerie a případný komentář mi zaberou až tři minuty). Nevím, čím to je, protože takhle zpomalené to mám i na jiných počítačích.Nahrání fotografie mi zabere až 15 minut, v exifu se mi nenahraje nic z nabídky objektivů , filtrů apod.Takže jsem omezila i komentáře, protože jsem se k nim vždy vracela, zvlášť tehdy, kdy jsem se pokoušela o něco, co Ty nazýváš konstruktivní kritikou. Mám velký problém i s mazáním komentářů. Tím pádem otvírám fotografie jen podle náhledu nebo až po odtajnění galerie a je mi jasné, že spousta dobrých fotografií, které by se mi líbily, mi unikne. Takhle tragicky se mi to zpomalilo asi před měsícem, ale i před tím to v porovnání s jinými servery bylo hodně pomalé. Já odtud odcházet nechci stejně jako Aleš, pořád tady funguje nějaká komunikace a pořád mám možnost se učit. Publikuji i na jiných serverech (bez nějaké anonymity) a někdy jsem překvapená, jak špatné fotky se proderou na první místa. Ono to asi nikde nebude ideální :-)

  Jana Andělová 24. 11. 2016 20:13 | Reagovat

 • 4

  Reaguje na (3) | Já si právě taky pamatuji dobu před lety, kdy kritika tu byla věcí běžnou a bylo to to, co činilo tuto galerii výjimečnou. Bohužel to vypadá, že se to začíná vracet do běžného průměru - a není to chyba galerie, provozovatelů, nebo čehokoliv jiného, než právě uživatelů.

  Já to dělám také tak - když se mi líbí, kliknu zelenou, ale pokud mě to extra nezaujme. Pokud se mi něco nezdá, řeknu to - nedělám si patent na správnost, prostě jen napíšu, co si myslím a pokud z toho vznikne polemika - tím lépe pro všechny. Nebaví mě číst diskuze, kde je 100x "líbí / super," abych tam našel relevantní názor, ze kterého bych se mohl poučit a neopakovat autorovu chybu. Nebaví mě psát kritiku, pokud mi pak 100 lidí napíše, jak je vlastně obrázek super a jim moje výtka nevadí - jasně, i to je pohled, ale bez věcného argumentu je to trochu o ničem. (A to mám štěstí, že mě zatím jen minimum lidí obvinilo z toho, že si honím ego na srážení druhých a nebyl fatální argument "tak ukaž, co děláš ty, když si dovolíš kritizovat." :-) )

  K fotce: jasně, ty nejlepší z tohoto setu jsem vyplácal dřív a viz níže. Nechtěl jsem k tomuto textu dávat nějakou moji charakteristickou. :-)

  Petr Hájek 24. 11. 2016 19:33 | Reagovat

 • 3

  Milý anonymní kamaráde. Vidím, že jste na tom stejně. Také já jsem sem šel, abych měl odezvu na to, co mě baví, ale neumím to. Na doporučení Aleše jsem přešel z Rajčete sem a ze začátku to bylo bezvadné. Dostával jsem rady, dostával jsem přes ruce, abych si uvědomil, jak nefotit. Konstruktivní kritiku beru, jako pozitivní přínos pro můj koníček. Je opravdu škoda, že už to nefunguje. Denně se sem hrne stovky snímků a já si vybírám ty, co mě oslovují. Někdy opravdu nemám co napsat, protože jsou výborné, ale snažím se povzbudivě pokárat, pokud se mi něco nelíbí. Nejsem fotograf s velkým F, ale i špatný názor může být konstruktivní. Už jenom tím, že mě další kolegové vyvedou z omylu a já se zase něco naučím.
  Abych se přiznal, nestíhám.
  P.S. k tvému snímku bych napsal, totéž, co Aleš. Já bych to cvaknul na výšku.

  Petr Ježdík 24. 11. 2016 18:10 | Reagovat

 • 2

  Reaguje na (1) | Já už to dělám podobně - dost jsem komentáře omezil (částečně z časových důvodů, ale to asi nebude globální příčina, proč by se měly za poslední měsíce změnit časové dispozice většiny lidí?). Neříkám, že jsou moje komentáře zásadně správné, ale mohou autorovi poskytnout jiný pohled, což bych rád dostával taky. I když autor ten pohled nepřijme a bude stát za svým, i ta možnost podívat se jinýma očima je cenná.

  Plácání po ramenou vidím jako evolučně výhodné a mnoho galeriích k tomu dospělo. Jenže bohužel si lidi neuvědomují, že udělat stádo je evolučně výhodné z pohledu bezpečí (a zde přece žádné nebezpečí nehrozí), ale je velmi kontraproduktivní z pohledu rozmanitosti myšlenek a pohledů (neb polovina škály je zašlapána jako nepřípustná).

  Tento komentář jsem chtěl dát včera, ale nechal jsem ho na fotku, která není pro mě až tak charakteristická, aby ta anonymita víc vydržela. :-)

  K fotce: zrovna tady jsem byl skoro sám (asi 5-6 fotografů a celkem zdálky, nikdo se necpal 20cm k masce). Ale mám jich víc a tu úplně celkovou jsem dal kdysi, těsný detail taky, tak jsem chtěl něco mezi. Ale máš pravdu, že tohle diváka této jedné konkrétní fotky nemusí zajímat. :-)

  Petr Hájek 24. 11. 2016 15:31 | Reagovat

 • 1

  Pokud nevíš, pro koho jsi to napsal, tak věz, že jsem stejného názoru. S tím rozdílem, že v galerii pokračovat budu, jen nemám chuť psát nějaké komentáře, protože se stejně vždy seběhne ona lajkovací klika, jejíž členové mě v rámci sametové revoluce ujistí, že nemám pravdu a fotka je v pořádku.
  Jsem moc rád, že to mohu napsat sem, protože nevím, kdo je autor...a o to je to lepší. Mi osobně toto plácání po zádech silně vadí a doporučil bych této skupině zřídit si vlastní facebook a hladit se po hlavičkách tam. Tady to směřuje Megapixel do úrovně Rajčete, kde žádná kritika neexistuje. Pokud s tím šéfeditor něco neprovede, stane se tu z toho jen úložiště fotek, kde se líbí všem vše.
  Co se fotky týče, chybí mi spodek, ale zřejmě foceno z davu dalších dychtivých fotografů, takže jiná možnost nebyla.

  Aleš Neulinger 24. 11. 2016 14:15 | Reagovat

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím