Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se / Registrovat

Ivan Hrabec

Asi manželova tvář trochu ujela z ostřících bodů, ale jako momentka dobré, "nikdo není dokonalý" to tvrdí Krampolův pořad :-). Asi to jak se objektiv chytne ostřením bodu a už ho "drží i při změně místa", to AF-C.
Ale i tak dobré !

3

Ivan Hrabec 23. 01. 2022 01:24 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Pokud by byl věšák ve stejné rovině jako obličeje, pak je ostré obojí. Věšák je trochu blíž ke snímači a tak jsou obličeje lehce za rovinou ostrosti. Pokud píšete o větším počtu AF bodů, tak je ideální pouze jeden. Pak máte jistotu, že bude ostré to kam ho umístíte. Svatebčané se ale mohli pohnout stejně jako vy, takže teoreticky může dojít k zaostření na obličej, ale když se pak změní zaostřovací vzdálenost, dopadne to takto. Chce to zaostřit a hned fotit, aby nedošlo ke změně vzdálenosti. Nebo zapnout systém ostření AF-C. Pak fotoaparát sleduje zaostřenou i při pohybu.
2

Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů 06. 10. 2021 10:27 |Reagovat

Tomáš Kašťák

Reaguje na názor Megapixelu | Máte pravdu Martine, věšák je dost výrazný. Ostřeno bylo ale na obličej nevěsty, věšák je nejspíš ve stejné linii ostrosti, asi to chtělo menší počet ostřících bodů a rychlejší závěrku (ISO by to ještě sneslo). Tento žánr je pro mě nový, tak jsem rád za každou zpětnou vazbu, děkuji.

1

Tomáš Kašťák 05. 10. 2021 18:06 |Reagovat

Atraktivita v anonymitě:

60.6 % Atraktivita je odvozena z počtu zhlédnutí, „líbí se” a „oblíbených” v době, kdy byla fotografie v anonymním režimu.

Aktuální atraktivita:
59.4 %

Parametry fotky :

Vloženo: 20. 09. 2021 18:03
Žánr: Svatební fotografie
Kategorie: barevné
Fotoaparát: Nikon D7200 tělo
Objektiv: Nikon 35 mm f/1,8 AF-S NIKKOR G DX
Ohnisko: 35 mm
Závěrka: -
Clona: -
ISO: -
Korekce Exp.:
Blesk: -

Štítky:

momentka

Místo pořízení fotografie:

Zobrazit mapu

Sdílet na: