Magazín

Krátce

Fotoaparáty Olympus mění jméno, kvalita technologií zůstává

Martin LukešAktualizováno: 27. 10. 2021 v 19:33 • Rubrika: Krátce

Fotoaparáty Olympus mění jméno, kvalita technologií zůstává

Již pár měsíců se neoficiálně mluví o sloučení jedné z nejtradičnějších, japonských značek na digitální fotografickou techniku. Nejednoho milovníka Olympusu polilo horko a zachvátila panika při myšlence, že by snad tento výrobce měl skončit a s tím samozřejmě vyvstaly otázky, co že by bylo s jejich M3/4 systémem bezzrcadlovek. Společnost, pod kterou je divize digitálních fotoaparátů Olympus, dnes vyslala jasný signál, že k podobným obavám nejsou absolutně žádné důvody. Vývoj tohoto systému pokračuje i nadále a jediné, co se mění je obchodní značka. Přivítejte tedy na trhu nový OM SYSTEM.

Obsah

OM SYSTEM, zavedený koncept s novým logem

Od dnešního dne 27.10. 2021 ponesou všechny nové produkty fotografické divize společnosti Olympus označení OM SYSTEM. Tuto značku tedy budeme vídat nejen na bezzrcadlovkách, ale také na kompaktních fotoaparátech, objektivech, hlasových záznamnících, dalekohledech a veškerém dalším příslušenství a doplňcích.

Důvodem je vznik společnosti OM Digital Solutions Corporation, která byla založená 1. 1. 2021. Ta odkoupila divizi digitálních fotoaparátů včetně technologií od společnosti Olympus.

Tato zavedená společnost bude sice existovat dál, ale Olympus Corporation se bude dále zabývat výhradně medicínskými produkty. Z tohoto důvodu nemohly nést fotoaparáty ani další výrobky stejný název a jednoduše došlo k tzv. rebrandingu.

Název společnosti navíc není žádnou novinkou ani nějakým módním výstřelkem. Vznikl téměř před padesáti lety v roce 1972 a navrhl ho proslulý designér Yoshihisa Maitani. Tento název použil na první a na tehdejší dobu velice revoluční, kompaktní, lehkou verzi zrcadlovky, model OM-1. Zároveň se s tímto modelem objevily také první malé a lehké objektivy a celý systém dostal název OM SYSTEM. A přesně tento název i stejné logo použijí zástupci společnosti pro všechny nové produkty, věrni tradici pana Maitaniho.

Tak, jako bylo cílem Maitaniho přinést na trh velmi malou, lehkou a přesto vysoce sofistikovanou zrcadlovku, je i jejich cílem přinášet svým zákazníkům malé, lehké fotoaparáty a objektivy plné vyspělých technologií a funkcí.

 

Ohlášený vývoj nové bezzrcadlovky pod značkou OM SYSTEM

Fanoušci této značky tedy nemusí mít žádné obavy ze zastavení vývoje novinek, nebo dokonce z ukončení podpory jejich fotoaparátů. Naopak!

Společnost OM Digital Solutions dnes oznámila vývoj nové digitální bezzrcadlovky. Ta sice již ponese nové označení, ale navazuje na zavedený systém bezzrcadlovek Olympus. Bližší podrobnosti zatím bohužel výrobce nezveřejnil, ale z krátkého klipu, který byl dnes vypuštěný do světa je patrné, že se bude jednat o profesionální model vyšší třídy, takže se máme určitě na co těšit.


 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.