Fotoexpedice Arménie 2019

Fotoexpedice Arménie 2019 Workshopy

Arménie je země v srdci Kavkazu, která kromě přírody, památek a hor nabízí i skvělou kuchyni a úžasné lidi. Přesto, že sem jezdí čím dál tím více turistů, na spoustě nádherných míst můžete mít krajinu jen pro sebe. Ukážeme vám ta místa, která při návštěvě Arménie nelze vynechat, ale i ostatní, o kterých ví jen málokdo, která ale přesto nabízejí skvělou možnost pro fotografování, objevování a rozjímání.

 • Úroveň kurzu:

  začátečník, pokročilý, středně pokročilý

Přehled kurzů

Kam se vydáme:

Vydáme se do Arménie, země s velkou historií a slibnou budoucností, obklopené Gruzií, Azerbajdžánem, Íránem a Náhorním Karabachem. Uvidíme nejvyšší vrchol Aragac, bájný Ararat, Malý Kavkaz, největší horské jezero na Kavkaze Sevan, kde se budeme koupat, pojedeme nejdelší lanovkou na světě ke klášteru Tatev nebo projdeme dlouhým visutým mostem k pozůstatkům jeskynní vesnice Khndzoresk. Každý den ochutnáme kus arménské historie v arménských klášterech a pohostinnost místních lidí. Čeká nás cesta z Jerevanu na jih až téměř k hranici s Íránem a zpět na sever do kaňonu řeky Debed.

 


foto: Jan Březina

Co je dobré vědět o lokalitě:

Počasí v Arménii je v tuto roční dobu slunečné a teplé. Teploty se pohybují mezi 21-35 stupni. Budeme se pohybovat od 1 000 do 3 199 m n.m., takže teplota bude proměnlivá. Bezpečnostní rizika v Arménii jsou minimální. Obyvatelé se k turistům chovají přátelsky, situace na silnicích je standardní.


Proč právě tato expedice :

Arménie je nádherná země, která netrpí neduhy masového turismu. Čeká nás nádherná horská krajina, čistá jezera a tisíc let historie. Nádherné horské kláštery, divoké řeky, zrcadlící se jezera a k tomu velice pohostinná a vstřícná nátura místních obyvatel. Pokud hledáte cestu kombinující krajinářskou fotografii s reportáží a poznáváním unikátní kultury a historie, je tato fotoexpedice právě pro vás!

 
foto: Jan Březina

Pro koho je určena:

Fotoexpedice je určená zejména pro fandy krajinářské a reportážní fotografie. Nezáleží na tom, jaké máte vybavení ani kolik máte zkušeností. Budeme se pohybovat v malé skupině 6 fotografů doprovázených průvodcem a fotografickým lektorem. To znamená obrovský prostor pro individuální přístup a osobní rozvoj.

 

Základní informace:

Termín : 17. června – 28. června 2019 (12 dní)
Cena: 46 900 Kč
Počet účastníků: 6 účastníků + průvodce + lektor (přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě dva terénní vozy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie + homestay
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a programu
Zaměření: krajina, města, reportáž
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km / den

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.

Co obsahuje základní cena:

Základní cena je stanovena na 43 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Jerevan – Praha, doprava na místě dvojicí terénních aut včetně paliva a pojištění, ubytování v hotelích či homestay se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora a průvodce.

Cena neobsahuje stravování (kromě snídaní) a nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.


foto: Jan Březina

Podrobný program:

 

Den 1. (17. 6.) Cesta do Jerevanu

Z Prahy vyrazíme přes Moskvu letecky do Jerevanu, kam dorazíme krátce po půlnoci. Čeká nás ubytování v centru města, kam nás odveze hotelové auto.

Den 2. (18. 6.) Jerevan

V krásném Jerevanu začneme prohlídkou kaskád v centru a pěšky se Parkem Vítězství dostaneme až k Matce Arménii. Hlavní bod tohoto dne je prohlídka Památníku a muzea arménské genocidy, poté Modré mešity a Katedrály svatého Řehoře Osvětitele. Večer se vydáme na Náměstí Republiky na hudební a světelnou podívanou známých fontán.

Den 3. (19. 6.) Okolí Jerevanu

Celý den strávíme v blízkosti hlavního města. Ráno se zastavíme u ruiny katedrály Zvartnots a dojedeme až do Vagharšapatu, sídla hlavy Arménské apoštolské církve, kde si prohlédneme chrám a katedrály. Další zastávkou bude klášter Chor Virap, umístěný na krásném místě, z něhož je při dobrém počasí krásný výhled na horu Ararat. Na cestě zpět do Jerevanu objevíme pevnost Erebuni a Levon’s Divine Underground – soukromý sklep se zajímavým příběhem majitele. Večer pro zájemce noční focení u kaskád a v centru města.

 Den 4. (20. 6.) Areni, Noravank, Zorats Karer, Sisian

Vyjíždíme z města ven na jih. Na cestě do Sisianu, kde přenocujeme, se zastavíme v Areni, kde ochutnáme místní víno a podíváme se na jeskyně s velmi zajímavými objevy z poslední doby. Cesta nás zavede do kaňonu Zangezur s cestou končící u kláštera Noravank. Hlavní cíl tohoto dne a podvečerní focení nás čeká na místě zvaném Zorats Karer, přírodní observatoři s menhiry a tajemnou atmosférou.

Den 5. (21. 6.) Tatev, Khndzoresk a Goris

Den začneme u kláštera Vorotnavank, na krásném opuštěném místě bez turistů, ale s úžasným výhledem do krajiny. Poté zamíříme do kláštera Tatev, kam se dostaneme nejdelší lanovkou na světě. Odpoledne si dáme nějaký čas na prohlídku zbytků vesnice Starý Khnzdoresk ve skalách a s dlouhým visutým mostem. Ubytujeme se v městečku Goris, kde navštívíme kamenný les.


foto : Jan Březina

Den 6. (22 .6.) Orbelian Karavensaraj, Noratus, Hayravank, Sevanavank

Na cestě zpět na sever k jezeru Sevan se zastavíme u vodopádu Jermuk a u Karavenseraje Orbelian v průsmyku Selim. Už přímo u jezera Sevan si prohlédneme hřbitov Noratus s vzácnými středověkými chačkary, o kousek dál klášter Hayravank, Sevanavank a zajímavou architektonickou stavbu Dům spisovatelů.

Den 7. (23. 6.) Jezero Sevan – den volna a koupání

Síly načerpáme přímo u břehu největšího jezera na Kavkaze ve výšce 1 900 m n.m., které je trochu studenější, ale dá se v něm koupat, případně lze využít bazénu a dalších atrakcí v areálu, kde budeme ubytováni.

Den 8. (24. 6.) Provincie Tavush a Lori – Haghartsin, Dilidžan a Haghpat


Opustíme Sevan a zamíříme k úžasnému klášteru Haghartsin, který stojí na vrcholu a obklopen lesy. Při cestě na sever si prohlédneme lázeňské městečko Dilidžan, zastavíme se v třetím největším městě Arménie Vanadzoru a krátce si prohlédneme muzeum národního básníka Arménie Hovhannese Tumanyana. Ubytujeme se v Haghpatu, v místě, kde se nachází architektonický komplex s klášterem.


foto: Jan Březina

Den 9. (25. 6.) Kaňon řeky Debed

Celý den strávíme v kaňonu řeky Debed protékající Gruzií a Arménií. Navštívíme klášterní komplex Sanahin a Muzeum bratrů Mikojanů (leteckého inženýra a konstruktéra MiGu a politika za éry Lenina, Stalina a Chruščova). Zastavíme se v kostele v Odzunu, v klášterech Akhtala a Kobayr.

Den 10. (26. 6.) Jezero Kari, Garni

První zastávka asi nejdelší trasy našeho putování bude u nové stavby velkého kovového kříže a u památníku věnovaného 39 písmenům arménské abecedy. Klikatými cestami se dostaneme až k jezeru Kari, které je ve výšce 3 190 m n.m. a odkud je vidět i největší vrchol Arménie Aragac. Cestou uvidíme pasáky ovcí žijící zde s celými rodinami. Na cestě do Garni se zastavíme u pevnosti Amberd a observatoře Byurakan.

Den 11. (27. 6.) Garni, Geghard a Jerevan

Ráno si prohlédneme antický chrám Garni, podíváme se na čedičové stěny „kamenná symfonie“ a dojedeme kousek do kláštera Geghard. Vrátíme se do Jerevanu a dáme si čas na rozloučení s městem a nákupy.

Den 12. (28. 6.) Návrat do ČR

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v daných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

 
foto: Jan Březina

Průvodce:

Roman Rogner

Cestovatel a fotograf, který si oblíbil země Zakavkazska - Gruzii a Arménii, kam se rád vrací. Má rád také země jako Indie, Írán nebo Norsko a Island. Upřednostňuje pomalé cestování a poznávání země a kultury v komunikaci s místními lidmi. Cestování je pro něj prostředkem k obohacení se o jiné pohledy na svět, náboženství, zvyky a tradice.

Jan Březina


Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora a průvodce
 • Naučíme vás správnou techniku.
 • Přátelská atmosféra, na expedici se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
 • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších míst pro fotografování.
 • Milovníci přírody a dobrého světla si přijdou na své.
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím