Workshop

Fotoexpedice Islandská polární záře 2018 II

Island je jednou z našich nejoblíbenějších destinací. Je velice pestrý, relativně blízko a je pro nás druhým domovem. V zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a polární záře. Den je sice kratší, ale po celou dobu nás čeká úžasné nízké světlo. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme nezapomenutelné týdenní dobrodružství!

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Na expedici s Honzou Březinou

Fotografování polární záře:

Fotografování polární záře je technicky poměrně náročné a vyžaduje zkušenosti, dobrou znalost oblasti a trochu štěstí. V době expedice bývá polární záře nad Islandem pravidelně, liší se pouze její intenzita. Rozhodujícím faktorem se proto stávají mraky. Proto budeme bedlivě sledovat vývoj počasí, srážkové radary i předpověď polární záře pomocí speciálních aplikací. Zatím se nám ještě nikdy nestalo, že by polární záře nevyšla ani jednou. Jak často a v jaké intenzitě ji budeme schopni pozorovat ale dopředu není možné určit.

 

Podrobný program:

Den 1 (17.10.2018): Cesta na Island + Reykjavík

Ráno vyrazíme z Prahy do Berlína, odkud odletíme přímou linkou do Reykjavíku. V zimních měsících nefunguje přímá linka z Prahy na Island a zvolená cesta je nejrychlejší. Večer bude první příležitost fotit polární záři severně od Reykjavíku.

Den 2 (18.10.2018): Hraunfossar, Barnafoss

V ranním světle budeme fotografovat vodopádovou stěnu Hraunfossar a sousední Barnafoss. Následně se vydáme na severovýchod a čekají nás nádherné sopky a fjordy. Večer již budeme čekat na polární záři u Kirkjafellu.

Den 3 (19.10.2018): Kirkjufell a fjordy

Sopka Kirkjafell patří mezi jednu z nejznámějších a nejikoničtějších na severu Islandu. Dále navštívíme rybářské vesničky a nebude chybět fotografování horského masivu.

Den 4 (20.10.2018): Severní fjordy a Hvitserkur

Cestou na východ po severním pobřeží nás čekají nádherné fjordy, maják, velká šance fotografovat tuleně a skalní masiv Hvitserkur, který patří mezi jeden ze symbolů Islandu.

Den 5 (21.10.2018): Akureyri a Godafoss

Cestou na východ navštívíme druhé největší město Islandu Akureyri a budeme fotografovat místní nádherný záliv. V podvečerním světle nás čeká úchvatný půlkruhový vodopád Godafoss.

Den 6 (22.10.2018): Jezero Mývatn

Celý den se budeme pohybovat v okolí jezera Mývatn. Využijeme nádherného zrcadlení zasněžené krajiny a nenecháme si ujít místní sopky ani termální lázně.

Den 6 (23.10.2018): Návrat do Reykjavíku

Čeká nás cesta zpět na západ, při které navštívíme místa, kde nám nevyšlo počasí, případně ideální světelné podmínky.

Den 7 (24. 10. 2018): Návrat do ČR

Ráno budeme mít možnost nakoupit nějaké dárky a následně se vydáme na cestu zpět domů.

 Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

Informace o lokalitě:

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v zimě jsou dny relativně krátké a noci dlouhé. Na druhou stranu díky teplým mořským proudům není islandská zima o nic horší než ta česká. V době expedice lze očekávat teploty lehce pod nulou a vítr. Odměnou nám ale budou zamrzlé vodopády, úžasné nízké světlo po celý den a slušná šance na fotografování polární záře.

V zimě je Island ještě pustější než v letních měsících. Řada obyvatel odjíždí v zimních měsících na jih a řada hotelů a obchodů je zavřená. My jsme připravili program tak, abychom přesto měli zajištěno kvalitní hotelové ubytování, stravování a vše, co budeme potřebovat. Na rozdíl od letních měsíců je zde v zimě výrazně méně turistů, takže fotografování je o to radostnější.

V zimě je na Islandu řada silnic ve vnitrozemí nesjízdná, proto jsme se tuto cestu rozhodli zaměřit na severní část ostrova.

Island je velice bezpečná země, nevyžaduje žádné speciální očkování a zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Elektrické napětí je 220V a zásuvky stejné jako v ČR. Na většině míst fungují mobilní telefony, jsou k dispozici mobilní data a na hotelích WiFi. Kuchyně na Islandu je špičková a nabízí mnoho ryb, jehněčí, hovězí i vegetariánská jídla.

Informace o ceně:

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Berlín – Reykjavík – Berlín včetně všech tax a poplatků, transfer minibusem Praha – Berlín – Praha, doprava na místě terénními automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Ilumio je plně licencovaná cestovní kancelář se zákonným pojištěním proti úpadku sjednaným u ERV.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje, vstup do termálních lázní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Doplňující informace:

Termín: 17. – 24. října 2018 (7 dní)
Cena: 57 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor
Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně
Zaměření: krajina, moře, ledovce, polární záře
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 2 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.

O lektorovi:

Jan Březina je profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč přijít na kurz?

  • Budete v péči zkušeného lektora
  • Naučíme vás správnou techniku
  • Přátelská atmosféra, na kurzu se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii
  • Milovníci přírody a dobrého světla si přijdou na své
  • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.