Fotoexpedice Japonsko 2019 – kvetoucí sakury

Fotoexpedice Japonsko 2019 – kvetoucí sakury Workshopy

Japonsko je země spojující unikátní kulturu, bohatou historii, nádhernou přírodu a pulzující moderní velkoměsta. Do země vycházejícího slunce se opět vydáváme s upraveným programem, který jako zlatý hřeb nabídne kvetoucí Sakury. S nikým jiným si nevychutnáte fotografování Japonska jako s námi, díky mnohaleté zkušenosti a vyladěnému programu.

Přehled kurzů

Co je dobré vědět o lokalitě:

Japonsko je velice specifická země. Má mnoho odlišných zvyklostí a obecně je celá společnost stále relativně uzavřená vůči cizincům. Proto se vydáváme do země vycházejícího slunce s lokálním průvodcem, který bude pomáhat všem účastníkům objevovat místní kulturu a vyvarovat se společenskému fo-paux.

Při přípravě programu, výběru ubytování i dopravy jsme se snažili zachovat evropský standard s tím, že zároveň vyzkoušíme místní specifika.

V Japonsku jsou zásuvky amerického typu, pro které budete potřebovat adaptér. Očekáváme příjemné jarní počasí s možností přeháněk. V Japonsku jsou tradičně problémy s výběrem pomocí evropských platebních karet z bankomatů, směna USD a EUR je bezproblémová stejně jako platba kartou v obchodech. Země je velice bezpečná a zdravotní péče je na špičkové úrovni. Časový posun je +8hodin.

Proč právě tato expedice:

S Japonskem máme bohaté zkušenosti. Uspořádali jsme již řadu fotoexpedic do této unikátní země a náš průvodce Ondřej Hybl dlouhodobě žije v Japonsku, zná skvěle jazyk i kulturu. Program této cesty jsme postavili maximálně flexibilně, abychom se mohli přizpůsobit kvetení Sakur, které je závislé na aktuálním počasí. Díky skvělým kontaktům v Japonsku jsme schopni modifikovat program a improvizovat dle možností.

Čeká nás vyladění program a to fotograficky nejlepší z Japonska.

Co obsahuje základní cena:

Základní cena fotoexpedice činí 114 900 Kč. V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Hiroshima a Tokio – Praha, doprava na místě vlaky a autobusy, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora a česky mluvícího průvodce.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Podrobný program:

Den 1 (2. 4. 2019): Odlet z Prahy

V dopoledních hodinách se vydáme na cestu do Japonska. S jedním přestupem poletíme z Prahy do Hiroshimy.

Den 2 (3 .4. 2019): Hirošima

Hirošimy byla jedním ze dvou míst zasažených jaderným bombardováním za druhé světové války. Odpoledne navštívíme nádherné místní zahrady a mírový památník s muzeem jaderné bomby. Večer nás čeká fotografování u slavného A-bomb Dome, jediné zachovalé ruiny připomínající zkázu Hirošimy.

Den 3 (4. 4. 2019): Miyajima

Posvátný ostrov nabízí nádherný chrám, úchvatnou vyhlídku na okolní ostrovy z Mt. Misen a Torii, která je jedním ze symbolů Japonska. Budeme zde fotografovat i jelínky a nádherný les.

Den 4 (5. 4. 2019): Osaka

Přejedeme rychlovlakem do Osaky, kde nás čekají plovoucí zahrady a kvetoucí Sakury. Program ve městě přizpůsobíme právě Sakurám.

Den 5 – 7 (6. 4. až 8. 4. 2019): Kjóto

Kjóto je nádherné historické město obklopené zelení. Navštívíme Golden Pavilon ze 14. stolení, který je zasazen do nádherné japonské zahrady. Bude fotografovat ve známém chrámu Heian Jingu, kde se natáčel i film Gejša. Na západ slunce se vydáme na dřevěné terasy chrámu Kiyomizudera a horu Daimonji. Navštívíme historickou čtvrtí Higashiyama District, bambusový les, Arashiyamu a další úžasná místa.

Den 8 (9. 4. 2019): Nara

V dopoledních hodinách navštívíme městečko Nara, které je známé památkami z 8. století. Kromě chrámu Todaiji Temple navštívíme nádherné místní zahrady a také čtvrť Naramachi. Čeká nás Japonsko tak, jak si jej představujeme podle knih o samurajích.

Den 9 (10. 4. 2019): Yoshino

Vydáme se na celodenní výlet do městečka Yoshino, které je známé největší koncentrací Sakur v Japonsku. Budeme fotografovat z několika vyhlídek toto kouzelné místo.

Den 10 (11. 4. 2019): Kanazawa

Celý den strávíme v městečku Kanazawa. To je známé jedněmi z nejkrásnějších zahrad v Japonsku, historickým hradem a zároveň čtvrtí Nagamachi Samurai District, která bývala sídlem samurajů.

Den 11 (12. 4. 2019): Nagano/Tokio

Podle situace se Sakurami buď vyrazíme do Nagana nebo do Tokia, abychom zvýšili šanci na co nejkrásnější fotografie s těmito krásně kvetoucími stromy.

Den 12 (13. 4. 2019): Fujijama

Hora Fuji je dalším ze symbolů Japonska. Podle aktuálního počasí máme připraveny hned tři varianty fotografických spotů tak, abychom získali co nejlepší záběry. Na výběr bude fotografování od jezera Ashi, od Shimo Yoshida či jezera Kawaguchi.

Den 13 (14. 4. 2019): Tokio

Poslední den věnujeme hlavnímu městu Japonska Tokiu. Budeme fotografovat jak v historických čtvrtích, zahradách a císařském chrámu, tak i v moderních čtvrtích jako je Ginza.

Den 14 (15. 4. 2019): Cesta zpět do ČR

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním světelným podmínkám a počasí.

Základní informace:

Termín : 2. dubna – 16. dubna 2019 (14 dní)
Cena: 114 900 Kč
Počet účastníků: 8 fotografů + lektor + lokální průvodce (přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě vlaky a busy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a programu
Zaměření: krajina, kultura, města, reportáž
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 7 km

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.

O lektorovi:

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora
 • Naučíme vás správnou techniku.
 • Přátelská atmosféra, na kurzu se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
 • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších míst pro fotografování.
 • Milovníci přírody a dobrého světla si přijdou na své.
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím