Fotoexpedice Namibie 2019

Fotoexpedice Namibie 2019 Workshopy

Africký kontinent je každoročně zastoupen na seznamu destinací našich fotoexpedic. V roce 2019 se opět vydáme do Namíbie. Čeká nás úžasný národní park Etosha, světoznámé písečné duny pouště Namib, vyprahlá oblast Kalahari a nezaměnitelné pobřeží. Těšit se můžete na skvělé safari s fotografováním divokých zvířat, unikátní krajinu, srdečné obyvatele a největší písečné duny světa. Namibie navíc patří mezi nejbezpečnějších země v Africe a díky mnohaleté zkušenosti s jihem Afriky máme pro vás skvěle vyladěný a pestrý program.

 • Úroveň kurzu:

  začátečník, pokročilý, středně pokročilý

Přehled kurzů

Základní informace:

Termín: 14. – 28. listopadu 2019 (16 dní)
Cena: 119 900 Kč + 15 000 Kč polopenze (Přijímáme přihlášky)
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor
Doprava: letecká, na místě 2 terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší kategorie s vlastním soc. zázemím a klimatizací
Stravování: snídaně, 13x polopenze
Zaměření: krajina, divoká zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici.

 


foto: Jan Březina

Kam se vydáme:

Naše putování začneme ve Windhoeku, hlavním městě Namíbie. Odsud se vydáme na jih fotografovat krásy pouště Kalahari a dojedeme až k do Fish River Canyonu. Cestou k němu navštívíme také Quiver Tree Forest. Čekají nás i další krásná místa jako Aus, pískem zasypané městečko Kolmanskop a samozřejmě neopomeneme ani světoznámé Sossusvlei a duny pouště Namib. Z pouštní obasti se již přesuneme k pobřeží do městečka Swakopmund a dále do oblasti africké savany Damaraland. Závěr naší cesty věnujeme přírodní perle Namíbie NP Etosha a třídennímu foto safari.

 


foto: Jan Březina

Co je dobré vědět o lokalitě:

Ve všech navštívených oblastech Namíbie nás čeká velice teplé počasí. Průměrné teploty se budou pohybovat od 20 do 35 stupňů.Do cílové destinace naší cesty není povinné žádné očkování. Namibie je bezpečnou zemí bez výskytu nakažlivých nemocí. Je dostatečně vzdálena od ohniska epidemie Eboly a nehrozí zde ani jiné nemoci. Z preventivních důvodů doporučujeme platné přeočkování proti tetanu! Dále je možné preventivně absolvoval očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a žluté zimnici. Na Vašem zvážení je pak očkování proti vzteklině. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.Bezpečnostní rizika v Namíbii jsou na africké poměry minimální. Při dodržování základních pravidel chování se ve volné přírodě a pokynů lektora Vám nehrozí větší nebezpečí. Elektrické napětí: budete potřebovat adaptér do zásuvky, ale expedice je postavena tak, že každý den budeme mít možnost dobíjet naší techniku!

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech nemusí být internet k dispozici. Mobilní telefony fungují velice dobře na většině měst a osad. Mimo osídlené oblasti je pokrytí signálem minimální.Časový posun oproti ČR je 0/+1 hodina (v závislosti na letním a zimním čase).

 


foto: Jan Březina

Co budeme fotografovat:

Zaměření této fotografické expedice je z velké části směřováno na úchvatnou africkou krajinu a divoká zvířata. Budeme mít možnost navštívit několik národních parků, kde bude dostatek prostoru pro pozorování a fotografování volně žijících zvířat. Zpestřením jistě bude oblast rozlehlých pouštních oblastí s největšími dunami světa nebo pozorování života domorodých obyvatel.


foto: Jan Březina

 Co bsahuje základní cena:

Základní cena této expedice je 119 900Kč + 15 000 Kč polopenze.V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Windhoek – Praha včetně všech tax a poplatků, doprava automobily na místě vč. benzínu, ubytování se snídaní +13x polopenze, vstupy do NP, komplexní cestovní, zajištění cestovních víz, pojištění “Za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop. Cena neobsahuje nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 
foto: Jan Březina

Příplatkové služby:

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokoj, upgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

Podrobný program:

Den 1. Cesta (14. 11.)

Odlet z Prahy přes Doha do Afriky.

Den 2. Windhoek (15. 11.)

Po obědě příletíme do Windhoeku, hlavního města Namíbie. Vyzvedneme si terenní auta, nakoupíme vodu a přesuneme se na jih do Kalahari Red Dunes Lodge.

Den 3. Kalahari (16. 11.)

Poušť Kalahari je jednou z nejméně obydlených oblastí světa a skýtá neuvěřitelnou pestrost a rozmanitost rostlin a živočichů. Obdivovat budeme stovky kilometrů červených písečných dun, zelených akátů a žluté trávy. Užijeme si první safari i focení s domorodci.

 


foto: Jan Březina

Den 4. Fish River Canyon (17. 11.)

Čeká nás přesun do známého Fish River Canyonu. Cestou navštívíme Quivertree Forest a budeme moci obdivovat stromy „Kokerboom„, které jsou jednou z nejzajímavějších rostlin suchých a horkých oblastí Namíbie. Večer nás čeká fotografování západu slunce nad nejhlubším kaňonem Afriky.

Den 5. Aus (18. 11.)

Navštívíme do městečko Aus a budeme moci pozorovat divoké koně na holých pláních východního okraje pouště Namib

Den 6. Kolmanskop (19. 11.)

Vydáme se k pobřeží do bývalé oblasti těžby diamantů do městečka Luderitz, jehož skalnaté pobřeží je osídleno početnými koloniemi mořských ptáků. Kolmanskop nám pak dá nahlédnout do pískem pohřbené historie hledačů pokladů.


foto: Jan Březina

Den 7. Cesta do pouště Namib (20. 11.)

Jednou z nejvyhledávanějších oblastí Namíbie je bezesporu Sossusvlei a největší duny světa v poušti Namib. Většinu dne strávíme cestou podél pouště právě k tomuto místu.

Den 8. Poušť Namib (21. 11.)

Čeká nás nezapomenutelný východ slunce v dunách Namibu a můžeme také vyjít na hřeben jedné z těchto majestátných dun. Budeme také moci obdivovat věhlasné zkamenělé stromy „Dead Vlei„.

Den 9. Cesta k atlantiku (22. 11.)

Z oblasti horké pouště se vydáme k atlantskému pobřeží do městečka Swakopmund. Po cestě nás čeká několik fotografických zastávek.

Den 10. Damaraland (23. 11.)

V našem putování budeme pokračovat do Damaraland, jedné z nejkrásnějších oblastí Namíbie. Čeká nás africká savana posetá keři a akáty, písčitá suchá koryta i masivní žulové vrcholky hor.


foto: Jan Březina

Den 12. a 13 (24. 11. – 25. 11.)

Zažijeme dva dny plné úžasného safari. NP Etosha je dalším ze symbolů Namíbie a my zde budeme moci pozorovat množství divoké zvěře.

Den 14. (26. 11.)

Vydáme se na cestu zpět do Windhoeku. Cestou nás čeká několik zastávek zaměřených zejména na život místních obyvatel.

Den 15. (27. 11.)

Dopoledne nakoupíme poslední suvenýry a odpoledne odletíme do Prahy.

Den 16. (28. 11.)

Návrat do Prahy

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek!


Lektoři: 

Jan Březina
Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora a průvodce
 • Naučíme vás správnou techniku.
 • Přátelská atmosféra, na expedici se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
 • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších míst pro fotografování.
 • Milovníci přírody a dobrého světla si přijdou na své.
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím