Fotoexpedice New York 2019

Fotoexpedice New York 2019 Workshopy

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Do New Yorku jezdíme pravidelně posledních 5 let. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey.

Přehled kurzů

Co je dobré vědět o lokalitě:

New York City je obrovskou metropolí, která je jedním z nejrůznorodějších míst ve Spojených Státech. Připravili jsme pro vás program, při kterém poznáte nejen mrakodrapy Manhattanu, ale i vybrané části Brooklynu a New Jersey. Bydlet budeme na spodním Manhattanu, který je ideálním startovacím bodem pro poznávání města. Navštívíme sochu Svobody, Central Park a mnoho dalších symbolů města.

Bezpečnost v New Yorku hodně záleží na lokalitě, ve které se pohybujete. Program je postaven tak, abychom se vyhnuli problematickým lokalitám. Díky tomu jsou bezpečnostní rizika poměrně malá a jsou zcela srovnatelná s jakoukoli jinou světovou metropolí.

V New Yorku fungují bez problémů evropské mobilní telefony, v hotelích a kavárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 110V a vyžaduje americkou redukci.

Pro pobyt není potřeba žádné speciální očkování. Při dodržování běžných hygienických zásad nehrozí žádná zdravotní rizika.

Proč právě tato expedice:

New York je zcela unikátním městem, které v sobě dokonale spojuje moderní s tradičním, rušné bulváry a tichá zákoutí, různé architektonické styly, kultury, kuchyně či tradice. Honza Březina v New Yorku pravidelně fotografuje každý rok již víc jak 10 let. Za tu dobu nalezl řadu neznámých zákoutí, vytipoval ideální místa a časy a díky kontaktům s řadou lokálních fotografů vás zavede na úžasná místa. Přelom května a června navíc nabízí jedno z nejpříjemnějších klimat v roce, takže si cestu můžete opravdu užít.

Co obsahuje základní cena:

Základní cena fotoexpedice činí 59 900 Kč. V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – New York – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Podrobný program:

Den 1 (29. 5. 2019): Cesta do New Yorku

Vydáme se letecky z Prahy do New Yorku. Z letiště se přesuneme na střední Manhattan a ubytujeme se. Večer se vydáme na krátkou seznamovací procházku po okolí.

Den 2 (30. 5. 2019): Mid-Manhattan

Vydáme se na celodenní pěší procházku po středním Manhattanu. Navštívíme známou Broadway a 5th Avenue. Budeme fotografovat Empire State Building, Chrisler Building a Grand Central. Zároveň si prohlédneme celý Manhattan z nadhledu vyhlídky z 50 Rockefeller Plaza. Večer zakončíme fotografováním na Time Square.

Den 3 (31. 5. 2019): Lower Manhattan

Druhý den na Manhattanu věnujeme jeho jižní části. V ranním světle budeme fotografovat nejstarší mrakodrap světa Flat Iron. Pak navštívíme známé čtvrti jako je SOHO, Little Italy, China town, Meat district a West Village. Projdeme i úžasnou oázu klidu a zeleně, kterou je High line.

Den 4 (1. 6. 2019): Socha svobody

Socha svobody je jedním ze symbolů nejen New Yorku, ale i celé Ameriky. Kromě výletu na Liberty Island nás čeká i návštěva Ground Zero a fotografování panoramatu Manhattanu z pobřezí New Jersey.

Den 5 (2. 6. 2019): Brooklyn

Opustíme Manhattan a vydáme se do Brooklynu. Tato čtvrť s ne příliš dobrou pověstí je malebným místem s charakterystickou architekturou a životním stylem. Fotografovat budeme v D.U.M.B.O, přejdeme Brooklyn Bridge a fotografovat budeme i sousední Manhattan Bridge.

Den 6 (3. 6. 2019): Central park

Central park je zelenou oázou uprostřed velkoměsta. Celý den budeme fotografovat v tomto parku. Navštívíme místní městskou ZOO, sportoviště, mosty, altánky a určitě dojde i na piknik uprostřed nekonečných trávníků. Večer mohou zájemci navštívit některou ze slavných show na Broadway.

Den 7 (4. 6. 2019): Osobní volno

Poslední den v New Yorku si může každý strávit dle svého osobního gusta. Navštívit galerii či muzeum, věnovat pár hodin nákupům či fotografovat některé ze zákoutí Manhattanu.

Den 8 (5. 6. 2019): Cesta domů

Vydáme se zpět do ČR.

Den 9 (6. 6. 2019): Návrat do Prahy

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Základní informace:

Termín : 29. května až 6. června 2019 (9 dní)
Základní cena: 59 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě hromadná doprava
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a programu
Zaměření: město, detaily, street fotografie
Fyzická náročnost: střední, čeká nás 5 – 15km pěší chůze po městě se zastávkami denně

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.

O lektorovi/průvodci:

Jan Březina:

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora a průvodce.
 • Naučíme vás správnou techniku.
 • Přátelská atmosféra, na expedici se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
 • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších míst pro fotografování.
 • Milovníci cestování si přijdou na své.
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím