Využijte dopravu zdarma na vše jen do 31. 10. 2020

Fotoexpedice New York s Vojtou Heroutem

Fotoexpedice New York s Vojtou Heroutem Workshopy

New York. Pro někoho pulzující tepna východního pobřeží USA, pro jiného betonová džungle, ale s určitostí skvělé místo pro pořízení krásných fotografií. Ať už se jedná o snímky zubatých panoramat s vysokými věžáky, odlesků ve sklech oken moderní architektury nebo barevné směsice nočních světel, to všechno budeme chtít zachytit. Během naší tour prozkoumáme srdce Manhattanu, navštívíme podzimně zbarvené parky, proženeme tamní veverky, ale hlavně zachytíme mrakodrapy ze všech možných úhlů. Čeká nás šest dní nabitých zážitky, provoněných podzimním velkoměstem.

Přehled kurzů

 


foto: Vojta Herout

Podrobný program: 

Den 1.

Setkání na hotelu. První kontakt je důležitý jak pro lektora, tak pro účastníky jako takové. Začneme tedy tím, že si prostě trochu lidově řečeno pokecáme, abychom všichni věděli, co nás čeká, případně co sami očekáváme. Vpodvečer vyrazíme do blízkého okolí trochu provětrat foťáky, protože každá minuta je dobrá. Poblíž hotelu je například hned několik krásných "murals", tedy velkých pouličních maleb.

 

Den 2.

Pravý začátek celé tour je až ráno. Možná je to dobrý zvyk, možná klišé, ale my začínáme vždycky v Brooklynu, pohledem na nejjižnější část Manhattanu. Se sluncem v zádech nás čekají krásné výhledy na mrakodrapy za řekou East River.

Během dne se budeme pohybovat přímo v srdci samotného Lower Manhattanu, v místech, kde dřív stávala "dvojčata" a dnes tu najdeme jednak památník, ale hlavně nejvyšší budovu celého města "Freedom Tower" a také překrásný Oculus, pohlednou žebrovitou stavbu od architekta Santiaga Calatravy, kolem které by se dalo běhat celý den a motivy by stále nebyly vyčerpané.

Abychom měli spodní Manhattan fotograficky pokrytý ze všech důležitých směrů, večer jej budeme fotit z New Jersey. V jasných dnech nás tenhle výhled odmění krásnými odrazy západní oblohy ve sklech mrakodrapů a administrativních budov.

 

Den 3.

Žádná fotografická cesta do do New Yorku by nebyla kompletní bez návštěvy Central Parku. Abychom se vyhnuli davům turistů, vypravíme se tam hned ráno a budeme lovit odlesky mrakodrapů, osvětlených vycházejícím sluncem, v jezírcích a rybnících v barevném podzimním parku. Komu se odrazy omrzí, může nasadit teleobjektiv a pronásledovat všudypřítomné veverky nebo "Angry Birds", tedy "kardinály".

Přes den se pak zastavíme v největším obchodě s fototechnikou široko daleko, v BH Photo Video. Pro někoho jen šance dotknout se vysněné techniky, pro jiné možnost pořídit chybějící prvky výbavy. Oběd si dáme v Chelsea Market a navštívíme také nedaleký High Line, netradiční park vybudovaný na místě zrušené nadzemní železnice. Ten nabízí spoustu zajímavých výhledů do okolních ulic.

Večer strávíme na mostě Manhattan Bridge, odkud je krásně vidět Lower Manhattan spolu s Brooklyn Bridge. Postupně budeme sledovat, jak se město topí ve tmě a skrz zábradlí mostu to celé také zaznamenáme. Atmosféru velkoměsta umocní dunění metra za našimi zády.

 


foto: Vojta Herout

Den 4.

Předchozí večer jsme fotili Brooklyn Bridge z Manhattan Bridge, ráno ale začneme přímo na krásném lanovém Brooklynském mostu. Je to ideální čas pro jeho návštěvu. Davy turistů ještě spí a tak před východem slunce potkáme jen podobné blázny (ano, proč si to nepřiznat) jako jsme my - fotografy, joggery, cyklisty a pár zodpovědných, kteří zamířili do zaměstnání dříve než ti ostatní. Pokud nebude počasí proti, budeme sledovat, jak první sluneční paprsky postupně sežehnou nejdříve vršky manhattanských věžáků, aby nakonec pohltily celé město.

Po snídani se budeme jen odpočinkově toulat městem a lovit street fotky, protože večer si musíme vydobýt správné pozice na vyhlídce Top of the Rock. Hlavním úkolem bude nenechat se "vyštípat" mobilními fotografy a "selfíčkáři". Kdo to dokáže, bude odměněn překrásným výhledem na velkoměsto, nořící se do tmy.

 

Den 5.

A protože je mnohdy dobré začít tam, kde člověk předchozí den skončil, budeme před osmou hodinou ranní nastoupeni před Rockefeller Centre a znovu vyjedeme až do nejvyššího patra na Top of the Rock. Východ slunce už nestihneme, protože vyhlídkovou plošinu prostě otevírají až moc pozdě, ale i přesto budeme moct zachytit brzké světlo, pohazující stíny mezi vysoké věžáky. Na jedné straně barevný Central Park, na druhé straně Empire State Building jako na dlani, se siluetou Lower Manhattan v pozadí. Při troše štěstí vydržíme více než hodinku mrznout v ranním větříku a rádi se schováme na snídani někam dolů do závětří, ale už bohatší o vzpomínky a fotky na paměťových kartách.

Chvíle, kdy během dne nebude to nejideálnější světlo, vyplníme návštěvou Times Square a také se zastavíme zafotit si Grand Central Terminal. Pravda, ikonický snímek s paprsky slunce dopadajícími skrz obrovská okna do haly už se dnes nafotit nedá, ale i tak se jedná o kouzelné místo, vhodné hned pro několik typů fotografování.

Večer opět zavítáme do Brooklynu a tentokrát necháme hrát západní oblohu všemi barvami. Projdeme si velkou část čtvrti zvané Dumbo, odkud jsou ty nejhezčí výhledy na Manhattan.

 
foto: Vojta Herout

Den 6.

Poslední ráno strávíme opět za vodou, tentokrát ale za Hudson River, kde budeme sledovat východ slunce za vysokými mrakodrapy.foto: Vojta Herout

Cíl kurzu:

Zažít New York, což pro fotografa samozřejmě znamená přivézt kupu krásných fotek!

Budeme se věnovat hlavně fotografování městské krajiny, tzv. cityscape. Ale nepohrdneme samozřejmě ani možností fotit krásnou architekturu z větší blízkosti a budeme zkoušet také street fotografování - v bludišti světel a stínů bude příležitostí bezpočet!

 

Pro koho je kurz určen: 

Kurz je tu pro středně pokročilé fotografy, kteří chtějí zažít New York až na dřeň - od brzkého rána po pozdní večer. Nevynecháme totiž jedinou příležitost, jak si vychutnat to nejlepší světlo mezi světoznámými mrakodrapy.

 


foto: Vojta Herout

Obecné informace:

 • 5 nocí                                       
 • 3-7 ÚČASTNÍKŮ
 • Cena: 59.990,- Kč


Doporučené vybavení: 

 • digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s výměnnými objektivy, ideálně se spektrem objektivů od ultraširokých po teleobjektivy (nicméně s cestovatelským kompromisem typu objektivu 18-200 se také neztratíte a budete mít výhodu lehkého batohu)
 • stativ - stabilní a raději menší- přece jen se budeme pohybovat ve velkoměstě v davu lidí
 • kabelová spoušť - určitě bude příležitost vyzkoušet si i delší časy a neostré fotky nepotřebujeme
 •  filtry - polarizační jako základ, ND filtry pro kreativní práci s rychle běžícími mraky a proudící vodou v řekách
 •  dobré oblečení - na první pohled se to nemusí zdát, ale zejména rána mohou být v New Yorku na přelomu října a listopadu pěkně chladná! (u vody může zase nepříjemně foukat, takže několik vrstev a dobrá bunda jsou v kufru zátěží, která se rozhodně vyplatí!)
 •  pohodlné boty - ( tři vykřičníky!!!)- přestože se budeme snažit využít městské hromadné dopravy jak to jen půjde, ne všude metro nebo autobusy (tramvaj, vlak, lanovka,...) jezdí a na tvrdých chodnících velkoměsta určitě oceníte dobře prošlápnutou pohodlnou obuv!

 V ceně je zahrnuto: 

 • profesionální fotografický lektor - představí vám New York, provede vás po nejzajímavějších fotografických lokalitách a zasvětí vás do tajů městské fotografie (správný výběr techniky, vhodného ohniska, kompozice, úprava fotografií atd.)
 • ubytování na 5 nocí ve dvoulůžkových pokojích
 • doprava městskou hromadnou dopravou - od příjezdu na hotel
 • snídaně


V ceně není zahrnuto: 

 •  letenka
 •  obědy a večeře
 •  alkoholické nápoje (ale víme, kde je koupit ;-) )
 •  pojištění
 •  příplatek za samostatný pokoj 19.990,- Kč
 •  cestovní registrace ESTA. Do USA nejsou sice potřeba víza, ale registraci do systému ESTA provést musíte.

 
foto: Vojta Herout

O lektorovi:

VOJTa Herout se v roce 2008 vrátil z Londýna zpět do České republiky. Od té doby je fotografem na volné noze. Věnuje se pestré škále fotografických žánrů, od interiérové fotografie, přes krajiny až po portréty.

 Ubytování: 

Bydlet budeme v příjemném hotelu na východě Lower Manhattanu - tedy co nejblíž všem našim fotografickým cílům. V okolí je spousta restaurací, od italských, přes francouzské až po čínské, thajské či mexické. Zastávky metra jsou také kousek a to na metra jedoucí do všech možných směrů.

 Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Bohemian Journeys, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Naše cestovní agentura poskytuje rekreační zájezdy zejména pro fotografické nadšence a zpravidla průvodcovský komentář a odborný dohled při fotografování jsou součástí našich výletů.

Naše služby nezahrnují půjčování ani leasing fotografických kamer. Klienti si proto musí vzít a vzít s sebou vlastní kamery, jinak může být potěšení z námi organizovaného výletu omezené.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora a průvodce
 • Naučíme vás správnou techniku.
 • Přátelská atmosféra, na expedici se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
 • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších míst pro fotografování.
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.
 • Milovníci cestování si přijdou na své.

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím