Workshop

Fotoexpedice Paříž

Paříž, přezdívaná město světel i město lásky, je místem, o kterém Frydéryk Chopin prohlásil: “ Paříž je všechno, co si přejete. Můžete se zde bavit, nudit, smát i plakat. Můžete dělat cokoliv, co vás udělá šťastnými”. A opravdu, Paříž se nám představí jako moderní město s pulzujícími bulváry nebo módní a gastronomická mekka světa, ale i jako kouzelné město plné historických památek a klidných zákoutí či parků. Paříž musíte nejen vidět, ale i ochutnat a přivonět a na vlastní kůži zažít její genius loci. Na své si přijdou jak fotografové architektury, tak milovníci street fotografie.

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Na expedici s Honzou Březinou

Navštívíme jedno z nejromantičtějších měst Evropy i celého světa. Projdeme se úchvatným historickým centrem po širokých bulvárech i malebnými úzkými uličkami a také pasážemi ukrytými před zraky kolemjdoucích. Podíváme se na Paříž z výšky Eiffelovy věže, Vítězného oblouku i z kopečku Montmartre od proslulé baziliky Sacré Coeur. V typicky francouzských kavárnách, bistrech a nádherných zelených parcích budeme poznávat francouzské “savoir vivre”, umění žít, bavit se a odpočívat.


foto: Jan Březina

Podrobný program:

DEN 1 (4. 9. 2018)

V ranních hodinách přiletíme do Paříže, přesun z letiště do centra, kde se ubytujeme. Po obědě se vydáme na náměstí Place de la Concorde s obeliskem z egyptského Luxoru, projdeme se moderním a širokým bulvárem Champs Elysées až k Vítěznému oblouku. Z vyhlídky na oblouku se poprvé podíváme na Paříž z nadhledu.

DEN 2 (5. 9. 2018)

Po snídani budeme obdivovat i fotit impresionistické srdce Paříže, muzeum Musée d’Orsay, které je umístěné v nádherné historické budově starého nádraží. Pak se projdeme ulicemi čtvrtě Saint-Germain des Prés, kde se setkávali pařížští intelektuálové, surrealističtí umělci a spisovatelé v kavárnách jako je Café de Flore, Les Deux Magots nebo Le Procope, podíváme se do skryté pasáže Cour de Commercenebo dvora Cour de Rohan a po mostě Pont des Arts přejdeme na pravý břeh řeky Seiny k Louvru, sídlu francouzských králů, které je dnes velkolepým muzeem. Zavítáme také do nedaleké krásné pasáže Véro-Dodat a procházkou zahradami Jardins de Tuileries se dostaneme až k Eiffelovce, odkud budeme fotit západ slunce.

DEN 3 (6. 9. 2018)

Ráno se vypravíme do klidných a tichých zahrad Jardins de Luxembourg, kde Pařížané rádi odpočívají, a projdeme se uměleckou čtvrtí Quartier Latin. Navážeme prohlídkou proslulé katedrály Notre Dame, kterou budeme obdivovat nejen zvenku nebo zevnitř, ale také z výšky ochozu její věže. Odpoledne se projdeme úzkými uličkami Montmartru, a počkáme si na západ slunce u baziliky Sacré Coeur. Den zakončíme focením nočního Moulin Rouge.

DEN 4 (7. 9. 2018)

Den osobního volna, který můžete využít k návštěvě muzeí, nákupům i k odpočinku. Po večeři si zajdeme prohlédnout obchodní dům Lafayette proslulý svými výlohami a okolí budovy Opery. Na závěr dne si vyfotíme Paříž opět z nadhledu, ale tentokrát z trochu netypického místa.

DEN 5 (8. 9. 2018)

Pátý den nám Paříž nastaví svoji moderní tvář a my se vydáme do čtvri La Défense, kde budeme fotografovat moderní architekturu. Po návratu do centra Paříže se zastavíme u Centre George Pompidou, které je známé tím, že veškeré potrubí, eskalátory a výtahy jsou umístěné zvenčí. Z její kavárny nahoře se nám opět naskytne výhled na Pařít. V okolí centra navštívíme také fontánu Stravinsky.

DEN 6 (9. 9. 2018)

Dopoledne se vydáme opět k Eiffelovce, tentokrát ji budeme fotit ve dne a bude čas i na výstup nahoru. Prohlédneme si také okolí Eiffelovky, nábřeží Seiny, a pak přejdeme směrem k budově Invalidovny, kde je umístěn hrob Napoleona. Zajdeme také k muzeu známého francouzského sochaře Musée Rodin a přes most Pont d’Alexandre přejdeme zpět k Louvru, kde budeme fotit nasvícený Louvre a pyramidu za setmění.

DEN 7 (10. 9. 2018)

Odlet zpět do Prahy.


foto: Jan Březina

Informace o ceně:

Základní cena fotoexpedice činí 59 000 Kč. V ceně fotoexpedice jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfer z letiště a na letiště v Paříži, doprava na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce a lektora po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje stravování mimo program, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Doplňující informace:

Doprava: letecká, na místě MHD
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně
Zaměření: architektura, streetphoto
Fyzická náročnost: střední – budeme se celý den klidným tempem procházet městem

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.


foto: Jan Březina

O lektorovi:

Jan Březina je profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.


foto: Jan Březina

Proč přijít na kurz?

  • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších měst pro fotografování.
  • Z focení Vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.
  • Nebudeme Vás učit styl dovolenkových fotek, ale takové, na které budete skutečně pyšní.
  • Přátelská atmosféra, během fotoexpedice se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
  • Budete v péči zkušeného lektora.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.