Fotoexpedice Route 66 2019

Fotoexpedice Route 66 2019 Workshopy

Route 66 je legendou a zároveň nabízí unikátní průřez skoro celými Spojenými státy. Vydáváme se na 16ti denní roadtrip procházející celkem devíti státy, díky čemuž budeme mít možnost fotografovat v různém prostředí, různé komunity a vychutnat si atmosféru té pravé Ameriky. Projeďte s námi matku všech cest.

Přehled kurzů

Co je dobré vědět o lokalitě:

Čeká nás cesta dlouhá skoro 4 000 km, při které projedeme celkem 9 států USA. Navštívíme velice pestrou škálu míst. Začneme na kalifornském pobřeží Pacifiku, projedeme pouště v Novém Mexiku, pláně Arizóny a Texasu a nebudou chybět ani kanadská jezera. Navštívíme velká města jako je Los Angeles či Chicago i malé zapadlé, opuštěné vesničky. Těšit se můžete hned na několik národních parků v čele s Grand Canyonem a na spoustu objevování. Užijeme si teplé slunné počasí, skvělé jídlo a hlavně hromadu fotografování.

Spojené státy jsou obecně v navštívených oblastech velmi bezpečné. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování, ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110 V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je – 9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

Proč právě tato expedice:

Route 66 je legenda, ikona mnoha klukovských snů a matka všech silnic. Táhne se od východu na západ skrz téměř celé Spojené státy, a díky tomu nabízí unikátní průřez tím, co USA umí nabídnout. Protože původní Route 66 se zachovala jen v některých částech, upravili jsme trasu lehce tak, abychom viděli co nejvíc zajímavého kolem. Přesto cca 2/3 cesty budeme kopírovat původní Route 66.

Co obsahuje základní cena:

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles, Chicago – Praha, doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování (kromě snídaní) a nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Pro zájemce můžeme na část či celou cestu zajistit zapůjčení motocyklu. Route 66 si tak můžete vychutnat úplně naplno!

Podrobný program:

Den 1 (30. 4. 2019) : Cesta do USA

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Los Angeles, kam přiletíme v odpoledních hodinách. Večer nás čeká fotografování západu slunce na pacifické pláži u Santa Moniky.

Den 2 (1. 5. 2019) : Los Angeles

Prohlédneme si to nejzajímavější z města andělů. Navštívíme Beverly Hills, Hollywood, vyhlídku na město z Mulholand drive nebo z Griffitovy observatoře. Můžete se těšit na street fotografii a místa, která znáte z velkofilmů.

Den 3 (2. 5. 2019) : Západní část Route 66

V Kalifornii a Arizoně se zachovalo hned několik delších úseků historické Route 66. Čeká nás celkem 450 km procházejících historickými vesničkami a městečky jako je Barstow, Needles, Kingman či Saligman, s mnoha odkazy na Route 66 a také pláně Mohavské pouště.

Den 4 (3. 5. 2019) : Grand Canyon NP

Odskočíme si z Route 66 do národního parku Grand Canyon, kde nás čekají úchvatná panoramata s výhledy na Colorádo a nejhlubší údolí světa.

Den 5 (4. 5. 2019) : Petrified forest NP

Dalším národním parkem na naší cestě bude Petrified Forest s úžasnými zkamenělými stromy a hlavně neuvěřitelně barevnými kopci.

Den 6 (5. 5. 2019) : Indiánské oblasti Nového Mexika

Při cestě přes Nové Mexiko se vydáme indiánskými oblastmi s bohatou kulturní minulostí a navštívíme El Malpais National Monument a Albuquerque.

Den 7 (6. 5. 2010) : Pláně Texasu

Sever Texasu nabízí nekonečné zelené pláně, farmy a zcela nové prostředí výrazně kontrastující s Novým Mexikem. Zároveň nás zde čeká opět několik typických vesniček z dob největší slávy Route 66.

Den 8 (7. 5.2019) : Solní pláně

Odchýlíme se od historické Route 66 a vydáme se do severní části Oklahomy, kde je krásné solné jezero.

Den 9 (8. 5.2019) : Oklahoma, Kansas a Missouri

Během jednoho dne projedeme celkem 3 státy. Zdá se to nemožné? Nikoli, díky soustátí tak můžete učinit na pár kilometrech. Kromě tohoto fenoménu se můžeme těšit na nekonečné travnaté pláně.

Den 10 (9. 5. 2019) : St Louis

Missouri je zelený stát plný lesů, řek a malých městeček. Kromě Springfieldu nás čeká podvečerní fotografování v St Louis.

Den 11 (10. 5. 2019) : Illinoi

Jedenáctý den přinese další sérii kouzelných malých městeček na historické Route 66 s neopakovatelnou atmosférou.

Den 12 (11. 5. 2019) : Matthiessen a Starved Rock State Park

Dva nádherné sousedící národní parky nabízejí zajímavé skalní útesy, malé vodopády a klikatá údolíčka říček, schovaná v hlubokých lesích.

Den 13 (12. 5. 2019) : Indiana a bizoni

Odskočíme si do sousední Indiany na bizoní farmu, kde budeme moci fotografovat stáda těchto majestátních zvířat. Večer nás čeká již fotografování na břehu jezera Michigan.

Den 14 (13. 5. 2019) : Chicago

Chicago patří k nejkrásnějším městům USA. Půvabné centrum na břehu jezera, historické nadzemní metro, úchvatné parky a mnohem víc.

Den 15 (14. 5. 2019) : odlet domů

Poslední den nás čekají drobné nákupy a odlet do Evropy.

Den 15 (15. 5. 2019) : přílet do Prahy

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v danných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

Základní informace:

 • Termín: 30. dubna – 15. května 2019 (16 dní)
 • Cena: na dotaz
 • Počet účastníků: 7 účastníků + průvodce (přijímáme přihlášky)
 • Doprava: letecká, na místě minVAN. Pro zájemce je možné za příplatek absolvovat cestu na motorce.
 • Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
 • Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a programu
 • Zaměření: Krajina, města, reportáž
 • Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km / den

O lektorovi/průvodci:

Jan Březina:

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Přihlašte se na navazující kurz

Street Photo s Martinem Schubertem

Prohlédnout kurz

Street Photo s Martinem Schubertem

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím