Fotoexpedice Severní Vietnam 2019

Fotoexpedice Severní Vietnam 2019 Workshopy

Vietnam je jednou z našich oblíbených destinací v jihovýchodní Asii. Letos jsme připravili nový program zaměřený na sever země ve spolupráci s lokálními fotografy ze skupiny VietArt a s pomocí super lidí z projektu Zase Rýže. Díky tomu máme možnost mnohem lépe poznat lokální zvyky, fotografovat s místními obyvateli na severu země a zároveň zachovat vysoký komfort při cestě s luxusním ubytováním a plnou penzí.

 • Úroveň kurzu:

  pokročilý, středně pokročilý

Přehled kurzů

Co je dobré vědět o lokalitě:


Vietnam je velice přátelská, zelená a pestrá země. V září nás čeká teplé, převážně slunečné počasí, při kterém se můžete těšit i na koupání v moři. V horských oblastech je příjemně a rýžové pole budou těsně před sklizní, takže budou mít pěkně zlatavou barvu.Vietnamu je bezpečno, není vyžadováno žádné speciální očkování.Pro cestu jsme zajistili ubytování v hotelích vyšší kategorie a jednou možnost unikátního přespání přímo ve vietnamských rodinách v horském oblasti Hoang Su Phi. Pro maximální komfort je zajištěna i plná penze, abychom se mohli plně věnovat fotografování.Pro přesuny jsou zajištěny dva luxusně vybavené miniVANy s klimatizací, které zajistí dostatek místa pro nás i naší techniku. Vietnam je i dobrou lokalitou pro fotografování z dronu.Na většině míst jsou klasické Evropské zásuvky a není potřeba adaptér.

 


photo: Jan Březina

Co obsahuje základní cena:

Základní cena 76 900 Kč obsahuje:
V této ceně jsou obsaženy letenky z Prahy do Hoanoje a zpět včetně všech poplatků, doprava na místě, ubytování, plná penze mimo nápojů, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny a služby česky mluvícího lektora a lokálního průvodce.

Cena neobsahuje nápoje a nadstandardní a doplňkové služby. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu, letenky v Business Class, ubytování v single pokoji. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.


photo: Jan Březina

Kam se podíváme:

Vydáváme se na sever Vietnamu, který je nejméně zasažen průmyslem a turismem. Navštívíme čajové plantáže, terasovitá rýžová políčka, řadu původních vesnic a projedeme krásné horské cesty. Díky spolupráci s lokálními fotografy budeme moci fotografovat s místními obyvateli a dostaneme se do míst, kam se běžně turisté nepodívají. Na závěr se podíváme na největší ostrov severního Vietnamu, poplujeme na lodi kolem „dračí zátoky“ zvané Ha Long Bay a podíváme se i na ostrov opic, kde bude i možnost koupání.

 


photo: Jan Březina

Podrobný program:

Den 1 (3. 9. 2019) : Cesta do Hanoje

S jedním přestupem se vydáme z Prahy do Hanoje.

 


photo: Jan Březina

Dopoledne přiletíme do hlavního města Hanoje. Čeká nás ubytování v luxusním **** hotelu v centru staré Hanoje, krátká aklimatizace a do večera se vydáme do hanojských ulic plna místní kultury a následně si vyfotíme noční město.

Den 3 (5. 9. 2019) : Long Bien Bridge a focení s modelkou

Čeká nás fotografování známého mostu Long Bien, za kterým stojí firma Daydé & Pillé, která je podepsána pod řadou staveb ve Francii v přelomu 19. a 20. století. Následně se přesuneme do první vietnamské univerzity, kde nás bude čekat modelka v tradičním kroji a největšího jezera v Hanoji West Lake, kde stojí i jedna z nejhezčích pagod v Hanoji, Tran Quoc Pagoda. Následně se přesuneme do Thanh Sơn – Phu Tho.

 


photo: Jan Březina

Den 4 (6. 9. 2019) : Čajové plantáže Thanh Sơn – Phu Tho

Ráno přivstaneme brzo a vyfotíme si čajové plantáže ještě v mlze. Pak se přemístíme níže do údolí, kde potkáme místní při sklizni čaje, a odpoledne zbude čas na focení u řeky. Nabízí se mnoho příležitostí nejen pro krajinářskou, ale i reportážní fotografii. Máme dohodnuté fotografování s místními obyvateli, takže se můžete těšit na zážitek bez stresu a napětí.

Den 5 (7. 9. 2019) : Tradiční vesnice San Xa Ho

Přesuneme se do oblasti Hoang Su Phi a při stoupání si vyfotíme i krásné horské cesty. Následně nás čeká nejen fotografování ve vesničce San Xa Ho, ale i ubytování přímo u místních obyvatel. Zajistili jsme nejvyšší možný komfort spolu s možností poznat reálný život ve Vietnamu.

 


photo: Jan Březina

Den 6 (8. 9. 2019) : Rýžová pole Ban Phung

Ranní fotografování na rýžových polích, vodopád nebo fotografování na řece nebo jen běžný život severských etnických skupin. To jsou jen některé body, které nás čekají v Ban Phungu.

Den 7 (9. 9. 2019) : Thai Nguyen


Přesuneme se do Thai Nguyen a navštívíme vesničku Thai Hai, kde nás čeká nejen fotografování s místními obyvateli, ale i místní hry, grilování a ukázky tradičních zvyků.

 


photo: Jan Březina

Den 8 (10. 9. 2019) : Plavba do Lan Ha Bay

Přesuneme se na největší ostrov severního Vietnamu Cat Ba a následně do zátoky Lan Ha Bay. Fotografovat budeme jak na pobřežní cesty, při plavbě lodí, tak i v zátoce. Čekají nás úchvatné homolové ostrůvky porostlé bujnou vegetací známé z řady filmů a na závěr dne opičí ostrov a koupání.

Den 9 (11. 9. 2019) : Ostrov Cat Ba

Ráno nás čeká focení východu slunce, kayaking přímo u skal trčících z vody a závěrečné koupání. Odpoledne se vrátíme na ostrov Cat Ba a prozkoumáme vojenskou pevnost Cannon Fort, kde je krásné panorama na celé okolí. Následně se přesuneme do Hanoje a čeká nás večerní odlet.

Den 10 (12. 9. 2019) : Návrat do ČR


photo: Jan Březina

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Základní informace:

Termín : 3. až 12. 9. 2019 (10 dní)
Běžná cena: 76 900 Kč
Počet účastníků: 8 + lektor + průvodce (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě 2 miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší kategorie + homestay
Stravování: Plná penze
Fyzická náročnost: střední – pěší tůry do 10 km/den s možností přizpůsobit fyzické kondici.

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.

Lektoři:


Long Tran


Rodilý Vietnamec, žijící v České republice, šiřitel vietnamské kultury, zakladatel portálu zaseryze.cz a vietnamnaklic.cz. Obě portály se zabývají Vietnamem, konkrétně gastronomií a kulturou, druhý je zaměřený čistě na cestování. Zemi procestoval mnohokrát a neustále objevuje nové zákoutí ve Vietnamu. Celkově Vietnam a vietnamskou komunitu zná tak dobře, že se mu podařilo být spoluautorem publikace „víc než jen vietnamská kuchařka“. Je to i nadšený mobilní fotograf a milovník jídla.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora a průvodce.
 • Naučíme vás správnou techniku.
 • Přátelská atmosféra, na expedici se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii.
 • Navštívíte jedno z nejatraktivnějších míst pro fotografování.
 • Milovníci cestování si přijdou na své.
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím