Fotografický kurz

ZX_Jak ovládat zrcadlovku Sony

Tento kurz již není v nabídce. Byl nahrazen novým kurzem Jak ovládat digitální zrcadlovku. Pro registraci na nový kurz můžete použít váš poukaz.

Úroveň kurzu

začátečník

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Tento kurz již není v nabídce. Byl nahrazen novým kurzem Jak ovládat digitální zrcadlovku. Pro registraci na nový kurz můžete použít váš poukaz.

 

Obsah kurzu:

  • Seznámení s funkcemi a ovládacími prvky vaší DSLR
  • Krátké vysvětlení základních fotografických pojmů a vyzkoušení různých nastavení v praxi
  • Seznámení s menu fotoaparátu
  • Užitečné rady a tipy pro různé fotografické situace
  • Praktická cvičení během celého kurzu
  • Příslušenství a péče o techniku
  • Individuální konzultace v průběhu kurzu

Cíl kurzu:

Po absolvování kurzu Jak ovládat zrcadlovku Sony získáte skutečně velké množství zkušeností přímo z praxe. Naučíte se svou zrcadlovku perfektně ovládat a dozvíte se o tom, jaké má funkce, ale také kdy a za jakých podmínek je dobré tyto funkce využívat a nastavit. Celý kurz je založen na velmi otevřené komunikaci lektora s posluchači a především na v podstatě neustálém praktickém zkoušení jednotlivých funkcí přístroje s okamžitou kontrolou výsledků. Ihned tak uvidíte, jaký vliv má konkrétní nastavení na výslednou fotku.
Dozvíte se tedy, k čemu slouží jednotlivé funkce fotoaparátu, jak je správně nastavit a kdy se která používá. Řekneme si také něco o objektivech, o focení s bleskem, o přednastavených režimech, vyzkoušíme si, kdy, jak a za jakých podmínek nastavit jednotlivé fotografické režimy a funkce, abyste po absolvování tohoto kurzu neměli potřebu listovat v návodu k obsluze a netápali nad tím, jakým způsobem dosáhnete požadovaných výsledků.
Velký důraz klademe především na praktické fotografování, takže naprostou většinu toho, co se dozvíte při teoretické části, si ihned vyzkoušíme v praxi při focení naší fotomodelky.


Cílová skupina:

Kurz Jak ovládat zrcadlovku Sony je ideální pro čerstvé majitele zrcadlovky uvedené značky, který se chce naučit co nejefektivněji a co nejlépe ovládat svůj přístroj. Není potřeba žádných fotografických znalostí a zkušeností, kurz vás seznámí se základními fotografickými návyky a s ovládáním vašeho přístroje. Pokud vlastníte zrcadlovku jiného výrobce, můžete využít dalších kurzů v naší nabídce, které se věnují právě té vaší značce. Jedná se o Nikon, Canon, Pentax, nebo Olympus/Panasonic.
Pokud jste pokročilejší a máte už určité zkušenosti s focením a ovládání vaší zrcadlovky vám nečiní veliké potíže, doporučujeme vynikající a velmi oblíbený kurz Nejčastější fotografické chyby.


Předpoklady pro absolvování kurzu:

  • Vlastní digitální zrcadlovka Sony s nabitým akumulátorem a paměťovou kartou
  • Chuť se něco naučit

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

DM

Reaguje na (62) | Dobrý den, doporučuji sledovat naše stránky a bezplatné workshopy, které řeší různou problematiku. Můžou dost věcí odhalit a hlavně, vše je řešeno s praktickou ukázkou použití příslušenství k dané problemaltice. Případně individuální kurz, ale ten již není zdarma.

63

Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 12. 09. 2013 |Reagovat

J

Kurz byl pro mě velmi přínosný, dozvěděla jsem se o tom kdy, jak a na co nastavovat foťák, jak funguje zrcadlovka uvnitř a proběhlo i praktické zkoušení. Jinak přednášející měl výklad dobře připraven a výborně ho podal.

Nicméně jsem zjistila co všechno neumím a bavilo by mě se to naučit.Určitě by mi pomohlo nacvičování v praxi (nastavení clona, čas, iso,...) ..poradí někdo kam teď dál,.. ;)

62

Jana, 12. 09. 2013 |Reagovat

Přestože mám zrcadlovku už několik let a o nastavení expozice jsem mnohokrát četla a snažila se pochopit, povedlo se mi to až v tomto kurzu. Stejně jako píše již jiný účastník, od té doby jsem neudělala fotku na automatiku a fotky vypadají lépe než dříve. Těším se, že až zase budu potřebovat pokročit, půjdu k vám na kurz. Děkuji!

61

Hana Č., 06. 09. 2013 |Reagovat

PD

Dobrý den, kurz s panem Lukešem byl pro mne určitě přínosný, mnohé mi osvětlil, ale mě jako úplnému laikovi se zrcadlovkou to nestačilo. Když čtu tady ty komentáře, tak je to asi mnou... ženská... :-). Vím, že by mi určitě pomohlo víc procvičování v praxi pod jeho dohledem. (clona /čas, iso). Je to moc informací, které za krátkou dobu musí účastník kurzu vstřebat. Z vlastní zkušenosti vím, že je důležité vše ihned zkoušet v praxi, aby si to sedlo. Doufám, že se za můj upřímný názor nebudete zlobit. Děkuji, Petra

60

Petra Doležálková, 06. 09. 2013 |Reagovat

R

Na kurzu jsem se konečně naučil jak funguje manuální nastavení, a jak které hodnoty používat. Od té doby už automatiku vůbec nepoužívám a moje zrcadlovka dělá skvělé fotky. Je to výborná investice hlavně pro ty, kteří přešli z kompaktu na zrcadlovku a moc jim to zatím nejde…

59

Roman, 30. 07. 2013 |Reagovat

KP

Kurs byl super! Ujasnila jsem si spoustu věcí, bylo to opravdu přínosné. Díky.

58

Karin Poloková, 24. 06. 2013 |Reagovat

MK

Dobrý den
Mohu všem jen doporučit. Poutavý přednes, spousta ukázek, typů a rad.
S pozdravem Milan Kroulík

57

Milan Kroulík, 27. 05. 2013 |Reagovat

M

Dobrý den, absolvovala jsem kurz Jak ovládat digitální zrcadlovku, pan Lukeš je škvělý lektor, myslím
že budu pokračovat v dalších kurzech a že s Vaší pomocí se můj sen o úspěšném focení splní..děkuji

56

Marika, 27. 05. 2013 |Reagovat

H

Dobrý den, přestože některá témata byla pro mne opakováním, celkově mohu absolvování tohoto kurzu všem doporučit. Způsob podání ze strany lektora p. Lukeše je vynikající a trpělivě vše vysvětlí a je-li to potřeba zopakuje. Současně všem vysvětlí (popř. pomůže) optimální nastavení fotoaparátu.

55

Hovorka, 27. 05. 2013 |Reagovat

M

ačkoli jsem od nákupu foťáku do doby konání kurzu nastudoval tuny materiálu dostupných na internetu, tak jsem si přesto z kurzu přinesl nové poznatky a hlavně jsem si zopakoval teorii, kterou jsem již studoval, což mělo také přínos

54

MD, 26. 04. 2013 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.