Magazín

Blog

Fotografka Eliška Beránková: Tenba Shootout je mým skvělým pomocníkem při focení psů

Eliška BeránkováAktualizováno: 18. 1. 2022 v 15:14 • Rubrika: Blog

Fotografka Eliška Beránková: Tenba Shootout je mým skvělým pomocníkem při focení psů

Eliška Beránková je známou fotografkou psů a donedávna nosila svou fototechniku v běžném batohu. Až do momentu, než se stavila na naši pražskou prodejnu a přesedlala na batoh Tenba Shootout II 16L DSLR Backpack. Po delší době používání má s batohem již mnoho zážitků a sepsala tak své osobní zkušenosti.

Obsah

Výběr fotobatohu

Před půl rokem jsem si začala vybírat svůj první fotobatoh. Neměla jsem na něj žádné velké speciální požadavky. Chtěla jsem jen, aby se do něj vešla má fotovýbava (Nikon D750 a pevné objektivy Nikon 85 mm f/1,8 a Nikon 24 mm f/1,8) a aby mi batoh dobře seděl na zádech. Další důležité aspekty pro mě byly rozumná velikost, hmotnost a nakonec samozřejmě také, aby se mi líbil.

Pokud vybíráte nový fotobatoh, rozhodně doporučuji dorazit na prodejnu Megapixelu, jelikož tam naleznete širokou nabídku, kterou si rovnou můžete vyzkoušet „na vlastní záda“ a zjistit tak hned, zda vám sedí, či nikoliv. Jsou tam navíc lidé, kteří vám ochotně a odborně poradí. Vyzkoušela jsem si spoustu batohů, až jsem díky postupnému vyřazování skončila u Tenba Shootout II 16L DSLR Backpack.

I přesto, že není úplně veliký (přece jen má objem pouhých 16 litrů), dosud jsem neměla problém, že by se mi do něj něco nevešlo. Když jsem potřebovala batoh použít i pro jiné účely než na focení, stačilo jednoduše vyndat vložku s přepážkami na suchý zip a tím si v batohu udělat ještě více místa.

Batoh pro fotografy | Megapixel

Batoh na focení i na výlety

Přepážky lze libovolně přesouvat, což se mi hodí hlavně při výletech do hor, kdy si s sebou beru jen širokoúhlý objektiv a zbytek prostoru mohu využít pro věci jako bundu, svačinu, apod. Navíc si díky tomu můžete vnitřní prostor rozvrhnout přesně dle vašich potřeb. I přes své rozměry dokáže batoh pojmout i velké objektivy typu 70-200 mm f/2,8, apod.

Líbí se mi, že součástí je i pláštěnka, byť to není až tolik potřeba, jelikož je sám vyrobený z odolných materiálů. Pokud vás ale zastihne silnější déšť, může se hodit. Já ji za půl roku použila zatím jen jednou na výletě v horách. Byla jsem celá mokrá, ale batoh zůstal úplně suchý.

Focení psů | Megapixel

Dostatečný prostor pro věci

Pokud používáte stativ, určitě uvítáte mnoho možností jeho uchycení. Uchytit jej můžete jednak do bočních kapes, ale primární umístění pro něj je na spodní straně batohu pomocí popruhů. Já osobně stativ skoro vůbec nepoužívám, ale vymyslela jsem popruhům nové využití. Používám je k připevnění srolované podložky, abych si během horšího počasí nemusela lehat do mokré trávy nebo do bahna.

Po prvním měsíci používání mi začalo vadit, že v batohu není pořádně prostor na velkou pet flašku. Tento problém jsem ale rychle vyřešila tím, že jsem si pořídila dvoulitrový hydratační vak, pro který je v batohu přímo určená kapsa. A dokonce jsem zjistila, že mi vak s vodou vyhovuje mnohem více, než neustálé vyndavání flašky s vodou, hlavně když jsem někde na výletě. Takže mě na první pohled menší nevýhoda batohu nakonec dotlačila k mnohem lepšímu řešení.

Batoh značky Tenba | Megapixel

Pohodlný batoh na delší cesty

S batohem jsem stihla spoustu celodenních výletů a zatím jsem neměla problém, že by mě bolely ramena nebo záda, a to i přes mé (ne)umění poskládat těžký náklad dost nesymetricky. Na kratší výlety nebo focení si zapínám hrudní pás a na delší, celodenní, výlety potom i bederní pás, díky kterému se ramena tolik nenadřou.

Až když jsem měla tento fotobatoh nějakou dobu doma, všimla jsem si při prohlížení webu Megapixelu, že je v parametrech uvedená hmotnost skoro kilo a půl. Pokud bych si tyto parametry zpětně nepročetla, vůbec by mi díky jeho pohodlnosti nepřišlo, že by mohl batoh vážit „tolik“.

U tohoto batohu je potřeba myslet na jednu důležitou věc. Kvůli své menší velikosti nemá boční přístup k technice. Tím jsou vybavené až větší modely Shootout II 24L nebo 32L. Pro přístup k technice je tedy batoh potřeba sundat ze zad a otevřít jeho zadní stranu, čímž vám může utéct nějaký zajímavý záběr. 

Batohy Shootout jsou, jako i většina ostatních Tenba batohů, černé a lehce se tak zašpiní. Díky kvalitním omyvatelným materiálům ale stačí vzít akorát malý hadřík, navlhčit ho a špínu z batohu otřít. Takto to dělám už třičtvrtě roku a batoh vypadá stále jako nový.

Focení psů | Megapixel

Na závěr bych chtěla říct, že tento batoh opravdu splnil mé očekavání. Jsem s ním hodně spokojená a doporučila bych ho všem, kteří hledají kvalitní a odolný fotobatoh, který není zas až tak veliký, ale přitom se dá skvěle použít jak na fotografování, tak na cestování nebo jakokouliv jinou aktivitu. Těším se na všechny dobrodružství, které s batohem v budoucnu podniknu.

Chtěli byste vidět více z Eliščiny tvorby? Neváhejte navštívit její Instagramový profil.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.