Workshop

Fotografování BMX se zábleskovým světlem na Trojském mostě

Fotografování se studiovými světly již není pouze interiérovou záležitostí. Díky bateriovým generátorům a světlům napájeným externí baterií si lze postavit studio doslova kdekoliv. To otevřelo například nové možnosti sportovním fotografům. Přijďte si vyzkoušet jak se pracuje se studiovým bleskem v terénu.

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Co vás čeká:

 • profesionální sportovní fotograf Vítek Ludvík
 • zkušený free ride BMX jezdec
 • několik studiových zábleskových světel
 • ukázka instalace světel
 • základní principy použití záblesku v terénu
 • práce s kulisou architektury
 • fotografování sportu v malých skupinkách

Místo konání workshopu:

Sraz proběhne v čase 16:45 - 17h přímo na lokaci. Účastníci se sejdou s lektorem na úpatí Trojského mostu, na holešovickém břehu, tedy na té straně kde je zastávka metra a tramvaje "NÁDRAŽÍ HOLEŠOVICE". Samotný workshop bude probíhat mezi 17 - 19h tamtéž.

Cíl workshopu:

Naučit učástníky pracovat se zábleskovým světlem přímo v terénu a osvojit si dovednost zakomponovat do záběru zajímavou kulisu měststé architektury

Během kurzu si účastníci vyzkouší i práci se studiovými záblesky při focení akčního sportu

Kurz má omezenou kapacitu. Díky tomu bude zachován maximální komfort během samotného fotografování a nemělo by se stát, že vám někdo poleze do záběru, nebo „ukradne světlo“.

Během celého kurzu se budou průběžně vyhodnocovat pořízené fotografie, aby měl každý okamžitou zpětnou vazbu a mohl se zaměřit na chyby, kterých se případně dopustil.

Lektor a garant fotosoutěže BUDIŽ SVĚTLO - Vítek Ludvík

Český fotograf a filmař Vítek Ludvík se narodil v roce 1973 na Vysočině. Na základě úspěchů v oblasti sportovní fotografie je známý po celém světě hlavně jako fotograf adrenalinových sportů a volného pohybu v přírodě. Díky jeho přirozenému talentu vystihnout skutečný příběh opravdových lidí se účastní těch nejzajímavějších projektů, nejčastěji pod hlavičkou Red Bull Media House,  jeho záběr je však mnohem širší. Od fotografování společenských a sportovních akcí, přes studiové práce zaměřené na prezentaci produktů a reklamu, po portréty nejen známých osobností. Svým kreativním přístupem si získal stálé místo mezi nejvyhledávanějšími českými fotografy.


www.vitekludvik.com

Pro koho je kurz vhodný:

Workshop je vhodný pro každého, kdo si chce užít focení v malé skupině a také si chce přinést domu pár opravdu dobrých fotografií. Určen je jak zcela začínajícím, tak pokročilejším fotografům. Podmínkou pro absolvování kurzu je vlastní fotoaparát s manuálním nastavením času a clony, se sáňkami na externí blesk (majitelé starších fotoaparátů Minolta a Sony, musí vlastnit redukci sáněk blesku). Majitelé externího blesku si ho mohou přinsét, stejně jako stativ.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

 • Vlastní fotoaparát libovolné značky s možností připojení externího blesku a manuálního nastavení expozice
 • Chuť se něco naučit
 • Nejsou potřeba žádné fotografické zkušenosti, pouze znalost základního ovládání svého fotoaparátu.
  Pokud si s ovládáním ještě nevíte rady, doporučujeme nejprve absolvování kurzu
  Jak ovládat digitální zrcadlovku
  .

Máte zájem o pronájem atelieru, nebo individuální kurz na míru?
Stačí vyplnit kontaktní formulář, ozveme se vám.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.