Fotografické kurzy
Fotografování jídla - beseda s garantem soutěže Karlem Kitou

Fotografování jídla - beseda s garantem soutěže Karlem Kitou

Fotografování jídla je určitě velmi zajímavou disciplínou, která se v poslední době těší velké popularitě. Vždyť kdo by neměl v knihovně alespoň jednu kuchařskou knihu, nebo koho by v televizi nezaujal nějaký ten kulinářský pořad. Navíc jde celkem zvláštní žánr, protože v sobě nese něco ze zátiší, z produktové fotografie, ale zároveň je poměrně hodně výtvarný. Pokud vás zajímá, co se skrývá pod výrazem „foodstyling“ a chcete nahlédnout pod pokličku mistra ve svém oboru, jste zváni na exkluzivní besedu s garantem soutěže na téma „Dobrou chuť“, kterým je Karel Kita

Poukaz již máte?

Přihlašte se na konkrétní termín.

Vyberte si kurz

Přehled kurzů

Stručný obsah besedy:

  • Kdo je Karel Kita

  • Co je foodstyling

  • Fotografická výbava

  • Ukázky z tvorby a poznatky z praxe Karla Kity

  • Zpracování fotografií

  • Otázky a volná diskuze

foto: Karel Kita

Karel Kita - garant foto soutěže "Dobrou chuť!"

Postupnými krůčky zvídavého děcka od svých prvních Smen a Zenitů, zvětšování ve fotokomoře,  přes studentské pokusy s barevnou i černobílou fotografií se začíná v dospělosti propojovat zájem  o fotografii s tvůrčí prací v grafických studiích reklamních agentur. Zlomovým bodem byl rok  2000, kdy přišlo rozhodnutí zkusit štěstí na východě. Vytrvalost dojít k cíli se vyplácí, neboť  získaní pozice redakčního fotografa u dubajského vydavatelství Motivate je důležitým krokem v  kariéře. Rok 2008 je rokem návratu k profesionálnímu fotografování pro česká média a  společnosti. Od roku 2014 k fotografické praxi se přidává lektorská činnost, zejména na fakultě  umění Ostravské univerzity. 

Fotografie a reportáže Karla Kity se objevily a objevují v časopisech Apetit, Food, Gurmet,  Marienne – Venkov a styl, Villa, Lidé a Země. V zahraničí byly publikovány fotografie v  časopisech jako jsou Identity, What's On, FOOD Spiney's, EP magazine, Souq, Hello a řadě dalších.


foto: Karel Kita

Karel Kita spolupracoval na knihách Jitky Rákosníkové ­ Česká kuchařka, na kuchařce Divotvorný  hrnec Jaroslava Sapíka a knize Mimibazar na talíři ve spolupráci s celebrity šéfkuchařem  Romanem Hadrbolcem. Pro nakladatelství Pinguin London fotografoval piva českých pivovarů.  Podílel se na různých dalších projektech regionálních kuchařek a restaurací a špičkových hotelů.  Při své práci specialisty na kulinářskou fotografii se setkal a fotografoval s šéfkuchaři jako  například Gordon Ramsey, Ken Hom, Uwe Michel, John Wood, Roman Paulus, Jaroslav Sapík,  Mirka van Gils Slavíková, Jiří Štift, Roman Hadrbolec. 

Reklamní fotografie a obalový design Hotely Radisson SAS, Intercontinental Hotels, Jumeira Intl.  Hotels, Imperial Hotel, Mondelez, Nestlé, Albayader, Pekárny Martina,  Kulinářská fotografie dle Karla Kity by měla především mít schopnost vyvolat chuť k jídlu a to lze  jen s dobře nasvícenou, nastylovanou a komponovanou fotografií.
www.karelkita.com


foto: Karel Kita

Technika garanta


foto: Karel Kita

S autorem těchto krásných fotografii jsme domluvili také exkluzivní workshop, během kterého si budete moc vyzkoušet jak vznikají podobné záběry.

30.1.2016 / 13 - 17h (Praha) - Kulinářská fotografie dle Karla Kity

 

Kam pokračovat?

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím