Přidejte se! Zúčastněte se naší celoroční fotografické soutěže. Přihlásit do soutěže

Téma měsíce Fotomontáž / grafika / koláž

Na druhý prázdninový měsíc jsme si pro vás připravili zcela nové a velmi kreativní kolo naší velké fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018. Každý fotograf je svým způsobem výtvarník, protože pracuje s podobnými výrazovými prostředky jako malíř, nebo grafik. Koláže a fotomontáže mají své místo ve fotografickém oboru od nepaměti a s nástupem digitálních technologií se tyto obory grafika stále více prolínají. Zadání červencového kola proto zní FOTOMONTÁŽ / GRAFIKA / KOLÁŽ. Do soutěže zasílejte fotografie, které byly dodatečně zmanipulovány pomocí grafických editorů. První podmínkou je, že musí být na první pohled zřejmé, že jde o koláž, fotomontáž, nebo grafiku. Druhou podmínkou že kostrou, tedy základem obrazu bude vlastní, fyzická fotografie.

Posledním kritériem je to, že musí být na první pohled patrné, že jde o fotografickou manipulaci. Základní úpravu jasu, kontrastu a korekci barev, nelze považovat za fotomontáž ani koláž. Jinak se kreativitě meze nekladou.

Radovan Bartek, garant měsíce

Mladý a nadšený fotograf, grafik a retušér z Jihlavy. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže,…

Číst dál

Technika garanta

Radovan Bartek, garant měsíce

Mladý a nadšený fotograf, grafik a retušér z Jihlavy. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže, concept art a photobashing, se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi. Radovan působí také jako lektor se zaměřením na zpracování a retuše fotografií.

Technika garanta


Sbalit

Vhodné vybavení pro focení tématu
Fotomontáž / grafika / koláž

Nevíte si s tématem rady? Pomůžeme vám!

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Sbírejte zároveň body do roční soutěže. Vítězové si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes 160 000 Kč!

canon logoPartnerem tématu je společnost Wacom

Objevte špičkové grafické tablety a příslušenství značky Wacom

Články k aktuálnímu tématu

Všechny články Skrýt

Soutěžní fotografie

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 300 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím