Přidejte se! Zúčastněte se naší celoroční soutěže. Přihlásit do soutěže

Téma měsíce Fotomontáž / grafika / koláž

Na druhý prázdninový měsíc jsme si pro vás připravili zcela nové a velmi kreativní kolo naší velké fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018. Každý fotograf je svým způsobem výtvarník, protože pracuje s podobnými výrazovými prostředky jako malíř, nebo grafik. Koláže a fotomontáže mají své místo ve fotografickém oboru od nepaměti a s nástupem digitálních technologií se tyto obory grafika stále více prolínají. Zadání červencového kola proto zní FOTOMONTÁŽ / GRAFIKA / KOLÁŽ. Do soutěže zasílejte fotografie, které byly dodatečně zmanipulovány pomocí grafických editorů. První podmínkou je, že musí být na první pohled zřejmé, že jde o koláž, fotomontáž, nebo grafiku. Druhou podmínkou že kostrou, tedy základem obrazu bude vlastní, fyzická fotografie.

Posledním kritériem je to, že musí být na první pohled patrné, že jde o fotografickou manipulaci. Základní úpravu jasu, kontrastu a korekci barev, nelze považovat za fotomontáž ani koláž. Jinak se kreativitě meze nekladou.

Radovan Bartek, garant měsíce

Mladý a nadšený fotograf, grafik a retušér z Jihlavy. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže,…

Číst dál

Technika garanta

Radovan Bartek, garant měsíce

Mladý a nadšený fotograf, grafik a retušér z Jihlavy. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže, concept art a photobashing, se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi. Radovan působí také jako lektor se zaměřením na zpracování a retuše fotografií.

Technika garanta


Sbalit

Vhodné vybavení pro focení tématu
Fotomontáž / grafika / koláž

Nevíte si s tématem rady? Pomůžeme vám!

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Sbírejte zároveň body do roční soutěže. Vítězové si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes 160 000 Kč!

 Partnerem tématu je společnost Panasonic

 

Články k aktuálnímu tématu

Všechny články Skrýt

Soutěžní fotografie

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím