Magazín

Produktové aktuality

Foťte svatby pevnými objektivy Sigma

Tom KalousVydáno: 4. 7. 2019 v 11:56 • Rubrika: Produktové aktuality

Foťte svatby pevnými objektivy Sigma

Fotit svatbu není jednoduchá záležitost. V jeden den se z vás totiž stává fotograf hned několika žánrů, a proto je dobré mít v batohu či brašně několik různých objektivů, které je nutné během dne střídat, abyste se přizpůsobili dané scéně. Skvělou volbou pro svatební fotografii jsou objektivy Sigma, které mají výbornou světelnost, jemný bokeh a v neposlední řadě i špičkovou kresbu.

Jak již bylo v úvodu psáno, během svatebního dne fotíte několik různých žánrů, a proto jsou svatby dobrou průpravou v životě fotografa, který například začíná a který třeba ani svatby fotit primárně nechce, ale ještě neví, kterému žánru fotografie by se chtěl konkrétně věnovat. A jaké žánry si na takové svatbě můžeme vyzkoušet? V první řadě jste v podstatě většinu času reportážní fotograf, který zachycuje momenty příprav, obřadu a následných oslav sňatku. 

Autor: Pavlína Wagnerová, objektiv: Sigma 85mm f/1,4 EX DG HSM

Dalším žánrem jsou portréty, kdy si pár vezmete někam na klidné místo, nastavujete si je do pozic, které vypadají dobře a fotíte. Mnohdy se stává, že vás nevěsta poprosí, že by chtěla vyfotit prstýnky v krabičce nebo detail šatů, aby byla vidět značka, o což ji třeba poprosil svatební salón či zlatnictví. V tomto případě jste produktový fotograf a musíte si dát záležet, aby fotka vypadala jako z katalogu. No a na konec jste také makro fotograf, který fotí detaily prstýnků, jako jsou vyryté iniciály nebo vsazené drahokamy.

Autor: Jan Berounský, objektiv: Sigma 50mm f/1,4 DG HSM Art

A jaký tedy potřebujete objektiv? Můžete říci, že vám na zachycení všeho vystačí univerzální ohnisko 24-70 mm. Ano, pokud se vám nechce moc chodit a fotíte spíše stylem „sniper“ - zaměřit, zoomovat a fotit, proč ne. Za mě je lepší mít více objektivů a pro fotku si dojít. Donutí vás to k větší kreativitě a vytvoříte mnohem zajímavější snímky. Velkou výhodou objektivů Sigma s pevnou ohniskovou vzdáleností je světelnost. Výborná světelnost f/1,4 vám vytvoří nejen krásný krémový bokeh, ale zajistí, že třeba v kostele nebo v restauraci nebudete muset používat vysoké citlivosti ISO. Možná ani nebudete muset tahat blesk a rušit tak blýskáním svatebčany při obřadu. 

Autor: Petr Ovsík, objektiv: Sigma 35mm f/1,4 DG HSM Art

Ideální ohnisko neexistuje a objektivy se mohou prolínat napříč všemi žánry. Na reportáž, skupinky a všeobecně na celky je vhodná Sigma 35mm f/1,4 DG HSM Art díky svému dotatečně širokému úhlu záběru.

Na portréty jsou vhodné objektivy Sigma 50mm f/1,4 DG HSM ArtSigma 85mm f/1,4 DG HSM Art nebo Sigma 105mm f/1,4 DG HSM ArtS těmito objektivy zachytíte také různé detaily, třeba výzdobu na stolech nebo raut.

Je třeba říci, že se tyto pevné objektivy se světelností f/1,4 chovají skvěle v přímém protisvětle. Netrpí téměř na řádnou optickou vadou, a tak chromatickou aberaci nebo zkreslení očekávejte jen velice zřídka.

Autor: Petra Žáčková, objektiv: Sigma 50mm f/1,4 DG HSM Art

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.