Fuji dnes představila modely X-Pro2, X-E2S, X70 a další skvělé novinky Produktové aktuality

Fuji dnes představila modely X-Pro2, X-E2S, X70 a další skvělé novinky

Luděk BouškaAktualizováno: 15. 1. 2016 v 18:12 • Rubrika: Produktové aktuality

Nově představené modely od Fuji jsou víc, než zajímavé. Po dlouhém čekání byl představen model X-Pro2 s hybridním hledáčkem, velice rychlý kompakt s výměnnými objektivy X-E2S a s oběma modely kompatibilní odolný teleobjektiv XF100-400mm. Zvláštní pozornost si ale zaslouží nový kompakt X70 s pevně vestavěným širokoúhlým objektivem a snímačem velikosti APS-C. Třešničkou na dortu je pak odolný outdoorový kompakt XP90.

FUJIFILM X-Pro2

Fotoaparát FUJIFILM X-Pro2 výrazně zvyšuje výkonnost, nabízí světově jedinečný hybridní multifunkční hledáček a je vybaven zcela novým X-Trans CMOS III čipem s rozlišením 24MP.


Nový model se pyšní hybridním hledáčkem, který je schopen okamžitě přepínat mezi optickou a elektronickou funkcí a navíc je vybaven zdokonaleným obrazovým senzorem a procesorem, který dramaticky zvyšuje kvalitu obrazu. Díky kombinaci těchto funkcí s ultra vysokou kvalitou obrazu objektivu FUJINON X-Mount a technologií reprodukce barev vyvinutou v průběhu 80 let výroby fotografických filmů zajišťuje fotoaparát X-Pro2 nejlepší výsledky, jakých kdy bylo dosaženo pomocí fotoaparátů řady X.

Elektronické hledáčky (EVF), které se používají v nezrcadlových fotoaparátech předčí optické hledáčky, protože nastavení včetně vyvážení bílé a expozice je možné zkontrolovat okamžitě a zobrazený snímek je možné zvětšit a zkontrolovat přesnost zaostření. Avšak v některých případech dávají fotografové přednost přirozenějšímu pohledu. Zejména optický dálkoměr, který umožňuje uživateli zobrazit předmět téměř stejně, jako ho vidí prosté oko, je mimořádně účinný a často mu dávají přednost autoři dokumentárních, reportážních a street fotografií. Fotoaparát X-Pro2 je jediným fotoaparátem s vyměnitelným objektivem na světě, který má systém hybridního hledáčku kombinující oba dva jeho typy.

Nově vyvinutý senzor 24.3MP X-Trans CMOS III

Jedinečný náhodně vybraný barevný filtr, který omezuje moaré a falešné barvy, aniž by bylo potřebné použít optický LP filtr. Tyto barevné filtry také zvyšují rozlišení, takže při fotografování s objektivem Fujinon s vysokým rozlišením vytváří fotoaparát obrázky s rozlišením, které je vnímáno jako daleko vyšší, než je skutečný počet použitých pixelů.

Nový vysoce účinný systém zpracování obrazů s procesorem X Pro

Procesor X Pro, který se může pochlubit čtyřnásobnou rychlostí zpracování obrazů ve srovnání s konvenčními systémy, má i přes vyšší rozlišení rychlejší všechny doby odezvy. Došlo k navýšení rychlosti zápisu, doby potřebné ke spuštění a rychlosti vysokorychlostního sériového fotografování. Nový systém zpracování obrazů v kombinaci se senzorem X-Trans CMOS III dosahuje ještě větší rychlosti automatického zaostření, snižuje šum a reprodukci tónů a barev, která překonává dřívější systém procesor EXR II.

První vyspělý hybridní multifunkční hledáček na světě nabízí výhody jak optického, tak i elektronického hledáčku

Fotoaparát X-Pro2 je vybaven optickým i elektronickým hledáčkem, takže jeho uživatelé mohou využít oba. Optický hledáček pro přímé zobrazení fotografovaného předmětu, elektronický pro nastavení náhledu. Možnost okamžitého přepínání mezi těmito dvěma typy hledáčku se poprvé objevila u fotoaparátu X100 v roce 2011, ale poslední verze použitá u přístroje X-Pro2 je nejvyspělejším hybridním hledáčkem. Je vybaven funkcí Multi-Magnification, která automaticky zapíná zvětšení hledáčku podle použitého objektivu, a také elektronických dálkoměrem, který zároveň zobrazuje elektronický hledáček v horní části optického hledáčku.

Nová ohnisková štěrbinová závěrka s maximální rychlostí 1/8000 s a synchronizací blesku až 1/250 s

Rychlejší mechanická závěrka zajišťuje větší pružnost při volbě clony objektivu při fotografování ve vysoce jasném prostředí nebo při fotografování s bleskem ve dne. Ačkoliv kromě toho při použití vyšších rychlostí závěrek dochází zpravidla ke zvýšení hluku a vibrací, fotoaparát X-Pro2 je tišší a jeho vibrace menší ve srovnání s konvenčními modely díky optimalizaci klíčových ovládacích prvků a dílů.

Robustní a nepřízni počasí odolné tělo fotoaparátu vyhovuje potřebám profesionálních fotografů

Tělo fotoaparátu je vyrobeno ze čtyř kusů hořčíkové slitiny a je utěsněno v celkem 61 bodech každé části a díky tomu je prachotěsné, odolné proti stříkající vodě a schopné provozu při teplotách až do – 10 °C. Kromě toho má duální otvory pro karty SD, což zajišťuj vyšší spolehlivost ukládání obrazů.


FUJIFILM X-E2S

Poslední model řady X ve stylu dálkoměru má optimální parametry automatického ostření a je snadno ovladatelný.

Fotoaparát X-E2S má trvanlivé, kompaktní a lehké tělo s hledáčkem pracujícím v reálném čase, který nabízí velký displej se zvětšením 0.62x a elektronický hledáček s nejkratším dobou zobrazení na světě v délce 0.005 sekundy. Přístroj je také vybaven systémem automatického ostření, který vyniká při snímání pohybujících se objektů. Nový model X-E2S převzal funkce a stylový design dálkoměru od původního modelu X-E2 a disponuje novými funkcemi včetně zdokonalené elektronické závěrky a intuitivnějšího grafického rozhraní uživatele (GUI), které poskytuje uživateli lepší zážitky při práci s přístrojem.

Hlavní přednosti fotoaparátu X-E2S:

Model s hledáčkem pracujícím v reálném čase ve stylu dálkoměru

Organický EL displej s 2.36 milionu pixelů a specializovaný objektiv hledáčku umožňuje fotoaparátu X-E2S nabídnout zvětšení zobrazení 0.62x s přehlednou obrazovkou hledáčku a vysokým rozlišením. Kromě toho nejkratší doba zobrazení na světě v délce 0.005 sekundy umožňuje fotografovi zachytit jakýkoliv snímek, zatímco se dívá na živý obraz skrze hledáček.

Kompaktní a lehké tělo fotoaparátu se zdokonaleným ovládáním a optimalizovanou rukojetí

Oblíbené funkce fotoaparátu X-E2 včetně ovládacích prvků na horní straně přístroje a kompaktního a lehkého těla o hmotnosti pouhých 350 g byly přeneseny na model X-E2S. Kromě toho optimalizovaný tvar rukojeti umožňuje uživateli měnit rychle nastavení při současném držení fotoaparátu. Sedm funkčních tlačítek na horní straně a zadní straně těla fotoaparátu je možné upravit podle potřeb uživatele. Spínačem Auto Mode Switch je možno zvolit plně automatickou funkci Advanced Auto SR, která je schopna automaticky rozpoznat typ fotografovaného prostředí a optimalizovat nastavení tak, aby bylo dosaženo nejlepší možné fotografie.

Senzor APS-C X-TransTM CMOS II s vestavěným AF pomocí detekce fáze a systémem zpracování obrazu pomocí procesoru EXR II, jejichž kombinace zajišťuje vynikající výsledky

Automatické ostření pomocí detekce fáze umožňuje fotoaparátu X-E2S rychlé automatické ostření za pouhé 0.06 sekundy, zapnutí fotoaparátu trvá 0.5 sekundy, prodleva času závěrky je 0.05 sekundy a interval mezi snímky je 0.5 sekundy. Díky jedinečné technologii senzoru Fujifilm, která se vyvinula za po mnoho let výzkumu a vývoje fotografických filmů, poskytuje fotoaparát X-E2S ohromující výsledky.

Nový systém automatického ostření k zachycení pohybujících se objektů

Nový systém automatického ostření fotoaparátu X-E2S poskytuje nové možnosti volby funkcí Zone a Wide/Tracking navíc ke stávajícímu režimu jednoho bodu Single Point a umožňuje zaostření na jeden ze 49 bodů, díky čemuž je ostření rychlé a přesné. Nové režimy nabízejí výrazně zdokonalené zaostření pohybujících se objektů v oblasti pokryté 77 body pro automatické ostření.

Rozsáhlá řada 21 vysoce výkonných objektivů FUJINON X-mount, které pokrývají ultra-široký úhel pro vynikající možnosti fotografování na dálku

Při vývoji objektivu X-mount byly využity nejnovější digitální technologie, které nabízejí vysoce přesné řešení optické části, které zajišťuje nejlepší možnou kvalitu snímků. Řada XF, včetně objektivu FUJINON XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR, jehož uvedení na trh bylo oznámeno dnes, byla rozšířena na 21 objektivů, z nichž všechny zajišťují vynikající rozlišení, pokud jsou použity společně s fotoaparátem X-E2S.


FUJIFILM X70 - nejmenší a nejlehčí model řady X se senzorem velikosti APS-C


Fotoaparát je vybaven novým objektivem FUJINON 18.5mm F2.8, který je vhodný pro celou řadu možných použití od fotografování krajin až po momentky. Fotoaparát, který bude k dostání v únoru 2016, má senzor X-Trans CMOS II velikosti APS-C a zařízení pro zpracování obrazu na bázi procesoru EXR II.
Fotoaparát nese všechny charakteristické znaky řady, když v sobě spojuje jednoduché ruční ovládání s nejvyšší kvalitou obrazu a univerzálními fotografickými funkcemi. Fotoaparát X70 je prvním modelem řady X, který nabízí dotykovou obrazovku, která se otáčí o 180° a umožňuje uživateli fotit z výšky směrem dolů a zachycovat selfíčka.

Hlavní funkce fotoaparátu X70:

Nový objektiv FUJINON 18.5 mm F2.8 určený pro celou řadu různých podmínek fotografování od krajiny až po momentky!

Díky použití optického řešení převzatého z fotoaparátu X100T bylo možné vyvinout kompaktní vysoce kvalitní širokoúhlý objektiv umístěný v tenčím a menším těle. Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností rovnoměrně roznáší světlo na celý snímek a zajišťuje tak vytvoření obrázku s vysokým rozlišením od středu až po jeho hrany.

Vysoce kvalitní povrchová úprava a snadná obsluha povzbuzují tvořivost

Díky své hmotnosti pouhých 340 g je fotoaparát nejlehčím přístrojem řady X, který má senzor velikosti APS-C. Horní deska je vybavena z hliníku vyfrézovanými ovládacími prvky kompenzace expozice a rychlosti uzávěrky, díky čemuž je snadný přístup k hlavním funkcím, zatímco clonové a ostřící kroužky jsou také vyfrézovány z hliníku tak, by byla hmotnost co nejmenší. Otevření clony je možno měnit v krocích po 1/3 nebo 1 a navíc je zaostřovací kroužek zdvojen jako ovládací kroužek, který umožňuje přístup k celé řadě funkcí.
Fotoaparát X70 je také vybaven páčkou přepínání automatického režimu (Auto Mode Switch), kterým je možné navolit plně automatický režim Advanced SR Auto, díky kterému si fotoaparát zvolí optimální nastavení tak, aby bylo dosaženo vynikajících výsledků při fotografování jakékoliv scény.

Kompaktní tělo se senzorem X-Trans CMOS II velikosti APS-C a zařízení pro zpracování obrazů na bázi procesoru EXR II

Klíčové technologie, které zajišťují vysokou kvalitu obrazu na které jsou jedinečné v modelech řady X, byly stlačeny do těla přístroje, které se vejde do kapsy. Zahrnují ohromující technologii reprodukce barev vyvinutou jako výsledek více než 80 let výzkumu fotografického filmu a jedinečné zařízení optimalizující modulaci objektivu (Lens Modulation Optimiser) (LMO), která koriguje optické vady, jako je difrakce s cílem dosáhnout ostrosti hran a realistického trojrozměrného efektu.
Fázová detekce AO v senzoru provádí ultra rychlé ostření za 0.1 sekundy a díky vysokorychlostnímu zpracování obrazu procesorem EXR II se fotoaparát zapne za pouhou 0.5 sekundy, a čas zavření závěrky je 0.01 s a interval k mezi snímky je 0.5 sekundy.

První sklopná dotyková LCD obrazovka v úhlu 180 ° ve fotoaparátu řady X

Fotoaparát X70 je vybaven dotykovou LCD obrazovkou, poprvé u výrobku řady X. Zapnutím nastavení dotykového panelu je možné při fotografování volit funkce dotykového fotografování (Touch Shot) a oblast ostření (Focus Area). Při přehrávání je možné provádět intuitivní operace podobné funkcím inteligentního telefonu, jako poklep, přetažení, zmenšení, zvětšení a změna velikosti dvojklikem. Spojením funkce dotykového fotografování s možností sklopit displej o 180 ° můžete dosáhnout ještě vyšší míry kreativity. Položte fotoaparát na zem a použijte dotykovou spoušť k fotografování z pohledu dítěte nebo domácího mazlíčka. Stejná funkce také usnadňuje pořizování selfíček.

Speciální příslušenství k rozšíření možností fotoaparátu X70

Byly vyvinuty čtyři volitelné doplňky s cílem učinit fotoaparát X70 ještě univerzálnějším. Tyto čtyři doplňky obsahují pouzdro z polokůže BLC-X70 pro ochranu a lepší držení, sluneční clonu LH-X70, která má omezit oslnění a stíny, optický hledáček VF-X21 pro ty, kteří dávají přednost snímkům v rámu viděným přes hledáček a širokoúhlý výměnný objektiv WCL-X70 21mm (ekvivalent 35 mm).


FUJINON XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR

Objektiv FUJINON XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR je super teleobjektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností pro dálkové fotografování, který pokrývá ohniskovou vzdálenost 35 mm, ekvivalent 152 – 609 mm. Vysoce výkonná optická konstrukce složená z 21 prvků ve 14 skupinách zahrnuje pět čoček ED a jednu čočku SUPER ED, které pomáhají omezovat chromatické vady, ke kterým často dochází u teleobjektivů. Díky tomu zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu ve své třídě. Objektiv byl navržen pro ruční fotografování se stabilizačním systémem 5.0-stop a váží méně než 1.4 kg. Lineární motor provádí automatické ostření a činí tak tento objektiv dokonalým pro fotografování rychle se pohybujících objektů včetně letadel a sportovních motorových vozidel. Objektiv je také odolný vůči prachu a vodě a může být používán při teplotách až -10°C, takže je vhodný k použití v celé řadě podmínek fotografováním v exteriéru. Na přední prvky objektivu byl nanesen fluorový nátěr, který odpuzuje vodu a nečistoty a dále zvyšuje odolnost objektivu.


FUJIFILM FinePix XP90

Se svými čtyřmi robustními ochrannými prvky je ideálním fotoaparátem pro vaši dovolenou a venkovní volnočasové aktivity. Hmotnost kompaktního a lehkého těla fotoaparátu XP90 je pouhých 203 g a toto je vybaveno objektivem FUJINON s vysokým rozlišením a zajišťuje tak vysoce kvalitní snímky díky jedinečné reprodukční technologii barev společnosti Fujifilm.

Hlavní vlastnosti a funkce fotoaparátu FinePix XP90:

 • Odolnost proti vodě do 15 m, odolnost proti pádu z výšky 1.75 m, odolnost proti mrazu do -10°C a odolnost proti prachu
 • Pořizování fotografií podle nastaveného intervalu a funkce vytvoření vide z pořízených snímků (Time-Lapse Movie)
 • Bezdrátové připojení k inteligentním telefonům a tabletům
 • Pořizování videí v plném rozlišení
 • Senzor 16.4 megapixelů, 1/2.3” palce BSI CMOS 
 • Objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností od 28mm, 5x zoom
 • Optická stabilizace snímku
 • 11 vyspělých uměleckých filtrů 
 • Pořizování záběrů ve vysoce dynamickém rozsahu (HDR) 
 • Funkce Motion Panorama 360° pro pořizování panoramatických záběrů


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Rok s Megapixelem 2016

  Zapojte se s námi do již 3. ročníku fotografické soutěže o nejlepšího fotografa roku 2016. I letos jsme si pro vás připravili 12 soutěžních kol,…

 • Mrazivé okamžiky

  Tepová frekvence stoupá, dech se zrychluje a ledový vítr bičuje promrzlou tvář. Pokoření další výzvy je na dosah. Zima otevřela svou náruč všem,…

 • Dynamická krajina

  Krajina patří všeobecně k jednomu z nejpopulárnějších a žánrů. Většina fotografů ráda cestuje objevuje nová místa a nové přírodní krásy a s oblibou…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím