ID: 007953

Digitální kompakt Fuji FinePix F200EXR stříbrný

 • Značka: Fujifilm
 • Rozlišení: 12 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Fuji FinePix F200EXR stříbrný?

„Fuji FinePix F200EXR stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Fuji FinePix F200EXR stříbrný?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 262 Kč?

Začít s výkupem

Digitální fotoaparát F200EXR navazuje na dlouhou a slavnou řadu snímačů Super CCD použitých například v modelech FinePix F10 a FinePix F31fd. FinePix F200EXR je dokonalý fotoaparát pro fotografické nadšence, díky vynikající technologii snímače umožňující tvorbu fotografií nevídané kvality pomocí kompaktního fotoaparátu, který na první pohled nevypadá nijak výjimečně. Produktová sekce: Digitální kompakty Fujifilm

Parametry a popis

Společnost Fujifilm představuje fotoaparát F200EXR se snímačem typu Super CCD EXR

Společnost Fujifilm odhalila digitální kompaktní fotoaparát FinePix F200EXR využívající nový snímač o velikosti 1/1.6" typu Super CCD EXR. Jde o první fotoaparát vybavený technologií EXR společnosti Fujifilm, která nabízí tři způsoby používání snímače - k optimalizaci rozlišení, dynamického rozsahu a výsledků při slabém osvětlení. Fotoaparát F200EXR má LCD displej s úhlopříčkou 3,0 palce, objektiv s 5x optickým zoomem, duální stabilizaci obrazu a výstup v HD (platí pro fotografie). V automatickém režimu EXR fotoaparát volí, který ze tří režimů snímače bude použit. Případně může tuto volbu provést sám uživatel.

Přehled funkcí a vlastností:

 • Snímač typu Super CCD EXR s volbou režimů a rozlišením 12 megapixelů (6MP v režimech slabého osvětlení a dynamického rozsahu)
 • Širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem (ekvivalent kinofilmu 28-140mm)
 • Duální stabilizace obrazu
 • Snadno čitelný LCD monitor s úhlopříčkou 3 palce
 • Režimy vysoké citlivosti (ISO 6400 při rozlišení 6MP a 12800 při rozlišení 3MP)
 • Manuální ovládání (včetně priority clony a priority času)
 • Režim EXR Auto volí režim snímače a scény (portrét, noc, makro, krajina, noční portrét a portrét se zadním osvětlením)
 • Režim simulace filmu (Provia/standard, Velvia/živé barvy, ASTIA/měkké podání, černobílý film, sépiový tón)

FinePix F200EXR - přichází EXtrémní Revoluce

Nejnovější kompaktní fotoaparát ze série F vybavený revoluční technologií Super CCD EXR s přepínáním režimů snímače; FinePix F200EXR
4. února 2009: Nová technologie EXR společnosti Fujifilm byla poprvé oznámena na veletrhu Photokina 2008. Dnes byl představen první fotoaparát, který je touto technologií vybaven - FinePix F200EXR.

Fotoaparát F200EXR navazuje na dlouhou a slavnou řadu snímačů Super CCD použitých například v modelech FinePix F10 a FinePix F31fd. Společnost Fujifilm navrhla FinePix F200EXR jako dokonalý fotoaparát pro fotografické nadšence. Jeho cílem je stát se v roce 2009 nejlepším kompaktem ve své třídě. K naplnění tohoto cíle přispívá převratná technologie umožňující tvorbu fotografií nevídané kvality pomocí kompaktního fotoaparátu běžné třídy.

Společnost Fujifilm vzala jako základ pro dokonalý snímač fotoaparátu lidské oko a opět posunula technologické hranice. Vytvořila snímač Super CCD schopný zaznamenat na vynikající úrovni detaily v režimu vysokého rozlišení, avšak zároveň nabídnout výbornou kvalitu při slabém osvětlení a vynikající detaily jasu v kontrastním světle při přepnutí do režimu vysoké citlivosti, respektive širokého dynamického rozsahu.

Kromě snímače Super CCD EXR o velikosti 1/1,6 palců a rozlišení 12 megapixelů a zcela přepracovaného procesoru EXR může FinePix F200EXR nabídnout bohatou škálu funkcí zděděných po modelu FinePix F100fd, tedy výkonný širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem a nejlepší dostupnou technologii rozpoznávání obličeje, Face Detection 3.0 s automatickým potlačením jevu červených očí. Fotoaparát F200EXR dále nabízí 5 režimů simulace filmu, LCD monitor s úhlopříčkou 3,0 palce, rozlišením 230 000 bodů viditelností ze širokého rozpětí úhlů, fotografický výstup v kvalitě HD, duální stabilizaci obrazu a citlivost až ISO 12800 (pouze při rozlišení 3 miliony pixelů).

Tato kombinace špičkové technologie uložené v těle digitálního kompaktu kapesních rozměrů znamená, že fotografové od pokročilých amatérů po profesionály budou moci pořizovat úchvatné fotografie i v nejnáročnějších podmínkách.

Nejvšestrannější fotografický snímač na světě

Vývojoví inženýři společnosti Fujifilm si byli vědomi požadavku trhu na stále vyšší počet megapixelů, avšak i skutečnosti, že vysoká koncentrace pixelů na malém snímači může být příčinou nižší kvality. Proto přišli s radikální změnou technologie snímače. Proč nevyrobit snímač, který by své vlastnosti mohl přizpůsobovat fotografované scéně? Proč nefotografovat na plné rozlišení při dostatečném osvětlení a přitom nevyužít pixely odlišným způsobem v případě, kdy světlo není zrovna ideální?

Fotoaparát FinePix F200EXR nabízí 3 různé režimy v jednom snímači:

 1. Režim vysokého rozlišení, který využívá všech dvanáct milionů pixelů a je navržen tak, aby při plném a rovnoměrném světle nabídl nejjemnější detaily náročných objektů,
 2. Režim vysoké citlivosti a nízkého šumu, který spojuje dva sousední pixely, čímž vznikne 6 milionů fotodiod dostatečně dimenzovaných k tomu, aby zachytily světlo i v těch nejhorších světelných podmínkách. Výsledkem jsou snímky ze spoře osvětlených scén vyznačující se mimořádnou kvalitou a minimálním šumem a zrnitostí, a
 3. Režim širokého dynamického rozsahu, v němž jsou prostřednictvím dvou sad po šesti milionech pixelů zaznamenány různé expozice. Jejich kombinace nabízí vynikající detaily v jasných částech scény, které by jinak byly ztraceny.
 4. V režimu EXR si fotograf může zvolit, které nastavení je nejvhodnější pro fotografovaný objekt, volbou priority vysokého rozlišení (HR) pro maximální rozlišení, priority vysoké citlivosti ISO a nízkého šumu (SN) pro vysokou kvalitu výsledků při slabém osvětlení, nebo prioritu D-Range (DR) pro nejvyšší úroveň detailů v kontrastních scénách.

Dokonalé fotografie - automaticky

FinePix F60fd byl první digitální fotoaparát vybavený funkcí SR AUTO (automatické rozpoznávání scény) umožňující fotografům nechat výběr nastavení na přístroji a dosáhnout tak správné expozice, reprodukce barev a nasvětlení.

Fotoaparát FinePix F200 EXR tento postup dále vylepšuje kombinací automatického rozpoznávání scény s technologií EXR prostřednictvím automatické a inteligentní volby odpovídající priority Super CCD EXR ve spojení s množstvím dalších nastavení (kvalita snímku, expozice, zaostření, vyvážení bílé, atd.). Nyní může fotograf nechat volbu nejvhodnějšího režimu snímače na přístroji díky revolučnímu režimu EXR AUTO, který představuje zatím nejefektivnější mechanismus pro rychlou optimalizaci nastavení kamery a umožňuje fotografovi soustředit se pouze na pořízení dokonalého snímku.

EXR Auto nabízí šest volitelných režimů: portrét, krajina, makro, portrét se zadním osvětlením, noc a noční portrét. Například při fotografování blízkého objektu fotoaparát FinePix F200EXR po rozpoznání scény inteligentně zvolí režim makro. Poté se snímač přepne do režimu EXR nejvhodnějšího pro danou scénu. Inteligentním přepnutím do režimu priority vysokého rozlišení (HR), priority vysoké citlivosti ISO a nízkého šumu (S/N), nebo priority D-Range (DR) se dosáhne nejlepšího možného výsledku.

Fotoaparát FinePix F200EXR disponuje rovněž vylepšenými expozičními režimy společnosti Fujifilm. Nový „super inteligentní blesk" je schopen řídit techniku tak, že lze dokonce fotit makro snímky s bleskem, aniž by se na nich objevily přepaly způsobené zábleskovým zařízením. Dovoluje zaznamenat fotografované objekty a pozadí s jasnými, čistými a přirozenými detaily v celém dosahu blesku včetně záběrů z velmi krátkých vzdáleností. K dispozici jsou i další populární expoziční režimy, například přirozené světlo s bleskem (nabízející uživateli volbu expozice s bleskem či bez) či přirozené světlo. Díky nim je možno pořídit skvělé přirozené portréty v situacích, kdy by silný záblesk byl rušivý.
Jako všechny výborné kompakty nechá FinePix F200EXR fotografa zvolit nejvhodnější režim snímání. V režimu AUTO využívá přístroj 12 milionů pixelů a pracuje jako ostatní standardní kompakty vyšší třídy. V režimu MANUAL lze nezávisle nastavit clonu a čas, režim PROGRAM pak nabízí volbu mezi programovou expozicí a prioritou clony.

Nezapomeňte svůj oblíbený film

Fotografická všestrannost zachází ještě dále díky pěti režimům simulace filmu. Pořizování nádherných fotografií má společnost Fujifilm zakódováno ve své DNA, takže její technici využívají při konstrukci snímačů bohaté přednosti získané zdokonalováním filmové technologie. FinePix F200EXR nabízí jako první ve třídě kompaktů režim Velvia/ živé barvy pro bohaté a atraktivní snímky krajiny, režim Provia/ standard pro vynikající, ostré standardní fotografie, režim ASTIA/měkké podání pro jemnou tonalitu, černobílý režim pro dramatické monochromatické fotografie a režim Sepia pro dobový vzhled fotografií s teplým tónem.

Skvělý i v TV

Snímky pořízené fotoaparátem FinePix F200EXR jsou úchvatné i při zobrazení na HDTV. V případě standardních fotoaparátů s rozlišením HD znamená výstup HD, že fotografie lze zobrazit ve vysokém rozlišení ve správném poměru stran. V případě FinePix F200EXR však téměř nezaznamenáte šum a zrnitost ve stínech, zatímco jasové složky, u běžných fotoaparátů často velmi slabé, se vyznačují výbornými detaily. A barvy, někdy vybledlé a fádní, jsou bohaté a dramatické, zejména při použití režimů simulace filmu.

Má vše, co mít má

Fotoaparát FinePix F200EXR je osazen stejným objektivem s ostrou kresbou, který tak proslavil jeho předchůdce. Přesná optika a impozantní rozsah 5x optického zoomu od širokoúhlého ohniska 28 mm po 140 mm na dlouhém konci předává snímači vždy ostrý, kontrastní obraz. A díky stabilizaci obrazu posuvem CCD snímače kombinované s vysokou citlivostí nebudou záběry nikdy rozmazané ani v nejnáročnějších podmínkách. FinePix F200EXR je schopen snímat při velmi vysoké citlivosti až ISO 12800.

A konečně, FinePix F200EXR rychle zaostřuje díky technologii rozpoznávání obličeje Face Detection 3.0, která je považována za jednu nejpřesnějších a nejrychlejších na trhu. Obličeje lze „nalézt" okamžitě a přesně prakticky z jakéhokoli úhlu.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,6
Rozlišení: 12 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2816x1584, 2816x1864, 2816x2112, 4000x2248, 4000x2664, 4000x3000
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 40 cm
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 12800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/1500
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 48 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 98 x 59 x 23
Hmotnost: 175 g
Barva: stříbrná
 
Další parametry
Značka: Fujifilm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Fuji FinePix F200EXR stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Fuji FinePix F200EXR stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Fuji FinePix F200EXR stříbrný

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (57 - 48)

 • 57

  Avatar
  Reaguje na 56 | Dobrý den, výborné zkušenosti jsou třeba s http://www.megapixel.cz/lowepro-rezo-20

  Bohouš Brož - Megapixel, 05.03.2010 | Reagovat

 • 56

  Avatar
  Dobrý den, existuje nějaké originální pouzdro, popřípadě jaké byste doporučil.

  David, 05.03.2010 | Reagovat

 • 55

  Lukeš
  Reaguje na 54 | Dobrý den, srovnání obrazové kvality si můžete udělat sám. U každého fotoaparátu najdete ukázkové fotky v plném rozlišení a bez úprav.

  http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-f70exr-stribr ny#nazory

  http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-f200exr#nazor y

  Osobně bych se přiklonil k modelu F70EXR.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 26.02.2010 | Reagovat

 • 54

  Avatar
  Dobrý den. Rozmýšlím se mezi tímto modelem (F200EXR) a F70EXR. Jde mi zásadně o výslednou obrazovou kvalitu. Rozsah zoomu objektivu není důležitý. Který z těchto dvou modelů je tedy obrazově lepší ? Předem díky za vaši odpověď.

  diskdvd, 26.02.2010 | Reagovat

 • 53

  Lukeš
  Reaguje na 52 | Dobrý den, samozzřejmě že oproti zrcadlovce mají kompaktní fotoaparáty stále menší prodlevu jak při zapnutí, tak při samotné expozici. Na druhou stranu je doba zpoždění téměř neměřitelná. Jedná se o desetiny vteřiny a značka Fuji jako taková vždy patřila k tomu rychlejšímu co trh nabízel. Mylsím že nebudete zklamán.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 15.02.2010 | Reagovat

 • 52

  Avatar
  Dobrý den. Fotím s DSLR a hodil by se mi kompakt, který hezky a hlavně rychle fotí. Ptám se na rychlost reakce přístroje: 1. za jakou dobu od zapnutí pořídím snímek ? 2. jak dlouhá je rakce spouště bez a s namáčknutím ? Předem díky za Vaši odpověď.

  diskdvd, 13.02.2010 | Reagovat

 • 51

  Lukeš
  Reaguje na 50 | Dobrý den, osobně bych ze zmiňovaných modelů vybral Fuji F200, nebo případně Nikon S710. Oba splňí vaše fotografické požadavky a navíc vynikají obrazovou kvalitou.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 01.02.2010 | Reagovat

 • 50

  Avatar
  Dobry den, byl jsem prinucen vybrat novy fotak, puvodni stary mel nehodu (Canon PowerShot A510). Prostudoval jsem parametry fotaku a nejak se nemuzu rozhodnout. Jde mi predevsim o: 1) kvalitu snimku 2-3)manualni nastaveni clony a casu 2-3) mala vaha a male rozmery fotaku . Fotak bude slouzit k foceni snimku z dovolene (jak osob, tak krajny..napr. hor), dale by mel porizovat slusne fotky z ruznych oslav ci party a tez si rad vyfotim ruzna mensi zviratka v rezimu makro-vcely,motyl na kvetine...). Zatim jsem si vybral Fuji FinePix F200exr, Canon PowerShotsx120is(u nej mi vadi vetsi rozmery a vyssi vaha) a pak jeste me zaujal Canon PowerShot sx200is. Ktery fotak by mi nejspis vyhovaval nejvic?..ci doporucujute jiny typ fotaku?

  standa, 30.01.2010 | Reagovat

 • 49

  Avatar
  Reaguje na 43 | V EXR režimech clona nastavit nejde, ale zato v režimu priority clony (i v ostatních manuálních režimech) se při nastavení 6mpix rozlišení snímač automaticky přepne do módu SN a při nastavení DR200 nebo DR400 se zase přepne do módu DR.

  janfran, 28.01.2010 | Reagovat

 • 48

  Avatar
  Reaguje na 44 | Dobrý den, viz reakce na Váš dotaz v komentářích u F70EXR.

  Bohouš Brož - Megapixel, 27.01.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím