ID: 012315

Digitální kompakt Fuji FinePix F550EXR

 • Rozlišení: 16 Mpx
 • Optický zoom: 15 x
 • Velikost displeje: 3 "
 • Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)

Sháníte Fuji FinePix F550EXR?

„Fuji FinePix F550EXR“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Fuji FinePix F550EXR?

Začít s výkupem

Dlouho očekávaný mode Fuji FinePix F550EXR se hodí především pro turistiku a cestování vůbec. V relativně malém těle se nachází objektiv s 15ti násobným přiblížením s ohniskem 24-360mm a duálním stabilizátorem obrazu. Přístroj má vestavěný GPS modul a nechybí ani video ve vysokém FULL HD rozlišení a inteligentní rozpoznávání obličeje rozšířené i na pejsky a kočičky. Produktová sekce: Digitální kompakty Fujifilm

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Nový digitální fotoaparát Fuji F550 EXR je vynikájíci kompakt ultrzoomového stylu, který se snadno vejde do kapsy. Oproti předchozímu modelu F300 EXR je vybaven 16Mpx Super EXR CMOS snímačem. Tento
Celá recenze

Kompletní recenze
Fuji FinePix F550EXR

Parametry a popis

FinePix F550 EXR

Nabitý funkcemi a vybavený některými z nejnovějších technologických inovací, je nový Fujifilm FinePix F550 EXR, a je připravený vzít trh útokem.

Ve stopách vítězů FinePix F200 EXR a F300 EXR , je tento nováček ideální fotoaparát pro náročné fotografy nebo SLR uživatele, kteří chtějí cestovat nalehko, ale nechtějí dělat kompromisy mezi kvalitou obrazu a všestranným fotoaparátem. Vynikající výsledky jsou zajištěny zajímavými novými funkcemi včetně inovačního 16 megapixelů EXR snímače CMOS, pokročilou GPS funkcí, vysokou rychlostí snímání, 15x širokoúhlým objektivem, Full HD videem a vylepšeným uživatelským rozhraním. Díky stylovému designu kapesních rozměrů, se FinePix F550 EXR musí stát kompaktem roku 2011.

Oceněná technologie EXR skloubená s technologií CMOS BSI

"Snímejte s vynikající kvalitou a nikdy nezmeškáte žádný okamžik. " To je náš koncept pro EXR-CMOS.

Vysoká citlivost

-U běžných provedení snímače, světlo musí projít vrstvou vedení před tím, než dosáhne fotodiody. Tím se snižuje množství světla dopadajícího na snímač. Ale s BSI (Zadní osvětlení) snímačem, jsou rozvody vrstvy a fotodiody obráceny, takže citlivost je lepší, což je benefitem, který je zřejmý zejména při fotografování za špatných světelných podmínek.

High Speed

-Díky nově vyvinutému EXR procesoru a BSI CMOS,je možný rychlý přenos a čtení souborů. Skutečným přínosem, je zde, rychlé snímání a pořizování Full HD videa.

Inteligentní procesor

-fotoaparát nyní rozpozná 27 scén včetně modré oblohy (nebe), zelené listy (zeleň), západy slunce a dokonce i scény se zadním nasvícením. Podle každé scény, je možné fotoaparát nastavit (AF, expozici, vyvážení bílé a blesku) a vybrat si nejlepší kvalitu obrazu automaticky. Proto vše, co potřebujete udělat, je stisknout spoušť a budete mít dokonalý snímek.
-EXR procesor má také schopnost snížit fialové lemování, nejčastěji na tmavých předmětech pozadí v proti světlu, a zlepšuje rozlišení v rozích obrazu pro rovnoměrnější ostrost obrazu.
-Snad nejviditelnější důkazem EXR procesoru je však nové bohaté uživatelské rozhraní, které vytváří Vektorové písmo a grafiku, která výrazně zlepšuje vzhled menu. Uživatelé se mohou rozloučit se špatnou grafikou a vychutnat si hladké texty a ikony na menu fotoaparátu, prezentované na LCD obrazovce.

-Pro uživatele, kteří se snaží najít snímky na velkokapacitní paměťové kartě, schopnost vylepšeného vyhledávání snímků přijde velmi vhod. Nyní, prohledávání tisíce obrázků může trvat vteřiny, a ne minuty. Jakmile jste našli záběry, je to snadné, aby jste uložily do fotoknihy pomocí Photobook Assist funkce, kde fotoaprát vytváří knihu, záložky obrázků.

EXR-Array technologie

Tato technologie EXR je všestranná i tím, že mění své chování v závislosti na světelných podmínkách. Uživatelé mohou nechat režim Auto EXR aby zvolil správné nastavení sám, nebo vybrat si ze tří možností:
- Režim Rozlišení by měl být zvolen, když chcete výjimečnou kvalitu obrazu. FinePix F550 EXR využívá plných 16 megapixelů rozlišení pro obrázky, které lze vytisknout na formát A3 přímo z fotoaparátu.
- Režim vysoké citlivosti ISO a nízkého šumu si vyberete za špatných světelných podmínek, kdy v kombinaci se snímačem BSI přispívá k vynikajícím výsledkům. K dosažení tohoto cíle, F550 EXR využívá Pixel Fusion, kde se zdvojnásobuje velikost pixelů tak, aby byly více citlivé na světlo.
- Konečně, režim Dynamic Range chytře vytvoří dva snímky a zkombinuje je tak až do rozsahu 1600%. Toto usnadňuje práci scén s velkým kontrastem, jako je krajina v létě, nebo portrét, kde je zdroj světla za motivem.
S těmito unikátními kombinacemi snímače, nikdy nebylo jednodušší zachytit skvělé momenty.

Držet krok s akcí - bez ohledu na to, jak rychle se to pohybuje

Fotoaparát FinePix F550 EXR je nejen chytrý, ale může se pochlubit celou řadu funkcí, které budou držet krok s i nejrychleji měnící se akcí, aniž by byla ohrožena kvalita obrazu.

Na plné 16 megapixelové rozlišení, FinePix F550 EXR vytvoří až 8 snímků za sekundu ještě před tím, než se stačíte nadechnout. Pokud chcete delší série snímků nebo rychlejší snímání za sekundu, můžete zachytit až 11 snímků za sekundu a v 8 megapixelovém rozlišením až 16 snímků, nebo stejný počet snímků za sekundu pro až 32 snímků v rozlišení 4 megapixely. Na tyto druhy rychlosti a rozlišení, se žádný jiný kompaktní fotoaparát nedostane.

 

Také není třeba se obávat pomalého automatického zaostřování nebo zpoždění závěrky, kontrastnímu AF systému netrvá zaostření déle než 0,16 sekundy. Pravděpodobně se tak stane ,i když lidské reakce se mění, před objektivem , ale F550 EXR to zvládne dokonce, i v režimu Capture Mode. Zde fotoaparát začne pořizovat snímky od chvíle, kdy máte spoušť do půlky namáčknutou. Když fotíte s, F550 EXR zachytíte osm snímků před nebo poté, co jste domáčkl spoušť a dostanete jeden dokonalý snímek. Přátelé a rodina si budou myslet, že jste se stal přes noc profesionálním sportovním fotografem.

Fujifilm první - vestavěné GPS

Fujifilm poznal výhody GPS, v roce 1997, se stal první společností, která představila volitelné GPS záznamové zařízení pro digitální fotoaparát DS-300.Dnes,je FinePix F550 EXR první model, který má toto zařízení, a nabízí celou řadu uživatelských výhod, aby co nejvíce vytěžil z této technologie.
Bez ohledu na to, kde jste ve světě, FinePix F550 EXR zjistí svou polohu a zobrazí ji buď jako zeměpisnou délku a šířku, nebo díky názvu místa ve fotoaparátu uložených 0,5 milionu seznam lokalit. Názvy jsou také zobrazeny na snímku, tak jak jsou lokálně používány a lze je snadno vyhledávat, což vám umožní rychle najít záběry určitého místa nebo bodu vašeho zájmu.
Jakmile obrázky jsou nalezeny pomocí vyhledávací funkce, je jednoduché pro uživatele vytvořit fotoalba s použitím Photobook Assist funkce. Stačí si jen vybrat obrázky, které chcete v knize, označte je (včetně obrázků, které chcete použít na přední obálce fotoknihy) a pak dokonce můžete zobrazit náhled knihy na zadní straně LCD.
Další funkce je také k dispozici prostřednictvím funkce Fotografická navigace, kde můžete najít cestu zpět k místu, kde byla pořízena fotografie. Například, pokud jste fotografovali v restauraci, a chtěli byste byste se tam vrátit, jednoduše najděte snímky a FinePix F550 EXR vám bude poskytovat informace o vzdálenosti a směru z vaší stávající polohy a najde vám cestu zpět.
Pro ty, kteří chtějí, aby navigace sledovala jejich kroky a mapu trasy svých cest, funkce protokolování trasy je určitě zaujme. FinePix F550 EXR ukládá lokalizační údaje každých 10 minut, a jakmile obrázky jsou stahovány do PC přes MyFinePix Studio (software prohlížení obrázků ), mapa trasy, spolu se snímky, které jste vytvořily na cestách jsou upravovány v Google Maps.

Obrovský rozsah zoomu, tenké tělo.

Je to malý zázrak, že se Fujifilmu podařilo naskládat,tolik specifikací do kompaktních rozměrů FinePix F550 EXR, ale nejpůsobivější je, že fotoaparát má 15x optický zoom.
Přesto, že tělo, má tloušťku pouhých 22,9 mm, rozsah zoomu sahá od širokoúhlého nastavení 24 mm až 360 mm (35mm ekvivalent)a dává tak uživatelům širokou škálu možností fotografování od rozsáhlé krajiny až k přesným detailům. Plus, kvalita obrazu a ostrost je zajištěna díky objektivu Fujinon a novému dvou jádrovému procesoru, kterým EXR automaticky snižuje nežádoucí rozptyl barev a zvyšuje rozlišení pro jednotnou ostrost obrazu.
Použití delších ohniskových vzdáleností může způsobit chvění fotoaparátu, ale FinePix F550 EXR má základnu na které se připravuje boj proti chvění fotoaparátu na třech frontách. Za prvé, senzor reaguje proti pohybu rukou. Za druhé, citlivost je posílená pomocí Pixel Fusion, tak, aby byly kratší časy závěrky a třetí, a to zejména u F550 EXR, "Pokročilá funkce proti rozmazání" v režimu v EXR Auto (je třeba, aby uživatel vybral EXR Auto), kde jsou pořízeny sekvence čtyř snímků a poté
zkombinovány tak, aby poskytly jednu, tu nejlepší fotografii, kde uvidíte , shake-free výsledek (fotoaparát se bude automaticky rozhodovat v závislosti na snímané scéně).

Full HD pro ohromující filmy

Fujifilm ví, že se svět netočí jenom kolem statických snímků, což je důvod, proč se FinePix F550 EXR vyznačuje vysokou kvalitou Full HD videa se schopností pořizovat záběry, zejména za zhoršených světelných podmínek díky technologii Pixel Fusion . Zde jsou pixely zdvojnásobeny, aby byly více citlivé na nízkou hladinu osvětlení, takže je ideální pro noční scenérie! Nejenže FinePix F550 EXR nahrává filmy v úžasném rozlišení Full HD při rychlosti 30 snímků za sekundu, může se pochlubit také stereo zvukem pro vysokou kvalitu poslechu, standard H.264ve formátu (MOV). Oblíbený formát TV stanic a výrobců Blu-Ray, H.264 (MOV) produkuje takové velikosti souborů, které jsou menší a lépe zvládnutelné než konvenční formát AVI. A co víc, jsou kompatibilní s širokou škálou webových stránek a aplikací, který usnadňuje uživatelům sdílení obsahu na stránkách, včetně serveru YouTube.
F550 EXR nabízí také možnost pořizování vysokorychlostního videa. F550 EXR zachytí 320 snímků za sekundu v rozlišení na 320 x 112 pixelů , což bude dostatečně rychlé pro každou situaci. Ale jestli hledáte vyšší kvalitu, můžete také zachytit dění na 160 snímků za sekundu v rozlišení 320 x 240 pixelů nebo 80 snímků za sekundu při rozlišení 640 x 480 pixelů

Nechcete GPS? Žádný problém

Zatímco FinePix F550 EXR s jeho funkcí GPS je skvělý fotoaparát pro fotografy, kteří rádi cestují, Fujifilm uznává, že ne každý uživatel potřebuje GPS funkčnost. Z tohoto důvodu, druhý model - FinePix F500 EXR - nabízí prakticky totožné specifikace, bez GPS.
Další rozdíly mezi oběma modely zahrnují vysokorychlostní snímání na F500 EXR o 3 snímky za sekundu na 16 megapixelů až pro 3 snímky, 6 snímků za sekundu pro 6 snímků v 8 megapixelů a 12 snímků za sekundu na 12 snímků za 4 megapixely. F500 EXR bude k dispozici i ve výběru z pěti barev pro stylové fotografy, zatímco F550 EXR je k dispozici pouze ve stylovém černém provedení.

 

 

Fujifilm FinePix F550/F500 EXR klíčové vlastnosti:

 • - nový 16 megapixelový EXR- CMOS snímač
 • - Funkce GPS *
 • - 15x optický zoom s rozsahem 24- 360 mm (ekvivalent kinofilm 35mm )
 • - Rychlý AF
 • - 3,0 palcový LCD displej s rozlišením 460.000 pixelů a nové bohaté uživatelské rozhraní
 • - Pokročilá ochrana proti rozmazání *
 • - Pokročilá funkce proti rozmazání v režimu EXR Auto a CMOS Shift IS
 • - 1600% široký dynamický rozsah
 • - Plné rozlišení vysokorychlostního snímání v 8fps **
 • - Formát souborů RAW *
 • - Full HD video s podporou formátu H.264 (MOV)
 • - Nový EXR Auto mód, který nabízí 27 scén
 • - Režimy simulace filmů
 • - Režim Pohyblivá Panorama 360
 • -Funkce Photobook Assist

 

* Není k dispozici na F500 EXR
** 3 fps na F500EX

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2
Rozlišení: 16 Mpx
Typ snímače: CMOS
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 2303x1728, 3072x1728, 3264x2448, 4608x2592, 4608x3072, 4608x3440
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 15 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 24-360
Minimální ohnisková vzdálenost: 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 360 mm
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 12800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/4
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), M, P, S (Tv)
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 460000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 103,5 x 59,2 x 32,6
Hmotnost: 215 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Akumulátor NP-50, Nabíječka BC-45W, pouzdro WP-FXF500, O kroužkový kit ORK-FXF500
Značka: Fujifilm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Fuji FinePix F550EXR v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Fuji FinePix F550EXR, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Fuji FinePix F550EXR

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (29 - 20)

 • 29

  Lukeš

  Reaguje na 28 | Dobrý den, jak vypadají fotky se těžko popisuje. Obrázek si ale můžete udělat sám. V záložce "NÁZOR MEGAPIXELU" naleznete ukázkové snímky u obou fotoaparátů.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 08.05.2012 | Reagovat

 • 28

  Avatar

  Reaguje na 27 | Ja som mal na mysli radu ohľadom toho aké fotky robia tie fotoaparáty pretože údaje v tabuľke mne ako neznalcovi veľmi nepomôžu

  Lukáš, 08.05.2012 | Reagovat

 • 27

  Lukeš

  Reaguje na 26 | Dobrý den, rozdíly naleznete v porovnávací tabulce.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 08.05.2012 | Reagovat

 • 26

  Avatar

  Poprosil by som o radu pri výbere fotoaparátu. Rozhodujem sa medzi Fuji FinePix F550EXR a Samsungom WB150F. Fotím iba svoju rodinu a prírodu.

  Lukáš, 08.05.2012 | Reagovat

 • 25

  Lukeš

  Reaguje na 24 | Dobrý den, vypnutý znamená že se neaktivuje záblesk i když je v pohotovostním režimu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 29.12.2011 | Reagovat

 • 24

  Avatar

  Reaguje na 18 | obrý den, píšete, že blesk nejde vypnout, ale v kompletní specifikaci je napsáno vypnutý. Jak to teda je? Jde vypnout třeba u režimů A,S,M? Dík

  Petr, 29.12.2011 | Reagovat

 • 23

  Lukeš

  Reaguje na 22 | Dobrý den, dostupnost bohužel zatím nezníme. Jakmile ji dodavatel ohlásí, rádi jí zveřejníme. Hodnotit obrazový výstup přístrojů, které jsem neměl v ruce si netroufnu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 03.11.2011 | Reagovat

 • 22

  Avatar

  Taky koukám i když jsem si poprvé nevšiml. Podle mě byl jen zamazaný objektiv... Co by mně spíše zajímalo je rozdíl mezi tímto, popř. F600EXR vs. Samsung WB750 (WB700 bych nechtěl kvůli přeskoku zoomu z 7x rovnou na 13x a jeho zbytečným 16Mpix naúkor kvality). Na ten WB750 a F600EXR ještě nejsou recenze, ale parametrově je ten Samsung dost dobrej. Vyhovovala by mi i jeho menší velikost a 2/3 tloušťka vs. F550/600EXR a delší zoom. Jakej na to máte názor ostatní? Myslim kvalitu fotek. Předchozí Samsung WB700 má 16Mpix ale WB750 má jen 12.5Mpix, což by mohlo znamenat kvalitnější fotky. Také by mě zajímala dostupnost obou novinek (WB750 a F600EXR) Díky za jakékoliv rady a názory :)

  FlashCV, 02.11.2011 | Reagovat

 • 21

  Avatar

  Mekke rohy znam, ale tohle je dokonale rozmazla cela prava strana, tak 1/10 fotografie. Leva strana je bez problemu. Dobre patrne na 3. a4. ukazkove fotografii. Spis to vypada jako vada objektivu

  Ivan Nejezchleb, 19.08.2011 | Reagovat

 • 20

  Lukeš

  Reaguje na 19 | Dobrý den, měkčí kresba v krajích je všeobecný nešvar širších objektivů. Přiznám se ale, že jsme více kusů netestovali.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 19.08.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím