007968
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Fuji FinePix F60fd černý
- Rozlišení snímače: 12 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, xD
Sháníte Fuji FinePix F60fd černý?
„Fuji FinePix F60fd černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 11.12.2009

Fuji FinePix F60fd černý
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Akce – pouze do vyprodání zásob! Pod stylovým zevnějškem fotoaparátu FinePix F60 se skrývá kombinace vysokého rozlišení a vysoké citlivosti. Rozlišení 12 Mpx, objektiv Fujinon 3x (odpovídá 35-105 mm), stabilizace obrazu, ISO až 6400, LCD 3,0 palce.
FinePix F60fd
Pod stylovým zevnějškem fotoaparátu FinePix F60fd se skrývá kombinace vysokého rozlišení a vysoké citlivosti, která dokáže vytvořit dech beroucí snímky. FinePix F60fd je díky dvanáctimegapixelovému snímači Super CCD, dvojité stabilizaci obrazu Dual Image Stabilisation (posun CCD a vysoká citlivost), citlivosti ISO 1600 (6400 při 3 Megapixelech) a objektivu zoom Fujinon 3× (odpovídá 35-105 mm) úctyhodným následovníkem klasiků řady F jako jsou FinePix F40fd nebo F50fd.
Uživatelům, kteří mají rádi tvůrčí kontrolu nad svým kompaktním fotoaparátem, a kteří chtějí víc než jen „namířit a zmáčknout", fotoaparát FinePix F60fd nabízí možnost plného fotografického řízení.
FinePix F60fd stejně dobře vyhovuje zákazníkům, kteří spoléhají na automatický režim pro bezproblémové nekomplikované fotografování. FinePix F60fd bude k dispozici letos v září jako sesterský model aparátu FinePix F100fd a bude nabízen ve stříbrné i černé barvě.
Méně šumu u vyšší citlivosti
Tajemstvím špičkové obrazové kvality fotoaparátu FinePix F60fd je jedinečná technologie společnosti Fujifilm s názvem Real Photo Technology (RPT). Základní koncepty technologie RPT jsou jednoduché: nastavit nejvyšší možné standardy pro celkovou kvalitu obrazu, rozšířit příležitosti pro digitální fotografii a uživatelům ušetřit co nejvíce nepodařených záběrů.
Konkrétně pro fotoaprát FinePix F60fd byla použita pokročilá technologie "Real Photo Engine II", která pomáha potlačit šum i v nepříznivých světelných podmínkách a zajistit tak co nejlepší kvalitu snímků.
Dvojitá stabilizace obrazu (Dual IS)
Fotoaparát FinePix F60fd je kromě nejlepší citlivosti ISO ve své třídě, která dokáže zamezit rozmazání při focení při slabém osvětlení, rovněž vybaven stabilizací obrazu posunem snímače CCD kompenzující nestabilní držení fotoaparátu při delších časech expozice.
Kombinace vysoké citlivosti ISO a stabilizace pomocí posunu snímače CCD nabízí kompletní systém pro zamezení rozmazání způsobeného nestabilním držením fotoaparátu nebo pohybem předmětu. Ještě nikdy žádný kompaktní fotoaparát nenabízel tak komplexní řešení proti rozmazaným snímkům a zároveň si zachoval fotografickou kvalitu vysokého rozlišení.
Režim dvojího záběru (Dual Shot):
V tomto volitelném režimu fotoaparát rychle po sobě exponuje dva snímky - jeden s bleskem a jeden bez blesku - uloží se oba. Tato šikovná funkce umožňuje uživatelům v klidu porovnat oba snímky a vybrat ten nejlepší.
Automatické rozpoznání scény (SR AUTO)
Fotoaprát FinePix F60fd automaticky rozpozná fotografovanou scénu a vybere pro ní vhodné nastavení: Portrét, Krajina, Makro nebo Noc.
Mnohostranné funkce
Pro jednodušší archivaci fotografií, můžete své fotografie roztřídit dle datumu pořízení. Fotoaprát Vám taky umožní zobrazit až 100 fotografii na LCD dispeji najednou čímž se hlavně zjednosuší hledání Vámi požadovaných snímků. Ovládací tlačítka se pak použijí pro výběr konkrétních obrázků
xD/SD kompatibilní slot
Víceúčelový slot je kompatibilní s paměťovou kartou ultracompact xD-Picture Card jako i s oběma vysokokapacitními paměťovými kartami SD (Secure Digital)
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,6 |
| Rozlišení snímače | 12 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 4224x2816, 4000x3000, 2848x2136 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 45 cm |
|---|---|
| Makro od | 7 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 8,2 |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 6400 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 8 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,4 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|---|
| Zoom při videu | Ne |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 92,5 x 59,2 x 22,9 |
|---|---|
| Hmotnost | 155 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, xD |
|---|
Ostatní
| Značka | Fujifilm |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,025 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Fuji FinePix F60fd černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Fuji FinePix F60fd černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Fuji FinePix F60fd černý
Související články s Fuji FinePix F60fd černý
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fuji FinePix F60fd černý
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková


























Komentáře
M
McM, 11. 12. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 8. 12. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
M
Můťa_T, 7. 12. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 23. 11. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 23. 11. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
s
zdravím p. Broži, pokud by to bylo čistě na vás a mělbyste se rozhodnout mezi panákem fs 62 nebo mezi fujinou f 60 fd bral byste raději novější model fs 62 nebo větší čip u f 60 fd s ohledem na fotky pouze na hdd v komplu nebo max. na papíru 13 x 18 cm? dík
staníček, 23. 11. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
s
staníček, 23. 11. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
H
Kompletnost: balíček obsahoval vše, co bylo uvedeno v návodu. Návod je samozřejmě v češtině a je dostatečně podrobný.
Ovládací prvky na DF: až na páčku, kterou se ovládá ZOOM (je moc malá) bez připomínek. Neškodil by zámek dvířek na šachtu akumulátoru, aby nemohlo dojít k samovolnému otevření. Zatím se mi to ještě nestalo, takže uvidíme.
Ovládání DF: nutné pročíst návod, protože DF má poměrně hodně možností nastavení, má však menu v českém jazyce, takže není problém. Jako praktické se mi jeví možnost nastavit hlasitost zvuků - např. závěrky.
Kvalita fotografií: Oproti Olympusu FE-130 je daleko lepší. Žádná, nebo téměř žádná aberace; snímky jsou ostřejší (stabilizace obrazu), podání barev je subjektivně hodnoceno chladnější.
Připojení DF k PC: DF se nehlásí jako samostatný disk. Je vidět pouze přes - Tento počítač ? digitální fotoaparát; nebo je nutné nainstalovat dodávaný program, který nemá češtinu a moc mně nevyhovuje.
Celkové zhodnocení: Domnívám se, že za cenu, za kterou je DF nabízen, se dá lepší těžko najít. Hledal jsem DF u kterého je možné použít např. prioritu clony nebo času, stabilizátor obrazu, ruční nastavení citlivosti.
Poznámka na konec: DF mám teprve dva dny, takže pokud postupem času zjistím nějaké nedostatky, tak dám vědět.
HT, 24. 10. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
RB
Radim Brancovský, 9. 7. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 29. 6. 2009 |Fuji FinePix F60fd černý |Reagovat
Všechny dotazy (17)