ID: 007973

Digitální kompakt Fuji FinePix F70EXR stříbrný

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 10 x
 • Velikost displeje: 2,7 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Fuji FinePix F70EXR stříbrný?

„Fuji FinePix F70EXR stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Fuji FinePix F70EXR stříbrný?

Začít s výkupem

Stylový tenký digitální fotoaparát s velkým rozsahem zoomu, rozlišení 10 Mpx, 10x optický zoom (27-270 mm), ISO až 12800, LCD 2,7 palce, VGA video se zvukem. Produktová sekce: Digitální kompakty Fujifilm

Parametry a popis

FinePix F70EXR: nový stylový model EXR na trhu kompaktních ultrazoomů

Model FinePix F70EXR přináší tři zásadní vylepšení proti stávajícím modelům. Zaprvé, kvalitu obrazu. Slabinou fotoaparátů s dlouhým rozsahem zoomu je nutnost použít dostatečně malý snímač, na který tím pádem dopadá méně světla než v případě standardních kompaktních přístrojů. Společnost Fujifilm vybavila model FinePix F70EXR svou cenami ověnčenou technologií EXR, která v porovnání s většinou jiných přístrojů nabízí podstatné zlepšení obrazové kvality. Druhým hlavním přínosem modelu FinePix F70EXR je elegantní a kompaktní design. Přístroj je pouze 22,7 mm tenký a je vestavěn do krásně tvarovaného těla s povrchovou úpravou dvojitým lakováním. A konečně, objektiv Fujinon s 10x zoomem vyvinutý společně se snímačem Super CCD EXR vytváří ostré snímky ve vysokém rozlišení v celém rozsahu ohniskových vzdáleností, od širokého ohniska 27mm až po dlouhé ohnisko 270mm.

Super CCD EXR - etalon kvality

Když společnost Fujifilm poprvé využila svůj radikální přístup k technologii snímačů u modelu FinePix F200EXR uvedeného na trh na začátku tohoto roku, jeho přínos se okamžitě projevil v podobě mnoha kladných recenzí. Snímač EXR funguje jako lidské oko a uživatel tak může měnit chování snímače dle fotografované scény. Pokud je nasvícení dostatečné a rovnoměrné, lze fotoaparát přepnout do režimu HR (High Resolution), v němž se zaznamenávají i ty nejmenší detaily. Pokud je nasvícení silné, avšak kontrastní, přepne se snímač do režimu DR (Wide Dynamic Range), který zajistí optimální vyvážení světel a stínů. Ve slabém nasvícení se pak snímač přepne do režimu SN (High Sensitivity and Low Noise), který zajistí jasné záběry bez šumu i ve velmi špatných světelných podmínkách.

Technologie EXR byla vyvinuta za účelem zachování maximální kvality při nezbytném zmenšení snímače. EXR tedy představuje dokonalý snímač pro kompaktní ultrazoomy. Zajišťuje vynikající výsledky i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Režimy EXR - vaše volba

Model FinePix F70EXR je vybaven stejnými režimy EXR Priority jako jeho dražší sourozenci z řad F a S (F200EXR a S200EXR). Uživatelé mohou zvolit standardní prioritu HR (priorita rozlišení) a dále SN (priorita vysoké citlivosti ISO a nízkého šumu) či DR (priorita dynamického rozsahu) pro konzistentní snímání s použitím jednoho nastavení snímače (například vždy volbou „nejlepšího dynamického rozsahu" bez ohledu na světelné podmínky).
EXR Auto představuje pro FinePix F70EXR fantastický přínos. Všechna nastavení provede za vás, takže je již nemusíte odhadovat. Funkce EXR Auto je v podstatě velmi sofistikovaný soubor programových režimů. Přístroj umí automaticky rozpoznat šest různých typů scény - Portrét, Krajina, Makro, Portrét v protisvětle, Noční režim a Noční portrét. Fotoaparát scénu rozpozná a nejen že jí optimálně přizpůsobí ohnisko, vyvážení barev, expozici, blesk a citlivost, ale rovněž automaticky přepne snímač do režimu HR, SN, nebo DR dle světelných podmínek dané scény. Uživatelé modelu FinePix F70EXR se při většině druhů fotografování mohou na funkci EXR Auto naprosto spolehnout, ponechat „všechnu náročnou práci" na fotoaparátu a soustředit se jen na pořízení nejlepšího záběru. A přístroj typu FinePix F70EXR díky sofistikovanému snímači a ovládacím algoritmům při pořizování náročných snímků v obtížných podmínkách zajistí, že všechny budou vypadat skvěle.

Vysoce kompaktní objektiv s 10x zoomem

Většinu kompaktních superzoomů představují hybridní modely kombinující větší „zrcadlovky" EVF a menší kompakty s 5x zoomem. Často jsou neskladné a nevejdou se do kapsy. Společnost Fujifilm se po rozsáhlém průzkumu trhu rozhodla sestrojit přístroj s uhlazeným, štíhlým designem, který je téměř tak tenký jako současné modely s 5x zoomem. Model FinePix F70EXR se báječně hodí nejen pro rodinné fotografování, ale i pro fotografické nadšence, muže i ženy.

Z kovového, jen 22,7 mm tenkého těla vyzařuje kvalita, zatímco dvojité lakování fotoaparát chrání před oděrkami a zároveň mu dodává vzhled šperku.

Objektiv rozhoduje

V případě kompaktních superzoomů má vysokou důležitost kvalita optiky, takže jsme na ní nešetřili a vybavili jsme FinePix F70EXR nejostřejším objektivem Fujinon s nejvyšší světelností a 10x zoomem. Objektiv F70EXR disponuje Super Electronic Beam Coating (EBC), což je originální systém pokrytí předního členu objektivů Fujinon vrstvou zabraňující tvorbě nežádoucích „duchů" a odlesků a zajišťující tak optimální obrazovou kvalitu. Umožňuje omezit reflexy na minimum i v případě vyšších vlnových délek díky speciální struktuře povrchové vrstvy. Nově navržený asferický člen s originálním motorovým pohonem objektivu zaručují minimální barevnou aberaci. To vše ve štíhlém těle.

Efekty jako se zrcadlovkou v režimu Pro-Focus

Jednou z možností, jak odlišit fotografii pořízenou digitální zrcadlovkou od snímku z kompaktního fotoaparátu, je využití malé hloubky ostrosti pro vytvoření odpovídající nálady a hloubky snímku. Tyto „profesionální" fotografie je nyní možno pořídit s přístrojem FinePix F70EXR, jenž v režimu Pro Focus Mode kombinuje 2 či 3 sériově snímané záběry. Vyspělá technologie digitálního zpracování obrazu vytvoří fotografii zobrazující ostrý fotografovaný subjekt na rozostřeném pozadí, přičemž popředí je též rozostřeno. Takové záběry jsou ideální pro portrétní snímky, fotografování přírody a ve všech případech, kdy potřebujete „vytáhnout" fotografovaný subjekt z pozadí. Režim Pro Focus fotoaparátu FinePix F70EXR nabízí profesionální výsledky jedním stisknutím tlačítka.

Režim Pro Low-light řeší problémy se záběry v nízkém světle trpícími přemírou šumu. U stávajících fotoaparátů je možno dosáhnout relativně málo rozmazaných záběrů pomocí vysokých hodnot ISO a stabilizací CCD snímače (nebo objektivu). Avšak něco za něco - nastavení citlivosti na ISO 1600 s sebou nevyhnutelně nese rušivý a nepěkně vypadající šum.
Po přepnutí do režimu Pro Lowlight Mode pořídí fotoaparát v rychlém sledu sérii 4 snímků o vysoké citlivosti pomocí Pixel Fusion Technology *2. Pomocí Multi Frame Technology jsou všechny čtyři snímky spojeny do jednoho, čímž vznikne jedna fotografie s mimořádně nízkou úrovní šumu.

Založte film do svého FinePix F70EXR

Podobně jako ostatní vyšší modely fotoaparátů FinePix nabízí i FinePix F70EXR 5 různých filmových režimů, které fotografově kreativitě dávají k dispozici množství přednastavených režimů barev a kontrastu připomínajících nejznámější filmové emulze společnosti Fujifilm. Můžete vybírat z těchto režimů: Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální" fotografii), ASTIA/Soft (pro jemné portrétní fotografie s nízkým kontrastem a měkkou, jemnou a plynulou tonalitu), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V režimech Velvia a Astia lze nyní nastavit dynamický rozsah až na 800% a ještě více tak zlepšit prokreslení ve světlech.

Nový „superinteligentní" blesk

FinePix F70EXR nabízí radikálně vylepšený systém ovládání blesku s účinnou regulací intenzity záblesku pro danou expozici, jehož výsledkem je nádherně vyvážené nasvícení bleskem v popředí i v pozadí. Pryč jsou nepěkné přepálené snímky, na nichž se fotografovaný subjekt utápí v přemíře světla, zatímco pozadí je temné a nezřetelné. Superinteligentní blesk najde uplatnění především v makrofotografii, kde bývá kontrast mezi fotografovaným subjektem a pozadím obzvláště silný. Je však účinný i pro noční fotografování a snímky v protisvětle.

Nový, vysoce kontrastní LCD monitor

Model FinePix F70EXR je vybaven vylepšeným, vysoce kontrastním displejem o velikosti 2,7 palce a rozlišení 230 tisíc bodů. Vysoký kontrast LCD displeje představuje velký přínos především na jasném světle. Wide View Filter LCD displeje znamená, že fotoaparát lze naklonit do různých úhlů a zaměřovat i náročné kompozice. Svislý i vodorovný pozorovací úhel činí 160 stupňů a displej je dostatečně světlý a zřetelný pro přehledné přehrávání exponovaných snímků.

Dvojitá stabilizace obrazu

Fotoaparáty s dlouhým rozsahem zoomu potřebují stabilizaci více než jiné kompakty, neboť chvění ruky a pohyb fotografovaného subjektu představuje problém zejména za nízkého osvětlení při dlouhé ohniskové vzdálenosti. V případě přístroje FinePix F70EXR je rozmazání omezeno na minimum díky použití funkce Picture Stabilization, která automaticky zkracuje expoziční časy a je tak schopna „zmrazit" pohyb, a dále díky stabilizaci CCD snímače kompenzující chvění ruky. Důmyslnou kombinací těchto dvou funkcí je rozmazání snímků omezeno na absolutní minimum.

Rozpoznání obličeje a automatické potlačení jevu červených očí

Dokonale exponované a zaostřené portrétní snímky zajišťuje u fotoaparátu FinePix F70EXR nejnovější technologie společnosti Fujifilm pro rozpoznání obličeje, která je schopna rozpoznat až 10 obličejů najednou téměř v jakémkoli úhlu vůči přístroji. Systém během 0,1 vteřiny ihned odstraňuje jev červených očí a poté automaticky uloží jak původní, tak opravený soubor.

Stručná charakteristika fotoaparátu FinePix F70EXR:

 • Snímač Super CCD EXR 1/2" s rozlišením 10 Megapixelů a přepínáním režimů
 • Režimy priorit EXR a automatické režimy EXR Auto
 • Objektiv Fujinon s 10x optickým zoomem (27mm - 270mm)
 • 2,7-palcový LCD displej s rozlišením 230 tisíc bodů a vysokým kontrastem
 • Ultra vysoká citlivost (až ISO 12800 při rozlišení 3 MP)
 • Režim Pro Focus / Režim Pro Low light
 • Dvojitá stabilizace obrazu (ISO a pohyb CCD snímače)
 • 5 režimů simulace klasického filmu
 • Dynamický rozsah až 800%
 • Rozpoznání obličeje s automatickým odstraněním jevu červených očí
 • Superinteligentní blesk
 • Režim videa se zvukem (640 x 480, 30 snímků/s)
 • Vysokorychlostní sériové snímání - 5 snímků/s, série až 12 snímků (při rozlišení 3 MP)
 • Výdrž baterie až 230 snímků (s Li-ion baterií typu NP-50)

*1 Pixel Fusion Technology: Technologie společnosti Fujifilm měnící nastavení barevných filtrů. Dva sousední pixely se kombinují za účelem vytvoření většího, citlivějšího „super pixelu". Jedinečná konfigurace pixelů zajišťuje zachování věrnosti barev kombinací pixelů stejné barvy.

*2 Dle měření společnosti Fujifilm

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: Super CCD
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 10 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-270
Minimální ohnisková vzdálenost: 27 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 270 mm
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, P
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4,2 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 47 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 99 x 59 x 23
Barva: stříbrná
 
Ostatní
Značka: Fujifilm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Fuji FinePix F70EXR stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Fuji FinePix F70EXR stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Fuji FinePix F70EXR stříbrný

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (20 - 11)

 • 20

  Avatar
  Reaguje na 19 | Dobrý den, nepodařilo se mi v kombinaci ceny,kvality kresby, priority clony a hlavně světelnosti nic obdobného najít.

  Bohouš Brož - Megapixel, 24.06.2010 | Reagovat

 • 19

  Avatar
  Dobrý den, můžete mi doporučit podobný fotoaparát jako tento kolem 5 tis. s lepší světelností (alespoň kolem F 2,5)? Fotím především venku (krajinky, města, den i noc..), podmínkou je možnost focení v černo-bílém režimu a makro alespoň od 7 cm. Děkuji

  Katka, 22.06.2010 | Reagovat

 • 18

  Bouška
  Reaguje na 17 | Dobrý den, nejsem si jist, už se neprodává, takže to nemám jak ověřit. Ve specifikacích výrobce ale tento režim uveden není.

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.06.2010 | Reagovat

 • 17

  Avatar
  Dobrý den. Jde natomhle foráku nastavit Panoramatický režim ?? Děkujiu za odpověd,

  Marek, 07.06.2010 | Reagovat

 • 16

  Avatar
  Reaguje na 15 | Díky moc za doporučení Knihy, v Návodu píšou o nastavení (M) že to najdu na straně 38: Ale strana 38 tam není :-D

  Pert , 07.06.2010 | Reagovat

 • 15

  Bouška
  Reaguje na 14 | Dobrý den, vynikající je knížka http://www.megapixel.cz/idif-mistrovstvi-prace-s-d slr, pokud jde o konkrétní nastavení, mělo by to být popsáno v návodu k použití. V režimu M by to myslím mělo jít pomocí zadního křížového voliče.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.06.2010 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Dobrý den. rád bych se zeptal jak na fotáku nastavím Menší čas a Clonu, Vím že to má být po zapnutí (M) Ale nevým kde to nastavit a jak to vůbec funguje. A ještě jeden Dotaz , rád bych si koupil nějakou knihu o fotografování. aby vní bylo přesně vysvětleno co a jak nastavit pro správné fotografování. v CZ. Děkuji a přeji Hezký den.

  Petr, 06.06.2010 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  Reaguje na 12 | Dobrý den, popravdě - pídil jsem se po efektu "Pro-Focus" a nikde jsem jej nenalezl.

  Bohouš Brož - Megapixel, 08.03.2010 | Reagovat

 • 12

  Avatar
  Dobrý den Chci se zeptat jak jde nastavit na foťáku ( Efekty jako se zrcadlovkou v režimu Pro-Focus) Nikde to nemužu nastavit. Díky Předem

  Petr Suchý, 05.03.2010 | Reagovat

 • 11

  Bouška
  Reaguje na 10 | Dobrý den, podle přiložené ukázky je zjevné, že optický zoom skutečně funguje. Omlouváme se za neúmyslnou dezinformaci.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.01.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím