Digitální kompakt
Fuji FinePix IS-1
- Rozlišení snímače: 9 Mpx
- Optický zoom: 10,7 x
- Velikost displeje: 2 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: CF (Compact Flash), xD
Sháníte Fuji FinePix IS-1?
„Fuji FinePix IS-1“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 13.03.2007

Fuji FinePix IS-1
Parametry
Digitální elektronická zrcadlovka konstrukčně shodná s modelem S9500, je vybavena spoustou režimů, je ale uzpůsobena pro snímání infračerveného záření a potěší tedy fandy IR fotografie. Rozlišení 9 Mpx, širokoúhlý objektiv, 10,7x optický zoom (28-300 mm), ISO až 1600, výklopné LCD 2,0 palce, 650 g.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,6 |
| Rozlišení snímače | 9 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 2592x1944, 3696x2464, 3488x2616 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 10,7 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 28-300 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 300 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 40 cm |
|---|---|
| Makro od | 1 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2, 4:3 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
Displej
| Velikost displeje | 2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 235000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 128 x 93 x 129 |
|---|---|
| Hmotnost | 650 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | CF (Compact Flash), xD |
|---|
Ostatní
| Značka | Fujifilm |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Související články s Fuji FinePix IS-1
Související články s Fuji FinePix IS-1
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fuji FinePix IS-1
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková










Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 15. 10. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat
B
od proběhlé diskuze přeci jen už nějaký ten pátek uběhl, jak to s tímto modelem vypadá nyní? Je vůbec šance ho sehnat?
Děkuji, Breberka
Breberka, 14. 10. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 23. 2. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat
E
jeste mne napadly tyto dotazy:
- Chysta se obdobna infra-varianta i od modelu S9600? IS-1 je udajne obdoba S9500
- Ma tento model IS-1 stejnou technologii rozlozeni pixelu ve snimaci, tj. "vceli plastev"
- Kdy budou k dispozici vzorove fotografie z tohoto pristroje? (makro, nocni foto se zoomem na vyssi ISO, infrafoto, architektura kvuli vinataci, draty na aberaci, atp...)
Diky
Empi
Empi, 22. 2. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat
E
jaktože jste mi predevcirem zatajil tento fotoaparat, ktery umi infra? :-)
Nyni vazne - kdy lze ocekavat, ze bude u vas na prodejne skladem?
Diky moc za info
preji hezky vecer
Empi
Empi, 22. 2. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat
samozřejmě je i v našem zájmu, jakožto prodejců, cenu uvést. Tento fotoaparát je však novinkou, která se teprve začne prodávat a cena zatím nebyla stanovena. Jakmile ji budeme znát, ihned ji vyinzerujeme. Děkujeme za pochopení.
Prodejce Megapixel.cz, Tomáš Matějček, 12. 2. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat
A
Anonymní, 11. 2. 2007 |Fuji FinePix IS-1 |Reagovat