Recenze Fuji FinePix J50 černý
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Fuji FinePix J50 černý
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/4,8 |
| ISO: | 250 |
| Ohnisko: | 31 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/5,2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10.5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/450 s |
| Clona: | f/5,2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/240 s |
| Clona: | f/5,2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 160 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 6.2 mm |
|
Objektiv: - |
|

Představení Fuji FinePix J50 černý
Představení Fuji FinePix J50 černý
Společnost Fuji se nikdy nesnažila prezentovat jako hi-tech v oblasti kompaktních digitálních fotoaparátů. Jejich kapesní fotoaparáty se zaměřují na běžné rodinné využití a nový model Fuji FinePix J50 je jasným důkazem. V tenkém kovovém těle se ukrývá objektiv s 5ti násobným zoomem, který se dá využít i při fotografování na větší vzdálenosti. Přesto, že se jedná o přístroj spíše z nižší cenové kategorie, je vybaven například 2,7" velkým LCD s výborným rozlišením. Skvělá je také světelnost objektivu, která začíná na hodnotě F2.8. Fotoaparát má také možnost natáčet videosekvence se zvukem, což jistě uspokojí každého, kdo si kromě fotek pořídí občas i nějaký ten videozáběr. Závěrem lze říci, že tento přístroj je dobrá volba pro každého, kdo hledá rozumný kompromis mezi cenou a výkonem.
Popis a parametry
Rodinný digitální fotoaparát s velkým rozsahem zoomu, rozlišení 8,2 Mpx, 5x optický zoom (37-185 mm), ISO 100-800, LCD 2,7 palce, 141 g.
Skvělý cenově dostupný kompaktní fotoaparát FinePix J50 v štíhlém kovovém těle, nabitý funkcemi k fotografování rodiny, přátel a prostě všech radostných okamžiků ve vašem životě. Tento model fotoaparátu ocení zvláště ti, kteří si kupují svůj první fotoaparát. Nabízí rozlišení 8,2 megapixelu, optický zoom 5x a 2,7 palcový LCD monitor s vysokým rozlišením 230000 bodů k zachycení maximální kvality snímků s minimem nastavování.
Rozlišení 8,2 megapixelu
FinePix J50 má na snímači rozlišení 8,2 megapixelu, to znamená čisté, ostré a živé snímky i při zvětšení na formát 25 x 20 cm a větší.
Objektiv s 5x zoomem
FinePix J50 využívá kvalitní objektiv Fujinon s 5x zoomem tudíž je dokonalý pro živé snímky rodiny i z větší vzdálenosti.
ISO 800 a Režim stabilizace obrazu
J50 také umožňuje nastavení citlivosti až do ISO 800 pro snadné fotografování i při slabém osvětlení, bez rizika rozmazání snímků. Stejně jako předchozí modely FinePix je i J50 vybaven režimem stabilizace obrazu, který pomocí zvýšení citlivosti fotoaparátu zmrazí fotografovaný subjekt a zlepšuje prokreslení pozadí.
Uživatelsky příjemné ovládání a funkce
FinePix J50 je vybaven mnoha předprogramovanými režimy fotografování, které se volí stiskem jediného tlačítka a vy se tak můžete soustředit na perfektní záběr, ne na provádění složitých nastavení.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 2303x1728, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 37-185 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 37 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 185 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 40 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 6,9 |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 800 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1500 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,5 |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 95,6 x 55,4 x 23,0 |
|---|---|
| Hmotnost | 141 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, xD, MMC |
|---|
Ostatní
| Značka | Fujifilm |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,012 GB |
|---|









