ID: 001589

Digitální kompakt Fuji FinePix JX200 černý

 • Značka: Fujifilm
 • Rozlišení: 12,2 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Fuji FinePix JX200 černý?

„Fuji FinePix JX200 černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Fuji FinePix JX200 černý?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Digitální fotoaparát Fuji FinePix JX200 se vyznačuje kvalitním objektivem Fujinon s 5x optickým zoomem, širokým ohniskem 28mm a digitální stabilizací obrazu omezující rozmazání obrázků na minimum. Rozlišení 12 Mpx zajišťuje ostré a jasné obrázky vhodné ke zvětšení na obrazovce či pro tisk ve větším formátu bez kompromisu v oblasti obrazové kvality. Produktová sekce: Digitální kompakty Fujifilm

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Tento dostupný a přitom velmi slušně vybavený fotoaparát zřejmě osloví většinu začínajících fotografů, kteří ocení jeho jednoduché kompaktní provedení se snadným a přehledným ovládáním. Kovové
Celá recenze

Kompletní recenze
Fuji FinePix JX200 černý

Parametry a popis

Fujifilm uvádí na trh novou řadu elegantních rodinných fotoaparátů

Fotoaparáty FinePix JV a JX: styl, kterému nebudete chtít uvěřit

Společnost Fujifilm oznamuje, že uvádí na trh fotoaparáty FinePix JV100/150 a JX200/250, čtyři nové modely, které spotřebitelům nabídnou maximální styl, vyspělé technologie a navíc možnost snímat a prohlížet fotografie ve vysokém rozlišení (High Definition). To vše v ultra štíhlém kovovém těle o tloušťce méně než 18.9mm*, a navíc za dostupnou cenu.

Nový vzhled

Jednou z nápadnějších změn nových fotoaparátů JX a JV je estetika; tělo je nově vyráběno z kovu a díky jemným, oblým liniím působí jako sofistikované sochařské dílo. Schránka z broušeného hliníku působí jednoduše, avšak elegantně a přitáhne pozornost i těch nejnáročnějších zákazníků.

Společnost Fujifilm se pyšní tím, že vyrábí fotoaparáty pro všechny typy zákazníků od potencionálních profesionálů po cvakače, kteří si s ničím nelámou hlavu. Každý fotoaparát Fujifilm s sebou nese záruku úchvatné kvality fotografií - která tvoří srdce značky FinePix - a nové, dostupné a stylové modely série FinePix J nejsou výjimkou. Standardní modely jsou k dispozici v černém a stříbrném provedení, speciální pak i v barvě modré, červené a růžové.FinePix JV a JX produkují fotografie vynikající kvality, neboť přirozeně využívají optiku Fujinon, která je nejlepší ve své třídě, a vlastní technologie Fujifilm pro zpracování obrazu. Nová řada J představuje dokonalý rodinný fotoaparát; je dostupný a se snadnou obsluhou, takže jej zvládne opravdu každý člen rodiny bez ohledu na to, zda má fotografické zkušenosti. Zachytit vzácné momenty je opravdu hračka.

Nová řada se dělí na dvě kategorie:

Modely JX (JX200/250) se vyznačují kvalitním objektivem Fujinon s 5x optickým zoomem, širokým ohniskem 28mm a digitální stabilizací obrazu omezující rozmazání obrázků na minimum.

Modely JV (JV100/150) mají optiku Fujinon s 3x optickým zoomem (ekvivalent 37-111mm) a rovněž s digitální stabilizací obrazu.

Možnosti vysokého rozlišení (High Definition)

Řada JV a JX má k dispozici dvě rozlišení; FinePix JV150 a JX250 disponují snímači s vysokým rozlišením 14 megapixelů, zatímco v modelech FinePix JV100 a JX200 je instalován 12-megapixelový snímač.

Ať již zvolíte jakoukoli kombinaci, spojením snímače o vysokém rozlišení a optiky Fujinon nejvyšší kvality společnost Fujifilm zajistila, že fotoaparáty budou vytvářet ostré a jasné obrázky vhodné ke zvětšení na obrazovce či pro tisk ve větším formátu bez kompromisu v oblasti obrazové kvality.

Díky nastavení vysoké citlivosti (až ISO 1600 při maximálním rozlišení a ISO 3200 při rozlišení 3MP) máte záruku zářivých, detailních záběrů s nízkým obsahem šumu i při fotografování v náročných podmínkách se slabým osvětlením.

Vysoké rozlišení ve vysoké kvalitě

Díky pořizování fotografií a záznamu videa v HD produkují přístroje JX a JV úžasné, detailní obrázky, které si můžete užívat v báječném rozlišení High Definition na libovolném televizním přijímači kompatibilním s HD* nebo na PC.

*K připojení k HD-ready TV budete potřebovat volitelné příslušenství HD Player (HDP-L1)

Těžkou práci přenechejte fotoaparátu

Automatické rozpoznání scény (SR AUTO) inteligentně rozlišuje druh fotografované scény a optimalizuje zaostření, expozici a vyvážení bílé, takže ať fotografujete květiny nebo krajinu na dovolené, pořídíte skvělé záběry pouhým stisknutím spouště.

NOVÉ portrétní funkce

Fotografie často nevyjdou proto, že lidé mrknou či dělají různé grimasy. Režim Smile & shoot ve spolupráci s vysoce oceňovanou technologií společnosti Fujifilm Rozpoznání obličeje detekuje úsměvy: nepořídí fotografii, pokud nerozpozná úsměv, takže máte záruku šťastných záběrů!

Další novou funkcí, Rozpoznání mrknutí, vás upozorní, pokud na pořízeném snímku někdo mrkne, takže v případě potřeby můžete záběr vyfotit znovu.

NOVÉ Targeting AF

Fotoaparáty řady JV a JX disponují funkcí Targeting AF, kterou byl dříve vybaven již fotoaparát S1500. Tato funkce se dokonale hodí pro zachycení pohybujícího se objektu, který se obtížně zaměřuje. Stačí zapnout funkci Targeting AF, která se postará o sledování vašeho objektu a zajistí, že pořídíte zřetelný záběr s dokonale zaostřeným objektem ve středu fotografie.

Další funkce

Univerzálnost přístrojů si můžete vyzkoušet díky Panoramatickému režimu, který vám umožní spojit tři fotografie a vytvořit tak nádhernou panoramatickou fotografii. Kreativitě se tedy opravdu meze nekladou.

A pokud výjimečnost daného okamžiku neumějí zachytit statické obrázky, mají fotoaparáty JX a JV k dispozici režim HD videa se zvukem, díky němuž budete moci tyto vzácné okamžiky zaznamenat a znovu a znovu si je přehrávat.

Vyhledání fotografie

Společnost Fujifilm vytvořila novou funkci Picture Search (Vyhledávání fotografie), která vám umožní rychle a snadno najít příslušné záběry. Můžete vyhledávat dle libovolného režimu Scény, v němž byl záběr pořízen. Pokud zvolíte například Portrét, můžete prohledávat veškeré fotografie pořízené v portrétním režimu, v případě režimu Makro pak všechny fotografie detailů, atd. Tato funkce vám ušetří čas, který nebudete muset ztrácet prohledáváním všech fotografií, abyste našli tu jednu jedinou, kterou právě hledáte.

Hlavní specifikace:

 • JV100 - 12MP - 3x - - 2.7" LCD
 • JV150 - 14MP - 3x - - 2.7" LCD
 • JX200 - 12MP - 5x - široké ohnisko 28 mm - 2.7" LCD
 • JX250 - 14MP - 5x - široké ohnisko 28 mm - 2.7" LCD

Klíčové vlastnosti:

 • Ultra stylové kovové tělo, tloušťka pouhých 18,5mm
 • Objektiv Fujinon s optickým zoomem
 • Záznam fotografií a videa v rozlišení 720p HD
 • NOVÉ Targeting AF
 • Automatické rozpoznání scény (SR AUTO)
 • Režim panoramatického snímání
 • Technologie rozpoznání obličeje
 • NOVÉ Rozpoznání mrknutí
 • NOVÉ Smile & shoot
 • Citlivost až ISO 1600 při plném rozlišení a ISO 3200 při rozlišení 3MP.
 • Dobíjecí baterie typu Li-ion
Ostatní
Značka: Fujifilm
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 12,2 Mpx
Typ snímače: CCD
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 45 cm
Makro od: 10 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/1400
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 24 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 93 x 55 x 22.9
Hmotnost: 113 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Fuji FinePix JX200 černý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Fuji FinePix JX200 černý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Fuji FinePix JX200 černý

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (11 - 2)

 • 11

  Avatar
  Reaguje na 10 | Dobrý den Michale, na rychlost ostření a spouště může mít vliv i pár aspektů. Nicméně JX200 bude určitě o proti zmiňovaných modelům podstatně rychlejší.

  Bohouš Brož - Megapixel, 04.01.2011 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Dobrý den, jako laik bych se rád zeptal na hodnotu kterou sám neumím pojmenovat ale pokud porovnám můj Sony DSC- W1 a můj Olympus SP 500UZ a fotoaparát který má kamarád nějký typ Fuji ( nevím jaký cca 4 roky starý)tak je dosti citelné že doba za jakou fotoaparát zaostří a pořídí snímek je u tohoto nepojmenovaného fuji extrémě rychlá oproti všem fotoaparátům s kterými jsem doposud fotil! Tato funkce rychlosti mě vyhovuje vzhledem k pořizování momentek a občasné foto sportu tudíž i tam ocením rycholst (záběru) (jak je tomu u tohoto fotoaparátu?? ... děkuji za odpověď MK

  Michal, 03.01.2011 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Za danou cenu je tento fotoaparát špičkový, a kdybych přišel o svou G9 od Canonu, se ctí by ho tento nahradil. Obrazový výstup je téměř srovnatelný. Ani se mi nechce věřit, že stojí necelé tři tisíce...

  Winterschlag, 10.12.2010 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Reaguje na 7 | Dobrý den, tento typ (rychlost ) bych i doporučoval kvůli videu, kapacita záleží na Vás (můžete i větší).

  Bohouš Brož - Megapixel, 10.12.2010 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  Dobry den chci se poptat jak velkou kartu muzu do tohoto kompaktu dat?? muze byt i KINGSTON Secure Digital 8GB Class 4 nebo jakou doporucite?? dekuji

  Tom60105, 08.12.2010 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Reaguje na 5 | Dobrý den, akumulátor se nabíjí externí cestou (přes nabíječku)

  Bohouš Brož - Megapixel, 04.12.2010 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Dobry den, chcem sa spytat ci je tento fotoaparat nabijatelny cez USB, resp. musim nabijat len tak,ze vyberiem bateriu z tela telefonu?

  Jozef, 02.12.2010 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Reaguje na 3 | Dobrý den, osobně si myslím, že ten rozdíl tu je, ale jestli stojí za 1/3 ceny - řekněte sám podle "své peněženky". Osobně si myslím že ano (stabilizace, makro, kratší čas atd.)

  Bohouš Brož - Megapixel, 27.10.2010 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Děkuji za vaši odpověď ještě se zeptám když bych přemýšlel mezi DMC F3 a panasonicem FS10 stojí za to přidat si tu tisícovku je výsledná fotka či video o tolik lepší?berme v potaz normalního fotografa co udělá sem tam snímek.Podle fotek na které jsem koukal tak za podobných podmínek pro oba kompakty bych řekl že FS10 má studenější podání barev.Děkuji za vaši odbornou odpověď.

  Pavel, 27.10.2010 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  Reaguje na 1 | Dobrý den Pavle, názor si můžete udělat sám dle testovacích snímků v "názoru megapixelu". Z mého pohledu ostrost, kresba, video ve prospěch http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-f3-str ibrny šum a horší svět. podmínky pak hrají neparně ve prospěch JX200.

  Bohouš Brož - Megapixel, 27.10.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách.
Dozvědět se víc.
Souhlasím