Digitální kompakt
Fuji FinePix S20 Pro
- Rozlišení snímače: 3,1 Mpx
- Velikost displeje: 1,8 "
- Typ paměťové karty: CF (Compact Flash), xD
Sháníte Fuji FinePix S20 Pro?
„Fuji FinePix S20 Pro“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 25.10.2007
Vlastníte Fuji FinePix S20 Pro?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 540 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?

Fuji FinePix S20 Pro
Popis a parametry
1/1,7" SuperCCD SR čtvrté generace - 6,7 milionů OBRAZOVÝCH BODŮ na snímku (2 832 x 2 128 ); formát CCD-RAW a JPEG; 6x optický zoom (35-210mm ekvivalent pro kinofilm); Makro - od 1cm; Citlivost 160-1600 (1600 pouze v rozlišeni 1280 x 960 obrazových bodů); elektronický hledáček 110 000 bodů; LCD displej (235 000 bodů); Záznamové médium xD-Picture Card - MD; USB 2.0, IEEE 1394, AV výstup, Videozáznam se zvukem ve formátu VGA (640 x 480 bodů) rychlostí 30snímku/s; Napájení 4AA baterie; Hmotnost 500 g.
Ve fotoaparátu FinePix S20 Pro se snoubí vynikající kvalita obrázků s profesionálními parametry a ovládáním.
Společnost Fujifilm uvedla nový přístroj Fujifilm FinePix S20 Pro, kompaktní digitální fotoaparát typu SLR pro profesionální fotografy. Díky malým a kompaktním rozměrům je tento fotoaparát ideální volbou pro nejrůznější použití. FinePix S20 Pro může sloužit jako první komponenta v zobrazovacím systému pro speciální segmenty, např. lékařské obory, zubní lékařství a vědecké použití. Díky nejmodernější technologii Super CCD SR lze také pořizovat ve výjimečné kvalitě portrétní fotografie, např. školní portréty nebo zaznamenávat různé společenské události.
Technické parametry FinePix S20 Pro:
- Snímač Super CCD SR (Super Dynamic Range) nabízí rozlišení obrázku 6,2 milionu bodů (S-pixel: 3.1 milionu, R-pixel: 3.1 milionu), patentová technologie společnosti Fujifilm umožňuje pořizovat fotografie v téměř filmové kvalitě: 2 832 x 2 128 (6.03 milionu) zaznamenaných bodů a výrazně zvětšený dynamický rozsah.
- V přístroji FinePix S20 Pro jsou použity extrémně ostré čočky Fujinon Super EBC s šestinásobným optickým zoomem, určené pro nejjasnější záběry zblízka. Zvětšení vylepšuje 2.2x digitální zoom. Fujinon je jedním z předních světových výrobců čoček.
- Přes PC-Sync port je fotoaparát FinePix S20 Pro propojen se stroboskopy nebo jinými externími bleskovými systémy. Rychlostní synchronizace blesku fotoaparátu má hodnotu 0,001 s.
- FinePix S20 Pro nabízí dva z nejrychlejších protokolů pro přenos obrázků: IEEE 1394 (FireWire) a USB 2.0. Přenos obrázků s vysokým rozlišením nebyl nikdy jednodušší.
- Funkce živé video fotoaparátu FinePix S20 Pro umožňuje fotografovi zobrazovat předmět na monitoru, aniž by se musel spoléhat na LCD displej nebo elektronický hledáček.
- Schopnost změnit nastavení citlivosti v rozmezí 200-1600 ISO při fotografování za měnících se světelných podmínek umožňuje fotografovi vytvářet dokonale ostré a živé fotografie.
- Fujifilm upravil svůj software pro správu obrázků FinePixViewer pro profesionální použití a umožnil tak fotografům měnit nastavení fotoaparátu vzdáleně přes počítač, dokonce můžete takto i uvolňovat závěrku.
- Software Development Kit bude společnost Fujifilm nabízet pro snadnou integraci doplňkových aplikací k FinePix S20 Pro.
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Obrazový snímač
| Formát snímače | 1/1,7 |
|---|---|
| Rozlišení snímače | 3,1 Mpx |
| Technologie snímače | Super CCD |
Objektiv
| Možnost použít předsádkové čočky | Ano |
|---|
Ostření
| Makro od | 1 cm |
|---|---|
| Počet AF bodů | 1 |
Expozice a fotografování
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
|---|---|
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| Rychlost sériového snímání | 4,5 sn./s |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 1,8 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 118000 |
Obecné
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 121 x 82 x 97 |
|---|---|
| Hmotnost | 1000 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | CF (Compact Flash), xD |
|---|
Ostatní
| Značka | Fujifilm |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Související články s Fuji FinePix S20 Pro
Související články s Fuji FinePix S20 Pro
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fuji FinePix S20 Pro
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková












Komentáře