008002
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Fuji FinePix S5800
- Rozlišení snímače: 8 Mpx
- Optický zoom: 10 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, xD
Sháníte Fuji FinePix S5800?
„Fuji FinePix S5800“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 02.12.2008

Fuji FinePix S5800
Parametry
Výkonná digitální EVF zrcadlovka, která je díky výbornému rozsahu zoomu a možnosti manuálního nastavení vhodná především pro nadšené fotografy, kteří dokážou těchto funkcí využít. Rozlišení 8 Mpx, 10x optický zoom, ISO 64-1600, LCD 2,5 palce.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 2303x1728, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 10 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-380 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 380 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|---|
| Makro od | 1 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 230000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 106,1 x 75,7 x 80,7 |
|---|---|
| Hmotnost | 307 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, xD |
|---|
Ostatní
| Značka | Fujifilm |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,026 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Fuji FinePix S5800
Související články s Fuji FinePix S5800
Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Jak mě GFX 100RF přiměl fotit častěji a s větší radostí
Když jsem jako malý dostal hračku, kterou jsem si oblíbil, tak jsem si jí jako mnoho jiných dětí bral do postele a spal s ní. Jako dospělý už nedostávám hračky v podobě plyšových zvířátek, vojáčků…
DAVID GEBERLE • 11. 11. 2025 v 12:49

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Produktové tipy: Street fotka nalehko
Street fotografie je o rychlosti, nenápadnosti a schopnosti zachytit jedinečné momenty každodenního života. Správná výbava vám může pomoci být vždy připraveni a zároveň vás nebude zbytečně zatěžovat.…
5. 6. 2025 v 11:13

Dotazy k Fuji FinePix S5800
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková














Komentáře
Dobrý den, jde o starší model fotoaparátu, ke kterému již žádné podobné příslušenství nenabízíme.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 11. 10. 2011 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
RČ
Dobrý den. Mohl by jste mi prosím zaslat na e-mail informace o různém příslušenství k tomuto fotoaparátu (tedy pokud nějaké je možné), myslím třeba objektiv, předsádka, filtr, redukční kroužky a tak. Předem děkuji za odpověď.
TEK30@centrum.cz
Roman Částka, 10. 10. 2011 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 27. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
J
Jitka, 27. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 27. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
J
Nemohu se rozhodnout mezi 2 fotoaparáty. Tím jedním je právě FUJIFILM Finepix S5800 a tím druhým KODAK EasyShare Z8612 IS.
Kodak má stabilizaci obrazu, 12× zoom a oproti S5800 má stabilizaci obrazu. Ovšem, nevýhoda Kodaku je, že má makro režim od 12 cm, kdežto Fujifilm má již od 1 cm, což je docela rozdíl.
Kterému byste dal přednost? Proč?
Předem děkuji za odověď. =)
Jitka, 26. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 24. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
IS
Ivana Slavíková, 22. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 19. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
Z
Zdenek, 19. 11. 2008 |Fuji FinePix S5800 |Reagovat
Všechny dotazy (69)